Esileht Pereelu ja suhted Alkohoolikute täiskasvanud lapsed

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Alkohoolikute täiskasvanud lapsed

Postitas:

Alkohoolikute lapsed, kuidas toime tulete vanema joomisega?

Minu ema on 50-aastane, tagantjärele mõeldes viimased 30a alkohoolik olnud. Minu lapsepõlves jõi ja pidutses sõpradega ikka nii, et vedeles purjus peaga esikus maas, korraldas mingeid purjus tülisid jne. Algul oli funktsioneeriv alkohoolik, aastast aastasse aina vähem. Nüüdseks näen, et tööd teeb nii vähe kui saab ja selles väheseski hakkab vigu tegema (on raamatupidaja), suhtleb purjus peaga klientidega ka. Sõbrannadega kogu aeg mingid tülid (eks ka joomisest tingituna ilmselt), elab üksinda ja õhtune hobi tal purjus peaga tuttavatele helistamine. Ise ma enam ta õhtustele kõnedele lihtsalt ei vasta, hirm tuleb peale, kui seda pehme keelega lalisemist kuulen.

Ema joomisest meil peres ei räägita. Ta ise ei tunnista probleemi, rahus joob ka kell 10 hommikul kanget alkoholi. Suitsetab ka toas, nii et elamine haiseb ja suitsuhais jääb ju ka talle endale külge, seda enam, et erilist enda pesemise harjumust tal vist ei ole. Joomine on ka ta tervist halvasti mõjutanud ja arstid on alkoholi keelanud, aga ema neid ei usu. Mind peab ema kuivikuks, sest ma ei joo ega suitseta.

Ma saan aru, et ega ema ei muuda, kui ta ise muutuda ei soovi, aga kuidas enda tunnetega toime tulla? Mure on, häbi on ema pärast.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle lahti sellisest inimesest.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa ei saagi enne midagi teha kui ta ise valmis muutuma. Ju peab n-ö põhjas ära käima. Lihtsalt Anna teada et oled olemas kui ta valmis muutuma ja niikaua suhtled nii minimaalselt kui võimalik

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 19:48; 02.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tunne häbi teise inimese elu ja valikute pärast, isegi kui tegemist on oma sugulasega.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema jõi veel 74-sena
Õlut, nagu päris parm

Häbi oli jah valdav tunne. Isegi häbi enda laste ees vanaema pärast. Oligi päris parm. Ise ei tunnistanud elu lõpuni.
75-sena suri insulti.

Minu jaoks ongi joodiku kriteerium see, kui inimene joob hommikul ja päeval.
Kui inimene joob õhtul mõned klaasid ja kobib magama, kedagi ei sega ega häbista, hommikul on tavaline toimekas ja tegus – siis selline alkoholi tarbimine ei sega küll mitte kedagi, joogu kui tahab, peaasi, et pidurid töötavad.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole jah põhjust häbi tunda. Mõistusega võttes. Aga tegelikult on häbi mittetundmine suur eneseületus. Ikka sind seostatakse. Isegi kui ise ei joo. Siis tunnustatakse et on küll joodiku laps aga vaat kui tubli. Kuigi see on tunnustus, siis ma ei soovi sellist tunnustust nagu imestusena et must on asja saanud. Ja no kui ise jooks, siis ega midagi paremat olegi oodata, tal ju selline lapsepõlv olnud ja geenid.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube on olla alkohooliku laps. Ja minu lapsed peavad seda sama kogema 🙁 Mu isa on eluaeg olnud alkohoolik, lapsena häbistas mind pidevalt. Täiskasvanuna on nii, et mul on olnud perioode, kus ma temaga ei ole suhelnud, olen olnud vihane ta joomiste peale ja ta enda elust välja lülitanud- ta ei joo vaikselt kodus, vaid teeb kodus ja linna peal rumalusi. Kainena täiesti tore inimene, aga nii kui alkoholi tahab, muutub jubedaks manipulaatoriks ja alkoholijoobes on asi veel hullem.
Ka mina enam aastaid ei võta tema kõnesid vastu. Vanemate vahelistesse tülisesse ei lase end enam kiskuda. Katsun mitte muretseda, mitte vihastuda, vaid vôtta seda nii, et see on tema elu ja tema soovid, ta on üle 50aasta joonud, ei muuda teda miski! minu ainus mure on ema, proovin tema jaoks olemas olla. Isaga on nii, et kui on kaine-suhtlen, kui joob- ignoreerin, aga kui emale on teinud halba, siis helistan ja annan teada, et see ei ole lubatud (et ema tunneks, et ta ei ole kei) Aga ma ei ûrita enam isa muuta ega ema môjutada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on üpris keeruline, sest mõjutab sind ikkagi üht või teist viisi. AGA ei pea tundma häbi, see häbitunne ei ole sinu oma! Sa ei saa võtta vastutust teise (täiskasvanud) inimese tegude, mõtete jne eest. Ma soovitan sul lugeda raamatut “Jõehobu elutoas”. Seal palju arusaamisi ning lahtiseletusi, kuidas on lihtsam hakkama saada! Just enda tunnetega:)
Palju head!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka sind seostatakse. Isegi kui ise ei joo. Siis tunnustatakse et on küll joodiku laps aga vaat kui tubli.

