Esileht Pereelu ja suhted Armastuse viiest keelest

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Armastuse viiest keelest

Postitas:

Mitmed käod on viidanud raamatule, mind huvitab, kui paljud on sellest abi saanud, ise praktiseerinud, kelle partner on selle raamatu peale oma käitumist muutnud?

Mulle endale meeldib selle raamatu praktilisus – pole vaja kaevuda isiklikesse ajalugudesse, vaid kui õpid teise “armastuse keeles” rääkima ja seda rakendad, siis lähevad suhted igal juhul paremaks. Nii et jõudu- ja oskusimööda olen praktiseerinud. Kas “head tulemused” (paranenud suhted) on selle mõju, ma muidugi ei tea.
Minu mees muidugi mingitesse raamatunõuandeid kuulda ei võta ja sedasorti asju ei loe. Aga isegi kui ta loeks, ei ole ma kindel, et see mõjutaks teda tema käitumismustreid muutma.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 22:01; 21.06 23:48; 22.06 00:17; 22.06 10:51; 22.06 17:44; 26.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed käod on viidanud raamatule, mind huvitab, kui paljud on sellest abi saanud, ise praktiseerinud, kelle partner on selle raamatu peale oma käitumist muutnud?

Kas sa tõesti ja reaalselt mõtlesid seda, et kui sa loed mingi raamatu läbi, siis su “partner muutub” selle peale???

Palun vabandust, aga kui naiivne saab ikka inimene olla?
Käod võivad siin tuhandele asjale viidata, ega see ei tähenda, et neil õigus on. Nad viitavad, et sõbranna rääkis, kuskilt kuulsin, perekoolist lugesin jne AGA sinu asi on ju vahet teha, mis on päriselu, mis loba.
99% on tegu lobaga.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 23:08; 22.06 00:00; 22.06 09:02; 23.06 13:25; 23.06 15:11; 23.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa teed teise meelt mööda (mõistatad ära, mis ikka tema kõige enam hinnatav keel on ja teed selliseid teeneid ja meelehead talle), muidugi “paranevad” suhted. Kas sa ise ka midagi vastu saad?
Niisiis, vastuküsimus teemaalgatajale- kas paranenud suhted on ainult sinu pingutuse tulemus või näed sa kahepoolset edu? Mees ei tea ega pea su armastuse keeltest midagi ju.

Neile, kes ei osanud hingeski ära arvata, mis Chapmanist juttu on (kuigi ma elus ei usu, et see äraleierdatud armastuse keeled neil elus siiani kuulmata on)- TA räägib sellest raamatust: https://www.apollo.ee/armastuse-5-keelt-kestva-armastuse-saladus.html ma mõtlesin, et alles nüüd anti tõlge välja, et kõik sellest jahuvad, aga 2018.a raamat (ja esimene trükk 2013)… Kui võtta, siis amazonis on sellel (st originaalil) tuhandeid positiivseid arvustusi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 23:46; 23.06 00:17; 23.06 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tõesti ja reaalselt mõtlesid seda, et kui sa loed mingi raamatu läbi, siis su “partner muutub” selle peale???

Ei, kui mina loen, siis muuta saan ikka ainult enda KÄITUMIST (ennast on raske ja ei tahagi, ma olen endaga rahul, oma käitumisega sageli mitte), mitte partneri oma.
Mina ise küll korrigeerin oma käitumist kui ma saan aru, et see on vale või ei toimi. Kui kolleeg ütleb, et teda häirib minu x käitumine, siis ma püüan sellega arvestada ja tema juuresolekul tõmban tagasi. Kui ma saan aru, et mu partnerit teeb õnnelikuks nt tema kiitmine, siis ma püüan seda teha, sest õnnelik partner tähendab paremaid suhted. Püüan teha ka siis, kui see mul hästi välja ei tule – st ma püüan rääkida tema armastuse keeles.
Veelgi enam, ma konkreetselt olen näinud seda, kuidas lähedane inimene hakkab särama kui räägid tema “armastuse keeles” ja püüab enam sinuga arvestada.
Minu küsimus ongi sellest ajendatud, et kas Chapmani lugenud kägudest keegi veel on tema nõuandeid elus rakendanud ja tulemusi näinud.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 22:01; 21.06 23:48; 22.06 00:17; 22.06 10:51; 22.06 17:44; 26.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimus ongi sellest ajendatud, et kas Chapmani lugenud kägudest keegi veel on tema nõuandeid elus rakendanud ja tulemusi näinud.

