Esileht Väikelaps Arst pahane, et ei vaktsineeri last

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Arst pahane, et ei vaktsineeri last

Postitas:

Ma ei saa aru miks neid vanemaid nii hirmsasti kritiseeritakse kes ei vaktsineeri oma last? Vaktsineerimine on ju VABATAHTLIK.
Kõige kahtlasem tundub see kuuikvaktsiin. Mitte ükski laps ilmselt ei nakatu nendesse kuute haigusesse korraga ja siis pumbatakse tilluke keha täis selle kuue haigusega.
Esimest last lasin vaktsineerida beebina aga ta röökis peale neid süste alati nii hullult, et kiirabi viis lillaks kisendanud lapse paar korda ka haiglasse. Ta lihtsalt nuttis ja nuttis ja rohkem ma edasi ei julgenud lasta talle ühtegi süsti teha.

+7
-38
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 07:15; 20.01 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne ju,eira perearsti juttu ja kõik

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastearstil on olemas blankett, kus saad ise valida, missugused vaktsiinid lased teha ja missugustest loobud või siis loobud riikliku kava täitmisest täielikult.

Mina esialgu olen edasi lükanud, pärast seda kui esimene vaktsiin tekitas 7 kuud mädast podiseva paise, mis kuidagi paraneda ei tahtnud. Alguses ütlesin, et enne uut ei tee, kui see on paranenud, hiljem vaatasin kava terava pilguga üle ja mõtlesin, et teen siis kui tekib vajadus, laps hakkab kooli minema või tahame reisida.

Pidin ka kurja häälega arstile teatama, et see kava on siiski vabatahtlik.

+4
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 09:32; 20.01 10:37; 20.01 12:30; 25.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru miks neid vanemaid nii hirmsasti kritiseeritakse kes ei vaktsineeri oma last?

Sest see on populatsiooni seisukohast ohtlik: oleks sinu laps üksinda vaktsineerimata või siin-seal veel paar tükki, siis poleks see mingi küsimus, aga mingist arvust alates võib nakkuste levik kriitiliseks muutuda. Ükski perearst ei tohiks sellepärast propageerida vaktsineerimata jätmist, vaid peaks pigem manitsema seda teha laskma – olgugi et lõplik otsus jääb tõesti lapsevanemale.

+37
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ükski laps ilmselt ei nakatu nendesse kuute haigusesse korraga j

Mille poolest see oluline on, et kuude haigusesse korraga ei nakatuta? Enamikele inimestele ei teki sellest vaktsiinist mingeid tüsistusi ja lisaks on boonus, et saab ühe korraga tehtud, ei pea kuuel korral jälle arstilkäiku ette võtma.

+36
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et arst ei kritiseeriks sind, kui sul poleks nii tobedaid põhjendusi vaktsineerimise vastu. Võiks ikka olle veidi informeeritum ja tugevamate argumentidega, kui otsustad kogu populatsiooni mittevaktisnerimisega ohtu seada.

+27
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

New Yorkis oli hiljuti suur leetripuhang, tänu vanematele, kes perearsti juures täitsa kurja häält teevad https://www.the-scientist.com/news-opinion/new-york-faces-worst-measles-outbreak-in-decades-65305 Pole ju palju vaja, et keegi reisilt (ka lähetus on reis, ja NYs käivad ju paljud ka töö pärast) selle meile siia õue peale toob.

Palun mõista, et kui Sina jätad vaktsineerimata, sead Sa ohtu ka minu lapse, ja tema, ja tema, ja tema, ja nii edasi. Kui kardad komplikatsioone, palun räägi arstiga! Kui perearsti ei taha hästi uskuda, räägi lastearstiga, nakkushaiguste arstiga, mõne meditsiinitudengiga.

