Esileht Tööelu, raha ja seadused. Autokooli liikluseksami kehtivus

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Autokooli liikluseksami kehtivus

Postitas:
Kägu

Autokooli liikluseksami kehtivus

Uue seaduse järgi saab ARK-I liikluseksamile minna ka siis, kui kooli sõidueksam veel tegemata.
Minu küsimus on, et kui kaua kooli liikluseksami tulemus kehtib?
Kunagi kui mina tegin, kehtis autokooli tulemus vist 6 kuud, kas on selles osas ka mingeid muutusi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan seda peab konkreetsest autokoolist küsima

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan seda peab konkreetsest autokoolist küsima

Kas see siis seadusega määratletud polegi? See ei sõltu ju autokoolist vaid ikka ARK-ist, kaua seda aktsepteeritakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see reguleeritud ka seaduses, loe sealt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kehtib koolieksam 12 kuud. Aga mitte minna ei saa enne koolieksami tegemist, vaid registreerida, eks ole. Seal on suur vahe 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, ei saanud alguses päris täpselt aru, mida sa küsisid ja vastasin mööda. Mõtlesid riiklikule teoorieksamile minekut enne sõidueksami sooritamist autokoolis?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan seda peab konkreetsest autokoolist küsima

Kas see siis seadusega määratletud polegi? See ei sõltu ju autokoolist vaid ikka ARK-ist, kaua seda aktsepteeritakse.

Minu teada ARK sellist ajalist piirangut ei ole seadnud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see reguleeritud ka seaduses, loe sealt

Ma ei küsiks siit, kui oleks selle seaduse üles leinud. Tõesti otsisin tükk aega. Pagan seda ametlikku keelt teab, kuidas otsingu sõnastama peaks. Igal juhul – autokooli liikluseksami kehtivus – vajalikku tulemust ei andnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, ei saanud alguses päris täpselt aru, mida sa küsisid ja vastasin mööda. Mõtlesid riiklikule teoorieksamile minekut enne sõidueksami sooritamist autokoolis?

jah, just 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kehtib koolieksam 12 kuud. Aga mitte minna ei saa enne koolieksami tegemist, vaid registreerida, eks ole. Seal on suur vahe ????

mõtlesin ikka, et kui kooli teooriakesma on tehtud juba, et kui palju on selleks aega, et oma jalad ARK-i seada. Ja ma tean, et AEK-is on pikad järjekorrad, sellepärast ongi seda infot vaja.
Minu ajal pidi ka kooli sõidueksam tehtud olema enne ARK-i minekut ja kooli tunnistus kehtis VIST 6 kuud.
See 12 kuud kehtivust ongi see mida otsin, aga kas see on 100% nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kehtib koolieksam 12 kuud. Aga mitte minna ei saa enne koolieksami tegemist, vaid registreerida, eks ole. Seal on suur vahe ????

mõtlesin ikka, et kui kooli teooriakesma on tehtud juba, et kui palju on selleks aega, et oma jalad ARK-i seada. Ja ma tean, et AEK-is on pikad järjekorrad, sellepärast ongi seda infot vaja.

Minu ajal pidi ka kooli sõidueksam tehtud olema enne ARK-i minekut ja kooli tunnistus kehtis VIST 6 kuud.

See 12 kuud kehtivust ongi see mida otsin, aga kas see on 100% nii.

Ei, minu teada ei ole sellele riiklikku regulatsiooni. Ka autokooli poolset piirangut ei saa ju olla, sest autokool paneb riiklikku süsteemi info koolituse läbimise ja teoorieksami sooritamise kohta ning sinnna see jääb. Küll on aga mõnes autokoolis piirangud selle kohta, mis aja jooksul pärast teooriaeksamit tuleb sooritada sõidueksam.

Ja oluline on oma ajakava planeerimisel jälgida seda, et riiklik sõidueksam saaks tehtud enne 12 kuu möödumist riiklikust teoorieksamist. Nii mõnigi kukub enne pos tulemust paar korda läbi ja kui ei alusta sõidueksamitega kohe pärast riikliku teooria tegemist, siis järjekordi arvestades võib aastast väheks jääda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kehtib koolieksam 12 kuud. Aga mitte minna ei saa enne koolieksami tegemist, vaid registreerida, eks ole. Seal on suur vahe ????

mõtlesin ikka, et kui kooli teooriakesma on tehtud juba, et kui palju on selleks aega, et oma jalad ARK-i seada. Ja ma tean, et AEK-is on pikad järjekorrad, sellepärast ongi seda infot vaja.

Minu ajal pidi ka kooli sõidueksam tehtud olema enne ARK-i minekut ja kooli tunnistus kehtis VIST 6 kuud.

See 12 kuud kehtivust ongi see mida otsin, aga kas see on 100% nii.

Ei, minu teada ei ole sellele riiklikku regulatsiooni. Ka autokooli poolset piirangut ei saa ju olla, sest autokool paneb riiklikku süsteemi info koolituse läbimise ja teoorieksami sooritamise kohta ning sinnna see jääb. Küll on aga mõnes autokoolis piirangud selle kohta, mis aja jooksul pärast teooriaeksamit tuleb sooritada sõidueksam.

Ja oluline on oma ajakava planeerimisel jälgida seda, et riiklik sõidueksam saaks tehtud enne 12 kuu möödumist riiklikust teoorieksamist. Nii mõnigi kukub enne pos tulemust paar korda läbi ja kui ei alusta sõidueksamitega kohe pärast riikliku teooria tegemist, siis järjekordi arvestades võib aastast väheks jääda.