Sinu küsimus on ikka väga ja väga ebamäärane, sest mitte keegi ei hakka selgeltnägema, kes see Chapman sul täpselt on.

Isegi Wiki annab Chapmanile mingi 100 vastet alates kitarrivirtuoosist kuni California ülikoolini.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 23:08; 22.06 00:00; 22.06 09:02; 23.06 13:25; 23.06 15:11; 23.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu küsimus on ikka väga ja väga ebamäärane

Kui ma viitan armastuse viiele keelele ja Chapmanile, siis ei saa küsimus olla ebamäärane, aga olgu

Rahva Raamatus

millist armastuse keelt kasutad sina

armastuse viis keelt

need 5 armastuse keelt loovad suhtele vundamendi

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 22:01; 21.06 23:48; 22.06 00:17; 22.06 10:51; 22.06 17:44; 26.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saan aru, et mu partnerit teeb õnnelikuks nt tema kiitmine, siis ma püüan seda teha, sest õnnelik partner tähendab paremaid suhted.

Vahel võib olla väga raske sellist ego turgutada, sest no kaua sa selle paari sama asja eest ikka kiita jaksad…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina täiesti usun, et raamatud ja lugemine mõjutavad inimest ja aitavad maailmast, endast ja enda ümber toimuvast paremini (või vahel ka lihtsalt teistmoodi, kui seni oled osanud mõelda) aru saada. Ma arvan näiteks, et paarisuhte mõistmisel on näiteks mind väga mõjutanud A. Lindrgreni raamat “Röövlitütar Ronja”, eriti Lovisi ja Mattise suhe, aga miks mitte ka suhtevaesed röövlid või ka laste omavahelise suhte areng…

Antud teemas olevat raamatut lugenud pole ja ei taha ka. Tundub liiga piiritletud maailmavaade, et armastusel ainult viis keelt on. Mulle meeldib mõelda, et inimesed ja nende suhted on ikka veidi keerulisemad ja ajas arenevad/muutuvad. Aga noh, lugenud ju pole, võibolla polegi raamat nii lihtsake, kui pealkijast võiks järeldada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub liiga piiritletud maailmavaade, et armastusel ainutl viis keelt on.

See on raamat rumalatele, kes ei saa aru, et mees näitab oma armastust ka siis välja, kui naisele näiteks tema lemmikmineraalvett poest koju tassib.

Sest mees võiks ikka raha või kulda kinkida, mitte tühipaljast vett, mida kraanistki pea tasuta saab.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 23:08; 22.06 00:00; 22.06 09:02; 23.06 13:25; 23.06 15:11; 23.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kelle partner on selle raamatu peale oma käitumist muutnud?

See on mingi psühhopaadi suhe kui partner peab muutuma. Muutu ise

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 09:41; 22.06 13:37; 22.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimese põhiline olemus ei muutu, kui siis väga lühikeseks ajaks. Näiteks vanem mees leidnud noorema naise ja siis, soovist meeldida oma noorele armukesele, hakkab teistmoodi riietuma jne. See kõik kestab maksimum 2 aastat ja juba ongi mees jälle endine. Selle raamatuga sama efekt ilmselt. Mees võibolla mingiks hetkeks teebki neid asju, mis tema naisele meeldib, aga see kõik on lühiajaline, üks hetk ollakse ikkagi endises olukorras. See raamat tõesti aitab kui üks osapool lihtsalt pingutabki ja näitab teisele oma armastust tema vastu. Sellisel juhul pingutab ainult üks inimene ja suhe ju ikka paremaks ei muutu. Pingutad, aga vastu ei saa midagi. Üks tuttav ka kiitis seda raamatut, kuidas mees teda mõistab nüüd ja kõik neil ilus. Läks mõni kuu mööda ja ikkagi oli kõik sama nagu varemgi. Võibolla ei olegi vaja väga pingutada kui koos on hea olla, siis las nii ollagi. Kui enam rahul ei olda, siis tuleb lahku minna.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on mingi psühhopaadi suhe kui partner peab muutuma. Muutu ise

