Esileht Väikelaps Appi, külmavaresed tulevad talveks Eestisse!

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Appi, külmavaresed tulevad talveks Eestisse!

Postitas:

Head lapsevanemad, palun andke nõu! Meie pere elab mitte just soojal maal, aga sellises kliimas, kus parematel aastatel käivad lapsed talvel ka softshelliga. Nüüd aga tuleme me detsembriks ja jaanuariks Eestisse, laps sai augustis jalad alla ja ei saa teda külma eest vankrisse peitu ka toppida. Seega pean ostma talle esimest korda paksud talveriided. Vott see on hiina mõistatus!
Hakkasin guugeldama ja no jeerumjuhkadivei, jäta või tulemata… Me oleme siiani ainult suvel Eestis käinud mitu aastat, mu enda kehal on veel ähmane mälestus, et talvel on kõige hullem see külm ja vinge tuul. Laps pole mul elus päris talve näinudki. Ja kuidagi on kadunud mu võime hinnata, kui külm ikka olla võib.
Palun aidake mul valida, mis parameetritega talvekombinesoon peab olema. Üldiselt arvan, et päris lumes veerema mu laps ei lähe, aga õues tahaks ikka normaalselt käia, mitte ilma pärast toas istuda. Vaatan, et olemas on mingid kolm sorti: wintersuit, snowsuit, skisuit. No mis neil vahet on? Kas skisuit on õhem, et mõeldud, et liigutad kogu aeg? Veel on erinev vettpidavus ja hingavus (???). Osa on 3000 mm vettpidavusega, osa 10000. Milline sobib Eesti talvesse? Kas vettpidavus tähendab ka soojapidavust? Või hoopis hingavus?
Ühesõnaga, ma nüüd valisin ühe välja, mille osta võiks, mis arvate, kas selline kõlbab?
https://www.nameit.com/at/en/ni/name-it/inspiration/name-it-snow10-styles/mini-snow10-functional-snow-suit-13154402.html?cgid=ni-outerwear-snow10&dwvar_colorPattern=13154402_ArcticDusk
Mulle meeldib, et see on natuke pehmemast materjalist, mitte päris kilejas nagu paljud talvekombed. Aga kas see materjal peab piisavalt vett ja tuult?
Müts meil juba on, meriinobodi ja püksid ka, sokke ja kindaid vohmib vanaema Eestis praegu kududa, aga saapaid on ka ju veel vaja. Lapsel on väga kitsas ja peenike jalg, lisaks on ta veel natuke ebastabiilne tuterdaja, mingid rasked talvesaapad vist võtaksid jalad lohisema. Oskate ehk soovitada, mis firma omad oleksid soojad, kerged ja kitsa liistuga? Laps on mul pikk ja kõhn volask, tal on kogu aeg käed-jalad külmad, seega saapad peaks väga soojad olema.
Kas on midagi veel, mida lapsel külmas talves vaja läheb, mis mulle pähe tule?
Aga jah, kõige suurem probleem on see kombinesoon, no küll on keeruline valida, igavesed kallid ka veel. Pean õige leidma, muidu me ei saa lennujaamast väljagi…
Külmavaresed tänavad nõuannete eest!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vaataks ikkagi kilejama materjali poole, kui su laps nii umbes aastane, siis ta liigub aeglasemalt, kukub sageli ja no meie viimaste aastate talve algus on olnud ikka vesine. Minu arust NameIt ei sobi meie külmade ilmadega, sinna tuleb päris korralik aluskiht panna siis. Paar talve tagasi läks 2.jaanuarist ilm -20 kanti ja jäi nädalateks nii. Eelmisel aastal oli jälle soe kuni veebruarini. Väga keeruline on see talveriiete valik.
Ma firmasid mainida ei oska, oma lapsed on olnud Lenne ja Lindexi kombedes, need on soojad ja lapsel all ainult toariided. Liikumine on veits vaevaline, aga pole häirinud. Lapsed on olnud lumehanges vedeledes kuivad ja soojad.
Saaksid vast kodumaa netilehtedelt ka tellida, vanaema juurde, kes sulle siis kombe kasvõi lennujaama tooks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui laps sai augustis jalad alla,s iis kohe kindlasti hakkab ta talvel lumes veerema, miks ometi sellist asjaa keelata? 😀 Ja pigem vead teda kelguga kui käruga 🙂

Aga, ei tasu seda talvekombe teemat üle mõelda. ma pole kunagia ru saanud neist, kes ülemõtlevad oma parameetritega jne.