+25
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vaktsiin on välja töötatud just selleks, et lapsi vähem torkida:
Infanrix Hexa on kuuevalentne (difteeria, teetanuse, läkaköha, poliomüeliidi, Hemofilus influenza tüübi b, B-viirushepatiidi) vaktsiin, mida süstitakse kõikidele Eesti lastele kolme-, nelja- ja kuuekuusena ning kaheaastasena. Jääb ära vastsündinute torkimine sünnitusmajas nt!
See “immuunsüsteem pumbatakse täis” ei ole päris õige, sest immuunvastus tekib ühtemoodi, lihtsalt korraga tekitatakse antikehi siis mitmele tüvele. Uuringud näitavad, et immuunvastus on sama tugev ja sama õigeaegne kui üksikvaktsiinidel. Üksikvaktsiinid on head nt mingi haiguspuhangu ajal just selle vastu elanikkonna vaktsineerimiseks, aga lastele on ennetamiseks mitmikvaktsiinid (MMR, gripitüved ja kuuikvaktsiin) head.

Kui olla vastu, siis peaks ikka asjast rohkem teadma, sinu põhjendused on pehmelt öeldes ebapädevad. Olen palju kordi vaktsiine kas edasi lükanud (nt suvele, kui laps on terve, mitte novembris tatihooajal) või MMR vaktsiini asemel kasutanud arsti soovitusel üksikvaktsiine, sest üks MMR vaktsiini osa on elusvaktsiin, mis lapsele koos teiste rohtudega ei sobinud. Arst on olnud mõistev ja andnud ilma mingi kobisemiseta vormi allkirjastamiseks, aga samas maininud, et need on ikkagi vajalikud asjad.
Kui lapsel oleks ilmnenud mingid kõrvaltoimed (no tõsisemadkui punetav süstikoht), siis kaaluksin väga hoolega, kuna ja mida teha, aga vaktsiinivastast minust ei saa. Lapse raviarst ise soovitas pnemokokkvaktsiine, et ennetada kõrva- ja kopsupõletikke, aga kuna õnneks meie lastel ei lähe nohud kõrvapõletikuks ja kõrvadega pole mingit muret olnud, siis me seda ei teinud jne. Kõike tuleb lasta ikka läbi mingi mõistusepärase filtri, kas on vaja, kas on nüüd vaja, kas sellele lapsele on vaja jne.

Ja nutta, kuipalju on kõrvaltoimeid ja maailmamastaabis vaktsiinikahjustusi… no samahästi võiks maapõhja kiruda kirurgia, kas teate, palju inimesi päevas sureb operatsioonitüsistustesse!?

+33
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.01 11:04; 18.01 10:39; 18.01 14:45; 18.01 16:49; 19.01 09:40; 20.01 11:03; 20.01 17:39; 24.01 11:10; 25.01 15:03; 25.01 18:09; 26.01 09:49; 26.01 13:20; 26.01 20:31; 28.01 20:28; 14.02 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea näide liiga suure vabaduse kahjulikusest!
Vaktsineerimine peaks olema kohustuslik ja
loomuliult maksumaksja kulul.

+20
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teetanus pole üldse haruldane ja väikelapsed, kes ennast liivakastis tihti vigastada võivad, on riskigrupis. Ei jätaks oma last kaitsmata.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mupsi võib poistel põhjustada viljatust, punetised aga toovad raseduse ajal kaasa raske puudega lapse sünni (pime-kurdi). Kui ootasin esimest last, lasin enne teha vereproovi, kas veres on antikehad. Õnneks olin vaktisneeritud.
http://www.terviseuudised.ee/uudised/2016/10/07/mis-nakkushaigused-loodet-ohustavad

vaba valik, teate millega riskite (õigemini riskivad teie lapsed).

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 18:48; 20.01 09:54; 20.01 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mupsi võib poistel põhjustada viljatust, punetised aga toovad raseduse ajal kaasa raske puudega lapse sünni (pime-kurdi). Kui ootasin esimest last, lasin enne teha vereproovi, kas veres on antikehad. Õnneks olin vaktisneeritud.

http://www.terviseuudised.ee/uudised/2016/10/07/mis-nakkushaigused-loodet-ohustavad

vaba valik, teate millega riskite (õigemini riskivad teie lapsed).

