Esileht Ilu ja tervis Antibiootikumi- ja Omeprazoli-kuur samaaegselt?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Antibiootikumi- ja Omeprazoli-kuur samaaegselt?

Postitas:
Kägu

Mulle määrati ekseemi tõttu pikaajalisem antibiootikumikuur (Doxycyclin): peaksin võtma seda lausa 6 nädalat. Nüüd aga olen 3 ja pool nädalat võtnud ja tunnen, et hakkab ebamugavusi tekitama – on tekkinud kõrvetised, kuumav tunne rinnus ja kuivad köhatused ka. Arvan, et need on antibiootikumi kõrvalmõjud, muuga ei oska seletada, sest probleem tekkis umbes 2 nädalat pärast ravikuuri algust. Olen küll ka kunagi varem Doxycyclini võtnud, aga mitte nii pikalt.

Kas tohiksin hakata samaaegselt tarvitama  mao ja söögitoru kaitseks Omeprazoli? Ei võtaks neid samal kellaajal, vaid hommikul ja õhtul Omeprazoli ja AB-d siis keset päeva. Mul ei ole otseselt maoga probleeme olnud, kunagi aastaid tagasi viskas periooditi pisut kõrvetisi, aga gastroskoopias pole kunagi mingeid probleeme leitud. Arst on paar korda lihtsalt soovitanud Omeprazoli-kuuri läbi teha, kui kõrvetised probleemiks on olnud. Viimasest korrast ongi mul mõned lehed Omeprazoli alles, seega mõtlesin, et äkki oleks mõistlik praegu tarvitada, ent ma ei tea, kas need kaks ravimit sobivat kokku.

Ekseem on tegelikult praeguseks täiesti ära kadunud, nii et variant oleks ka AB ära jätta, aga teisest küljest pole vist tark AB-kuuri lühendada. Ei tahaks riskida ekseemi tagasitulekuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi arstilt. Ära küsi perekoolist sellist küsimust. On asju, mida siit saab hästi küsida, aga see pole üks neist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omeprasooli ja antibiootikumi võtmise vahele peab jääma 3-4 tundi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuumav tunne rinnus ja kuivad köhatused ka.

Oled sa kindel, et need tunnused on AB-st? Testil oled käinud või arstile rääkinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, AB ja Omeprazoli võib võtta koos. Omeprazoli peab võtma vähemalt 20-30min enne söömist, muidu see ei mõju, kui magu on täis. Selliseks profülaktikaks piisab 1 tbl päevas, ei pea võtma reflukshaiguse ravidoosi (1tbl 2x päevas).
Samas sinu kirjeldatud sümptomid – tjah. Ei pruugi olla AB-ravist. Seega hoiaks silma peal ja annaks ikka perearstile teada kui nii ebamugavaid sümptomeid tekitavad.

Kena paranemist!
arst

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Antibiootikumi- ja Omeprazoli-kuur samaaegselt?