Esileht Ilu ja tervis Allergikutele – pidevast antihistamiini kasutamisest

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Allergikutele – pidevast antihistamiini kasutamisest

Postitas:
Kägu

Mul on küsimus teile, kel on tõsine õietolmu- ja/või tolmuallergia. Kas kasutategi allergiatablette (nagu Claritine) igapäevaselt sümptomite ennetamiseks või võtate rohtu vaid siis, kui juba konkreetselt sümptomid avalduvad? Kas sellised rohud on igapäevaselt kasutades ohutud? Paljude (hormonaalsete) ninatilkade puhul on ju see piirang, et üle kuu aja järjest ei tohiks kasutada. Aga kuidas antihistamiinitablettidega on? Mul on sel suvel väga hullud heinapalaviku sümptomid, nii et olengi sunnitud iga päev ühe tableti sisse võtma. Kas see on ok?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avamysel küll mingit kasutamise piirangut pole ja on ka teisi alternatiive sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antihistamiin peaks suruma immuunsust alla.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avamysel küll mingit kasutamise piirangut pole ja on ka teisi alternatiive sellele.

Hormoonravim ju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkan kasutama u 1 kuu enne, kui hakkavad puud õitsema ning kasutan igapäevaselt kuni õitsemine on lõppenud u juuni keskel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on küsimus teile, kel on tõsine õietolmu- ja/või tolmuallergia. Kas kasutategi allergiatablette (nagu Claritine) igapäevaselt sümptomite ennetamiseks või võtate rohtu vaid siis, kui juba konkreetselt sümptomid avalduvad? Kas sellised rohud on igapäevaselt kasutades ohutud? Paljude (hormonaalsete) ninatilkade puhul on ju see piirang, et üle kuu aja järjest ei tohiks kasutada. Aga kuidas antihistamiinitablettidega on? Mul on sel suvel väga hullud heinapalaviku sümptomid, nii et olengi sunnitud iga päev ühe tableti sisse võtma. Kas see on ok?

igapäevaselt, muidu toime nõrgeneb ju. kevadest sügiseni, kuni midagi veel õitseb, kasutan zyrtecit. kust pärineb info, et avamys jms vaid max kuu ? allergoloog kirjutas selle kogu hooajaks. avamysi analoog flixonase.

loogiline, et allergiarohtu võetaksegi iga päev, mõni võtab aastaid ja aastaringselt, nt tolmuallergiaga, loomakarvade allergiaga, kui kodus on loom jne. väga paljusid rohtusid võetaksegi aastaid, nt südamerohud, epilepsiarohud jne. kõrvaltoimete oht on alati, aga mis teha

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antihistamiin peaks suruma immuunsust alla.

Kust selline imelik info???

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antihistamiin peaks suruma immuunsust alla.

Kust selline imelik info???

Alleroloog-immunoloogilt. No tehke endale selgeks, kuidas ravim toimib.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avamysel küll mingit kasutamise piirangut pole ja on ka teisi alternatiive sellele.

Hormoonravim ju?

Surts hommikuti ninna on kindlasti väiksema mõjuga kehale kui iga päev allergiatablette süüa. Allergia ise ju ära ei lähe – pidev avamyse kasutamise siiski nö aitab ja ennetab, allergiatablett surub pigem juba tunnuseid alla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avamysel küll mingit kasutamise piirangut pole ja on ka teisi alternatiive sellele.

Abikaasa kasutab ning talle arst ei soovitanud üle nädala kasutada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avamysel küll mingit kasutamise piirangut pole ja on ka teisi alternatiive sellele.

Abikaasa kasutab ning talle arst ei soovitanud üle nädala kasutada.

Ilmselt ei soovitanud kasutada üle nädala tema juhul – mis iganes põhjusel see oli.

 

Täieliku terapeutilise kasu saamiseks on soovitatav ravimi regulaarne kasutamine. Toime algust on täheldatud juba 8 tundi pärast esimest manustamist. Siiski saabub maksimaalne toime pärast mitu päeva kestnud ravi ning patsienti tuleb teavitada sellest, et sümptomid paranevad ravimi pideval regulaarsel kasutamisel (vt lõik 5.1). Ravi kestus peab piirduma perioodiga, mis vastab kokkupuutele allergeeniga

 

Pole maksimaalset perioodi, ma olen pidanud seda ikka kuid kasutama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kehtib lastele, et neile ei tohi seda Avamyst jms hormonaalset ninatilka kauem anda. Pidurdab kasvu.

