Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ärevushäired ja depresioon

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Ärevushäired ja depresioon

Postitas:

Tere,
Kas keegi on kokku puutunud ärevushäirete ja depressiooniga raseduse ajal? Kas seda on üldse võimalik ravida ilma ravimiteta?

Aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd kirjutan siia midagi, mida sa ehk ei ole valmis aktsepteerima. Ütlen seda, sest kunagi kui minule seda juttu räägiti, läksin ma endast väga välja ja mõtlesin, et kuidas keegi nii lolli juttu saab suust välja ajada. Et depressioon ja ärevus on ikkagi ajukeemia tasakaalutuse tõttu tekkinud seisundid ning KUIDAS saab seda “ravida” ilma ravimiteta.

Ma võitlesin aastaid sügava kliinilise depressiooni ja paanikahäirega. See segas mu elu- ma ei suutnud käia õues, poes, raamatukogus. Ei suutnud sõita autoga ega magama jääda. Kartsin isegi jalgu raseerida, äkki lõikan sisse ja jooksen vannis verest tühjaks. Võtsin muudkui erinevaid ravimeid ja mõtlesin, et ilma nendeta oleks elu veel hullem. Kuni ühel hetkel lõid mul lained pea peal kokku ning ma nägin, et ravimid mind nii palju ikkagi ei aita, et ma suudaks oma elu normaalselt elada. Miks ma neid siis üldse võtan? Jätsin ravimid päeva pealt võtmata. Hakkasin lugema positiivsest ellusuhtumisest. Armastusest. Kuidas kõik on energia. Kuidas emotsioonid juhivad meie elu. Hakkasin mediteerima ja maalima. Kirjutasin endale ilusaid kirju ja toppisin suvalistest kohtadesse, et neid hiljem leida. Just paar päeva tagasi leidsin öölaua sahtlist kirja, millel seisis “Ma olen valmis
selja taha jätma kõik asjad, mis mind enam ei teeni. Ma olen valmis võtma vastu kõik hea, mida universumil mulle pakkuda on. Ma olen armastuse kehastus ja näitan seda välja nii enda kui teiste vastu.” Iga kord kui tekkisid ärevuse mõtted, sundisin ennast mõtlema lahendusele, mitte probleemile. Sisendasin endale, et kõik saab korda ja ma usaldan seda protsessi. Mul hakkas neid asju tehes väga kiiresti parem.

