Esileht Pereelu ja suhted Avaldame arvamust laste vanusevahest!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Avaldame arvamust laste vanusevahest!

Postitas:

Mul on palju tuttavaid, kes tahavad väikese vanusevahega(1-5a) lapsi. Ma ei teagi mida arvata..eks sealgi on omad miinused ja plussid kuid mis te arvate kumb variant on parem ja mugavam.kas suurem vanusevahe või väiksem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et parim vanusevahe on 1a(pluss maksimum paar kuud).. Siis on üks titetamine, ei ole armukadedust. Järgmine mõistlik vahe on siis juba 10 aastat.

Endal tulebki praegu kahe lapse vahet ca 10a, aga kui ükskord see teine tuleb, siis teen kohe kolmanda ka otsa, ma väga pooldan väikese vanusevahega lapsi(pean siin silmas alla 1,5a).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.04 17:00; 16.04 18:12; 16.04 19:26; 16.04 19:27; 16.04 19:42; 16.04 20:16; 17.04 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib väga, kui ei ole üldse vanusevahet. Näiteks 10 last ühe aasta sees. Muidugi peab päris osav olema, et laste emad üksteist ei tunneks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei poolda väikest vanusevahet, aga kui mõni pere tunneb, et neile nii sobib, siis lasku käia. Minul laps 4,5-aastane ja praegu veel teist ei plaani. Arvan, et meie laste vanusevahe tuleb u 6-8 aastat. Mu neljane võtab mult praegu veel niipalju aega, tähelepanu, energiat ja armastust, et kui beebi ka veel majas oleks, siis enda ja mehe jaoks midagi ei jääkski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ca 3-4a vanusevahe. siis on veel ühised mängud, ühised sõbrad, saladused, koolitee, koos kasvamine.
Sellest rohkem on juba eri \”põlvkonnad\”. Üks on titt ja teine suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on toetav mees, siis eelistaks väikest vanusevahet. Kui ise pead vaatama, kuidas hakkama saad, siis 10 a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui on toetav mees, siis eelistaks väikest vanusevahet. Kui ise pead vaatama, kuidas hakkama saad, siis 10 a.[/tsitaat]

Minu meelest just üksikemadel tasuks saada mitu last väikese vahega- üks karjäärikatkestus(neil ei ole ju tagalat, et kaotad töö ja mees siis teenib), üks haigete lastega kodus istumine, üks nö. \”kitsalt elamise aeg\”, vanem laps saab kauem kodus olla kui VH aeg jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.04 17:00; 16.04 18:12; 16.04 19:26; 16.04 19:27; 16.04 19:42; 16.04 20:16; 17.04 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei poolda ka väikest vanusevahet. Ei jää teisele lapsele piisavalt enam aega, rääkigu nad mis tahavad. 4 aastat võiks olla miinimum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pooldan väikest, isiklikult 2a vanusevahet. 1 aasta on minu jaoks liiga vähe.
Ei poolda seda, kui jäetakse pikk, ca 7 või 10 aastane vanusevahe põhjusel, et siis on suurem laps juba suur ja ei vaja nii palju tähelepanu. Minuarust vajab laps tähelepanu vähemalt 18 aastaseks saamiseni, lihtsalt vanus on teine, vajadused teised. Veel, 11 aastasel ja aastasel on ju nii erinevad huvid. Vähe on asju, mis neile mõlemile huvi pakuks. Mänguplatsile ei lähe ju nendega koos ometi. Kahes kohas aga korraga olla on raske.

Endal on lastel vanusevahe 3a2 kuud. Teise ja kolmanda vahe tuleb loodetavasti väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm last 2 aastase vahega, neljanda ja kolmanda vahe 5 aastat. Mulle sobis ja lapsed on öelnud, et nendel oli hea kasvada nii, et oli mängukaaslane. Me mehega oleme rahul, et sai selline otsus tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on palju tuttavaid, kes tahavad väikese vanusevahega(1-5a) lapsi. Ma ei teagi mida arvata..eks sealgi on omad miinused ja plussid kuid mis te arvate kumb variant on parem ja mugavam.kas suurem vanusevahe või väiksem?[/tsitaat]

5 aastat ei ole ju ometi väike vahe?
Minu omadel on 1a 9k ja siis 2a 7k vahet. Meile sobib, kuigi muidugi on aegajalt raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 18:32; 16.04 18:33; 16.04 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arvan, et parim vanusevahe on 1a(pluss maksimum paar kuud).. Siis on üks titetamine, ei ole armukadedust. Järgmine mõistlik vahe on siis juba 10 aastat.

