Esileht Ilu ja tervis Astma

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Astma

Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mul diagnoos astma. Kas kurguvalu ja pidev kuiv köha kuuluvad ka sinna juurde? Vôi peaks kahtlustama covidit v kúlmetus?</p>

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 09:56; 27.02 13:18; 28.02 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlusta COVID-it. See ei ole astma.

Astmaatik

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 11:41; 28.02 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka astmaatik.
kuiv köha asendi vahetamisel (lamamisest püsti, püstiolekust pikali) või ümbritseva õhu temperatuuri muutumisel (õuest tuppa või bussi, toast õue) on astmaga täitsa normaalne ja tavapärane.
kurguvalu võib põhjustada ka lihtsalt tavaline külmetus, nt mul oli eile kerge kähedus kurgus kuna lippasin üleeile toariiete ja sallita värava juures olevast postkastist lehti tooma (täna juba möödas)

iga köhatus pole veel covid!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kurk reaalselt valus, ôhtuks veidi parem aga öòotsa vaid köhisin. Praegu pole valus aga köhimisest selline ” kare” tunne.Pidevad òised higistamishood. Mus see käib ka astma juurde?

Kui ravimit kasutan, siis tavaliselt ei köhi va ôhuvahetus

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 09:56; 27.02 13:18; 28.02 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kerge kipitus kurgus ja ninaneelus COVID-i esimeseks sümptomiks. Astma ägenemine on mul 30 haigusaasta jooksul hoopis teistmoodi väljendunud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 11:41; 28.02 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, iga köhatus ei pruugi olla infektsioon ja iga köhaga kulgev infektsioon ei pruugi olla COVID. Aga praegune situatsioon nõuab kõigepealt esmajoones siiski selle võimaluse välistamist! Ning kui on selge, et tegu pole COVIDiga, tuleb edasi mõtlema hakata, mis on probleemi põhjus.

Muide, iga hingamisteede infektsioon, sh COVID, võib mh põhjustada ka astma ägenemist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 15:18; 28.02 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on astma diagnoos alles hiljuti, kuid ilmselt põen seda juba aastaid. Seega kogemus puudub.Hommikul on kurk valus, nagu oleks midagi kõva närinud, ôhtuks nagu ok.

 

Muidu haruharva haige olnud ja kurguvalu sellisel kujul pole iial olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 09:56; 27.02 13:18; 28.02 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on astma diagnoos alles hiljuti, kuid ilmselt põen seda juba aastaid. Seega kogemus puudub.Hommikul on kurk valus, nagu oleks midagi kõva närinud, ôhtuks nagu ok.

Muidu haruharva haige olnud ja kurguvalu sellisel kujul pole iial olnud.

Ole nii kena, helista kohe homme hommikul oma perearstile ja palu end COVID-testile saata. Ning testivastuse saamiseni väldi kontakte teiste inimestega. Siin jutustamine ei aita — mitte kellelgi meist pole võluvõimeid, et läbi Perekooli näha, kas Sul on COVID, kopsuklamüüdia või köhavariantne astma. Kui tegemist ei ole kroonilise kaebusega, mis on kestnud kuid ja aastaid, vaid kaebused tekkisid just nüüd hiljuti, tuleb COVID välistada! Ja alles siis saab rääkida kõigest muust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 15:18; 28.02 20:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Astma