Kui soovid rääkida, anna teada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoreetiliselt on see kindlasti võimalik, aga kuidas sinul praktikas välja kukub, on raske ennustada. Millal sul need probleemid tekkisid ja tead ehk ka põhjuseid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal täpselt sama asi. Psühhiaater pakkus küll ravimeid aga keeldusin kuna ei julge võtta neid raaeduse ajal. Kuidas hakkama saan? noh mõni päev on hullem kui teine ja siis on isegi nädal ilusat aega. Kâin psühholoogi juures iga 2 nädala tagant.. see aitab nagu natuke endaga toime tulla ja õpetab erinevaid nippe ja tehnikaid ärevuse ja negatiivsete mõtetega võitlemiseks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka sama probleem juba 15 aastat tegelikul, enamik ajast tarvitanud antidepressante, esimese lapse raseduse aja suutsin ilma olla (kokku 1,5 aastat, käisin samal ajal ka psühholooi juures), siis läks olukord jälle väljakannatamatuks ning lapse 3 kuuseks saades alustasin uuesti. Nüüd on sellest 10 a möödas ning planeerin teist last. Minu psühhiaater on seda meelt, et kui vähegi võimalik, siis peaks raseduse ajal ikkagi AD vältima (ise ka ei taha riskida). Nüüd olen 2 aastat ilma AD-ta, aga rasedust pole siiani tekkinud. Keha on ikka üsna pinges juba enamik ajast, ärevushood on täiesti igapäevased, kodust välja raske minna, kodust kaugele veel eriti, reisid on üsna välistatud kuna ka Xanaxi väike annus on üsna efektita minu jaoks. Ma saan ka aru, et tegelikul antidepressantidega seda välja ei ravi, see peidab lihtsalt sümptomid ära, sa arvad, et kõik on korras, aga kui ravimid järgi jätad, on probleem veel hullemini tagasi, seega teraapia on jah parim, aga no see on ikka kuradi raske 🙂 Mina soovitan lugeda Ärevushäirete ja foobiate käsiraamatut, see on nagu piibel mul 😀 KUi jälle halvem periood on, siis loen seda ja võtan asja mõistusega. Seal seletab päris hästi ärevuse olemuse lahti ja annab ka näpunäiteid teraapia tegemiseks. Kuigi jah, ega elukvaliteet tegelikul kannatab kõvasti selle häirega, aga raseduse soovi nimel ma seda kõike praegu talun. Tõenäoliselt muidu oleks juba tablettide juurde tagasi pöördunud. Ma ei ea, kuidas on lood raseduse ajal ekkinud ärevusega, see on vbla ingiud pigem hirmust, et kuidas kõik läheb ja kas lapsega hästi jne. see ilmselt lühiajalisem asi ja möödub kergemini kui krooniline ärevushäire.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 08:59; 10.08 12:02; 10.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kiirelt te tabletid ära jätsite? Olen nüüd rase ja vaja tablettidest kähku lahti saada aga nii õudne hirm, sest räägitakse et seza peab pikkamööda tegema. Mina olen nüüd 2 nädalat pool annust võtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 09:28; 10.08 10:28; 10.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hea tuttav võttis antidepressante seal ajal, kui rasestus. Jättis küll vaikselt ära, kui rasedusest teada sai, kuid ikka kulus ca kuu või rohkem päris lõpetamiseni.
Lapsel esines mõningaid arenguprobleeme juba beebieast saadik, kõndima hakkas naljakalt (kikivarvukil käis ainult), ei hakanud korralikult kõnelema, hüsteeriahood. Kahtlustati isegi autismi pikalt (jooned olemas). Käis mööda arste, massaaže ja uuringuid.
Kuigi tegelikku nende probleemide põhjust ei tea ja ei ole ka võimalik tagant järgi kindlaks teha, siis tuttav ise on üsna veendunud, et probleemid on tingitud antidepressantidest.
Nüüdseks on see laps 6-aastane, kõnes esineb endiselt häireid ja kõik jooned ei ole päris kadunud, aga autismi diagnoosi siiski ei ole pandud.

Ise kannatan ka ärevushäire all. Antidepressantide kuuri lõpetasin eelmise aasta teisel poolel, rasestusin kevadel. Raseduse alguses lõi ärevus uuesti välja, pidin kaks korda viimases hädas võtma pisikese koguse rahustit. Esimese tableti võtmise ajal ei olnud teadlik rasedusest (siis oli 5 nädalat). Teisel korral oli kuskil 9.nädalal. Süümepiinad oli küll, aga ei näidud sel hetkel muud lahendust. Nüüd on teine trimester ja ärevus on tagasi tõmmanud. Loodan, et nii jääb ka 🙂 Püüan ikka ise toime tulla ilma abivahenditeta.
Arst ütles, et sellega ongi nii, et paljudel lööb ärevus raseduse algul välja uuesti, aga enamasti taandub teisel trimestril. Samas mitte kõigil ja osad vajavad ka ravi (ühel tuttaval kirjutati välja antidepressandid 20.nädalal). Ise loodan ilma saada ikka hakkama…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:50; 10.08 10:37; 10.08 11:00; 10.08 12:45; 10.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hea tuttav võttis antidepressante seal ajal, kui rasestus. Jättis küll vaikselt ära, kui rasedusest teada sai, kuid ikka kulus ca kuu või rohkem päris lõpetamiseni.

Lapsel esines mõningaid arenguprobleeme juba beebieast saadik, kõndima hakkas naljakalt (kikivarvukil käis ainult), ei hakanud korralikult kõnelema, hüsteeriahood. Kahtlustati isegi autismi pikalt (jooned olemas). Käis mööda arste, massaaže ja uuringuid.