Endal tulebki praegu kahe lapse vahet ca 10a, aga kui ükskord see teine tuleb, siis teen kohe kolmanda ka otsa, ma väga pooldan väikese vanusevahega lapsi(pean siin silmas alla 1,5a). [/tsitaat]

3-kuuse kõrvalt uuesti rasedaks jäämist ei kujuta ma tõtt öelda ette. Lihtsalt ei jõuaks. Mul muidugi on ka juba kolm last, aga noorim ongi praegu just 3-kuune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 18:32; 16.04 18:33; 16.04 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen veendunud, et suurem vanusevahe (alates 5a) on parem. Väikelapse teema on täis kirjutajaid, kes kahe pisikesega hulluvad ja suurema sõime saadavad, kuna ema on ka inimene. Nad elavad laste titeaja korraga üle. Miks peab seda suurepärast aega üle elama? Miks ei võiks endale ja lapsele rahulikult aega võtta üksteist nautida?
Mitu järjestikust last teeb ka suure tööpausi, väheneb võimalus endist kohta tagasi saada, teenistus, karjäärivõimalus, pikk kodusistumine läheb tüütuks. Nii mõnus on 5-10 aasta pärast jälle aeg maha võtta ja uut pisikest täiega nautida! Eriti hea on veel samal ajal suuremat esimesse klassi saata.
Tegelikult mänigvad suure vanusevahega lapsed väga ilusti koos (meil näiteks 13a poiss ja 3a tüdruk), selle vahega, et kaklust ja armukadedust pole, nagu kahe väikesega.
Ja mul on võrdlusmaterjal – kaksikud ja suure vahega laps. Suurest on palju tuge ja abi väikestega tegelemisel.
Õudne on ka haigustega – kaks väikest on haiged korraga ja kordamööda, kui nad on juba lasteaialapsed, on töölkäimine väga raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.04 18:40; 16.04 18:49; 16.04 19:15; 16.04 19:32; 16.04 19:36; 16.04 19:56; 18.04 15:25; 18.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu meelest just üksikemadel tasuks saada mitu last väikese vahega- üks karjäärikatkestus(neil ei ole ju tagalat, et kaotad töö ja mees siis teenib), üks haigete lastega kodus istumine, üks nö. \”kitsalt elamise aeg\”, vanem laps saab kauem kodus olla kui VH aeg jne.[/tsitaat]

Eee..kuidas üksikema neid lapsi saab? Ja millest nad elavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.04 18:40; 16.04 18:49; 16.04 19:15; 16.04 19:32; 16.04 19:36; 16.04 19:56; 18.04 15:25; 18.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste vahe 1.7 a- no ei ole olnud sellist korda, et ma oleksin kahetsenud et on väike vanusevahe. Praegu on nad 6 ja 5. Lihtsalt väga tore on neil koos mängida ja mürada ja kakelda… Minul on kergem ja neil on ka kodus vähem igavust. Kergem on kuna üheskoos käivad arstil, teatris, lasteaias, loeme unejuttu jne. Ei pea kaks korda ametialaselt pikka pausi pidama jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pooldan väikest vanusevahet põhjustel:
– Üks nö karjäärikatkestus, mitte pidev hüppamine paar aastat kodus, siis natuke tööl, nii ei saa tööalaselt erilist edasiminekut toimuda. Kui kolme last soovida, siis suurema vanusevahega (nt 5 aastat) laste puhul oleks jooksmine töö- ja koduelu vahel ca 15 aastat.
– Üks titendus, üks lasteaiandus jne, kogu pere on ühes rütmis, ühe suunitlusega reisid, käimised, huvid. Mulle ei meeldiks, et ma peaks kogu aeg kedagi eelistama ja kompromisse tegema, kelle huve seekord ette seada. Sarnase vanusega laste puhul saab teha tegevusi, mis on kõigile huvipakkuvad. Ja vastupidiselt Kägu 18:19 arvamusele jääb siis lastele just rohkem aega. Ja mehele ning endale ka. Muideks, mul on praegu kahe lapse kõrvalt tunduvalt rohkem aega kui ühe lapsega.
– Laste ühtekuuluvustunne ja koos mängimine. Enne teist last polnud mul aimugi, milline side mu laste vahel olema hakkab. Mul murdub süda, kui ma mõtlen praegu, et nt vanem laps peaks ootama veel paar aastat, et omale õde/vend saada ja peaks kasvama üksi. See armastus väiksema vastu, kuidas ta teda hoiab, aitab ja kaitseb, see on uskumatu. Minu armastust ei pea jagama, teise lapse sünniga see kahekordistus, aga õe/venna armastus on hoopis midagi muud.