Sveitsis mumpsi puhangu ajal haigestunud poistest oli 70% vaktsineeritud. Vaktsiin ei kaitse 100%.
Mina vaktsineerisin mitmed aastad, niikaua kuni laps sai halvatuse ja on autist, arst tunnistas, et vaktsiinidest ja ta sai tüsistuse koguni kaks korda. Kui käisime mööda sanatooriume ravimas, siis kohtasime teisigi lapsevanemaid, kes enam ei vaktsineeri, aga peavad vaktsiinide tagajärjel haigeid lapsi terve elu hooldama, ka siis kui nad on täiskasvanud. Mõnel lapsel oli pool keha halvatud, enamusel oli invaliidsus ja kooliealised olid eriõppel.
Saime teada, et Eestis on vähemalt 700 vaktsiinitüsistuse saanud last, neil on oma kogukond ja sealseid kogemusi lugedes, ei lase enam ühtegi vaktsiini oma lastele teha.
Vaktsiini tegemine on vabatahtlik ja ütle arstile, et kui te kirjutate mulle dokumendi, et vaktsiinifirma ja arst vastutavad vaktsineerimise kõikide tagajärgede eest ja maksavad kompensatsiooni kannatanu elu lõpuni, kõik ravid ja erihoolduse, hooldaja palga ja muu, mis tuleneb vaktsiinist, siis oled nõus seda kaaluma. Nagu me teame, ei vastuta vaktsineerimise tagajärgede eest ükski firma ja arst ….
Ma võin öelda, et ühest süstist võib kogu elu muutuda ja enamus puuetega laste hooldajad saavad puhata alles järgmises elus, mitte selles elus, sest puudega lapse hooldaja on väga raske olla.

Üks asi aitab veel, küsige arstilt, et millega ta oma lapsi vaktsineerib. Ma küsisin arstilt ja küsimus oli talle väga ootamatu, aga ta tunnistas ausalt, et nende mitmekordsetega ta oma lapsi ei vaktsineeri, nendega kus on 3-6 haiguse vastu. Samuti ei vaktsineeri ta gripi ja rotaviiruse vastu, sest liiga palju on eri tüvesid ja vaktsiin enamasti ei aita. Vähemalt vastas ausalt …

+6
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 20:48; 18.01 00:54; 18.01 10:10; 18.01 13:12; 25.01 23:14; 26.01 10:03; 26.01 11:45; 26.01 14:43; 26.01 14:48; 26.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa said vaktsineerida mitmeid aastaid? Enamus vaktsiine on ju beebieas ja aastaselt ning 2-aastaselt veel üks vaktsiin. Miskit su jutus ei klapi.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

niikaua kuni laps sai halvatuse ja on autist, arst tunnistas, et vaktsiinidest ja ta sai tüsistuse koguni kaks korda.

Kohe nii õnnetu laps, et sai harva esineva halvatuse, mida on seostatud eeskätt HPV vaktsiiniga ja mis on ajutine ja siis veel autismi ka, mille seost vakstineerimisega ei ole sugugi suudetud tõestada?

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa said vaktsineerida mitmeid aastaid? Enamus vaktsiine on ju beebieas ja aastaselt ning 2-aastaselt veel üks vaktsiin. Miskit su jutus ei klapi.

Üks oli väikelapsena ja teine enne kooliminekut. Arst kirjutas juba esimese puhul tüsistused üles ja kui teine tehti, siis avastas paberitest, et väiksena olid sarnased nähud ja kahel vaktsiinile on sarnane toimeaine. Kuna ma helistasin kiirabisse ja arstidele, siis sai kõik igale poole kirja pandud. Arstil on kirjas kõik kõrvaltoimed, mis need kaks vaktsiini lapsele tekitasid ja dokumenteeritud. Ma sain neist koopia, sest käisime ka välismaal ravil.
Te ei tea, kui hingemattev on tunne, kui su laps ütleb ühel hetkel, et ta ei saa kõndida ja sa kannad ta süles autosse, helistad igale poole ja oled meeleheitel. Hiljem süüdistad ennast, et sa ei seostanud neid olukordi ja kui arst sulle kinnitab, siis googeldad terve maailma läbi, et ravi saada. Te ei tea tunnet, kui su kõrval on ravil samasugune laps, kelle keha on halvatud ja shokis jõuab sulle kohale, et see on sinu lapse koopia, sama vana, samad tunnused ja aastaid ränka ohverdamist terve perekonna poolt.
Eestis on Vaktsiinikahjustustega Laste Vanemate Ühing. Ma ei oska muud öelda, et kahju, et ma kõike seda varem ei teadnud, mis ma nende lehelt hiljem lugesin. Nende lugude taga on reaalsed Eesti inimesed.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 20:48; 18.01 00:54; 18.01 10:10; 18.01 13:12; 25.01 23:14; 26.01 10:03; 26.01 11:45; 26.01 14:43; 26.01 14:48; 26.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa said vaktsineerida mitmeid aastaid? Enamus vaktsiine on ju beebieas ja aastaselt ning 2-aastaselt veel üks vaktsiin. Miskit su jutus ei klapi.