Muul juhul on soovitus, et kui kasutate üle kahe kuu järjest, siis pidada nõu arstiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antihistamiin peaks suruma immuunsust alla.

Kust selline imelik info???

Alleroloog-immunoloogilt. No tehke endale selgeks, kuidas ravim toimib.

Olen eluaegne allergik ja mitme allergiloogi juures käinud, aga immuunsusejuttu pole neilt küll kordagi kuulnud, ka ravimite infolehel sellekohast märget pole. Ka puhtsubjektiivselt hinnates on mul väga tugev immuunsus, ehkki suviti kasutan antihistamiini regulaarselt. Äkki see immuunsusejutt puudutas mõnd konkreetset ravimit, mitte kõiki antihistamiine?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antihistamiin peaks suruma immuunsust alla.

Kust selline imelik info???

Alleroloog-immunoloogilt. No tehke endale selgeks, kuidas ravim toimib.

Olen eluaegne allergik ja mitme allergiloogi juures käinud, aga immuunsusejuttu pole neilt küll kordagi kuulnud, ka ravimite infolehel sellekohast märget pole. Ka puhtsubjektiivselt hinnates on mul väga tugev immuunsus, ehkki suviti kasutan antihistamiini regulaarselt. Äkki see immuunsusejutt puudutas mõnd konkreetset ravimit, mitte kõiki antihistamiine?

Arvan, et selle immuunsusejutuga pidas arst hoopis seda silmas, et allergia tähendab seda, et keha normaalne immuunsus nö reageerib üle ja anstihistamiinid pidurdavad seda ülereageeringut. Nii et asi pole mõistagi selles, nagu nõrgendaks antihistamiin keha normaalset vastupanuvõimet haigustele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasa kasutab ning talle arst ei soovitanud üle nädala kasutada.

Avamyse toime hakkab alles paari päeva möödudes korralikult avalduma, mis naljakaid jutte siin ikka lugeda saab… Võibolla ajad segamini nende pseudoefedriini tilkadega, neid tõesti ei soovitata üle nädala tarvitada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antihistamiin peaks suruma immuunsust alla.

Kust selline imelik info???

Alleroloog-immunoloogilt. No tehke endale selgeks, kuidas ravim toimib.

Olen eluaegne allergik ja mitme allergiloogi juures käinud, aga immuunsusejuttu pole neilt küll kordagi kuulnud, ka ravimite infolehel sellekohast märget pole. Ka puhtsubjektiivselt hinnates on mul väga tugev immuunsus, ehkki suviti kasutan antihistamiini regulaarselt. Äkki see immuunsusejutt puudutas mõnd konkreetset ravimit, mitte kõiki antihistamiine?

Arvan, et selle immuunsusejutuga pidas arst hoopis seda silmas, et allergia tähendab seda, et keha normaalne immuunsus nö reageerib üle ja anstihistamiinid pidurdavad seda ülereageeringut. Nii et asi pole mõistagi selles, nagu nõrgendaks antihistamiin keha normaalset vastupanuvõimet haigustele.

Allergikul aga polegi normaalset immuunsüsteemi. Ja noh, suurem osa avaldub suvel, kus viiruseid vähem liikvel.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antihistamiin peaks suruma immuunsust alla.

Kust selline imelik info???

Alleroloog-immunoloogilt. No tehke endale selgeks, kuidas ravim toimib.

Olen eluaegne allergik ja mitme allergiloogi juures käinud, aga immuunsusejuttu pole neilt küll kordagi kuulnud, ka ravimite infolehel sellekohast märget pole. Ka puhtsubjektiivselt hinnates on mul väga tugev immuunsus, ehkki suviti kasutan antihistamiini regulaarselt. Äkki see immuunsusejutt puudutas mõnd konkreetset ravimit, mitte kõiki antihistamiine?

Arvan, et selle immuunsusejutuga pidas arst hoopis seda silmas, et allergia tähendab seda, et keha normaalne immuunsus nö reageerib üle ja anstihistamiinid pidurdavad seda ülereageeringut. Nii et asi pole mõistagi selles, nagu nõrgendaks antihistamiin keha normaalset vastupanuvõimet haigustele.

Allergikul aga polegi normaalset immuunsüsteemi. Ja noh, suurem osa avaldub suvel, kus viiruseid vähem liikvel.

???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Allergikutele – pidevast antihistamiini kasutamisest