Pigem soovitan, ära osta kõige paksemat kombet. Vaata, et kombes oleks mõnus liikuda – külmema ilmaga saad panna alla soojema pesu, lisakampsuni jne

Minule just Name it meeldib – just seetõttu, et mul ei ole vaja 100 kombet külmemaks, -10 jne ilmaks ja siis 0 ringis mingit õhemat kombet. Ei ole vaja 100 aluskihti, tuleb lihtsalt soetada üks tõeliselt soe aluskiht külmemateks ilmadeks. Mingit “kilejat” pole vaja, tänapäeval on nii head materjalid, et kil epole ainus mis vett peab.

Mul veidi suuremlaps nt eelmisel aastal oli külmema ilmaga just Name-it kombe, all olid villased retuusid (paljaste säärte peal), t-särk, ja siis vastavalt ilmale kas õhem või paksem sviiter.

Talveks su laps ju jookseb juba ja liigub päris kiiresti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polarno Pyreti kombed on hästi mõnusad, kuigi hind on ka mõnus 🙂 Lindexi kombed on ka head.
Saabastest soovitan Kuoma omasid, mõnus jalga panna ja sees soe vooder.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see lingitud kombe oma omadustelt on täiesti sobiv. Eriti hea on aastasele lapsele: “Insulated sitting area on the backside”. Mina seda kombet aga sellepärast ei ostaks, et põlved ja pepu võiksid olla tugevamast ja (plekikindlamast) materjalist. Samas, kaks kuud peavad ka selle kombe põlved kindlasti vastu. 10000 mm veekindlust on ka lörtsi- või vihmasaju jaoks täiesti viisakas number. Kuni esimese pesuni veerevad veetilgad kangalt maha. Vihmast tuppa minnes raputad kombe kuivaks 😉

Mina samuti ei poolda ülipakse talvekombesid. Suuremal lapsel on nendega enamasti palav ja kahel nädalal aastas suudab laps ka õhemale kombele lisakihi alla panna. Ainus koht, kus need ülipaksud kombed põhjendatud on, on kõige pisemate laste puhul lasteaed, sest seal ei jaksa kasvatajad igale lapsele sadat kihti riideid selga ajada ja seejuures nuputada, kas peaks panema kaks kihti alla või piisab selle kombe alla tänase ilmaga ainult ühest. Vaevalt sa oma last lasteaeda saatma siin hakkad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma kogemuse järgi vaatan kindlasti, et kombeka põlved ja tagumik oleksid 1) tumedamast kangast ja 2) võimalusel siiski libedamast materjalist.

Eestimaa talv on lihtsalt selline, et enamiku aega on see kombekas kahe minutiga superporine. Ning oleks väga kena, kui see pori väga silma ei paistaks ja suuremat kõntsa oleks võimalik ka pealt veidi niiske-seebise lapiga eemaldada, mitte ei pea kombekat lakkamatult pesumasinasse toppima (sel juhul kaovad kõik superomadused üsna ruttu ka spetsiaalse vahendiga pestes).

Heledast kangast ühevärvilise kombeka peale ma isegi ei mõtleks.

Minu lapsed on üldiselt ikkagi eelistanud soojemat kombekat ja võimalikult vähe aluskihte. Ei ole nad kunagi 0 kraadi juures higised olnud, ehkki mõlemad on väga liikuvad lapsed. Aga eks see ole individuaalne. Mulle endale ka muidugi ei meeldi oodata, kuni nad kõik oma 74 kihti selga ajavad. 🙂 Üks korralik paks kombe tundub mõnusam. Aga eks see ole tõesti maitseasi.

Muidu saabastest on meile ka Kuomad meeldinud, aga kitsa jalaga lapsele need küll ei sobi. Minu omadel on pigem laiem jalg, aga ikkagi on Kuomad neil jalas hästi laiad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vettpidavus on toodud kombekal hea, õmblused kinni teibitud, seega selle poolest peaks Eesti talvesse sobima. Küll aga teeks mind murelikuks, et soojustuse näitaja ei ole välja toodud (see võiks olla 120-330 mm vahel). Põlved ja tagumik on küll soojustatud, aga ülejäänud osa? Ma kardan, et võib õhukeseks jääda. Värv on maitse asi. Kui on mõeldud kandmiseks vaid paariks kuuks, siis niikaua peab ka üleni roosa kombe vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta parem see- https://www.lindex.com/ee/kids/baby-0-1-year/outerwear/7771487/Patterned-Overall-/
Hind parem, kui vaid 2 kuuks vaja, parajalt soe, aga mitte liiga paks, näitajad ka paremad.