Üks oli väikelapsena ja teine enne kooliminekut. Arst kirjutas juba esimese puhul tüsistused üles ja kui teine tehti, siis avastas paberitest, et väiksena olid sarnased nähud ja kahel vaktsiinile on sarnane toimeaine. Kuna ma helistasin kiirabisse ja arstidele, siis sai kõik igale poole kirja pandud. Arstil on kirjas kõik kõrvaltoimed, mis need kaks vaktsiini lapsele tekitasid ja dokumenteeritud. Ma sain neist koopia, sest käisime ka välismaal ravil.

Te ei tea, kui hingemattev on tunne, kui su laps ütleb ühel hetkel, et ta ei saa kõndida ja sa kannad ta süles autosse, helistad igale poole ja oled meeleheitel. Hiljem süüdistad ennast, et sa ei seostanud neid olukordi ja kui arst sulle kinnitab, siis googeldad terve maailma läbi, et ravi saada. Te ei tea tunnet, kui su kõrval on ravil samasugune laps, kelle keha on halvatud ja shokis jõuab sulle kohale, et see on sinu lapse koopia, sama vana, samad tunnused ja aastaid ränka ohverdamist terve perekonna poolt.

Eestis on Vaktsiinikahjustustega Laste Vanemate Ühing. Ma ei oska muud öelda, et kahju, et ma kõike seda varem ei teadnud, mis ma nende lehelt hiljem lugesin. Nende lugude taga on reaalsed Eesti inimesed.

Vaktsiinidel on tõepoolest kõrvaltoimed, samas on need kordades vähem teõnäolised kui ravimite omad. Mis su postituse eesmärk on? Et inimesed ei vaktsineeriks? Siis jääksid miljonid haigeks või isegi sureksid….
Inimesed võtavad iga päev näiteks pakavikualandajaid ja valuvaigisteid, mille väga ohlikud kõrvaltoimed on palju tõenäolisemad.
Keegi polegi kunagi väitunud, et vaktsiinid kaitseksid 100%. Küll aga muudavad nad haigestumise korral põdemise kergemaks ja tüsistused vähem tõenäoliseks.

+18
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 07:37; 20.01 19:34; 26.01 08:40; 26.01 10:08; 28.01 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

niikaua kuni laps sai halvatuse ja on autist, arst tunnistas, et vaktsiinidest ja ta sai tüsistuse koguni kaks korda.

Kohe nii õnnetu laps, et sai harva esineva halvatuse, mida on seostatud eeskätt HPV vaktsiiniga ja mis on ajutine ja siis veel autismi ka, mille seost vakstineerimisega ei ole sugugi suudetud tõestada?

Oled arst või on õelutsemine osa sinu iseloomust? Kas sinu jaoks on see nali, kui arstid diagnoosivad varem täiesti terve olnud lapsel raske haiguse ja kinnitavad ametlikult raske puude? Kui su enda lapsega nii juhtuks?

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 20:48; 18.01 00:54; 18.01 10:10; 18.01 13:12; 25.01 23:14; 26.01 10:03; 26.01 11:45; 26.01 14:43; 26.01 14:48; 26.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema on lapsest saadik halvatud (ratastoolis) poliomüeliidi tagajärjel, tema sündis enne vaktsiini leiutamist. Mis sa arvad, kas ta oleks tahtnud vaktsineeritud olla ja terve elu täisväärtuslikult omil jalgel kõndida?

