Esileht Väikelaps atoopik ja vanniõli

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: atoopik ja vanniõli

Postitas:

Kellel lapsel atoopiline nahk, millist vanniõli kasutate? Kas vanniõlide puhul peaks millelegi konkreetsele tähelepanu ka pöörama?

Kas vanniõli saab kasutada koos vannivahuga või pigem siis ei vahuta nii hästi, kui õli on vees?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 08:30; 11.09 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vannivahtusid ei tohikski kasutada atoopikul (kui just pole ekstra märge, et lubatud). Seal ju ikka erinevaid aineid sisse pandud, mis vahtu tekitavad + värv, lõhn jne
Õlid valigi atoopilisele nahale sobiva märkega.
Meile soovitas nahaarst näiteks Linola https://www.apotheka.ee/linola-shower-and-bath-oil-200ml-pmm0020649ee

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 08:37; 11.09 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelikult kasutan vannivahu asemel Nurme beebišampooni, ma eeldan et see on piisavalt õrn (ma ei ole viitsinud igaks asjaks eraldi tooteid osta lihtsalt, kuna kulub vähe 😀 Ise näiteks kasutan suvel laste päiksekreemi samal põhjusel, et nagunii ei kulu suve jooksul)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 08:30; 11.09 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nurme beebišampooni, ma eeldan et see on piisavalt õrn (ma ei ole viitsinud igaks asjaks eraldi tooteid osta lihtsalt, kuna kulub vähe

Ju sul pole siis väga tundlik atoopik kodus, kui suvaliste “õrnade” toodetega hakkama saate.
Minu omal ärritasid nahka isegi mitmed vastsündinud beebidele mõeldud erikreemid ja peab hästi hoolikas olema, millega täpselt lapse nahk kokku puutub.
Juhul kui teil punetust/karedust/sügelust ikka esineb, tasub siiski mõelda spetsiaalsete atoopikutele mõeldud toodete kasutamisele.
Kulub vähe korraga, aga jagub pikaks ajaks – teeb sama välja. Päiksekreem ongi teine asi, kuna aasta pärast enam ei kõlba, aga pesuvahendid kuluvad ju ikka jooksvalt ära.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 08:37; 11.09 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu atoopikule sobis Linola vanniõli. Vannivahtu üldse ei soovitatud kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin ka Linola oma, aga ausalt öeldes oli minu jaoks sellel liiga vänge lõhn. Linmola toodetel ongi liiga vänge lõhn. Targem oleks leida midagi, mis oleks lõhnatu.

Teine asi on see, et need vanniõlid teevad vanni väga libedaks, peab ettevaatlik olema. Pärast on seda suht tüütu ka vanni seintelt maha pesta. Mulle meeldib rohkem see, kui laps lobistab lihtsalt puhtas vees. Minu arvates see vanniõli väga midagi ei muuda nii või teisiti – pärast pesemist peab lapse ikkagi sise kreemitama.

No ja kui lugeda nende koostisaineid, siis need enamasti baseeruvad nendel nn naftajääkidel – mineraalõlid (liquid paraffin), mis on tegelikult selline kahe otsaga asi. See tekitab nahale otsekui pehme libeda kihi, aga sealt ei pääse enam õhk ega niiskus nii hästi läbi ja tulemuseks on veel kuivem nahk ja peabki kogu aeg neid kasutama. Kui lapsel ei ole väga hull atoopiline dermatiit, siis mina ei kasutaks üldse.

Kusjuures enamik neid atoopikutele mõeldud kreeme on samamoodi mineraalõlide baasil ja kasu neist eriti ei ole. Vähemalt minu lapsel küll mitte. Pigem panevad need ta naha kipitama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 09:30; 15.09 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linola muidu hea, aga liiga vänge tõesti. Ei kasuta ühtki asja vannis. Kaeratõmmist soovitatakse vette panna, aga ma pole proovinud.
Tuleb leida hea baaskreem.
Õlid, rasvad meie lastele ei sobinud, kuigi mõned kasutajad on leidnud abi kookosrasvast nt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodusravist võib kolmisruse tõmmist ka vannivette panna. Mu ühel lapsel tulid kuivad-karedad-ekseemilaadsed laigud allergiaga, seda leevendas hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu atoopikule ei sobinud ükski õli. Lõpuks avastasime kookosrasva mis nahka korralikult niisutas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu atoopikule ei sobinud ükski õli. Lõpuks avastasime kookosrasva mis nahka korralikult niisutas

Minu lapsele endale meeldib ka kookosõli, aga nende looduslike vahenditega kipub jälle niipidi olema, et need küll pehmendavad hästi nahka, aga ei anna nahale seda niiskust juurde, mida nahk vajab. Oleme proovinud sheavõid ja kakaovõid ja kookosrasva, isegi tavalist võid, aga need kõik ongi rasvad, mitte niisutajad.

Nahaarst selgitas, et tegelikult peaks kasutama neid kreeme, mis on nö lipiide taastavad, nt Avene XeraCalm sari, või siis teine on La Roche-Posay Lipikar Baume sari – need on kaks, mida ma meie apteekidest olen suutnud tuvastada, et need on just selleks mõeldud. Jällegi – minu lapsel tekitavad need kipitust… Täiesti nokk kinni, saba lahti olukord.

Meil veel see asi ka, et lapsel on lasteaias ujumine ja seal ju peab alati enne ja pärast pesema. Esiteks ei sobi need seebid, mida nad kasutavad, ja teiseks see pidev veega nühkimine just kuivatab metsikult. Ja lisaks siis basseinivesi ka veel, eks ole. Suht frustreeriv.

Lõppkokkuvõttes on elu näidanud, et võimalikult vähem pesemist (kui üldse, siis paljas vesi, vähem vahendeid) ja pidevaks nahahoolduseks eelkõige ikkagi pigem looduslikud vahendid. Kui tekib mingi rängem laik, siis aitab pmst ainult ravim, kas siis Hydrocortisone, mis on retseptita, või perearst saab kirjutada Sibicorti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 09:30; 15.09 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aitas mõlemal atoopikul puhas mandliõli ( me kasutame Linea magusmandliõli pall) jagub kauaks ja mugav seda pumpa kasutada. Vast sobib ka mõne muu firma puhas külmpress mandliõli. Veel parem pidi olema mustsõstraseemneõli, aga see on kallis.
Kookosõli võib paljudele allergiat teha.

NB!!! Oluline on kuidas kasutada. Kohe peale vanni hõõru õli korralikult märjale nahale. Just nimelt märjale, siis hoiab õlikiht nahal niiskust kinni. Pärast õlitamist tupsuta nahk õrnalt rätikuga kuivaks. Selle nipi õpetas Tallinnas üks laste allergiaarst. Last pese puhta veega. Sampoone, vannivahte, pesugeele ära kasuta.

Peale sellise meetodi kuuajalist kasutust pole ei suuremal ega pisemal lapsel ühtegi laiku enam paar aastat tekkinud. Enne kasutasime erinevaid kreeme ja ka sibicorti jne.

Mul endal eluaeg megakuiv nahk olnud ja hõõrun ka ennast peale igat dushi selle õliga sisse. Nüüd nii pehme nahk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu atoopikul ajas kookosrasv just asja hullemaks. Lausa leemendas punaselt peale kookosrasva.
Meil aitas vaid lihtsalt nädalas kord vanni piirdumisega(muud kohad ikka iga päev kergelt üle) ja peale vanni baaskreemiga määrimine.
Õnneks kasvas välja peale 1,5a.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps atoopik ja vanniõli