Demar saapad, sees lambavill, krõpskinnitus, saab kitsa jala puhul reguleerida, sobivad nii lörtsi kui ka miinuskraadidega- https://www.um5.ee/pood/lastele/laste-talvejalanoud/demar-bear-laste-talvesaapad-roosad/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mitu last juba kombe east välja kasvanud ja kindlasti soovitan selleks puhuks REIMA talvekombet. See võib sulle tunduda käega katsudes küll kilejas, aga tegelikult on need kerged ja hingavad. Ja kui tõesti ikka superkülm, siis saab sinna veel paksema kampsuni alla panna. Aga nende lõige, vettpidavus, helkuriribad, kõik on ikka väga super mu meelest. Lenne omad on rasked ja umbsed ja paksud Reimaga võrreldes, proovisime ka neid. Reima on just lumes rullimiseks ja roomamiseks ülihea. Laps jõuab selles rassida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 23:50; 30.09 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja saabastest kindlasti Viking. Need on tõesti soojad ja ka veekindlad lumes.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 23:50; 30.09 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära osta praegu aastasele lapsele detsembriks kombekat. Vanaema läheb kaltsukasse, ostab sealt enam-vähem soojapidava enam-vähem õigete mõõtudega kombeka ja tuleb sellega lennujaama vastu. Ja siis xndal päeval vaatate, mis ilm õues on ja mis pikkuses laps on ja lähete poodi ja proovite kombekat selga. Numbri järgi ette ostmine ei ole võimalik. Eriti kui sa plaanid viibida ainult 2 kuud Eestis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reima, veel parem ReimaTec – see on ikka tehtud meie kliima lastele. Painduv, vastupidav, kerge puhastada – ja pärast müüd maha, sest kaks kuud ju ainult kasutanud. Ainuke mõistlik valik meie kliimas, ja laps saab nii poris kui lumes möllatada. Seda keelata pole küll mõtet, las naudib. Pole ka mingi jube Michelini mehike, nagu nt Huppaga ja osade Lennedega.

Jalanõudest Viking on hea, Kuomad eriti hea lihtne jalga tõmmata. Ilmselt saab kõige keerulisem ja harjumatum olema Sulle ja lapsele see riidesse panemine – kõik on higised ja tigedad, laps ei saa aru, misasju kõike talle selga topitakse… nii et see hetk tee endale võimalikult lihtsaks – kaelusmüts, kombe selga, kuomad jala otsa ja VÄLJA! Muidu vihkate varsti kõik üksteist ja Eestit takkapihta 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuomad jala otsa

Kuomad ei sobi kitsa jalaga lapsele, keegi juba eespool mainis seda ka. Minu kitsaste jalgadega lastele on sobinud erinevad pealt krõpsudega reguleeritavad mudelid (gore-tex või sympatex võiks olla – Viking, Superfit, Ecco -viimased on küll õhemad). Demareid proovisin ka, aga nendes mu lapse jalad väga higistasid, isegi külma ilmaga.
Aga kombeka valik päris raketiteadus ka pole, mul on kolme lapsega ikka mitmeid erinevaid kombekaid olnud ja kõik on sobinud (Lenne, ReimaTec, Lindex, Lassie). Sellega olen nõus, et pigem valida õhem ja vajadusel kasutada paksemaid alusriideid. Aga väga paksudest tulebki mulle ette ainult Lenne mõned mudelid, muud on ju kõik pigem keskmise või õhukese voodriga.
Samas pole halb mõte asjad ka kohapealt osta, saate selga-jalga proovida. Lennujaamast välja ja poodi saate vabalt oma softshelliga ka, kui te just jala ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hääl läheb Reimale. Väga head on ka polarn, Didriksons. Ilmselt ka Lenne ja veel Huppa. Lindexi asjad on ka ok.
Ja suuruste osas tõesti see ette ostmine on suur kunst. Osadel firmadel on õueriided suurema varuga, osad jälle mitte. Kas seal kohapeal ei ole midagi võimalik osta? Et saaks kuidagi lennujaamast autosse ja pärast poodi vähemalt. Lähed käid nt Roccas või Ülemiste keskuse poed läbi ja katsud ise läbi materjalid ja proovid selga. Jalanõudega sama asi, et peaks proovima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Numbri järgi ette ostmine ei ole võimalik. Eriti kui sa plaanid viibida ainult 2 kuud Eestis.