Jah, mina igatahes ei eita, et vaktsiin võid tekitada kahjustusi, kui mingi toime- või kõrvalaine kehaga ei sobi. Kuigi see vaktsiini ja autismi seos on ju ammu, aastakümneid tagasi olnud ühe valeliku arsti tehtud uuring, kellel oli vaja müüa oma vaktsiini, no kuidas te seda ei tea ometi! Ainult müüt elab edasi. Kui juba olete nii vaktsiinivastased! Ja autismi seosed leitakse tänapäeval rohkem just soolehaigusega, mida on mainitud artiklis ja mida arstiteadus siiani ei tunnista, et meie halb dieet ja nn lekkiv sool põhjustab suurt osa autoimmmuunseid jt haigusi, metaboolset sündroomi jm, kuidas epilepsiahaigeid ravitakse gluteeni ja süsivesikuvaba dieediga, kuidas palju autismispektrihäirega lapsed saavad kergendust, kui menüüst välja jätta gluteen, kaseiin, toiduvärvid jms.

Aga kui võrrelda, missugust kahju võib tekitada haigus ise ja arvestades, kui palju lapsi sellega tegelikult haigustest säästetakse, no mul ei teki küsimustki, isiklikku traagikat kõrvale jättes. Loomulikult on õigustatud mittevaktsineerimine, kui lapsel juba tekkisid kõrvalnähud sama tüübi vaktsiinist.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.01 11:04; 18.01 10:39; 18.01 14:45; 18.01 16:49; 19.01 09:40; 20.01 11:03; 20.01 17:39; 24.01 11:10; 25.01 15:03; 25.01 18:09; 26.01 09:49; 26.01 13:20; 26.01 20:31; 28.01 20:28; 14.02 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema on lapsest saadik halvatud (ratastoolis) poliomüeliidi tagajärjel, tema sündis enne vaktsiini leiutamist.

Selle haiguse viimane juhtum oli aastal 1961 ehk 58 aastat tagasi.
Seda haigust on diagnoositud Afganistanis ja Nigeerias, kuhu ilmselgelt enamus eestlasi kunagi ei reisi. Kui tõesti on vajadus neid riike külastada, siis võiks mõelda vaktsineerimise peale. Valimatult kõigile ühtemoodi on kasulik peamiselt ravimifirmale, isegi arstid ei soovita kõige vastu vaktsineerida.
Minu arst ei soovitanud mul emakakaelavähi vaktsiini teha, kuigi ma kuulun riskigruppi, ta ütles, et liiga palju surmajuhtumeid ja tema arvates on seda vaktsiini liiga vähe testitud. Keda ma veel peaksin usaldama, kui oma arsti, kellel on pikk töökogemus? Ometi on Eesti üks väheseid riike, kus seda tehakse, kuigi enamus riigid on sama vaktsiini raskete kõrvalmõjude tõttu maha võtnud.

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 20:48; 18.01 00:54; 18.01 10:10; 18.01 13:12; 25.01 23:14; 26.01 10:03; 26.01 11:45; 26.01 14:43; 26.01 14:48; 26.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema on lapsest saadik halvatud (ratastoolis) poliomüeliidi tagajärjel, tema sündis enne vaktsiini leiutamist.

Selle haiguse viimane juhtum oli aastal 1961 ehk 58 aastat tagasi.

Seda haigust on diagnoositud Afganistanis ja Nigeerias, kuhu ilmselgelt enamus eestlasi kunagi ei reisi. Kui tõesti on vajadus neid riike külastada, siis võiks mõelda vaktsineerimise peale. Valimatult kõigile ühtemoodi on kasulik peamiselt ravimifirmale, isegi arstid ei soovita kõige vastu vaktsineerida.