Suure vanusevahe plusse ei oska ühtegi välja tuua….

Aga kindlasti oleneb suur osa ka lastest. Kui beebi on ikka nö raske laps, kelle kõrvalt ei jää aega magadagi, siis oleks raske ruttu järgmisele mõelda. Minu kogemusest ei sõltu eelpoolnimetatud üleelamine küll vanusevahest. Võin öelda, et esimese lapse imikuiga elasin küll üle, nüüd teisega nautisin sajaga, kuigi vanusevahe on lastel alla 2 aasta. Naudin kahe lapse kasvatamist ja ei raatsi kuidagi suuremat lasteaeda panna, kuigi koht on olemas. Hetkel on dilemma, kas ka kolmas võiks olla!? Kui nüüd, siis nüüd, paari-kolme aasta pärast ma enam nõus poleks. Esiteks juba vanuse tõttu, teiseks kõigi eelnimetatud põhjuste tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 18:59; 16.04 19:20; 16.04 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pooldan väikest vanusevahet põhjustel:
– Üks nö karjäärikatkestus, mitte pidev hüppamine paar aastat kodus, siis natuke tööl, nii ei saa tööalaselt erilist edasiminekut toimuda. Kui kolme last soovida, siis suurema vanusevahega (nt 5 aastat) laste puhul oleks jooksmine töö- ja koduelu vahel ca 15 aastat.
– Üks titendus, üks lasteaiandus jne, kogu pere on ühes rütmis, ühe suunitlusega reisid, käimised, huvid. Mulle ei meeldiks, et ma peaks kogu aeg kedagi eelistama ja kompromisse tegema, kelle huve seekord ette seada. Sarnase vanusega laste puhul saab teha tegevusi, mis on kõigile huvipakkuvad. Ja vastupidiselt Kägu 18:19 arvamusele jääb siis lastele just rohkem aega. Ja mehele ning endale ka. Muideks, mul on praegu kahe lapse kõrvalt tunduvalt rohkem aega kui ühe lapsega.
– Laste ühtekuuluvustunne ja koos mängimine. Enne teist last polnud mul aimugi, milline side mu laste vahel olema hakkab. Mul murdub süda, kui ma mõtlen praegu, et nt vanem laps peaks ootama veel paar aastat, et omale õde/vend saada ja peaks kasvama üksi. See armastus väiksema vastu, kuidas ta teda hoiab, aitab ja kaitseb, see on uskumatu. Minu armastust ei pea jagama, teise lapse sünniga see kahekordistus, aga õe/venna armastus on hoopis midagi muud.

Suure vanusevahe plusse ei oska ühtegi välja tuua….

Aga kindlasti oleneb suur osa ka lastest. Kui beebi on ikka nö raske laps, kelle kõrvalt ei jää aega magadagi, siis oleks raske ruttu järgmisele mõelda. Mina magamatust ei tunne. Hetkel on dilemma, kas ka kolmas võiks olla!? Kui nüüd, siis nüüd, paari-kolme aasta pärast ma enam nõus poleks. Esiteks juba vanuse tõttu, teiseks kõigi eelnimetatud põhjuste tõttu.
[/tsitaat]

Sa ei pane ju 1-2-aastast sõime ka, sest kahega on kodus raske, eks ole? Paraku on sellised emasid siinse foorumi teemades palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.04 18:40; 16.04 18:49; 16.04 19:15; 16.04 19:32; 16.04 19:36; 16.04 19:56; 18.04 15:25; 18.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa ei pane ju 1-2-aastast sõime ka, sest kahega on kodus raske, eks ole? Paraku on sellised emasid siinse foorumi teemades palju.[/tsitaat]

