Esileht Erivajadustega laps Asperger ja koolis läbiviidav regulaarne täikontroll

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Asperger ja koolis läbiviidav regulaarne täikontroll

Postitas:

Koolis tehakse koolile poolt kõigi algklassi laste seas regulaarselt täikontrolli. Ma saan selle vajalikkusest ja eesmärgist aru, kuid siiski see häirib mind või tegelikult minu last. Probleem siis selles, et täikontrolliks võetakse juuksed lahti, kuid tagasi patsi kinni ei panda. Minu last aga väga häirivad lahtised juuksed või pigem see, kui juuksed vajuvad näo peale jne.
Kahjuks laps ei saa ise väga hästi hakkama juuste patsi panemisega. No ta siis peale viimast täikontrolli lihtsalt lõikas koolis kääridega endal ära selle juuksesalgu, mis patsist välja jäi.
Lahenduseks ei oleks see, et juuksed üldse lühemaks lõigata, sest siis ei ulatuks neid üldse patsi panema ning probleem oleks veel suurem, juuksed vajuksid kogu aeg näo peale. Hetkel on meil parim lahendus see, et lapsel on juuksed korralikult patsis kinni ja lisaks kannab veel peavõru, et ka üksikud juuksed näole ei läheks.
(Ta ei kanna salli ka ega tõmba kunagi jopelukku lõpuni kinni, sest teda häirib ka, kui midagi on kurgu all kaela vastas). Tegelikult on laps ka kategooriliselt selle vastu, et lõigata lühike poisipea.
Ma olen paari korral kooliõega rääkinud, et kui ta võtab lapsel juuksed lahti, siis ta paneks need ka uuesti patsi kinni. Lisaks on minu arust häiriv see, et täikontrolli tehakse klassiruumis kõigi laste ees. Minu arust on igal inimesel tervisekontrolli juures õigus privaatsusele. Kui seal kogu klassi ees kontrollitakse, siis järgmine hetk teab terve kool, kellel probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiskontroll võtab aega mõnikümmend sekundit, hakata selleks lapsi klassist välja kutsuma ja tagasi saatma muudab selle toimingu väga ajakulukaks. Seega on mõttetu hakata dikteerima, kuidas seda täikontrolli tegema peaks.
Juuste osas räägiksin õpetajaga, kas saaks aidata uuesti juukseid kinni panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiski peaks ka see täikontroll tehtama kuidagi privaatselt. Mis siis, kui kellelgi avastataksegi täid? Mis te arvate, mis siis lahti läheb? Lapsel on aastaks-paariks vähemalt silt küljes, lapsed räägivad kodus oma vanematele ka, et Maril olid täid. Arvake ära, kas ükski lapsevanem enam laseb oma last Marile külla või laseb Maril oma lastele külla tulla? Võibolla need täid saavad kiirelt elimineeritud, võibolla ongi tegu juhusliku ükski täiga, võibolla see täi ongi koolist mõne teise käest saadud. Tagantjärele seda enam kindlaks ju ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase tal kodus harjutada juuste patsi panemist.
Ma tean, et aspergeridest lastel ei tule sellised oskused kiiresti ega lihtsalt ja see harjutamine on pikemaajaline stress. Samas ei ole iga stress alati halb. Väikeste igapäevaste asjade õppimise läbi muutub laps üldiselt osavamaks. Ja teadmine, et selles asjas on tal kontroll enda käes, annab vajaliku enesekindluse.
Niimoodi ostsin mina meelega aspergerist poisile üsna varakult paeltega saapad ja lasksin tal harjutada nende paelte sidumist. Jopelukuga oli ta ka hädas, lasksin miljon korda harjutada. Kannatlikult.
Neid pisikesi asju oli veel, kõik ei tule kohe meelde, aga jah.
Kontrollgruppi mul muidugi ei olnud, aga usun küll, et sellistest pisikestest asjadest on kasu laiemalt. Ja teadmisest, et ollakse isikuhoolduse küsimustes teistest inimestest sõltumatu.

Tegelikult ma arvasin enne teema avamist, et aspergerist tüdruk ei luba oma pead üldse puutuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, kas sa tõesti arvad, et täide avastamisest kantakse kohe kõva häälega ette?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õpetajaga ei saa sellest rääkida. Ehk saaks kokku leppida, et õpetaja teeb siis lapsele hiljem patsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täikontrolli läbiviija ei osanud ilmselt arvata, et üks laps on teistmoodi ja võib vajada juuste patsipanemisel abi. Enamik algklassilapsi oskab seda ju ilma igasuguse probleemita teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on täikontroll ikka õe kabinetis olnud. Tegu väga suure kooliga (ligi 1000 õpilast). Ja lapsevanemaile (mitte otse lastele) tulebki teada anda, kui kellelgi on täid. Mina olin väga pahane, kui õpetaja seda infi mitu nädalat varjas ja lõpuks lapse käest tagantjärele kuulsin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 07:45; 19.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on täikontroll ikka õe kabinetis olnud. Tegu väga suure kooliga (ligi 1000 õpilast). Ja lapsevanemaile (mitte otse lastele) tulebki teada anda, kui kellelgi on täid. Mina olin väga pahane, kui õpetaja seda infi mitu nädalat varjas ja lõpuks lapse käest tagantjärele kuulsin.

