Esileht Ilu ja tervis Alkoholism. Mis nüüd ees ootab?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Alkoholism. Mis nüüd ees ootab?

Postitas:

Tunnistasin lõpuks lähedastele, et olen sõltlane. Homme peaks olema esimene kaine päev.
Lubasin endale, et alates 01.06 esialgne eesmärk on vähemalt kuu olla ilma ühegi tilgata. Täna aga tunnen, et et tahaks ennast lausa pildituks tõmmata.

Mis mind ees ootab? Reaalselt? Närvilisus ja rahutus kindlasti. Kavatsen teed selle asemel lürpida.
Tagasilangusi ka samas pean reaalseks!?
Olen kuulnud, et tehakse mingi aastane süst. Kas seda tasuks proovida?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 21:38; 31.05 22:08; 31.05 22:16; 05.06 10:11; 05.06 14:07;
To report this post you need to login first.

Ela päev korraga. Eesmärk olla kaine,mitte kuu aega vaid täna ja nii igal hommikul.
Sõltuvalt elukohast liitu AA grupiga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ela päev korraga. Eesmärk olla kaine,mitte kuu aega vaid täna ja nii igal hommikul.

Sõltuvalt elukohast liitu AA grupiga.

Kas need grupid tõesti aitavad?
Meil alkoholism nö jookseb suguvõsas(see vb ainult vabandus). Onu jõi surnuks. Ema on ka alkohoolik ja nüüd mina.
Ma mäletan aega, kus ema keeldus AA minna. Nüüd ise tunnen sama, kas see ikka aitab? See haigus on ju eelkõige oma peas kinni.

Kainena hommikul ärgata on hea. Aga just need õhtud…

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 21:38; 31.05 22:08; 31.05 22:16; 05.06 10:11; 05.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leia tegevus õhtuteks! Et ei oleks aega diivanil istuda ja klaasikest igatseda.

Ma olengi mõelnud oma peas, et hakkaks jooksmas käima õhtuti (kuigi ma vihkan seda) aga äkki aitab.
Mõtlemine on üks, aga kas ka teotuseni jõuan, selles ongi “probleem”. Kas ma ka suudan.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 21:38; 31.05 22:08; 31.05 22:16; 05.06 10:11; 05.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistasin lõpuks lähedastele, et olen sõltlane. Homme peaks olema esimene kaine päev.

Lubasin endale, et alates 01.06 esialgne eesmärk on vähemalt kuu olla ilma ühegi tilgata. Täna aga tunnen, et et tahaks ennast lausa pildituks tõmmata.

Mis mind ees ootab? Reaalselt? Närvilisus ja rahutus kindlasti. Kavatsen teed selle asemel lürpida.

Tagasilangusi ka samas pean reaalseks!?

Olen kuulnud, et tehakse mingi aastane süst. Kas seda tasuks proovida?

Hei! Kui suur alkohoolik sa oled? Mida ja kui palju jood? Suhelda ei taha? Mul on täpselt samasugune mure … sinu kirjeldus on nagu rusikas silmaauku. Igal hommikul kahetsen, et õhtul jõin. Igal õhtul olen rahutu, kui ei joo ja siis ikka võtan… kirjuta sulesepp30@gmail.com

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Kui suur alkohoolik sa oled? Mida ja kui palju jood? Suhelda ei taha? Mul on täpselt samasugune mure … sinu kirjeldus on nagu rusikas silmaauku. Igal hommikul kahetsen, et õhtul jõin. Igal õhtul olen rahutu, kui ei joo ja siis ikka võtan… kirjuta sulesepp30@gmail.com

Ära osta koju alkoholi! Siis on kange isu küll, aga kui pole, siis pole. Kui poolik pudel vaatab kapi pealt vastu, siis on alkoholismikalduvustega inimesel pea võimatu vastu panna. Ja mida rohkem jood, seda rohkem tahad. Suletud ring.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sama probleem ja kõige hullem oli tegelikult see, et olin mingi aeg suure pingutusega kaine ja siis hakkas tunduma, et mis sellest siis kasu on, mitte midagi. Küll aga oli kasu sellisest asjast, et 3 kuud ei joonud ja pärast seda ei maitsenud alkohol enam nii hästi. Nüüd mõnikord joon, aga mitte nii palju ja järgmisel päeval on halb olla, siis tükk aega jälle ei taha alkoholi. Kui juba probleem on väga suur, siis ikkagi peaks psühhiaatri ja psühholoogi juurde ka pöörduma, ise sellega enam hakkama ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsustasin ka alates 01.06 enam iga päev mitte juua. Mure veel see, et kaal on väga tõusnud. Loodan alkoholi mitte juues kaalunumbrit alandada. Grillipäevadel õlut ikka luban, muidu jõin igapäevaselt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alkoholisõltuvuses pole olnud, aga loobusin suitsetamisest, mis oli ka raske. Mina sain hakkama nii, et ei mõelnud kordagi et ma tahaks või et ma ei saa, mõtlesin et just suitsetasin ja hetkel paus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk leevendaks seda õhtust alkoholi isu mõni hea alkoholivaba kokteil? Ja loomulikult nagu eelpool mainitud siis lihtsalt mitte osta koju alkoholi valmis. See algus ongi kõige raskem kuni organism harjub ilma selleta.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistasin lõpuks lähedastele, et olen sõltlane. Homme peaks olema esimene kaine päev.