Poliomüeliit on väga halb näide. Seni kuni kuskilgi maailma otsas kasutatakse elusvaktsiini, on väga ohtilk jätta suur elanikkonna grupp (nt kõik Eesti lapsed) vaktsineerimata. Piisab sellest, et üks vaktsineerimata laps saab näiteks reisil käies sekundaarse nakkuse hiljuti vaktsineeritud lapselt (näiteks Helsinki lennujaamas mõnelt Afganistani külastanud lapselt), et tekitada ohtlik olukord kogu populatsioonis. Elusvaktsiiniga vaktsineeritud lapsel püsib nõrgestatud viirus seedekulglas kuni paar nädalat. Sekundaarse nakkuse saanud laps saab samuti selle elusvaktsiiniga “vaktsineeritud” ja kui see laps selle nüüd lasteaias vaktsineermiata laste seas liikuma laseb, on ainult aja küsimus, millal see nõrgestatud viirus niipalju muteerub, et muutuda piisavalt tugevaks, et hakata päriselt haigust põhjustama. Ukrainas nii 2015. aastal juhtus.
https://www.who.int/features/qa/64/en/
https://www.unicef.org/ukraine/Polio_Outbreak_Report_Ukraine_FINAL_15_12_2016.pdf

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle haiguse viimane juhtum oli aastal 1961 ehk 58 aastat tagasi.

Just, ja tänu millele?

Polio vastu vaktsineerimata jätmine on ohtlik niikaua kui see inimpopulatsioonis ringleb ja inimesed reisivad. Sama kehtib teiste nakkushaiguste kohta, mida vaktsiinid kontrolli all hoiavad. Kui olla nii naiivne, et “ega ta enam ei nakka ju, pole 58a olnd” ja kui neid naiivseid on paras hulk, siis ongi hea võimalus, et see statistika varsti enam nii roosiline ei ole. Poolele maailmale (India alles mõni aasta tagasi jne, paljud toredad eksootilised reisi sihtkohad muuhulgas) tehakse seda vaktsiini veel opv nõrgestatud elusvaktsiiniga, mis teatud aeg on nakkav, annab ka ajutisi halvatusnähte, Eestis on ammu teine vaktsiin.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.01 11:04; 18.01 10:39; 18.01 14:45; 18.01 16:49; 19.01 09:40; 20.01 11:03; 20.01 17:39; 24.01 11:10; 25.01 15:03; 25.01 18:09; 26.01 09:49; 26.01 13:20; 26.01 20:31; 28.01 20:28; 14.02 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi: Infanrix hexa on siiski suure alumiiniumisisaldusega (ei ole tiomersaali, kuid teised alumiiniumsoolad aga enne kui ulguma hakata, tasuks üle vaadata oma igapäevase deodorandipulga koostis…).
Infanrix pdf
Kui ei taha kasutada kuuikvaktsiini, küllap on igas perearstikeskuses võimalik vaktsineerida ka vana kava järgi. Minu lapsed on “liiga vanad” ja vaktsineeritud nn vanamoodi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.01 11:04; 18.01 10:39; 18.01 14:45; 18.01 16:49; 19.01 09:40; 20.01 11:03; 20.01 17:39; 24.01 11:10; 25.01 15:03; 25.01 18:09; 26.01 09:49; 26.01 13:20; 26.01 20:31; 28.01 20:28; 14.02 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda haigust on diagnoositud Afganistanis ja Nigeerias, kuhu ilmselgelt enamus eestlasi kunagi ei reisi.

Küll aga reisivad/põgenevad Afganistani ja Nigeeria inimesed Saksamaale, Prantsusmaale, Soome, Rootsi… Kas nendesse riikidesse ka eestlased ei reisi?