Tore, kui tunnustatakse. Hullem on see, kui kuuled “ise täiskasvanud inimene, aga oma emale/isale abi ei otsi, midagi ette ei võta” jms süüdistusi. Eriti siis, kui oled joodiku abistamiseks teinud kõik endast oleneva ja seda sageli veel oma laste arvelt.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://alkoinfo.ee/et/lahedastele/kuidas-saab-aidata-ennast-alkoholisoltlase-lahedane/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alkohoolikute perekonnast. Ema ja päris isa on tsüklijoodikud. Vanemad lahutasid, kui oli paariaastane. Minul ka aasta vanem vend, kes terve elu elas sugulaste juures. Vanemad mul tsüklijoodikud siiani. Isa kutsun vaid eesnime pidi, kuna mingit suhet meil pole. Terve elu ta vangis istunud või vabaduses olles täis olnud. Ema funktsioneerib kuidagi, eluaeg tööl käinud aga oma eluga kuhugi väga jõudnud pole kuna kõigele lisaks on tal vaimsed probleemid. 6-aastasena kolis meile mu kasuisa, kes oli väga vägivaldne ja samuti joodik.
Lapsepõlves pole mul midagi meenutamisväärset. Mul ei ole emast mitte mingeid mälestusi või olen need kuhugi lukku pannud. Minevik kummitab mind siiani. Tihti tundsin nälga, polnud jalatseid, millega kooli minna. Kõige hullem oli muidugi see vägivald, magasin nuga padja all, kuna kunagi ei teadnud, kes kellele kallale läheb ja üksteist tapma hakatakse.
Lubasin endale juba lapsena, et minu lapsed ei näe sellist elu iial. Eks mu pubekaiga oli väga tormiline tänu kodusele elule. Õnneks sain väga noorelt lapse, just nimelt õnneks. Mõistus tuli koju, rahunesin maha ja lapse isaga oleme koos siiani. Sai just 17a koos oldud ja lapsi ka juba rohkem, kui 1. Eks see vedamine oli, et tegemist väga hea mehega. Minu lapsed elavad täiesti teist, normaalset elu, mida iga laps elama peaks. Minevikku meenutada on mulle väga raske. Ema endas süüd ei näe, olen üritanud temaga sellest rääkida aga teema lõppeb alati sellega, et tema on hoopis ohver.
Praegusel hetkel mul vanematega igasugused suhted puuduvad.