Lubasin endale, et alates 01.06 esialgne eesmärk on vähemalt kuu olla ilma ühegi tilgata. Täna aga tunnen, et et tahaks ennast lausa pildituks tõmmata.

Mis mind ees ootab? Reaalselt? Närvilisus ja rahutus kindlasti. Kavatsen teed selle asemel lürpida.

Tagasilangusi ka samas pean reaalseks!?

Olen kuulnud, et tehakse mingi aastane süst. Kas seda tasuks proovida?

tasub, kui oma jõududega hakkama ei saa, 2 tuttavat teinud. On ise rahul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistasin lõpuks lähedastele, et olen sõltlane. Homme peaks olema esimene kaine päev.

Lubasin endale, et alates 01.06 esialgne eesmärk on vähemalt kuu olla ilma ühegi tilgata. Täna aga tunnen, et et tahaks ennast lausa pildituks tõmmata.

Mis mind ees ootab? Reaalselt? Närvilisus ja rahutus kindlasti. Kavatsen teed selle asemel lürpida.

Tagasilangusi ka samas pean reaalseks!?

Olen kuulnud, et tehakse mingi aastane süst. Kas seda tasuks proovida?

tasub, kui oma jõududega hakkama ei saa, 2 tuttavat teinud. On ise rahul.

Neid, kes ise tegelikult ei taha loobuda vaid teevad seda mingil sotsiaalsel põhjusel, ei aita see süst midagi. Üks alkohoolikust sugulane on neid lausa mitu saanud, joob siiamaani edasi. Isegi pausi ei pidanud rohkem kui 2 päeva. Paar tuttavat on samuti neid süste saanud, üks suutis paar kuud kaine olla, teine vist natuke rohkem.

See on sama efekt nagu ülesööjatel usk maooperatsiooni. Mitte op. ega süst ei ole imevahend, et lahendada probleemi, inimene ise peab seda tahtma. Praegu juba otsid põhjusi miks sa ikka ei saa, AA ei aita nagunii, kardad närviliseks minna, pärilik suguvõsas jne. Tegelikult ikka nii väga ei taha harjunud elustiili muuta.

Olulisim on hoopis leida põhjus miks alkoholi vaja on, tõele näkku vaadata ja see põhjus kõrvaldada. Päriliku alkoholismi taha pugemine on jama, pärilikke asju on tõepoolest palju, aga joodiklus küll mitte. Millegi muuga asendamine – tee, alkovaba kokteil jne ei ole valdavalt lahendus. Juuakse endiselt, ainult et nüüd juba süütumat asja ja tegevus kui selline jääb. 90% neist vajub tagasi alkoholi juurde.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistasin lõpuks lähedastele, et olen sõltlane. Homme peaks olema esimene kaine päev.

Lubasin endale, et alates 01.06 esialgne eesmärk on vähemalt kuu olla ilma ühegi tilgata. Täna aga tunnen, et et tahaks ennast lausa pildituks tõmmata.

Mis mind ees ootab? Reaalselt? Närvilisus ja rahutus kindlasti. Kavatsen teed selle asemel lürpida.

Tagasilangusi ka samas pean reaalseks!?

Olen kuulnud, et tehakse mingi aastane süst. Kas seda tasuks proovida?

Minu meelest on sul juba esimene oluline samm tehtud – tunnistamine. Ka siin teemast rääkimine on tubli tegu!
Peas kinni on üks osa, aga tugev sõltuvus on ikkagi haigus, millest inimene üksinda päris välja tulla ei suuda. Kindlasti otsi sarnaseid inimesi ja AA grupp on hea. Mul endal puudub kogemus, ei ole alkohprobleemi, aga eksmehe emaga oli sama teema ja see lõppes ikka hirmus kurvalt. Kuulasin arhiivist üht saadet Jan Uuspõlluga, see koht pani eriti mõtlema, kus ta kõneles, et AA on üks parimaid kohti ja ta on alati nõus sel teemal sõna võtma. Ta oli ka päris tuksis oma joomisega, aga sai välja ja AA aitas teda väga.
Panen igaks juhuks selle lingi ka: https://vikerraadio.err.ee/798415/jutusaade-jan-uuspold-ja-sten-teppan

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin 🙁 Pildituks jooja ei ole, aga tipsutan.
Ei aita mitte midagi peale selle, et lihtsalt ei võta ja kõik. Õhtune jooksmine on hea, mind aitas.
Mul käib üles-alla.
Peaks mingi uue teema abistamiseks tegema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 19:15; 04.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoiatus!

