Esileht Ilu ja tervis Angiin

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Angiin

Postitas:
Kägu

 

    Kas keegi oskab öelda, kas angiiniga kaasneb ka nohu? Mul algas asi reedel tugeva kurguvaluga, õhtul lõi kõrge palaviku üles. Nädalavahetusel samuti kõrge palavik ja kurguvalu. Täna hommikul mädane suulagi. Telefoni teel pani perearst diagnoosi, et ilmselt angiin ja kirjutas AB. Õhtuks tekkis ka tugev nohu. Palavikku enam pole, aga kurk nii haige, ey süüa ja juua eriti ei saa. Väga vaevaliselt. Kaua see õudus võiks kesta ja kas viitab kirjelduse järgi ka teile angiinina? Kuidas kurku paremaks saada?
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Angiini korral on mädased ikka kurgumandlid ja mitte suulagi. Perearst oleks pidanud ikka suhu vaatama.Hetke diagnoos angii  on ennatlik. Soovitaks apteegist osta koroona ja gripi kiirtesti. Need on nüüd ühes testis koos. Gripi ja koroona puhul ei ole antibiootikumist mingit kasu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen angiinis olnud ja ka süüa üldse ei saanud.Angiini puhul on kurguvalu väga suur.Mina võtsin Ibumetiini 400mg.See leevendas olukorda ja sain ka siis süüa.Kui on angiin siis antibiootikum hakkab aitama kolmandal päeval.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

angiini puhul ei ole tugevat nohu.

oled saanud mingi viiruse õhu kaudu, mis hakkas ninaneelus elama. organism võitleb palaviku teel.

arsti antud ab ilma sind nägemata on suht jama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh, pöördun igaks juhuks erameditsiini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Angiini puhul võib olla nohu, aga mitte angiinist. Meil oli mingi jube nohuviirus, mis viiest inimeset kolmel tüsistus lõpuks bakterpõletikuks, kahel angiin, kolmandal kõrvapõletik, kõik kolm said lõpuks antibiootikumid kaela. Kurguvalu oli selline, et okastraati neelata oleks mõnusam, laps vaeseke võttis süljekausi ja sülitas välja, sest sülge alla neelata oli liiga valus 🙁  ainuke abivahend kuni AB aitama hakkab ongi ibukas, siis saad süüa vähemalt ilma et surm silma eest läbi jookseks. AB aitas kohe teisel päeval meil. Kui perearst pani telefoni teel diagnoosi, siis küllap kirjelduse järgi ja küllap see mäda ka mandlitel on, seda näeb ise vabalt kurku uurides.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ni kui inimene ise juba näeb mädaplekke kurgus, siis on ikka angiin küll ja AB on ainuke õige ravi! Mis te antibiootikumifoobikud udutate, kui kurk on mädane, pole see mingi palavikuviirus enam, palavik võib olla ka angiinist. Pealegi keegi ei ütle, et ei saa ühekorraga olla nohuviiruses ja angiinis (palju õnne).

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Angiini kurguvalu on ikka kordi hullem mingi viirusega kaasnevast kergelt punase kurgu valust.

Oled sa siis söönud neid väljakirjutatud AB või veel mitte? Selle peale võiski palavik alla minna, ab toimib.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tervis.ohtuleht.ee/856814/kurgupoletik-millal-on-tobi-viiruslik-ja-millal-krooniline

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Käisin arsti juures, visuaalsel vaatlusel oli näha veidi mädakorke. Kogu kliiniline pilt näitaks justkui angiini tema sõnul.