Kuigi tegelikku nende probleemide põhjust ei tea ja ei ole ka võimalik tagant järgi kindlaks teha, siis tuttav ise on üsna veendunud, et probleemid on tingitud antidepressantidest.

Nüüdseks on see laps 6-aastane, kõnes esineb endiselt häireid ja kõik jooned ei ole päris kadunud, aga autismi diagnoosi siiski ei ole pandud.

Ise kannatan ka ärevushäire all. Antidepressantide kuuri lõpetasin eelmise aasta teisel poolel, rasestusin kevadel. Raseduse alguses lõi ärevus uuesti välja, pidin kaks korda viimases hädas võtma pisikese koguse rahustit. Esimese tableti võtmise ajal ei olnud teadlik rasedusest (siis oli 5 nädalat). Teisel korral oli kuskil 9.nädalal. Süümepiinad oli küll, aga ei näidud sel hetkel muud lahendust. Nüüd on teine trimester ja ärevus on tagasi tõmmanud. Loodan, et nii jääb ka ???? Püüan ikka ise toime tulla ilma abivahenditeta.

Arst ütles, et sellega ongi nii, et paljudel lööb ärevus raseduse algul välja uuesti, aga enamasti taandub teisel trimestril. Samas mitte kõigil ja osad vajavad ka ravi (ühel tuttaval kirjutati välja antidepressandid 20.nädalal). Ise loodan ilma saada ikka hakkama…

Mul rasedus umbes 5 nädalat hetkel. Võtan sellist rohtu nagu arketis, pidi lahjem rohi olema, aga täpselt ei tea. Muidu võtsin iga päev 20 mg, nüüd aga 10mg. Täna mõtlengi et äkki võtaks ainult 5 mg…oh ei tea, nii suur mure. Lapsele ju halba ei taha, iga kord kui tableti võtan on nii suured süümekad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 09:28; 10.08 10:28; 10.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hea tuttav võttis antidepressante seal ajal, kui rasestus. Jättis küll vaikselt ära, kui rasedusest teada sai, kuid ikka kulus ca kuu või rohkem päris lõpetamiseni.

Lapsel esines mõningaid arenguprobleeme juba beebieast saadik, kõndima hakkas naljakalt (kikivarvukil käis ainult), ei hakanud korralikult kõnelema, hüsteeriahood. Kahtlustati isegi autismi pikalt (jooned olemas). Käis mööda arste, massaaže ja uuringuid.

Kuigi tegelikku nende probleemide põhjust ei tea ja ei ole ka võimalik tagant järgi kindlaks teha, siis tuttav ise on üsna veendunud, et probleemid on tingitud antidepressantidest.

Nüüdseks on see laps 6-aastane, kõnes esineb endiselt häireid ja kõik jooned ei ole päris kadunud, aga autismi diagnoosi siiski ei ole pandud.

Ise kannatan ka ärevushäire all. Antidepressantide kuuri lõpetasin eelmise aasta teisel poolel, rasestusin kevadel. Raseduse alguses lõi ärevus uuesti välja, pidin kaks korda viimases hädas võtma pisikese koguse rahustit. Esimese tableti võtmise ajal ei olnud teadlik rasedusest (siis oli 5 nädalat). Teisel korral oli kuskil 9.nädalal. Süümepiinad oli küll, aga ei näidud sel hetkel muud lahendust. Nüüd on teine trimester ja ärevus on tagasi tõmmanud. Loodan, et nii jääb ka ???? Püüan ikka ise toime tulla ilma abivahenditeta.

Arst ütles, et sellega ongi nii, et paljudel lööb ärevus raseduse algul välja uuesti, aga enamasti taandub teisel trimestril. Samas mitte kõigil ja osad vajavad ka ravi (ühel tuttaval kirjutati välja antidepressandid 20.nädalal). Ise loodan ilma saada ikka hakkama…

Mul rasedus umbes 5 nädalat hetkel. Võtan sellist rohtu nagu arketis, pidi lahjem rohi olema, aga täpselt ei tea. Muidu võtsin iga päev 20 mg, nüüd aga 10mg. Täna mõtlengi et äkki võtaks ainult 5 mg…oh ei tea, nii suur mure. Lapsele ju halba ei taha, iga kord kui tableti võtan on nii suured süümekad.

