Esileht Ilu ja tervis Ärevus, seedimine?!

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ärevus, seedimine?!

Postitas:
Kägu

Tere

Alustan algusest. Aastaid tagasi oli mu elus raske periood, mis tingis minu ärevuse alguse. Sel hetkel diagnoosisin ise endal mitu haigust – kõik seotud selle raskema haigusega. Aastate jooksul on olnud igasuguseid hetki, aga nüüd tunnen, et olukord on ikka hull. Ma ei suuda enam loogiliselt mõelda, kas tegu on ärevusega või ongi midagi tõsist tervisega. Paar kuud tagasi kaotasin lähedase inimese, ühel lähedasel oli vaja terviseuuringuid, lisaks on töö juures pingeline jne. Mul on pidev hirmutunne sees, et kohe-kohe miskit juhtub, muretsen pidevalt, ka asjade pärast, mis ei vääri erilist tähelepanu. Selleg seoses on mul viimased kuu aega seedimisega miskit toimunud – äkilised kõhulahtisused (paaril korral olnud väljaheide vesivedel ja järjest mitu korda käinud sedasi wc-s), on kordi kus väljaheitel ei ole vormi või siis on pabulatena. Lisaks tundub, et gaase on ka viimasel ajal palju.  Kõht käib läbi igapäevaselt. Ühtlasi on ka paaril korral verd olnud paberil. Seostan seda sellega, et mul on hemorroidid. Käisin alles hiljuti kirurgi juures, kes kinnitas hemorroidide olemasolu. Minu küsimus ongi, et kas teistel ärevikel on ka selliseid kummalisi seedeprobleeme, kõhulahtisusi? Lisan juurde, et proovisin Lepicol kapselid ja tundus, et see tegi seedimise hullemaks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Stressist läheb küll kõht lahti.Aga mitte rohkem kui nädala.Peaksid võtma Enteroli 2 nädalat.Semectat.C vitamiin koos multivitamiiniga+mineraalained.(kui on kõht pikemat aega lahti võib tekkida vitamiini puudus) Kui on rohkelt gaase võib olla tegemist ka toidutalumatusega.Ära söö gluteeni  tooteid ja laktoosi tooteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On, ärevusega, kuude kaupa. Võtan probiootikume. Hirmutavate mõtete vastu aitab muide mingil määral l-teaniin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Stress ja tohtu hirm-ärevus on mul siiani. Kõik muutused mis kehas toimuvad (kõhu korisemine, peavalu jne) seostuvad mulle kohe esimese asjana kõige hullema diagnoosiga. Ja siis ma seda ketran, isegi kui otseselt sellele ei mõtle (kui olen millegiga hõivatud), siis kusagil taga kuklas ikka miskit tiksub. Puhke ajal kohe on mõtted kusagil seal mõtlemise juures kinni ja ongi mingi hirm jälle olemas. Jäin mõtlema, et aasta alguses oli ma midagi sarnast seedimisega, kus oli palju stressi ning pinget. Nüüd on käivitunud justkui mingi halvade sündmuste jada ja seedimine ei saa kuidagi korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On, ärevusega, kuude kaupa. Võtan probiootikume. Hirmutavate mõtete vastu aitab muide mingil määral l-teaniin.

See et kõht on ärevusest lahti kuude kaupa on jama.Kõhul on ikka midagi muud viga.Smectad tasub võta pikemat aega on hea soolestiku ravim.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka ärevushäire aastaid tagasi. Sümptomiteks äkki hakkav iiveldus, kõhukrambid ja kõhulahtisus. Kuna kõik on peas kinni, siis tuleb sealt enne asjad korda saada. Mina sain nii lahti, et kohe kui tundsin, et vist hakkab halb, üritasin mõtted mingi tegevusega mujale viia. Edu sulle!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Stress ja tohtu hirm-ärevus on mul siiani. Kõik muutused mis kehas toimuvad (kõhu korisemine, peavalu jne) seostuvad mulle kohe esimese asjana kõige hullema diagnoosiga. Ja siis ma seda ketran, isegi kui otseselt sellele ei mõtle (kui olen millegiga hõivatud), siis kusagil taga kuklas ikka miskit tiksub. Puhke ajal kohe on mõtted kusagil seal mõtlemise juures kinni ja ongi mingi hirm jälle olemas. Jäin mõtlema, et aasta alguses oli ma midagi sarnast seedimisega, kus oli palju stressi ning pinget. Nüüd on käivitunud justkui mingi halvade sündmuste jada ja seedimine ei saa kuidagi korda.

Teadsa, mis. Sul ei pruugi olla mitte mingi “see kõige hullem” haigus – küll aga korralikult diganoosimata ja tegelemata seedehäire. Liigselt gaase täis soolte korral tekib jällegi sageli ebamugav kakamine ja hemorroidid, mis jällegi, ei ole eluohtlikud, aga ebamugavusi tekitavad küll.