+26
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 08:48; 31.05 12:41; 04.06 16:27; 05.06 21:05; 05.06 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ongi joodiku kriteerium see, kui inimene joob hommikul ja päeval.
Kui inimene joob õhtul mõned klaasid ja kobib magama, kedagi ei sega ega häbista, hommikul on tavaline toimekas ja tegus – siis selline alkoholi tarbimine ei sega küll mitte kedagi, joogu kui tahab, peaasi, et pidurid töötavad.

Aga kui inimene joob laupäeva hommikul kell 11 ennast purju, kobib magama (kedagi ei sega ega häbista), ärkab õhtul, sööb ja kobib uuesti magama, pühapäeva hommikul (vaba päev) on toimekas ja tegus – kas siis on hommikune joomine joodiku kriteerium sinu jaoks? Küsimus siis just selles kellaajasse klammerdumises.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on joodik see, kellel hakkab joomine igapäevaelu segama. Kaotatakse töö, sõbrad, pere. Sõltuvusest on saanud elu sisu. Joodikutel kohe isutab alko järele ja reaalsuse taju kaob täielikult.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 08:48; 31.05 12:41; 04.06 16:27; 05.06 21:05; 05.06 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa oli joodik, lisaks liiderdajad. Ema ei joonud aga lapsepõlvest mäletan kuidas minu ja venna nähes läks ema tihti endast välja kui isa taas purjus peaga “li..st” tuli – ründas esimesena isa, paar korda lõi isal pea lõhki, nii et veri lahmas, kaklesid nagu võrdne võrdsega, seda kõike laste nähes. Meie vennaga röökisime, nutsime ja palusime, et lõpetagu. Muidu oli ema lugupeetud töötaja. Lahku ei saanud ka oma joodikust minna, “laste pärast” ja “mida teised arvavad”- jätkati abielu.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alkohooliku laps. Ma armastan teda ikkagi ja olen õnnelik, et ta on hea vanavanem meie lastele. Ma ise elasin temaga õnnetut elu, kuid olen tänulik, et Ta ikka on meiega

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastatega olen õppinud häbitundest vabaks saama. Ma katkestaks muidu üldse suhted aga oleme kinnisvaraliselt seotud ja no ta on ikkagi oma ema. Vanemaid kahjuks valida ei saa. Olen ka õppinud, et MINA ei saa ema eest vastutada ja mina ei pea tema vigu klattima.
Tema sigadused ja võlad, manipulatsioon ajas kahjuks ka mind jooma(olen ka hetkel ise funktsioneeriv joodik) ja hävitas peaaegu mu enda pereelu. Nüüd mõtlen vaid endale ja tegelen oma probleemiga. Paar päeva tagasi suutsin lõpuks tunnistada lähedastele, et ka minul on alkoholiga probleem. Kuigi eks nad juba aimasid ise ka. Ma olen oma iseloomult nimelt nõrk ja sõltuvuse aldis(suitsetan ka).
Õde on tugevam ja teda see nagu nii sügavalt ei mõjuta.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 10:58; 05.06 09:38;
To report this post you need to login first.

et ema tunneks, et ta ei ole kei

Mida see lause tähendab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa on alkohoolik. Lapsepõlvest mäletan teda ainult magamas, samuti oli palju piinlikke momente sõprade ees, olen isegi teeselnud, et ei tunne oma isa. Nii piinlik oli. Ja nüüd on siis nii, et ta on vana ja ema on surnud ja ongi minu hooldada. Kuigi lapsepõlves tema mind ju ei kasvatanud. Teine variant on muidugi hooldekodu aga sellist raha pole ka võtta kuskilt, õdesid vendasid ka pole.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alkohoolikute perekonnast. Ema ja päris isa on tsüklijoodikud. Vanemad lahutasid, kui oli paariaastane. Minul ka aasta vanem vend, kes terve elu elas sugulaste juures. Vanemad mul tsüklijoodikud siiani. Isa kutsun vaid eesnime pidi, kuna mingit suhet meil pole. Terve elu ta vangis istunud või vabaduses olles täis olnud. Ema funktsioneerib kuidagi, eluaeg tööl käinud aga oma eluga kuhugi väga jõudnud pole kuna kõigele lisaks on tal vaimsed probleemid. 6-aastasena kolis meile mu kasuisa, kes oli väga vägivaldne ja samuti joodik.