Aga küsi oma raviarstilt… Ta võttis Paroxetini 20 mg, vähendas 10-le ja sealt edasi 5-le. See ei ole ka just väga tugev kraam. Pealegi ei ole teada, kas need probleemid lapsel on just sellest, võib olla on juhuslik…. Arvan, et raviarst oskab kõige paremini vastata, võib olla vaja ravim välja vahetada mõne teise vastu hoopis?
Samas, kui sa väga järsku vähendad koguseid, siis võivad tulla ka võõrutusnähud, mis rasedushormoonidest tingituna võivad veel võimenduda.
Ma ise teadlikult tuttava kogemuse põhjal (küll tõestamata, kuid ettevaatus ei ole paha) hoidusin hoolikalt rasestumisest ravimikuuri ajal. Tahtsin, et kindlasti oleks kuur enne läbi ja ka organism harjunud ilma keemiata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:50; 10.08 10:37; 10.08 11:00; 10.08 12:45; 10.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hea tuttav võttis antidepressante seal ajal, kui rasestus. Jättis küll vaikselt ära, kui rasedusest teada sai, kuid ikka kulus ca kuu või rohkem päris lõpetamiseni.

Lapsel esines mõningaid arenguprobleeme juba beebieast saadik, kõndima hakkas naljakalt (kikivarvukil käis ainult), ei hakanud korralikult kõnelema, hüsteeriahood. Kahtlustati isegi autismi pikalt (jooned olemas). Käis mööda arste, massaaže ja uuringuid.

Kuigi tegelikku nende probleemide põhjust ei tea ja ei ole ka võimalik tagant järgi kindlaks teha, siis tuttav ise on üsna veendunud, et probleemid on tingitud antidepressantidest.

Nüüdseks on see laps 6-aastane, kõnes esineb endiselt häireid ja kõik jooned ei ole päris kadunud, aga autismi diagnoosi siiski ei ole pandud.

Ise kannatan ka ärevushäire all. Antidepressantide kuuri lõpetasin eelmise aasta teisel poolel, rasestusin kevadel. Raseduse alguses lõi ärevus uuesti välja, pidin kaks korda viimases hädas võtma pisikese koguse rahustit. Esimese tableti võtmise ajal ei olnud teadlik rasedusest (siis oli 5 nädalat). Teisel korral oli kuskil 9.nädalal. Süümepiinad oli küll, aga ei näidud sel hetkel muud lahendust. Nüüd on teine trimester ja ärevus on tagasi tõmmanud. Loodan, et nii jääb ka ???? Püüan ikka ise toime tulla ilma abivahenditeta.

Arst ütles, et sellega ongi nii, et paljudel lööb ärevus raseduse algul välja uuesti, aga enamasti taandub teisel trimestril. Samas mitte kõigil ja osad vajavad ka ravi (ühel tuttaval kirjutati välja antidepressandid 20.nädalal). Ise loodan ilma saada ikka hakkama…

Mul rasedus umbes 5 nädalat hetkel. Võtan sellist rohtu nagu arketis, pidi lahjem rohi olema, aga täpselt ei tea. Muidu võtsin iga päev 20 mg, nüüd aga 10mg. Täna mõtlengi et äkki võtaks ainult 5 mg…oh ei tea, nii suur mure. Lapsele ju halba ei taha, iga kord kui tableti võtan on nii suured süümekad.

Aga küsi oma raviarstilt… Ta võttis Paroxetini 20 mg, vähendas 10-le ja sealt edasi 5-le. See ei ole ka just väga tugev kraam. Pealegi ei ole teada, kas need probleemid lapsel on just sellest, võib olla on juhuslik…. Arvan, et raviarst oskab kõige paremini vastata, võib olla vaja ravim välja vahetada mõne teise vastu hoopis?