Äkki saaks juba aru, et enda muutmine ja oma käitumise muutmine ei ole üks ja sama.
Toon näite. Kui mu partner kirub pidevalt oma kolleege ja ma palun, et ta seda minu juuresolekul ei teeks, siis ma ei palu tal ENNAST muuta. Ma ei palu tal hakata oma kolleege armastama, ma palun, et ta selles teemas hoiaks oma suu minu juuresolekul kinni ehk siis – muudaks oma KÄITUMIST.
Inimese olemus ei võrdu iga tahuga tema käitumisest, ka väga veetlev inimene võib teinekord käituda tobedalt või rumalalt või inetult – see ei tee temast kohe olemuslikult tobedat, rumalat või inetut inimest.
Või on seda vahet liiga raske mõista?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 22:01; 21.06 23:48; 22.06 00:17; 22.06 10:51; 22.06 17:44; 26.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on oma armastuse keel juba lapsest saati. Selle puudumine mõjutab mind negatiivselt. Teada sain sellest just seda raamatut lugedes. Raamatu avastasin ma hoopis tänu oma ühele lapsele, kellel on ka üks armastuse keel nii tungivalt eesotsas. Teistel pereliikmetel sellist asja täheldanud ei ole ja nt oma mehe armastuse keeles ma kindel ei olegi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on mingi psühhopaadi suhe kui partner peab muutuma. Muutu ise

Äkki saaks juba aru, et enda muutmine ja oma käitumise muutmine ei ole üks ja sama.

Toon näite. Kui mu partner kirub pidevalt oma kolleege ja ma palun, et ta seda minu juuresolekul ei teeks, siis ma ei palu tal ENNAST muuta. Ma ei palu tal hakata oma kolleege armastama, ma palun, et ta selles teemas hoiaks oma suu minu juuresolekul kinni ehk siis – muudaks oma KÄITUMIST.

Inimese olemus ei võrdu iga tahuga tema käitumisest, ka väga veetlev inimene võib teinekord käituda tobedalt või rumalalt või inetult – see ei tee temast kohe olemuslikult tobedat, rumalat või inetut inimest.

Või on seda vahet liiga raske mõista?

See ongi haige mida sa soovid, sest partneri tegevus sind häirib, aga kui partner hakkas ka sinu muutmist nõudma, siis oleks veel suurem tüli majas. Minu meelest on olemas teatud liiki isekaid inimesi, kes teistelt koguaeg nõuavad muutumist ja tavaliselt selleks ongi naised. Küll see mees käib valesti riides, küll luristab suppi süües, küll teeb seda ja toda valesti, küll kirub kedagi.

Kui sulle partneri ei meeldi, siis eemaldu temast, aga ära käsuta teda, sest ta pole sinu omand, sest sulle ka ei meeldi kui su partner sind käsutama hakkab.

Nõme kui perekoolis sa üritad teisi käskida “Või on seda vahet liiga raske mõista?”

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 09:41; 22.06 13:37; 22.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui partner hakkas ka sinu muutmist nõudma, siis oleks veel suurem tüli majas

Ja millest Sa seda järeldad? Et Sina oled öelnud oma partnerile kenasti, et tema “näägutamine” käib Sulle närvidele ja soos ta annab Sulle panniga vastu pead? või vastupidi, eirab Sind täielikult? Raske elu ju.

Halb on see, kui inimesed ei ütle, mis neid häirib ja siis kas sisistavad tagaselja või prahvatavad välja täiesti “lambist”.
Olen enda käitumist küllalt tuuninud, sest tõesti, ennast alati kõrvalt ei näe ja sageli on neil õigus. Ja isegi kui pole, siis erinevalt Sinust, ei võta minul käitumise muutmine tükki küljest ära. Ainult et harjumusi on raske muuta, mistõttu langedki tagasi vanasse sängi – ja eks siis oma sõnumit korrata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 22:01; 21.06 23:48; 22.06 00:17; 22.06 10:51; 22.06 17:44; 26.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui partner hakkas ka sinu muutmist nõudma, siis oleks veel suurem tüli majas

Ja millest Sa seda järeldad? Et Sina oled öelnud oma partnerile kenasti, et tema “näägutamine” käib Sulle närvidele ja soos ta annab Sulle panniga vastu pead? või vastupidi, eirab Sind täielikult? Raske elu ju.

Halb on see, kui inimesed ei ütle, mis neid häirib ja siis kas sisistavad tagaselja või prahvatavad välja täiesti “lambist”.

