Esileht Kasutajaabi ja mõtted Automaatne (eesti keelt mitteoskav) spelleriplugin postituse kirjutamise aknas

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Automaatne (eesti keelt mitteoskav) spelleriplugin postituse kirjutamise aknas

Postitas:

Olen mitu korda tähele pannud, et PK viimastel kuudel postitust kirjutades muutuvad osa grammatiliselt ÕIGESTI kirjutatud eestikeelsed sõnad kas täiesti teiseks või tekivad mingid täiesti X tähevead sisse (g asendub k-ga, mõni 4-täheline sõna muutub 3 täheliseks, osade lühikeste määrsõnade asemel tekivad samasuguse kõlaga nimisõnad, käändelõpud muutuvad iseenesest, topelttäht muutub 1-kordseks jne).

Oma arvutis olen kõikvõimalikud automaatkorrektid ja spelleriprogrammid ammu kinni keeranud, kuna usaldan enda isiklikku keelevaistu (olen isegi ülikooliajal korrektorina leiba teeninud).

Paraku tulevad just Perekoolis postitusi tehes ikka ja jälle ette olukordi, kui kirjutan korrektse sõna ning see automaatselt muutub hoopis teiseks, vigaseks sõnaks. Seda ei juhtu tihti, kuid pakun et ca 10% lausetest on mingi selline kala sees.

Hakkasin asja uurima. Kui avada postituse kirjutamise koht, minna hiirega sinna aknasse ja teha aknas hiire parema nupuga klikk, avaneb lisaaken ning näha on, et “Check Spelling” on “linnukesega”.
Kui see käsitsi maha võtta, siis automaatkontrolli enam ei toimu. 😉
KUID.. see käib AINULT konkreetse postituse kohta.
Kui on soov teha mingi uus postitus, siis on JÄLLE “Check Spelling” sisselülitatud 🙁
Sama juhtub ka siis, kui juba kirjutatud postitust muutma hakata: taas on speller sisse-lülitatud

Ettepanek:
Kuna praktiline kogemus on näidanud, et siises portaalis kasutatav teksti automaatkontroll ei oska kahjuks korrektselt ja piisavalt heal tasemel eesti keele grammatikat, siis äkki oleks võimalik teha nii, et foorumi postituse kirjutamise aknas oleks see automaatkontroll maha keeratud?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mitu korda tähele pannud, et PK viimastel kuudel postitust kirjutades muutuvad osa grammatiliselt ÕIGESTI kirjutatud eestikeelsed sõnad kas täiesti teiseks või tekivad mingid täiesti X tähevead sisse (g asendub k-ga, mõni 4-täheline sõna muutub 3 täheliseks, osade lühikeste määrsõnade asemel tekivad samasuguse kõlaga nimisõnad, käändelõpud muutuvad iseenesest, topelttäht muutub 1-kordseks jne).

Ja kuidas sa tead, et sa neid ise pole valesti kirjutanud? On ju fakt, et inimesed kipuvad oma kirjaoskust ülehindama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna praktiline kogemus on näidanud, et siises portaalis kasutatav teksti automaatkontroll ei oska kahjuks korrektselt ja piisavalt heal tasemel eesti keele grammatikat, siis äkki oleks võimalik teha nii, et foorumi postituse kirjutamise aknas oleks see automaatkontroll maha keeratud?

Mis juttu sa räägid? Mis foorumist sa räägid?
Ikks sellest siin?

Miks teistel sellist jampsi ei ole? Ma kirjutan palju sõnu meelega valesti, (naiteks: ikks (= ikka), potensiaalne, läind, teind, old jne, mitte keegi ei paranda neid…
V.A muidugi järgmistes postitustes nö käuksuvad käod.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Kasutajaabi ja mõtted Automaatne (eesti keelt mitteoskav) spelleriplugin postituse kirjutamise aknas