Samas, kui sa väga järsku vähendad koguseid, siis võivad tulla ka võõrutusnähud, mis rasedushormoonidest tingituna võivad veel võimenduda.

Ma ise teadlikult tuttava kogemuse põhjal (küll tõestamata, kuid ettevaatus ei ole paha) hoidusin hoolikalt rasestumisest ravimikuuri ajal. Tahtsin, et kindlasti oleks kuur enne läbi ja ka organism harjunud ilma keemiata.

Minu perearst ütleski et võtad nädal pool ja siis kõik. Ma aga ütlesin et ei saa ju nii kiirelt lõpetada, siis ütles et ise vaataksin millal valmis olen ja lõpetagu ma siis. Ma ei tulnud sellepealegi enne rasedust et peaks lõpetama tabletid, perearst muudkui kiitis takka et beebit ikka vaja ja kui rase siis pean nädalaga loobuma… No ma ei tea….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 09:28; 10.08 10:28; 10.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hea tuttav võttis antidepressante seal ajal, kui rasestus. Jättis küll vaikselt ära, kui rasedusest teada sai, kuid ikka kulus ca kuu või rohkem päris lõpetamiseni.

Lapsel esines mõningaid arenguprobleeme juba beebieast saadik, kõndima hakkas naljakalt (kikivarvukil käis ainult), ei hakanud korralikult kõnelema, hüsteeriahood. Kahtlustati isegi autismi pikalt (jooned olemas). Käis mööda arste, massaaže ja uuringuid.

Kuigi tegelikku nende probleemide põhjust ei tea ja ei ole ka võimalik tagant järgi kindlaks teha, siis tuttav ise on üsna veendunud, et probleemid on tingitud antidepressantidest.

Nüüdseks on see laps 6-aastane, kõnes esineb endiselt häireid ja kõik jooned ei ole päris kadunud, aga autismi diagnoosi siiski ei ole pandud.

Ise kannatan ka ärevushäire all. Antidepressantide kuuri lõpetasin eelmise aasta teisel poolel, rasestusin kevadel. Raseduse alguses lõi ärevus uuesti välja, pidin kaks korda viimases hädas võtma pisikese koguse rahustit. Esimese tableti võtmise ajal ei olnud teadlik rasedusest (siis oli 5 nädalat). Teisel korral oli kuskil 9.nädalal. Süümepiinad oli küll, aga ei näidud sel hetkel muud lahendust. Nüüd on teine trimester ja ärevus on tagasi tõmmanud. Loodan, et nii jääb ka ???? Püüan ikka ise toime tulla ilma abivahenditeta.

Arst ütles, et sellega ongi nii, et paljudel lööb ärevus raseduse algul välja uuesti, aga enamasti taandub teisel trimestril. Samas mitte kõigil ja osad vajavad ka ravi (ühel tuttaval kirjutati välja antidepressandid 20.nädalal). Ise loodan ilma saada ikka hakkama…

Mul rasedus umbes 5 nädalat hetkel. Võtan sellist rohtu nagu arketis, pidi lahjem rohi olema, aga täpselt ei tea. Muidu võtsin iga päev 20 mg, nüüd aga 10mg. Täna mõtlengi et äkki võtaks ainult 5 mg…oh ei tea, nii suur mure. Lapsele ju halba ei taha, iga kord kui tableti võtan on nii suured süümekad.

Aga küsi oma raviarstilt… Ta võttis Paroxetini 20 mg, vähendas 10-le ja sealt edasi 5-le. See ei ole ka just väga tugev kraam. Pealegi ei ole teada, kas need probleemid lapsel on just sellest, võib olla on juhuslik…. Arvan, et raviarst oskab kõige paremini vastata, võib olla vaja ravim välja vahetada mõne teise vastu hoopis?

Samas, kui sa väga järsku vähendad koguseid, siis võivad tulla ka võõrutusnähud, mis rasedushormoonidest tingituna võivad veel võimenduda.

