Esileht Lapse ootamine Appi, verenäit kõrge

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Appi, verenäit kõrge

Postitas:

Mul on nüüd teada kromosoomihaiguste riskihinnangu verenäitajad, UH alles kuu lõpus. Ma guugeldades sain juba aru, et neid ei tohi üksinda analüüsima hakata ja kõik väga individuaalne, kuid mulle ei anna rahu see, et ma ei leidnud kellelgi nii kõrget fb-hcg näitu kui mul (128). See vist tähendab halba. Mu vanus on ka kõrge (39), siis see võib ju ainult seda tähendada, et näit halveneb veelgi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 14:53; 12.07 16:26; 12.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu vanuse tõttu see just ju tõusebki. Ultrahelis saabub selgus, seni rahu ja ära googelda tobedusi. Eraldiseisvana see näit ei anna mingit tulemust.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 14:56; 12.07 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu vanuse tõttu see just ju tõusebki. Ultrahelis saabub selgus, seni rahu ja ära googelda tobedusi. Eraldiseisvana see näit ei anna mingit tulemust.

Eks ma lootsin, et minuvanuseid rasedaid on veel, kellega võrrelda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 14:53; 12.07 16:26; 12.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 40 ja see näit oli 171,2 IU/I. Ma ei tea, mis on need näidud, mis sind rahulikuks teeks. Mina oma tulemuse nägemisest miskit ei osanud arvata (elasin rahulikku elu edasi), aga kuklavoldi mõõtmise UH-s arvutati tõesti lõpuks Downi riskiks 1:4. Sellele järgnes mõistagi šokk, käik geneetikute juurde, kiire otsus, millist lisauuringut eelistada. See jube teadmine lõpes õnneks hea uudisega: Downi riski järgmised uuringud enam ei kinnitanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 40 ja see näit oli 171,2 IU/I. Ma ei tea, mis on need näidud, mis sind rahulikuks teeks. Mina oma tulemuse nägemisest miskit ei osanud arvata (elasin rahulikku elu edasi), aga kuklavoldi mõõtmise UH-s arvutati tõesti lõpuks Downi riskiks 1:4. Sellele järgnes mõistagi šokk, käik geneetikute juurde, kiire otsus, millist lisauuringut eelistada. See jube teadmine lõpes õnneks hea uudisega: Downi riski järgmised uuringud enam ei kinnitanud.

Tead, mind rahustas juba see, et on keegi veel, kel üle 100 ja asi on lõppenud või lõppemas positiivselt. Aga ma püüan ka elada rahulikult edasi ja tegeleda teemaga siis kui asi selge.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 14:53; 12.07 16:26; 12.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli üldse 241 see näit, vanus raseduse ajal 26. Downi risk oli 1:8000, muud 1:10 000, laps sündis terve 🙂 Ei tea, mis selle näidu nii kõrgeks ajab. Ükski arst ei teinud selle näidu peale teist nägugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 35. Enne midagi googeldama ei hakanud ja UH selgus, et kõik on tip-top. 🙂 Soovitan sama sullegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 14:56; 12.07 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kromosoomihaiguste riskifaktorite määramse näidud muutuvad raseduse kestvuse ja veel paljude faktorite tõttu (kehakaal, suitsetamine jne). Mul oli esimesel rasedusel fb-hcg 120 ja teisel 55 ning mõlema lapsega sain madalad riskid.

Pole mõtet guugeldada ja võrrelda näite, peale ekspertide ei tea tavainimesed mis suunas mis neid näite mõjutavad. Küll arstid selgitavad riske peale kuklavoldi mõõtmist- miski ei jääta su eest saladuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, arvan ka, et pole vaja guugeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tundub see jälle vastupidi ülimadal, 25 iu/l. Pole ka näinud, et kellelgi nii madal oleks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

natuke on ikka kasulik googeldada. Nt siin kirjutab, et Suurenenud fβ-hCG
väärtuse ja negatiivse raseduse kulu vahel ei ole seost täheldatud.
https://www.kliinikum.ee/yhendlabor/pildid/kasiraamat/RS/synnieelne%20kromosoomihaiguste%20riskihinnang%20i%20trimestril.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Appi, verenäit kõrge

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.