Olen enda käitumist küllalt tuuninud, sest tõesti, ennast alati kõrvalt ei näe ja sageli on neil õigus. Ja isegi kui pole, siis erinevalt Sinust, ei võta minul käitumise muutmine tükki küljest ära. Ainult et harjumusi on raske muuta, mistõttu langedki tagasi vanasse sängi – ja eks siis oma sõnumit korrata.

Kui mees ütleb naisele, sa näägutad liiga palju siis solvumine paistaks teise linnaotsa ära.
Sa tundud hästi isekas inimene olema

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 09:41; 22.06 13:37; 22.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No proovige ja vaadake, mis tulemused on 🙂
https://www.5lovelanguages.com/quizzes/couples-quiz/

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 23:46; 23.06 00:17; 23.06 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No proovige ja vaadake, mis tulemused on ????
https://www.5lovelanguages.com/quizzes/couples-quiz/

Ei ole just mingi väga särav quiz.

Umbes mingi seitse (!!!) korda oli vastusevarindiks, et kas tahad mingit gifti oma partnerilt saada või oled pigem temaga koos.

Kuna see giftiasi juba kohe tüütas ära ja vastasin, et pigem veedan koos aega, kui saan temalt mingit mõttetut nänni, siis tuli lõpuks tulemuseks, et “Your primary love language is physical toutch.”

Mis ei ole õige.
Umbes nagu kogu aeg tahaks seljas elada.
Ei taha.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 23:08; 22.06 00:00; 22.06 09:02; 23.06 13:25; 23.06 15:11; 23.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli see raamat kui lihtne käsitlus sellest, kuidas teise armastuse keel ära õppida. Kui kaua see efekti annab, on omaette küsimus. Kui mulle meeldib saada kingitusi ja koos aega veeta, aga kaaslase jaoks on kingituste tegemine raha raiskamine, siis on keeruline. Või kõige lihtsam- lillede kinkimine. Saan nende ostmisega ka ise hakkama, aga lõppude lõpuks ei ole tulemus ju sama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mulle meeldib saada kingitusi ja koos aega veeta, aga kaaslase jaoks on kingituste tegemine raha raiskamine, siis on keeruline. Või kõige lihtsam- lillede kinkimine. Saan nende ostmisega ka ise hakkama, aga lõppude lõpuks ei ole tulemus ju sama.

Sellised lihtsad asjad istutakse enne suhte loomist maha ja räägitakse läbi. Mulle meeldib lilli kingiks saada, ok, teine vastab, et mul ei ole lillede ostmise vastu mitte midagi, heameelega teen seda – ok, me sobime.
Jne.

Praegusel juhul aga teemaalgataja unistab mingist “raamatu põhjal partneri muutumisest”. (loe tema 1. lause uuesti)
No halllooooo nagu.

Kas ikks täiskasvanud inimesega on tegu?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 23:08; 22.06 00:00; 22.06 09:02; 23.06 13:25; 23.06 15:11; 23.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sina selle peale nii närvi lähed?

Kuigi olen ka ise seda meelt, et raamatu põhjal mingit imelist muutumist loota… ma ei usu inimeste põhjalikku ümbersündi. Jah, käitumise muutus on teine asi ja kui see automatiseerub, siis veel, aga ka ei usu, et see eluksajaks püsib. Liiati pole see muutus ju sisemisest sunnist, vaid väliste survestajate mõjul tekkinud, kui tekibki. See armastuse anuma (marriagebuilder.com oli armastuse pangaarve, mis on sama jabur nimetus) näide on suht lihtsakoeline ja selge.

Ei ole muidugi see quiz suurem asi, aga sa saad ju aru, kuidas see töötab, kui igale keelele on antud võrdne arv küsimusi jne. Mul muide tuli 3tk suht võrdselt 30% kanti ja giftid olid 0%.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 23:46; 23.06 00:17; 23.06 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sina selle peale nii närvi lähed?

Kuidas perekoolis perekoolikale selgeks teha, et ma ei lähe perekoolika peale mitte kunagi närvi?
Üldse mitte postitada?

Sellisel juhul oled sina ka ju püsti närvis, sest sa postitad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 23:08; 22.06 00:00; 22.06 09:02; 23.06 13:25; 23.06 15:11; 23.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisiis, vastuküsimus teemaalgatajale- kas paranenud suhted on ainult sinu pingutuse tulemus või näed sa kahepoolset edu? Mees ei tea ega pea su armastuse keeltest midagi ju.