Kuulsid lapse käest tagantjärgi, et tal olid täid?
Või kellelgi teisel olid täid ja sina kuulsid hiljem lapse käest, kellel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on päriselt, et kuskil koolis on regulaarne täikontroll? Mismõttes nagu.. kindlasti ei annaks luba selleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen kooliõde,kirjuta kooliõele keeldumise ja probleem lahendatud.Sinu lapse poole isegi sõrmega ei näita keegi.Aga kodus võid ise aeg-ajalt kontrollida olevused peas.Meie elame ühiskonnas.Mina enne kontrolli teatad vanemaid ja kui keegi ei soovi kurjutavad mulle.Isiklikult teatan lapsevanema probleemist.Õpilane ei pea info jagama kaasõpilastele(sellest ka mainin).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 10:01; 15.02 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis kooliõde täisid ei kontrolli. Ja mõneti on see suur probleem, sest ka lapsevanemad ei kontrolli oma laste päid ja täiteema algab sügisel ja kestab kevadeni. Kooliõde ütleb, et tänases koolis ei ole võimalik nii delikaatset kontrolli teha. Tema ainult teavitab, kuidas lapsevanem peaks käituma, kui lapsel täid on.

Soovitan kooliõega rääkida, et ta kontrolliks lapsi ükshaaval oma kabinetis ja kindlasti saab kokku leppida ka patsi tegemises.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiski peaks ka see täikontroll tehtama kuidagi privaatselt. Mis siis, kui kellelgi avastataksegi täid? Mis te arvate, mis siis lahti läheb? Lapsel on aastaks-paariks vähemalt silt küljes, lapsed räägivad kodus oma vanematele ka, et Maril olid täid. Arvake ära, kas ükski lapsevanem enam laseb oma last Marile külla või laseb Maril oma lastele külla tulla? Võibolla need täid saavad kiirelt elimineeritud, võibolla ongi tegu juhusliku ükski täiga, võibolla see täi ongi koolist mõne teise käest saadud. Tagantjärele seda enam kindlaks ju ei tee.

Minu mõlema lapse algklassides on paaril lapsel klassis täid avastatud ülekoolilise kontrolli käigus. Üks laps küll rääkis kodus, et “maril” oli täid ja “jüril” ka ja nad saadeti kohe koju, aga see oli nädal hiljem juba ununenud. Mingit tõrjumist küll polnud.
Pooldan pigem täikontrolli koolis kui seda, kui noorem laps täikpntrolli peale kommenteeris, et kooliõde oli öelnud, et X klass maadleb juba mitu kuud täiprobleemiga, aga lahti pole saanud. Nüüd kontrolliti kõiki klasse ja mölema lapse klassides olid paaril lapsel täid. Kool kahes vahetuses, garderoobis ruumikitsikus, mõnikord sama s nagis kahe vahetuse lapse riided ja koolimütsid. Ime, et nii vähe nakatanuid oli ja õnn, et minu omad mõlemal korral pääsesid.
Pigem oleks hea, kui juba esimese probleemi korral oleks kõikide algklasside lapsevamnemaid teavitatud ja palutud kontrollida + võimalusel koolipoolne kontroll.
See lapsevanem, kes kindlasti ei annaks luba täikontrolliks (tõenäoliselt on selliseid igas klassis rohkem kui üks), kas oleksid rõõmus, kui mõni klassikaaslane sinu lapsele täid annaks ja seda võibolla korduvalt, sest tema ema keelduks ka täikontrollist ja tõrjet ka ei teeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanem on vastu,kooliõde ei saa midagi teha.Seadused ja määrused.Kohtuse minna ei soovi,sest kooliõel ka on pere.Minu poeg tõi koju olevused.Süüdistada selles kooli ei saa.Pois käib trennides,ühistranspordiga.Teatasin kooli,trenni.Koolis sai tehtud kontroll klassis.Kodus tehtud tõrje minul ja pojal.Minul olevusi polnud.Kõik riided pestud.Tervisekontroll käib ükshaaval 1,3,7,11 klassid koolis 2,5,9 perearstil.Küsimus,kui palju lapsi läbivad kontrolli perearstil?Samuti täikontroll.Õpilased muide ise jagavad info.Tihti jooksevad minu juurde vaata palun pea ära.Meie klassis on täid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 10:01; 15.02 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on täikontroll ikka õe kabinetis olnud. Tegu väga suure kooliga (ligi 1000 õpilast). Ja lapsevanemaile (mitte otse lastele) tulebki teada anda, kui kellelgi on täid. Mina olin väga pahane, kui õpetaja seda infi mitu nädalat varjas ja lõpuks lapse käest tagantjärele kuulsin.

Kuulsid lapse käest tagantjärgi, et tal olid täid?
Või kellelgi teisel olid täid ja sina kuulsid hiljem lapse käest, kellel?

kuulsin lapse käest nii täikontrollist kui sellest, et tema pinginaabril olid täid küll, aga teda polnud kontrolli ajal koolis. Õpetaja oli vait nagu sukk, kuni vanemad ise küsima hakkasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 07:45; 19.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Erivajadustega laps Asperger ja koolis läbiviidav regulaarne täikontroll

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.