Lapsepõlves pole mul midagi meenutamisväärset. Mul ei ole emast mitte mingeid mälestusi või olen need kuhugi lukku pannud. Minevik kummitab mind siiani. Tihti tundsin nälga, polnud jalatseid, millega kooli minna. Kõige hullem oli muidugi see vägivald, magasin nuga padja all, kuna kunagi ei teadnud, kes kellele kallale läheb ja üksteist tapma hakatakse.

Lubasin endale juba lapsena, et minu lapsed ei näe sellist elu iial. Eks mu pubekaiga oli väga tormiline tänu kodusele elule. Õnneks sain väga noorelt lapse, just nimelt õnneks. Mõistus tuli koju, rahunesin maha ja lapse isaga oleme koos siiani. Sai just 17a koos oldud ja lapsi ka juba rohkem, kui 1. Eks see vedamine oli, et tegemist väga hea mehega. Minu lapsed elavad täiesti teist, normaalset elu, mida iga laps elama peaks. Minevikku meenutada on mulle väga raske. Ema endas süüd ei näe, olen üritanud temaga sellest rääkida aga teema lõppeb alati sellega, et tema on hoopis ohver.

Praegusel hetkel mul vanematega igasugused suhted puuduvad.

Kindlasti soovitan psühholoogi juures käia, haavad liiga suured. Kui sellega ei tegele, võid ühel päeval lihtsalt katki minna (ja ka ise jooma nt hakata)

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 19:48; 02.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu süda läks kergemaks, kui lasin isast lahti. Kuni üritasin varjata ja enda meelest teda aidata, oli palju raskem. Ühel hetkel mõistsin, et joodikut ei saa mitte keegi aidata, kui ta ise seda ei taha, tunnistasin endale, et ta on joodik, ja lasin oma hea armsa isa vabaks (tema siis ei joonud, kui laps olin, nii et minule oli ta seda kallim). Lõpetasin valetamise ja joomise varjamise, rääkisin kõigile, kes küsisid, et ta joob, aitasin oma võimaluste piires – koristasin, viisin koju, likvideerisin pahandusi, aga täpselt nii palju, et see minu pereelu liiga ei seganud. Lapsi kunagi tema koju ei viinud, sest seal oli alati korralagedus. Tegin endaga rahu – mina ei vastuta tema käitumise eest. Aitasin alati, kui oli häda, aga oma nina liigselt ei toppinud ja midagi temast ei oodanud.
Arvan, et ega sinagi rahu saa enne, kui tunnistad endale ja teistele, et ema on joodik ja lased temast emotsionaalselt lahti.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alkohoolikute perekonnast. Ema ja päris isa on tsüklijoodikud. Vanemad lahutasid, kui oli paariaastane. Minul ka aasta vanem vend, kes terve elu elas sugulaste juures. Vanemad mul tsüklijoodikud siiani. Isa kutsun vaid eesnime pidi, kuna mingit suhet meil pole. Terve elu ta vangis istunud või vabaduses olles täis olnud. Ema funktsioneerib kuidagi, eluaeg tööl käinud aga oma eluga kuhugi väga jõudnud pole kuna kõigele lisaks on tal vaimsed probleemid. 6-aastasena kolis meile mu kasuisa, kes oli väga vägivaldne ja samuti joodik.