Siin on praegu üks või mitu moderaatorid, kes oma
positsiooni kuritarvitavad ja kasutajate kohta isiklikku infot koguvad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 19:15; 04.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen joonud viimased 20 aastat. Rohkem selline veinitaja aga nv ka kangemat kraami. Olin pidevalt väsinud järgmisel päeval, raskematel juhtudel peavaluga voodis ja oksendamine. Iga kord lubasin endale, et enam ei joo….kuni järgmise korrani.
Nüüd karantiinis istudes tellisin Rahva Raamatust Rosamund Deani raamatu “Avameelselt alkoholist”. Nii nalja pärast. Kui olin paari päevaga pool raamatut läbi lugenud sain aru, et minusuguseid on rohkem kui arvata oskasin. See raamat on üks parimaid mida viimasel ajal olen lugenud. Soovitan Sulle seda.
Olen tänaseks juba 21 päeva kaine.
Ütlen ausalt, et kerge see pole olnud, just närvilisust oli esimesel nädalal. Aga tänaseks võin öelda, et paari nädalaga näed juba muutusi endas. Näonahk on parem, uni sügavam ja energiat rohkem.
Muidugi on mul üks vein kodus, juhuks kui ikka katus ära sõidab. Aga see mõjub mulle just vastupidiselt, ma tean mul on ja ma ei taha. Kui seda kodus poleks, siis juba jookseks poodi, ostaksin ja korgi maha keeraksin.
Ole tugev!

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jan Uuspõllul võttis loobumine aega 10. aastat. Ei lähe ka sinul päevapealt isu üle.
Palju abi saad ka youtubist. Seal sadu alkohoolikuid oma kogemusi kainenemise teel jagamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen joonud viimased 20 aastat.

Olen tänaseks juba 21 päeva kaine.

Ütlen ausalt, et kerge see pole olnud, just närvilisust oli esimesel nädalal. Aga tänaseks võin öelda, et paari nädalaga näed juba muutusi endas. Näonahk on parem, uni sügavam ja energiat rohkem.

Sellised lood on nii innustavad.. Aitäh jagamast!
Tubli oled!

Tekkis ka tahtmine elus uus lehekülg keerata ja avada uus peatükk oma elus. Just alkoholi tarvitamise osas. Täna!

Ise soetasin omale Evelin Kivimaa raamatu “Ma enam iialgi ei joo! Kuidas see päriselt õnnestuks?” Lugenud veel pole.

Tahan tõesti kogu südamest sellest õhtusest tipsutamisest lahti saada! 🙁

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:58; 05.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistasin lõpuks lähedastele, et olen sõltlane. Homme peaks olema esimene kaine päev.

Lubasin endale, et alates 01.06 esialgne eesmärk on vähemalt kuu olla ilma ühegi tilgata.

Kuidas on edenenud need 4 esimest päeva?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:58; 05.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Loen vastuseid huviga. Olen funktsioneeriv alkohoolik. Tööl käin, kodused ja muud toimetused tegemata üldiselt ei jää. Aga kui lonks võtta, siis üldjuhul pidama ei saa ning tahaks veel ja veel. Muutun rahutuks, kui näen, et võtan kapist viimase õlle(tavaline taks oli 8-10 0,3l kindlasti).Kanget(kõik mis põleb) joon vaid siis peale, kui mingi piisav kraad juba all on või nädalavahetusel. Üldiselt alustan õlust, veinist. Ja peale tööd on hea tühja kõhu peale võtta, sest siis tuleb see sumin kiiremini. Aga samas ka ajab hamba liiga verele. Olen väikest kasvu(160cm, 53kg) ja see kogus 8 õlut on täitsa piisav purjus oleku jaoks minu massile.

Teema tegin pühapäeval, kus mul oli viimane nö tarbimise päev. Suutsin piirduda 7me 0.3se õllepurgiga. Loomulikult oleks veel midagi peale rüübanud.
Paar korda olen kindlasti ka hommikul alles “täis” olnud ja jääknähud on kindlasti ka peaaegu igahommikused. Jumal tänatud, et politsei peatanud ei ole senimaani.