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 20:12; 26.01 11:22; 26.01 12:33; 26.01 12:52; 26.01 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on Vaktsiinikahjustustega Laste Vanemate Ühing. Ma ei oska muud öelda, et kahju, et ma kõike seda varem ei teadnud, mis ma nende lehelt hiljem lugesin. Nende lugude taga on reaalsed Eesti inimesed.[/quote]

Miks sa sellest ei kirjuta et see “ühing” on mitteamatlik ja registreerimata? Põhimõtteliselt suvaline FB grupp?

https://www.err.ee/679432/olematu-organisatsiooni-vaktsiinitrollid-pommitavad-koole-anonuumkirjaga

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 23:53; 18.01 23:56; 13.02 20:35; 13.02 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiinidel on tõepoolest kõrvaltoimed, samas on need kordades vähem teõnäolised kui ravimite omad. Mis su postituse eesmärk on? Et inimesed ei vaktsineeriks? Siis jääksid miljonid haigeks või isegi sureksid….
Inimesed võtavad iga päev näiteks pakavikualandajaid ja valuvaigisteid, mille väga ohlikud kõrvaltoimed on palju tõenäolisemad.
Keegi polegi kunagi väitunud, et vaktsiinid kaitseksid 100%. Küll aga muudavad nad haigestumise korral põdemise kergemaks ja tüsistused vähem tõenäoliseks.

Just, ongi kõrvaltoimed, aga need on igatahes leebemad, kui haigus, mille eest vaktsineeritakse. Minu lapsel tekkis peale lastehalavatuse vaktsiini palavik ja ta ei saanud kõndida, aga olin teadlik, et see võib juhtuda. Ei muretsenud, sest arst hoiatas, et see võib nii olla. Laps nuttis ja oli kõrges palavikus, aga teadsin, et see möödub. Ja mööduski.Mõni oleks muidugi kiirabi kutsunud.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 23:53; 18.01 23:56; 13.02 20:35; 13.02 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru Su pahameelest, arstid on tavaliselt ikka vaktsiinide pooldajad ja vastu igasugustele vaktsiini-vastastele. Nemad ju näevad iga päev pisikesi haigestunud lapsi. Arusaadav, et nad igal võimalikul moel ennetavad seda.

Mul laps kolmene, aga ei mäleta midagi kuusikvaktsiinist. Minu ajal oli difteeria- teetanus-läkaköha-lastehalvatus-hemofiilusnakkus üks süst. Kui sinna on lisandunud ka B-hepatiit, siis oleksin ka vastu. Esimese viie haiguse vastu poleks midagi, sest see üks süst ja kaitse julmade haiguste vastu, mille sümptomeid ei pruugi märgatagi, aga just B-hepatiit – see rämevalus juba täiskasvanule, saati siis beebile. Pealegi, kui suur on tõenäosus, et laps selle haigusega kokku puutub?

Vaktsineerimine on vabatahtlik, kuid leian et iga hooliv vanem tutvub nii haiguse enda, selle ennetamise vajaduse kui tüsistustega (mis põhjustab nii vaktsineerimine kui selle ära jätmine).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan täiesti aru nendest vanematest, kelle laps on saanud vaktsiinikahjustuse või pidanud taluma ägedaid kõrvaltoimeid. Üsna loomulik on, et siis tekkib soov ka teisi hoiatada.
Aga on üks asi, mida ma vaktsiinivastaste puhul kuidagi ei mõista:
1. samm: mina ei vaktsineeri, see on ohtlik, nii palju mürke ja keemiat, nii väike organism ja nõrk immuunsüsteem, lugesin netist ja facebookist, neid haigusi nagunii meil ei esine ja vaktsiin nagunii ei kaitse ka.
2. samm: läheb arstile, arst on vaktsineerimata jätmise suhtes kriitiline.
3. samm: lendab sotsiaalmeediasse ja foorumitesse, et teha sellest teema, kus nuruda tuttavatelt ja võõrastelt oma otsusele kinnitust ning kuulda juttu, et jah, sul on õigus, arst on farmaatsiatootjate ajupestud marionett, jah, sa oled hea lapsevanem, kaitsed oma last, tulebki enda eest seista jne jne.