Kindlasti võib olla ka suure vanusevahega laste puhul palju miinuseid mis võivad olla sama halvad kui nimetatud suurema lapse eest ära sõime panek. Seega pole ühest vastust, kumb on parem või õige, sest kõik oleneb lõpuks lastest ja vanematest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 18:59; 16.04 19:20; 16.04 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

3-kuuse kõrvalt uuesti rasedaks jäämist ei kujuta ma tõtt öelda ette. Lihtsalt ei jõuaks. Mul muidugi on ka juba kolm last, aga noorim ongi praegu just 3-kuune. [/tsitaat]

Mina mäletan, et järgmise lapse soov tekkis, kui laps oli 2-kuune. Imik oli ülirahulik, ainult sõi, magas, või lalises rahulikult tekil. Öösel magas 9h jutti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.04 17:00; 16.04 18:12; 16.04 19:26; 16.04 19:27; 16.04 19:42; 16.04 20:16; 17.04 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eee..kuidas üksikema neid lapsi saab? Ja millest nad elavad?[/tsitaat]

Üksikema saab lapsi spermapangast ja nad elavad üksikema palgast. Sa ei olegi kursis, et nii mõnigi üksikema teenib 1000 eur või rohkemgi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.04 17:00; 16.04 18:12; 16.04 19:26; 16.04 19:27; 16.04 19:42; 16.04 20:16; 17.04 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kindlasti võib olla ka suure vanusevahega laste puhul palju miinuseid mis võivad olla sama halvad kui nimetatud suurema lapse eest ära sõime panek. Seega pole ühest vastust, kumb on parem või õige, sest kõik oleneb lõpuks lastest ja vanematest. [/tsitaat]

Kui suurem pannakse eest ära sõime, milleks siis ometi väikese vahega lapsed? Ma saan aru, kui vanemad naudivad kahe väikesega toimetamist, aga kui see on raske ja ei meeldi, siis milleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.04 18:40; 16.04 18:49; 16.04 19:15; 16.04 19:32; 16.04 19:36; 16.04 19:56; 18.04 15:25; 18.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üksikema saab lapsi spermapangast ja nad elavad üksikema palgast. Sa ei olegi kursis, et nii mõnigi üksikema teenib 1000 eur või rohkemgi?[/tsitaat]

Meil on see esialgu pigem ulme valdkonda kalduv stsenaarium, räägime ikka tavajuhtumitest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üksikema saab lapsi spermapangast ja nad elavad üksikema palgast. Sa ei olegi kursis, et nii mõnigi üksikema teenib 1000 eur või rohkemgi?[/tsitaat]

Räägime ikka tavaelust, see näide vaevalt meil kuigi levinud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.04 18:40; 16.04 18:49; 16.04 19:15; 16.04 19:32; 16.04 19:36; 16.04 19:56; 18.04 15:25; 18.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Räägime ikka tavaelust, see näide vaevalt meil kuigi levinud on.[/tsitaat]

Minu tuttavate üksikemade sissetulekud on kõigil ca 640 eur ringis, mis teeb 10 000 eek. Sellest saab kenasti end ja lapsi elatada. Üks normaalne, keskmine naine teenibki keskmist palka. Ja keskmine palk on vähemalt naise ja 1-2 lapse majandamiseks piisav, kui mitte priisata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.04 17:00; 16.04 18:12; 16.04 19:26; 16.04 19:27; 16.04 19:42; 16.04 20:16; 17.04 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. ja 2. vahe on 4a, 2. ja 3. vahe on 5aastat. Väga head vahed, kui järgmine sünnib on vanem juba piisavalt iseseisev ja ei vaja abi, pigem tuleb ise titele appi. Just koju jätsin suurema lapse tihti lasteaiast, mitte ei viinud jalust ära. Armukadeduse episoodid on olnud 1-kordsed ja kergelt möödunud.
Hetkel 1. ja 2. laps on täiesti koos mängivad sõbrad, olgugi, et poiss ja tüdruk.
Minul ja minu vennal on 7a vahet ja no see on juba liiga suur vahe, et need kaks koos mängiks. ma ei suhtle suurt oma vennaga.
Mina soovitan alati kõigile tuttavatele 4 või 5 aastast vahe, pigem aga just 4a vahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu tuttavate üksikemade sissetulekud on kõigil ca 640 eur ringis, mis teeb 10 000 eek. Sellest saab kenasti end ja lapsi elatada. Üks normaalne, keskmine naine teenibki keskmist palka. Ja keskmine palk on vähemalt naise ja 1-2 lapse majandamiseks piisav, kui mitte priisata.[/tsitaat]