Ma ise teadlikult tuttava kogemuse põhjal (küll tõestamata, kuid ettevaatus ei ole paha) hoidusin hoolikalt rasestumisest ravimikuuri ajal. Tahtsin, et kindlasti oleks kuur enne läbi ja ka organism harjunud ilma keemiata.

Minu perearst ütleski et võtad nädal pool ja siis kõik. Ma aga ütlesin et ei saa ju nii kiirelt lõpetada, siis ütles et ise vaataksin millal valmis olen ja lõpetagu ma siis. Ma ei tulnud sellepealegi enne rasedust et peaks lõpetama tabletid, perearst muudkui kiitis takka et beebit ikka vaja ja kui rase siis pean nädalaga loobuma… No ma ei tea….

Ma ei tulnud jällegi selle peale, et antidepressantide kuuri ajal rasestuda. See on ikka korralik keemia ja ma ei tahtnud oma beebi normaalset arengut keemiaga kuidagi takistada. Niigi nende kahe väikse rahustikoguse pärast olid väga kaua suured süümekad 🙁
Tuttav ka ei plaaninud last ravimite ajal. Ta polnud aastaid rasestunud, oli teinud IUI, IVF – mõlemad olid ebaõnnetunud, see kõik põhjustas depressiooni, mistõttu ta ravimeid üldse tarvitas. Rasestus ootamatult loomulikul teel. Ja ka koheselt konsulteeris raviarstiga (psühhiaater), kes andis tema haigusloost tuleneva skeemi, kuidas ravi lõpetada.

Arvan, et perearst ei ole psühhiaatria vallas spetsialist ja soovitan konsulteerida psühhiaatriga ikkagi – väga palju oleneb ju sinu haigusloost. Tean juhust, kus oli vajalik väike raviannus raseduse ajal, kuna ärevus läks väga hulluks. Poole raseduse pealt läks ravi peale psühhiaatri poolt etteantud skeemi järgi. Pärast lapse sündi keelati rinnaga toitmine, laps läks kohe pudeli peale, ema raviannust suurendati. Lapsel esinesid võõrutusnähud, kuid paari nädalaga olid need möödas. Hetkel laps alles 6-kuune ja rõõmus ning rõõsa. Kuid pole veel teada, kas mingeid häireid esineb, loodetavasti mitte.
See kõik on äärmiselt individuaalne ja kõige enam kogemusi on ikkagi psühhiaatritel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:50; 10.08 10:37; 10.08 11:00; 10.08 12:45; 10.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks küll keegi kunagi palderjani ei soovita ärevushäirete vastu, pole ta nii lahja midagi. Enamus antideprekaid töötavadki platseeebo effektil, miks siis mitte uskuda loodusliku rahusti mõju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palderjani võib soovitada ainult see, kes pole ise tõsiseid ärevushäireid ega paanikahoogusid tundnud, sest selle toime on null selliste tugevate sümptomite puhul. Ma ise pole rasedana AD võtnud, suutsin ikka ilma olla, aga arvan, et ka rasedana ei tohiks ikka väga kiirelt lõpetada ravimit. Olen ka kuulnud, et mõni on võtnud terve raseduse aja nt Cipralexi ja laps on täiesti normaalne, muidugi ega neid võõrutusnähte nagu ka ei tahaks vastsündinule, teades kui jubedad need on. Ja osad antidepressandid on võib-olla rasedale pisut ohtlikumad kui teised, aga üldiselt on see isegi arstidele tume maa, sest ravimkatseid ju rasedate peal teha pole eetiline ja seetõttu ei teatagi täpselt kas ja kuidas AD lootele mõjub. Kuna ma olen nüüd 2 aastat ilma (aeg ajalt võtan väikese koguse Xanaxit kui väga hull on), aga rasestunud pole, samas viljatuse põhjust pole leitud, siis ma kipun juba arvama, et äkki on keha selles ärevusest nii stressis lihtsalt, et see toimib juba rasestumisvastase vahendina. Hetkel ka IVF käsil ja ega see asja kergemaks ei tee, tekitab pigem ärevust ja hirmu juurde (arvan, et isegi ilma ärevuse probleemita naistel tekitaks). Aga kui on soovi ise jagu saada ja ei taha psühholoogile minna, siis soovitan küll seda raamatut lugeda, mind on see aidanud: https://www.apollo.ee/arevushairete-ja-foobiate-kasiraamat-59769.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 08:59; 10.08 12:02; 10.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui psühholoogile minna, peaks see olema kindlasti selline, kes teeb seda kognitiiv-käitumisteraapiat. See aitab toime tulla ärevuse ja paanika sümptomitega. Muidu võib heietada niisama seal psühholoogil ja ka oma ärevuse tagamaades selgusele jõuda (kust lapsepõlvest või mis sündmuse tagajärjel need tekkinud on), aga kui ärevushäired ja paanika juba püsima on jäänud, siis peab õppima ka nendega toimetuleku mehhanisme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 08:59; 10.08 12:02; 10.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks küll keegi kunagi palderjani ei soovita ärevushäirete vastu, pole ta nii lahja midagi. Enamus antideprekaid töötavadki platseeebo effektil, miks siis mitte uskuda loodusliku rahusti mõju.