Kuigi sinu soovitus on hea, siis ma kahtlen, et vanaema kaltsukast midagi ilusat leida suudab. Ma olen kogu aeg ostnud lastele riideid ette, ka aastase ja koguni kolmeaastase varuga. Meie eelistame, et igas asjas on ka natuke ruumi, täpselt numbrisse ei osta kunagi.Ostan alati silma järgi, ühtegi varrukat või säärt ei mõõda. Tuleb osta natukese varuga- seega on vähetõenäoline, et õigeks ajaks on asi väike, pigem ikka kas paras või on veel kandmisruumi, mõlemal juhul ju täiesti edukalt kantav. Praegusel juhul on ju aega vaid paar kuud, mis siin valesti saab minna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates see riietuse teema pisut liiga keeruliseks aetud. Kui just 3-4 tunnisele suusamatkale ei kavatse minna, siis 1-2 tundi saab praktiliselt suvalise kombega hakkama. Võta nt osta.ee ette ja vastavalt oma maitsele/hinnaklassile/suurusele muudkui vali. Trööpamise asju saab väga normaalse hinnaga. Kui sooja peale rõhku panna, siis võib osta alla panemiseks sooja pesu või villakombe (uue või kasutatud). Või tõepoolest – tuled Eestisse, käid ühest lastekirbukast läbi ja leiad seal sobiv(ad).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Eestisse tuled, paki laps meriinosse + softshelli ja saate ilusti taksoga koju. Talveriideid soovitaks osta ikkagi kohapealt. Meil siin on palju parem valik (ja keset talve on ka soodsamad hinnad) kui soojamaa riikides.
Kui oled Tallinna inimene on kõige lihtsam osta Kuoma saapad Prismast ja Lenne soojad riided Mustamäe tee vabriku poest. Kui veab, saab korralikud talveriideid ka kohe Prismast kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lenne poodi peaks kõik külmavaresed minema, Lennest soojemaid talveriideid Eestis ja lähiriikides ei müüda. Isegi Jakuutiast käiakse siin Lennet ostmas, seetõttu sobivad nende riided kindlasti lastele külma kardavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Osta soomlaste Reima (ikka soomlaste jaoks toodetud, minu meelest need, mis nad Skandinaaviasse teevad, on õhemad) – see on igati sobiv Eesti kliimasse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmavaresele soovitan Lennet. Reima on aga väga hea ja kerge, samas tsipa õhem – minu laps kandis pea terve talve koos villakombega, sest ta on hull külmetaja.
Talvesaabastest Kuoma kindlasti kitsale jalale ei sobi, mu lapsel.ka kitsas jalg ja need lihtsalt kukkusid tal jalast ära. Demar peaks hästi soe olema. Ma ise varusin selleks aastaks Vikingi, sest neid ka kiidetakse ning sama firma tossude ja k/s saabastega olen rahule jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ollakse Reima usku aga unustatakse ära et samast tehasest tuleb ka Lassie bränd mis on 2x odavam ja samuti sobib meie kliimasse. Eriti Lassie tex.
Mina küll ei näe mõtet osta paariaastasele paariks kuuks 150 eur maksev kombekas kui saab soodsamalt samaväärse.Meie Lenne ja Huppa teevad väga häid kombekaid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 19:52; 06.10 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel. Lennujaamast 5 min jalutuskäigu kaugusel on Ülemiste keskus kus täiesti normaalne valik olemas. Võib veel peatuse bussiga sõita kesklinna poole ja Sikupilli Prismast saab ka vajaliku.
Selle väikese maa võite ka taksoga sõita kui väga külm on.
Prisma on ka öösel avatud kui lennuk peaks öösel maanduma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 19:52; 06.10 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Firmast olulisem on soojustus. Name IT väga hea valik pole.
Vali kombekas, mis on korraliku soojustusega. 120g on suht õhuke, 300g on paks ja ei nõua kùlmal talvel lisakihte. Valik tee siis enda vajadustest lähtuvalt. Väiksemal lapsel võib külmal talvel olla soojem kombe, sest liiguvad vähem. Liikuvamad lapsed saavad väiksemate grammidega hakkama. Toodete juures on ka grammid kirjas.
Veepidavuse näitajatega on nii, et 3000 sobib niiskeks ilmaks ja nn. linnariideks. 10000-ga saab kuivemalt lumes ja lörtsis toimetada.
Soovitan vaadata N- trendi netipoodi. Seal on paljude tootjate riideid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui laps sai augustis jalad alla,s iis kohe kindlasti hakkab ta talvel lumes veerema, miks ometi sellist asjaa keelata? ???? Ja pigem vead teda kelguga kui käruga ????

Näed ise ju, milline hädavares see lapsevanem on.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Primaloft vooder on väga soojusthoidev ning samas ülimalt kerge ja ei ole puhvakas. Enda veerevatele munadele vaatan talveriideid voodri materjali järgi, et ikka primaloft oleks. Eelmine talv oli meil Bergans kombekas ja sel aastal läheb käiku isbjörn of sweden.
Mul endal ka primaloft jope ning vahe mõne muu vooderdusega on ikka väga suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Väikelaps Appi, külmavaresed tulevad talveks Eestisse!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.