Hetkel läheb 5-s kaine päev. Eile pidin poodi piima ostma minema ja õnneks suutsin haarata vaid kaks 0.3 0.0% alkovaba purki.
Muidu olen teed ikka oma 5-6 tassi õhtu jooksul ära joonud. Üritan ka võimalikult vara magama kobida, et ei tekiks kiusatusi. Sööma ja näksima olen küll hakanud rahutusest.

On raske, eriti nüüd, kui täna reede ja nädalavahetus saabumas.

Ma arvasin, et mul tekib ka füüsilisi vaevusi aga ÕNNEKS neid ei ole(veel?) olnud.
Kui igapäevaselt jõin, siis tihtipeale mul hommikuti käed lausa värisesid. Nüüd seda pole.
Suurem närvilisus ilmselt ka alles tuleb.
Järgmine kuu hakkab puhkus ja seegi hirmutab mind, kuidas vastu pidada.
Seda AA asja üritan ka proovida. Aga kuna ma ei ela Eestis, siis mingil määral mängib rolli ka keelebarjäär, sest oma emakeeles on ikkagi kordades parem oma hetkeemotsioone väljendada. Ja eks muidugi ka häbi ja argpükslikkus.

Kõige raskem on ka see, et meil on nö väike kodupood kõrvalmajas. Ahvatlus missugune juurde tuua iga õhtu. Ei pea isegi autoga sõitma eksole.

Viimane kägu, tänud raamatu soovituse eest. Kavatsen selle hankida ja läbi lugeda.

Trenniriided tellisin ka ära, otsustasin siiski jõusaali kasuks esialgu. See meil maja kõrval kohe. Kaaluga mul probleeme pole aga lihtsalt tegevuse mõttes peaks liigutama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 21:38; 31.05 22:08; 31.05 22:16; 05.06 10:11; 05.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid küll jooksmist ka proovida. Ei pea kihutama, värskes õhus jalutaminegi on väärtus, mida oskad hinnata, kui tagasi jõuad. Leia endale sobiv tempo, nt vaevu sörkimine, annab kerge koormuse, aga ei väsita liialt alguses. Looduse lõhn peale vihma on imeline ja see tunne, kui koju jõuad, et oled midagi ära teinud, on abiks leida motivatsiooni et siis mitte juua. Siis mingi film või kõne sõbrannale, hea raamat lõõgastab ka, aga ainult neid, kel on lugemisharjumus. Võibolla aitab õhtute planeerimine – üks päev trenn, teine päev sõbranna juures, kolmas näiteks ema või vanaema aitamas jne. Rutiin, tegevus, mõtted mujale alkoholilt. Alkoholismi soodustab üksindus(tunne). Sõpradega rohkem olla, kasvõi (lisa)tööd teha, aga tegevust rohkem, et oleks vähem jõudeolekut.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab kuidas te selliseid kogusid talute, kuidas teil halb ei hakka? Ma olen ka alkoholiga liiale läinud mõned korrad, aga siis on ikka nii halb, et paar nädalat ei taha alkoholi mainimistki kuulda. Mina tarbin ainult viina, aga ka siin on mul kindel norm mida ületada päeva jooksul ei tohi, siis on sitt olek garanteeritud. 5 pitsi on maksimum päevas. See on siis 200g viina päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab kuidas te selliseid kogusid talute, kuidas teil halb ei hakka? Ma olen ka alkoholiga liiale läinud mõned korrad, aga siis on ikka nii halb, et paar nädalat ei taha alkoholi mainimistki kuulda. Mina tarbin ainult viina, aga ka siin on mul kindel norm mida ületada päeva jooksul ei tohi, siis on sitt olek garanteeritud. 5 pitsi on maksimum päevas. See on siis 200g viina päevas.

Ma ei oska muud öelda, kui et aastad teevad oma töö. Organism harjub.
Eks hommikul on/oli vahel ikka halb olla aga kui lõunaks või õhtuks oleks jälle “normaalseks” läks, kannatas jälle võtta.

Ütleme, et 5a tagasi ma ka ei kannatanud. Oli pohmakas päris karm ja pikaks ajaks rahu majas. Nädala sees üldse ei võtnud. Veini nv olen ma alati armastanud aga tol ajal see piirduski vaid reede ja laupäevaga. Siis hiilis vaikselt pühapäev ka võtmise päevade hulka ja nii vaikselt aastatega saigi igapäevaseks halvaks harjumuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 21:38; 31.05 22:08; 31.05 22:16; 05.06 10:11; 05.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Alkoholism. Mis nüüd ees ootab?