Ehk siis kõigepealt tuleks kindlaks teha, kas sinu seedehäirete ehk liigse gaasitekke aluseks pole siiski midagi füüsilist – mõne toiduaine talumatus, näiteks.

On talumatusi, mille diagnoosimisega saab arstisüsteem hästi hakkama – näiteks gluteenitalumatus ja laktoositalumatus. Millest tuleks muidugi alustada. Ja on juhtumeid, kus laktoositalumatuse sarnaseid nähte annavad näit. teised suhkrud (fruktoos, sahharoos), mis on vähem räägitud ja mille kindlakstegemise jaoks pole häid teste. Ja mis on kindlaks tehtavad ainult katse-eksituse (jätan kahtlustatava aine kuuks ajaks rangelt toidust välja – panen jälle sisse) meetodil. Mille peale lihtsalt ei tulda. Ja inimesed vaevlevad aastaid või aastakümneid masendudes, et seedimine ei saa mitte kunagi korda.

Loomulikult võib olla ka puhtakujulisi stressist seedehäireid. Aga kui seedehäire on muutunud kroonilisemaks ja pole enam selge, kumb siis kumba tekitab – seedehäire tekitab stressi või stress tekitab seedehäiret? – siis soovitan järgi uurida, ega gaasilise kõhu põhjus pole midagi füüsilist.

Rõhutan veel kord, et füüsilise seedehäire esinemise võimalust endal ei tasu paaniliselt karta, sest selle puhul enamasti ei ole tegemist “selle kõige hullemaga” – küll aga on sageli nii, et need gaase tekitavad seedehäired on avastamata ja tegelemata jätmisel megatüütud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise krooniline ärevik, paremate ja halvemate perioodidega. Võin sulle kinnitada, et ärevus-depressioon võib tekitada lugematul hulgal füüsilisi kaebusi. Seedimist seostatakse isegi klassikalises meditsiinis juba närvidega. Enda rahustuseks ja välistamiseks võid perearstile kurta ja anda analüüsid, mida perearst vajalikuks peab, aga minu soovitus on tegeleda enda vaimuga. Suunata energia sinna – lõõgastumine, muretsemise vältimine, liikumine värskes õhus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minul oli peale ema surma(ja enne seda veidi) põhi alt. Lisaks kõrvetised ja vastik klimp kurgus koguaeg. Olin ülimalt suures stressis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, stressil ja seedimisel on seos, vähemalt mõne inimese puhul. Probleemid võimendavad teineteist vastastikku, sassis seedimine omakorda võib mõjutada psüühikat. Ma ise olen sellest kujukas näide — soole ärritussündroomi ja ärevushäire sümptomid kipuvad käima üles-alla justnimelt koos. Kui mul need jamad hakkasid, oli ka väga suur hirm, et tegemist võiks olla onkoloogilise haigusega, seda enam, et mul olid ka üsna hirmuäratavad sümptomid ning laboratoorsed näitajad pigem halvad, isegi perearst oli juba üsna mures. Õnneks aga uuringud kasvajat ega midagi muud väga jubedat mul ei näidanud. Selgus, et komplekt erinevatest muudest, kergematest probleemidest (minu puhul siis soole ärritussündroom + divertiikul + põieprobleemid + seljaprobleemid + krooniline põskkoopapõletik (mis ei ole seedimisega seotud, aga võib anda aeg-ajalt müstilist palavikku) + ärevus ja veel üht-teist muud) võivad kokku anda väga ebameeldiva ja murettegeva sümptomite kogumi.

Seega soovitan ikkagi arsti poole pöörduda ja uuringud ära teha, et ennast maha rahustada. Minul kõik hakkas stabiliseeruma, kui sain teada, et midagi eriliselt koledat praegu minu sees nähatavasti siiski ei ole.  Seedetrakti uuringud on küll ebameeldivad, aga hingerahu on seda kannatust väärt. Sinu kirjeldatu põhjal õnneks ei tundu ka väga tõenäoline, et tegemist võiks olla millegi tõsisega (arvestades kinnitatud hemorroidi olemasolu, mis seletab verd väljaheites), aga kontrollida tasuks. Alustuseks käik perearstile ja saatekiri gastroenteroloogile. Kui uuringud ka midagi hirmsat ei näita, siis soovitan joogat, jalutuskäike, rattaga sõitmist (jooksmine, kiire areoobika vmt ei pruugi sobida, põrutused mõnel inimesel võimendavad seedetrakti ärritust), katsetada võib erinevate toidugruppide (ajutist) menüüst välja jätmist, et teada saada, millele organism valuliselt reageerib jne.

Ja ennekõike: RAHU-RAHU!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Ärevus, seedimine?!