Jah, autokooliti on see sõidueksami tegemise aeg peale liikluseksamit tõesti erinev. Selles koolis ei peagi otseselt eksamit tegema vaid teatud arvu tunde täis sõitma.
Ja see on ka kenasti leitav netist, et peale ARK-i teooriat on aega 12 kuud, et teha sõidueksamit.
Laps oli pikalt välismaal ja nüüd paanitseb siin, et 12 kuud on aega kahe teooriaeksami vahel ja temal ainult kuu jäänud veel.
Mulle tundus see kuidagi kummaline ja hakkasin uurima.
Tuleb ilmselt ikka ARK-i helistada igaks juhuks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada kehtib koolieksam 12 kuud. Aga mitte minna ei saa enne koolieksami tegemist, vaid registreerida, eks ole. Seal on suur vahe ????

mõtlesin ikka, et kui kooli teooriakesma on tehtud juba, et kui palju on selleks aega, et oma jalad ARK-i seada. Ja ma tean, et AEK-is on pikad järjekorrad, sellepärast ongi seda infot vaja.

Minu ajal pidi ka kooli sõidueksam tehtud olema enne ARK-i minekut ja kooli tunnistus kehtis VIST 6 kuud.

See 12 kuud kehtivust ongi see mida otsin, aga kas see on 100% nii.

Ei, minu teada ei ole sellele riiklikku regulatsiooni. Ka autokooli poolset piirangut ei saa ju olla, sest autokool paneb riiklikku süsteemi info koolituse läbimise ja teoorieksami sooritamise kohta ning sinnna see jääb. Küll on aga mõnes autokoolis piirangud selle kohta, mis aja jooksul pärast teooriaeksamit tuleb sooritada sõidueksam.

Ja oluline on oma ajakava planeerimisel jälgida seda, et riiklik sõidueksam saaks tehtud enne 12 kuu möödumist riiklikust teoorieksamist. Nii mõnigi kukub enne pos tulemust paar korda läbi ja kui ei alusta sõidueksamitega kohe pärast riikliku teooria tegemist, siis järjekordi arvestades võib aastast väheks jääda.

Ime siis, et ma seda infot kuskilt ei leidnud, kui sellist piirangut ilmselt polegi 🙂
Endal kohe hea olla, et ei olegi saamatu, et ei leia üles seda 12 kuu infot 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tegelikult natukene kummaline seadusemuudatus minu meelest. Mul on sama teema hetkel käsil – kooli teooria tehtud ning plaan MNT teooriaeksam kohe otsa teha, et autokooli sõidueksai lõppedes saaks kohe riikliku sõidueksami järjekorrale keskenduda. MNT teooria kehtib 12-kuud ning see on seaduses kenasti välja toodud, küll aga erineb teooriaeksami kehtivus kooliti.

Konkreetselt selles autokoolis, kus mina käin, saab teooria ja sõidu vahel olla 3 kuud. Kui ma nüüd vahepeal teen ära MNT teooriaeksami ning see on sooritatud, siis koolis peaksin ma selle aja jooksul 4 korda oma eksamit tegema, kui mingil X põhjusel kooli sõidueksamit tehtud ei saa. On ikka kummaline küll – juskkui riiklik tunnustus on olemas ja märge kirjas, kuid kool seda ei aktsepteeri.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tegelikult natukene kummaline seadusemuudatus minu meelest. Mul on sama teema hetkel käsil – kooli teooria tehtud ning plaan MNT teooriaeksam kohe otsa teha, et autokooli sõidueksai lõppedes saaks kohe riikliku sõidueksami järjekorrale keskenduda. MNT teooria kehtib 12-kuud ning see on seaduses kenasti välja toodud, küll aga erineb teooriaeksami kehtivus kooliti.

Konkreetselt selles autokoolis, kus mina käin, saab teooria ja sõidu vahel olla 3 kuud. Kui ma nüüd vahepeal teen ära MNT teooriaeksami ning see on sooritatud, siis koolis peaksin ma selle aja jooksul 4 korda oma eksamit tegema, kui mingil X põhjusel kooli sõidueksamit tehtud ei saa. On ikka kummaline küll – juskkui riiklik tunnustus on olemas ja märge kirjas, kuid kool seda ei aktsepteeri.

Ei saa aru, mis eksamit Sa selle kolme kuu jooksul 4 korda tegema peaksid? Kas siis, kui kooli sõidueksami läbi kukud, pead kooli teooria ka uuesti tegema või?
See on tõesti kummaline ja oleks seda ka siis, kui Arki teooria tegemata veel oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tegelikult natukene kummaline seadusemuudatus minu meelest. Mul on sama teema hetkel käsil – kooli teooria tehtud ning plaan MNT teooriaeksam kohe otsa teha, et autokooli sõidueksai lõppedes saaks kohe riikliku sõidueksami järjekorrale keskenduda. MNT teooria kehtib 12-kuud ning see on seaduses kenasti välja toodud, küll aga erineb teooriaeksami kehtivus kooliti.

Konkreetselt selles autokoolis, kus mina käin, saab teooria ja sõidu vahel olla 3 kuud. Kui ma nüüd vahepeal teen ära MNT teooriaeksami ning see on sooritatud, siis koolis peaksin ma selle aja jooksul 4 korda oma eksamit tegema, kui mingil X põhjusel kooli sõidueksamit tehtud ei saa. On ikka kummaline küll – juskkui riiklik tunnustus on olemas ja märge kirjas, kuid kool seda ei aktsepteeri.

Ükski seadusemuudatus ei ole ju tinginud seda reeglit, mille sinu autokool ise kehtestanud on. Seadusemuudatusega ei ole sellel mingit pistmist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Autokooli liikluseksami kehtivus