Palderjan tõsise ärevushäire puhul ei toimi. Ise võtsin raseduse alguses ärevuse leevendamiseks palderjani – ei aitand!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:50; 10.08 10:37; 10.08 11:00; 10.08 12:45; 10.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palderjani võib soovitada ainult see, kes pole ise tõsiseid ärevushäireid ega paanikahoogusid tundnud, sest selle toime on null selliste tugevate sümptomite puhul. Ma ise pole rasedana AD võtnud, suutsin ikka ilma olla, aga arvan, et ka rasedana ei tohiks ikka väga kiirelt lõpetada ravimit. Olen ka kuulnud, et mõni on võtnud terve raseduse aja nt Cipralexi ja laps on täiesti normaalne, muidugi ega neid võõrutusnähte nagu ka ei tahaks vastsündinule, teades kui jubedad need on. Ja osad antidepressandid on võib-olla rasedale pisut ohtlikumad kui teised, aga üldiselt on see isegi arstidele tume maa, sest ravimkatseid ju rasedate peal teha pole eetiline ja seetõttu ei teatagi täpselt kas ja kuidas AD lootele mõjub. Kuna ma olen nüüd 2 aastat ilma (aeg ajalt võtan väikese koguse Xanaxit kui väga hull on), aga rasestunud pole, samas viljatuse põhjust pole leitud, siis ma kipun juba arvama, et äkki on keha selles ärevusest nii stressis lihtsalt, et see toimib juba rasestumisvastase vahendina. Hetkel ka IVF käsil ja ega see asja kergemaks ei tee, tekitab pigem ärevust ja hirmu juurde (arvan, et isegi ilma ärevuse probleemita naistel tekitaks). Aga kui on soovi ise jagu saada ja ei taha psühholoogile minna, siis soovitan küll seda raamatut lugeda, mind on see aidanud: https://www.apollo.ee/arevushairete-ja-foobiate-kasiraamat-59769.html

Just, tegelikkuses ei tea keegi neid tagajärgi, sest pole vastavaid katseid ja uuringuid ega mingit statistikat tehtud. Kas neid tagajärgi reaalselt üldse on… Kuniks pole tõendatud, on see puhas spekulatsioon. Arvan, et kui tõesti vajalik ravimikuuri raseduse ajal jätkata, siis on vaja ja kõik. Samas ise eelistasin ettevaatuse mõttes enne rasestumist sellega ühele poole saada ja teadlikult plaanisid rasestumise peale kuuri, sest tavaliselt on mitu aastat rahulik ja pole ravimeid vaja. See, et raseduse alguses ärevus hoobilt tagasi tuli, seda ei osanud ma oodata. Hiljem sain alles teada, et see on üsna tavapärane…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:50; 10.08 10:37; 10.08 11:00; 10.08 12:45; 10.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ärevushäired ja depresioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.