Lapsepõlves pole mul midagi meenutamisväärset. Mul ei ole emast mitte mingeid mälestusi või olen need kuhugi lukku pannud. Minevik kummitab mind siiani. Tihti tundsin nälga, polnud jalatseid, millega kooli minna. Kõige hullem oli muidugi see vägivald, magasin nuga padja all, kuna kunagi ei teadnud, kes kellele kallale läheb ja üksteist tapma hakatakse.

Lubasin endale juba lapsena, et minu lapsed ei näe sellist elu iial. Eks mu pubekaiga oli väga tormiline tänu kodusele elule. Õnneks sain väga noorelt lapse, just nimelt õnneks. Mõistus tuli koju, rahunesin maha ja lapse isaga oleme koos siiani. Sai just 17a koos oldud ja lapsi ka juba rohkem, kui 1. Eks see vedamine oli, et tegemist väga hea mehega. Minu lapsed elavad täiesti teist, normaalset elu, mida iga laps elama peaks. Minevikku meenutada on mulle väga raske. Ema endas süüd ei näe, olen üritanud temaga sellest rääkida aga teema lõppeb alati sellega, et tema on hoopis ohver.

Praegusel hetkel mul vanematega igasugused suhted puuduvad.

Kindlasti soovitan psühholoogi juures käia, haavad liiga suured. Kui sellega ei tegele, võid ühel päeval lihtsalt katki minna (ja ka ise jooma nt hakata)

Olen nooremana pannud kümneid kordi aegu igale poole abi saamiseks aga reaalsus on see, et kohale ma ei lähe, kuna ma ei suuda nendest asjadest rääkida. Piinlik on. Ja kardan, et ma lihtsalt ei saa abi. Ainuüksi mõtlemine nendele seikadele minevikust ajavad nutma.
Kunagi käisin lapsega psühholoogil tema üliaktiivsuse tõttu. Laps mängis eemal mänguasjadega ja psühholoog siis küsis minu elu kohta küsimusi, 1 asi viis teiseni ja ma vaid istusin ja nuuksusin seal, ei saanud sõnagi suust. Ei suuda rääkida lihtsalt. Piinlik…
Tean, et asjade enda sees hoidmine ei paranda midagi…

Minul oli teraapiaks Eestist võimalikult kaugele kolimine. Mees sai hea tööpakkumise mujale. Oleme siin elanud juba aastaid ja kuidagi kergem on (või teeb vanus oma töö) . Eestisse väga ei kipu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 08:48; 31.05 12:41; 04.06 16:27; 05.06 21:05; 05.06 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alkohoolikute perekonnast. Ema ja päris isa on tsüklijoodikud. Vanemad lahutasid, kui oli paariaastane. Minul ka aasta vanem vend, kes terve elu elas sugulaste juures. Vanemad mul tsüklijoodikud siiani. Isa kutsun vaid eesnime pidi, kuna mingit suhet meil pole. Terve elu ta vangis istunud või vabaduses olles täis olnud. Ema funktsioneerib kuidagi, eluaeg tööl käinud aga oma eluga kuhugi väga jõudnud pole kuna kõigele lisaks on tal vaimsed probleemid. 6-aastasena kolis meile mu kasuisa, kes oli väga vägivaldne ja samuti joodik.

Lapsepõlves pole mul midagi meenutamisväärset. Mul ei ole emast mitte mingeid mälestusi või olen need kuhugi lukku pannud. Minevik kummitab mind siiani. Tihti tundsin nälga, polnud jalatseid, millega kooli minna. Kõige hullem oli muidugi see vägivald, magasin nuga padja all, kuna kunagi ei teadnud, kes kellele kallale läheb ja üksteist tapma hakatakse.

Lubasin endale juba lapsena, et minu lapsed ei näe sellist elu iial. Eks mu pubekaiga oli väga tormiline tänu kodusele elule. Õnneks sain väga noorelt lapse, just nimelt õnneks. Mõistus tuli koju, rahunesin maha ja lapse isaga oleme koos siiani. Sai just 17a koos oldud ja lapsi ka juba rohkem, kui 1. Eks see vedamine oli, et tegemist väga hea mehega. Minu lapsed elavad täiesti teist, normaalset elu, mida iga laps elama peaks. Minevikku meenutada on mulle väga raske. Ema endas süüd ei näe, olen üritanud temaga sellest rääkida aga teema lõppeb alati sellega, et tema on hoopis ohver.