Head inimesed, kui te tõesti olete nii informeeritud ja oma otsuse teinud, miks siis üks pahane arst teie paadi nii kõvasti kõikuma suudab lüüa, et kohe on vaja avalikult lärmi lüüa? Arst sai teie peale pahaseks? Ma saaks aru, et laps on solvunud, kui ema pahandab, aga üks täiskasvanu teise täiskasvanu peale, sest see julges tema veendumustele vastu väita? See on imelik.
Mina nt usun, et maakera on ümmargune. Kui nüüd nt Hando Tõnumaa ja tema proua selle pärast minu peale pahandavad, siis mul sellest väga sooja ega külma pole, sest ma tean, et maakera on ikka ümmargune edasi. Ja ma ei lähe teistele kaebama, et issand, mingi lamemaalane vihastas mu peale, sest ma ei usu tema juttu.

Minu laps on ka veel väike ja ma ei tea, mis temast saab või kuidas ta tervis edaspidises elus on. Lapsevanem olla on niigi keeruline, iga päev teed sada korda teise inimese elu mõjutavaid otsuseid. Pole vaja kulutada ennast nii palju teiste arvamuste üle närveldamiseks, kui oled oma otsuses veendunud.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga arst saakski pahaseks, kui ta peab igale teisele hoolivale lapsevanemale seletama elementaarset, kes räägib “pisikese organismi 6 rasket haigust korraga täispumpamisest” (oeh, need on ainult osake haigustekitaja dnast, mitte isegi terve surnud haigustekitaja). Minge küsige mõnelt nakkushaiguste arstilt, mida ta vaktsineerimisest arvab.

Ja muidugi ongi arstil oma lapsi täpselt samasugune õigus vaktsineerida või otsustada mitte vaktsineerida, lapsevanema õigus. Kui ta tunneb, et selle vaktsiini toimet pole veel küllalt uuritud (mismoodi vaktsiine toodetakse, seda ikka tead, on ravimiuuringud nagu kõikidel ravimitel), kui koostisosad ei meeldi vms, kui laps on nõrgema tervisega ja kodune nt (edasi lükata).

On igati tänuväärne, et vaktsiinikahjustustega laste vanemate ühing on olemas, et omavahel suhelda ja toetust leida. Igal inimesel on õigus selline kodanikeühendus/ühing teha, misiganes teema teda puudutab. Ma sealt fb ei leidnud ühingu ametlikke andmeid ega liikmeskonda, aga kui sa ütled, et neid on 700, siis usun (või oli lihtsalt vaktsiinidega seostatud juhtumeid). Lapsi sünnib Eestis igal aastal ca 14000 ja suurem osa neist vaktsineeritakse, tüsistuste % on seega väga väike. See 700 on aastate jooksul juhtunud, ja tegelikult vanemad paljudel juhtudel arvavad, et vaktsiin põhjustas (sest ega selle ühingu liikmeks astumiseks piisab ju uskumisest, dokumenteerimist ei vajata), seal võib olla borelioosid ja jumal teab mis õnnetute asjaolude kokkulangevus. Muidugi on ühele perele selline lugu kohutav ja traagiline. Loodan väga, et su lapsel läheb paremaks!

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.01 11:04; 18.01 10:39; 18.01 14:45; 18.01 16:49; 19.01 09:40; 20.01 11:03; 20.01 17:39; 24.01 11:10; 25.01 15:03; 25.01 18:09; 26.01 09:49; 26.01 13:20; 26.01 20:31; 28.01 20:28; 14.02 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

99% rahvastikust vaktsineerib ja ma ei näe 99% autiste ja halvatuid lapsi enda ümber.
Vähe teatud asjade kokkulangemine ei ole ehk ?

NB! Autiste on olnud alati, ajast aega. Sama ka halvatutega.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 15:42; 20.01 18:49; 26.01 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, kui palju meid vaktisneeriti nõuka ajal ja tont teab, mis vaktsiinidega – siis peaks 40+ põlvkond olema enamik autiste, vigaseid jne. Meid kupatati iga aasta mitu korda klasside kaupa kooliõe juurde süstimisele ja ei teadnud keegi (sh. vanem), mille vastu meid süstiti. Kui laps kodus õhtul emale rääkis, siis sai ema teada, muidu mitte. Praegune vaktsineerimine on ikka väga vähene võrreldes sellega.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 18:48; 20.01 09:54; 20.01 18:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Väikelaps Arst pahane, et ei vaktsineeri last

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.