Tehti analüüsid, kus küll streptokokki ei leitud, küll aga oli põletikunäit 63. Soovitati ABga jätkata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähemalt said analüüsi põhjal ravi peale, mitte nagu laborirott, keda katsetatakse tel teel

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes kolmandal AB päeval hakkab parem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähemalt said analüüsi põhjal ravi peale

Ja see ühtis nagunii esiagse diagnoosiga ja perearstil oli algusest peale õigus, aga vähemalt said kinnitust ca 50.- eest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Johhaidii, nagu mädase kurguga oleks kohutavalt palju muid diagnoosivõimalusi ja ei saaks ükski perearst juba jutust aru, millega on tegu. Perearstil on kogemusi vast sadade angiinidega, mõne käo targutus ei muuda midagi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Vähemalt said analüüsi põhjal ravi peale

    Ja see ühtis nagunii esiagse diagnoosiga ja perearstil oli algusest peale õigus, aga vähemalt said kinnitust ca 50.- eest.

Mul õnneks tööandja poolt tervisekindlustus 🙂

Ei näe midagi halba selles, kui soovin telefonis pandud diagnoosi osas kindlust, eriti kui kirjutatakse välja ravimid. AB-l on omad varjuküljed, poleks tahtnud neid niisama krõbistada.

Pigem on tegemist üleüldise probleemiga, kus perearste on vähe ja suur osa neist ülekoormatud, mis avaldab kindlasti oma mõju töö kvaliteedile.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 10:45 kommenteerija: ma pole absoluutselt mingi AB fänn ja iga köha-nohu peale suva ab lajatamist pean väga halvaks kombeks, aga angiin siiski on küllalt spetsiifilise haiguspildiga, niiet seda nüüd nii kergesti mingi viiruse vms segi ei aja ikka. Gripp ega koroona ei tekita ammugi angiinile iseloomulikke kurguhädasid, mida siin kõike huupi pakutud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli tüdruk, hoolid tervisest ja ei põlga ära analüüsi tegemist

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 10:45 kommenteerija: ma pole absoluutselt mingi AB fänn ja iga köha-nohu peale suva ab lajatamist pean väga halvaks kombeks, aga angiin siiski on küllalt spetsiifilise haiguspildiga, niiet seda nüüd nii kergesti mingi viiruse vms segi ei aja ikka. Gripp ega koroona ei tekita ammugi angiinile iseloomulikke kurguhädasid, mida siin kõike huupi pakutud on.

Angiin võib olla nii bakteriaalne kui ka viiruslik.
https://www.virtuaalkliinik.ee/haigused/2019/01/31/angiin-ehk-age-tonsilliit

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mandlid on mädaplekke täis, siis on ab õigustatud – olgu inimesel samal ajal nohu või mitte (ainult nohu muidugi ab-d ei vajaks).

Krooniline mandlipõletik on jällegi teine asi kui angiin. See võib kulgeda ilma igasuguse valuta, mandlikude lihtsalt hävib (asendub armkoega) tasapisi. Märku annab näit. halb maitse suus ja mandlikorkide (surnud mandlikoe tükid) eraldumine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ka nohu on bakteriaalset ning kui see nohu on limane ja paks ja roheline, siis jõudsid bakterid kurgust ninna ja tekitasid ka bakteriaalse nohu, kui nohu ise algas alles pärast haigestumist ja on bakteriaalse nohu tunnustega. /Viirusnohu algab vesise ja tilkuva ninaga/. Ega ilmaasjata pole kõrva-nina-kurguarstid, see on praktiliselt sühendatud avaus ja vabalt võib kurgu bakterpõletik edasi levida ninna, nohust saada kõrvalkoobaste põletik, nohu lüüa kõrva (ehk sama haigustekitaja läheb kõrvakanalite kaudu kõrva ja tekitab seal põletiku) jne.

Kui on nii, siis AB aitab ka su nohu vastu, kui see nohu on viiruslik, siis ei mõju nohule.

Loodan, et teemaalgataja tunneb ennast juba paremini, mul oli teiseks päevaks ikka juba palju parem olemine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äge kurgumandlipõletik on tõsine asi ja sellega peab arsti juurde minema. Seekord läks hästi – oli kõigest angiin. Aga näiteks difteeria pole ka kuhugi kadunud (lätlastel alles oli).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Angiin