See tähendab siis pooleteiseaastase sõimesaatmist.
Kes haigete lastega kodus on? Sest mitme väikelapse puhul on see enam-vähem pidev töölt eemalolek päris mitu aastat. Haigusleht on alguses 80% miinimumilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.04 18:40; 16.04 18:49; 16.04 19:15; 16.04 19:32; 16.04 19:36; 16.04 19:56; 18.04 15:25; 18.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui suurem pannakse eest ära sõime, milleks siis ometi väikese vahega lapsed? Ma saan aru, kui vanemad naudivad kahe väikesega toimetamist, aga kui see on raske ja ei meeldi, siis milleks?[/tsitaat]

Aga võib ju ka nii olla, et nt teismelise kõrvalt saadakse teine laps ja siis vanem laps, kes on harjunud olema ainus laps, tunneb ennast hüljatult, tekib stress, õpiraskused, halb sõpruskond jne. Kas see on siis parem, kui laps paar aastat varem aeda panek? Siis võib sama moodi küsida, et milleks nii suure vahega lapsed? Nagu ma ütlesin, siis ega enne ei tea, milliseks elu kujuneb, kui see käes on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 18:59; 16.04 19:20; 16.04 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See tähendab siis pooleteiseaastase sõimesaatmist.
Kes haigete lastega kodus on? Sest mitme väikelapse puhul on see enam-vähem pidev töölt eemalolek päris mitu aastat. Haigusleht on alguses 80% miinimumilt.[/tsitaat]

Kui on 2 last järjest, saab vähemalt vanem olla kodus 3a, kui on suure vahega, saab kumbki 1,5a.

Kui on lapsed suure vahega, siis on elus 2 korda seda 80% miinimumist, kui järjest, siis 1 kord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.04 17:00; 16.04 18:12; 16.04 19:26; 16.04 19:27; 16.04 19:42; 16.04 20:16; 17.04 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina mäletan, et järgmise lapse soov tekkis, kui laps oli 2-kuune. Imik oli ülirahulik, ainult sõi, magas, või lalises rahulikult tekil. Öösel magas 9h jutti.[/tsitaat]

Mul tekkis esimene kord teise soov juba sünnitusmajas. Aga andsin endale ka aru, et kehale võib kaks rasedust päris jutti olla üsna kurnav. Arvasin, et minimaalselt 1,5 aastat võiks lastel vahet olla ja maksimaalselt 2. Õnnestuski täpselt sinna vahesse.

Teise ja kolmanda vahel on isegi üle 2,5 aasta.

Aga nüüd, kus mu kolmas on 3-kuune (lisaks ju veel kaks väikelast) ei kujutaks ma küll kurnavat rasedust ette. Ja iga järgmine rasedus väsitab paratamatult rohkem, eriti kui lastel on väikesed vahed.

Kirjutasin seda lihtsalt sellepeale, et sul on rahulik imik. Mul on ka väga rahulik 3-kuune, aga ei jaksaks ise rase olla neljandat korda peaaegu järjest (viimased 5 aastat olen peaaegu kogu aeg olnud kas rase või imetav ema).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 18:32; 16.04 18:33; 16.04 20:24;
To report this post you need to login first.

minu nelja lapse vahed on
I-II 6,5a
II-III 10,5a
III-IV 2a
ja neil väga erinevatel vahedel on kõigil oma plusse ja miinuseid, aga mulle tundub, et väiksel vahel on siiski plusse rohkem – kõik see mängukaaslus ja kooskasvamine, mis siin eespoolgi räägitud kuni riiete ja asjade edasiandmiseni välja. Teisest küljest, suur vanusevahe tasandub ajaga st laste kasvades ja täiskasvanuikka jõudes jäävad ka selles osas alles pigem plussid.
Kokkuvõttes mulle tundub, et iga laps tuleb perre siis, kui on tema aeg. Kui ta ei taha, siis ta lihtsalt ei tule. Kui tuleb, siis ongi õige aeg.
Planeerida me ju võime, aga … inimene mõtleb, jumal juhib 🙂 (ma ei ole kristlane ega üldse usklik)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted Avaldame arvamust laste vanusevahest!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.