Esileht Koolilaps Äratuskell 1.klassi lapsel

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Äratuskell 1.klassi lapsel

Postitas:

Kuidas õpetada/harjutada last äratuskella peale ärkama?
Mul poiss läks nüüd esimesse klassi(soomes algas 11.08 kool) ja ta lihtsalt ei kuule äratuskella. Veel vähem telefoni helinat.
Ta magab nagu nott ja ühelegi helile ei reageeri magades.
Mure on sellepärast, et esmaspäeviti algab kool 08:50 aga mina pean tööl olema juba kell 8. Teised päevad algab kell 8 ja siis saame koos ärgata(ise äratan) ja ta ise viia kooli.
Kui ta beebi ja lasteaialaps oli siis ikka juubeldasin oma saavutuse üle, et olen last nö müraga harjutanud, et ta iga väiksemagi krõpsu peale üles ei ärkaks. No nüüd siis on teistpidi probleem.
Kella ta ka veel väga hästi ei tunne. Ja üldjuhul ise ärkamist hommikuti pole. Väga harva.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sul muud võimalust ei ole kui ise äratada. Kui ikka laps läbi une kella ei kuule, siis seda õppida pole võimalik. Tõusebki koos su endaga üles ja sätib end valmis ning neil päevil kui sina varem tööle lähed, vahib multikaid või midagi, kuni aeg kooli minna. Harjumus ise tõusta tekib pikema aja jooksul, kella võid talle helisema panna 5min varem, kui ise äratama lähed.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kell magama läheb õhtul? Kas seda tund aega varasemaks teha ei anna, et ärkaks nagu vaja?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kell magama läheb õhtul? Kas seda tund aega varasemaks teha ei anna, et ärkaks nagu vaja?

Ei anna. Niigi vara läheb. Kell 20.00 pesu, hambad ka muinasjutt ja üldiselt enne 21 juba magab. Varem lihtsalt ei ole mõtet voodisse suunata, muidi vingub üle oma uneaja, et und ei tule ja siis on üleväsinud ja hommikul isegi äratamisega on vaevaline ülessaamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka nii, et laps esimeses klassis pidi käima teises vahetuses koolis ehk siis tal algasid tunnid alles millalgi kella 11 paiku, aga kõik ülejäänud pereliikmed läksid kell kaheksa kodust välja. Siis oligi nii, et ikka ajasime enne äraminekut selle esindiku ka üles nii veenvalt, et ta enam uuesti magama ei jäänud, ja siis ise tiksus seal kodus, vahtis multikaid, vahel tegi veel mingeid koolitöid, tegi omale võileiba ja pani riidesse ja läks bussile. Kuna ma olen paras kanaema, eks ma siis ikka helistasin mingil kindlal kellaajal üle ka, et kas on juba pestud-kustud-kammitud ja valmis bussile minema või jäi kuskile uimerdama. Nii et kahepeale kokku ikka sai õnneks see tobe kooliaasta seljatatud, nii et laps alati õigeks ajaks kooli jõudis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te teda ise üles ajate muidu? Kas piisab teie häälest või peate lausa raputama? On tehtud uuringuid, et paljud lapsed ei kuule läbi une alarme ja ka nt suitsuandurit ning kõige efektiivsem lapse ärataja on hoopis tema vanemate hääl. Ehk tasub äratus panna sinu enda lindistatud häälega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te teda ise üles ajate muidu? Kas piisab teie häälest või peate lausa raputama? On tehtud uuringuid, et paljud lapsed ei kuule läbi une alarme ja ka nt suitsuandurit ning kõige efektiivsem lapse ärataja on hoopis tema vanemate hääl. Ehk tasub äratus panna sinu enda lindistatud häälega?

Üldiselt piisab musist ja minu häälest. Aga on ka hommikuid, kus ma pean nö lausa raputama, kuna uni on niivõrd sügav. Tasub täitsa proovida seda enda häälega alarmi.

Aitäh kaasa mõtlemast.
Esialgu korraldame nii, et ma siis ise lähen tund hiljem tööle ja lõpetan ka hiljem või teen lühema päeva. Eks palk muidugi kannatab sellisel juhul. Ta on peale kooli pikapäevarühmas esialgu ja see on õnneks kella 17.ni.
Kuna alles kõik on nii uus(ka mulle), siis laps soovib, et ma ikka ta kooliukseni saadaks. Kõigest nädal ju vaid käidud. Ehk paari kuu pärast saab praktiseerida seda, et ajan enne enda ära minekut ta üles, vaatab multasid senikaua ja siis helistan talle, et hakkaks õigel ajal kooli poole liikuma.
Kool on õnneks üle tee, paari minuti kaugusel. Kui ta ise üksi on valmis minema, kasutame seda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ärganud äratuskella peale ja väga kaua. Toona olid sellised plärisevad kellad, panin plekist pesukaussi. Selle plärina peale ärkasin üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Äratuskell 1.klassi lapsel