Ütleme nii, et mina olen pingutanud teda tunnustama ja samas jätnud ta rahule asjadega, milel osas ma tean, et teda eriti ei huvita. Tema on tasapisi hakanud mulle pakkuma asju, millest ta teab või arvab, et see mulle meeldib. Nii et ikka mõlemapoolne pingutus.
Aga tal oleks lihtsam, kui ta minu käest otse küsiks, mitte ei mängiks äraarvamise mängu 🙂

Inimese põhiline olemus ei muutu, kui siis väga lühikeseks ajaks. Näiteks vanem mees leidnud noorema naise ja siis, soovist meeldida oma noorele armukesele, hakkab teistmoodi riietuma jne. See kõik kestab maksimum 2 aastat ja juba ongi mees jälle endine. Selle raamatuga sama efekt ilmselt. Mees võibolla mingiks hetkeks teebki neid asju, mis tema naisele meeldib, aga see kõik on lühiajaline, üks hetk ollakse ikkagi endises olukorras.

Jah, huvitav ongi see, et kurmameerimise ja armunud oleku ajal me püüame vägagi teise armastuse keelt rääkida ja siis tasapisi läheme mugavuse tsooni tagasi. Chapman sellest räägibki, et edasi hakkab valik: kui tahad teisega koos olla, siis on arukam tema keel ära õppida, mitte oma mugavuse tsoonis istuda. Ja see pole kerge, kuid harjutamine teeb meistriks.
Põhiolemuse muutumisest pole juttugi, ikka käitumise muutumisest. Need kaks ei ole teineteisest lahutamatud.

Umbes nagu kogu aeg tahaks seljas elada.

Kui puudutus on oluline keel, siis see ei tähenda, et tahaks seljas elada või seksida kogu aeg, vaid seda, et kallistus, sõbralik puudutus või silitus või ka lihtsalt füüsiline juuresolek tähendab rohkem kui kallis kingitus, põnev vestlus või korda tehtud tuba. Seljas elamise mõtlesid ise juurde.

Sellised lihtsad asjad istutakse enne suhte loomist maha ja räägitakse läbi. Mulle meeldib lilli kingiks saada, ok, teine vastab, et mul ei ole lillede ostmise vastu mitte midagi, heameelega teen seda – ok, me sobime.

Tore, kui satub sellise isendi peale, väga paljud inimesed pole suutelised niimoodi enne suhte loomist “maha istuma ja läbi rääkima”. Sageli inimesed ka ise ei tea, milline on nende armastuse keel või mida nad tahavad – see selgub n-ö elamise ja suhte käigus. Siinsamas PK-s on loendamatult teemasid, millest kostab läbi teadmatus iseenda soovidest, rääkimata veel teise omadest.

Kui sulle partneri ei meeldi, siis eemaldu temast

Lihtne öelda, raske teha – kostub enamikest OK pereteemadest. Tavaliselt ei ole ju nii, et miski ei meeldi. Enamasti meeldib palju asju, aga on häirivaid asju.
Oma tähelepanek: kui partner või kolleeg või sõber räägib minu armastuse keeles, siis terve hulk asju, mis võiks häirida, ei lähe korda.

Võibolla ei olegi vaja väga pingutada kui koos on hea olla, siis las nii ollagi. Kui enam rahul ei olda, siis tuleb lahku minna.

Jah, see on hästi moes, et niipea kui armumine läbi saab, “liigutakse edasi”. Kui tegu on kergelt armuvate tüüpidega, siis on tore.
Ja mõnikord on ju nii, et koos olla on hea, aga midagi koos teha on võimatu. Ning jagatud elu puhul on koos tegemine paratamatu. Siin tulebki armastuse keel jälle mängu.

o kaua sa selle paari sama asja eest ikka kiita jaksad…

Ma olen märganud, et kui hakkad kiiduväärset otsima, siis leiad neid üha rohkem ja rohkem. Sageli kipume pidama kiiduväärset enesestmõistetavaks. Nagu üks õpetaja ütles: see on loomulik, et nad hästi teevad, osutada tuleb sellele, mis heast puudu jääb. Nii nad selle Ferdinandi tapsidki.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.06 22:01; 21.06 23:48; 22.06 00:17; 22.06 10:51; 22.06 17:44; 26.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Armastuse viiest keelest