Praegusel hetkel mul vanematega igasugused suhted puuduvad.

Kindlasti soovitan psühholoogi juures käia, haavad liiga suured. Kui sellega ei tegele, võid ühel päeval lihtsalt katki minna (ja ka ise jooma nt hakata)

Olen nooremana pannud kümneid kordi aegu igale poole abi saamiseks aga reaalsus on see, et kohale ma ei lähe, kuna ma ei suuda nendest asjadest rääkida. Piinlik on. Ja kardan, et ma lihtsalt ei saa abi. Ainuüksi mõtlemine nendele seikadele minevikust ajavad nutma.

Kunagi käisin lapsega psühholoogil tema üliaktiivsuse tõttu. Laps mängis eemal mänguasjadega ja psühholoog siis küsis minu elu kohta küsimusi, 1 asi viis teiseni ja ma vaid istusin ja nuuksusin seal, ei saanud sõnagi suust. Ei suuda rääkida lihtsalt. Piinlik…

Tean, et asjade enda sees hoidmine ei paranda midagi…

Minul oli teraapiaks Eestist võimalikult kaugele kolimine. Mees sai hea tööpakkumise mujale. Oleme siin elanud juba aastaid ja kuidagi kergem on (või teeb vanus oma töö) . Eestisse väga ei kipu.

Valehäbi kullake! Mina tundsin ka alguses häbi aga mingil hetkel käis plõks ja lasin lahti. Olen isegi küll ja veel nuuksunud inimeste ees, kui oma emast, isast ja lapsepõlve vaesusest rääkinud olen. Minul vähemalt kergendas olekut. Kas sul polnud kergem peale seda psühholoogi juures nuuksumist(jätame häbitunde praegu eemale)?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 10:58; 05.06 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valehäbi kullake! Mina tundsin ka alguses häbi aga mingil hetkel käis plõks ja lasin lahti. Olen isegi küll ja veel nuuksunud inimeste ees, kui oma emast, isast ja lapsepõlve vaesusest rääkinud olen. Minul vähemalt kergendas olekut. Kas sul polnud kergem peale seda psühholoogi juures nuuksumist(jätame häbitunde praegu eemale)?[/quote]

Ma ei tundnud mingit kergendust kuna ma ei jõudnudki seal suurt miskit rääkida ja mina ei olnud see põhjus miks olime seal. Häbitunne oli jah suur.
Eks ma äkki suudan end kunagi kokku võtta. Niikaua mul on kõik hästi, kui ma nendele seikadele ei mõtle.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 08:48; 31.05 12:41; 04.06 16:27; 05.06 21:05; 05.06 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelmine kommija. Vabandust, ma ei oska veel tsiteerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 08:48; 31.05 12:41; 04.06 16:27; 05.06 21:05; 05.06 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka jube lapsepõlv. Vanematele oli joomine tähtsam kui oma lapsed. Õnneks mul on maailma parim vanaema kes mu üles kasvatas. Ema viinamaitse suhu sai siis kadus jälle nädalapäevadeks ära. Pärast ilmus välja nagu lastud vares. Paar-kolm nädalat läks mööda ja sama asi hakkas pihta. Mehed ka tal kõik joodikud olnud.
Praegugi tipsutab igal vabal päeval aga õnneks veel tööl jõuab käia ja kodust ära ta ka enam ei kao.
Vahel tal tekivad mingid luulud ka purjus peaga. Ja kui ta juba väga joogine on siis ta ise arvab, et on täiesti kaine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkohoolikute täiskasvanud lapsed