Esileht Ilu ja tervis Psühholoogile?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Psühholoogile?

Postitas:

Olen oma eluga ummikus, enam ei leia midagi, mis rõõmu valmistaks. Alaväärsuskompleksid nii töö- kui eraelus ja üleüldine depressiivne meeleolu vist märksõnadeks. Tunnistan endale, et vajan abi, aga kust alustada? Hakkasin guugeldama ja ei saa tegelikult arugi, kas peaksin minema psühholoogi, psühhiaatri või psühhoterapeudi jutule.

8a tagasi sarnases situatsioonis pöördusin perearstile, kes andis küsitluslehe, diagnoosis 10 minutiga depressiooni ja kirjutas ad-d.  Tahaksin seekord päris selle ala inimesega rääkida/konsulteerida ja panna paika raviplaani kui vajalik.

Saan ilmselt ca 100eur kuus sellele kulutada, st tasuta kuueaastast järjekorda ei suuda aktsepteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui ravimeid tahad, siis psühhiaatri juurde. kui rääkida ja analüüsida, siis psühholoogile.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antidepressante saab välja kirjutada nii perearst kui psühhiaater. Neid peab aga võtma vähemalt kuus nädalat järjest, enne kui tegelik mõju avaldub. Kui kaua sa neid tänaseks võtnud oled?

Mis raviplaani sa ootad? Kergema depressiooni puhul saab nõustamise abil august välja, raskemal juhul on antidepressandid abiks, et oleks üldse jõudu ja motivatsiooni välja ronima hakata. Mingit muud imeravimit ei olegi.

Psühhiaater – arst, kes on spetsialiseerunud psüühikahäiretele. Kirjutab vajadusel ravimeid, aga mingit pikka ja regulaarset nõustamist ei tee.

Psühholoog – nõustaja, kes ei ole arst ja ei saa ravimeid välja kirjutada. Psühholoog aitab sul selgusele jõuda, mis on pahasti ja mida saaks teha, et asjad paremaks muutuksid. Tavaliselt iganädalased tunniajased kohtumised pikema perioodi vältel. Psühholoogil on magistriharidus psühholoogias.

Psühhoterapeut – psühholoog, kes on lisaks õppinud ka mõne teraapiasuuna (pereteraapia, gestaltteraapia, kognitiiv-käitumuslik teraapia vms). Tegelikkuses on enamik psühholooge seda teinud ja lähtuvad oma töös kindlast teraapiasuunast. Tänapäeval on mitmeid selliseid tegelasi, kes end omaalgatuslikult “psühhoterapeudiks” nimetavad, täpselt nagu on palju isehakanud “toitumiseksperte” ja muid selliseid, kel vastavat haridust ja paberit ette näidata ei ole, aga nimi on uhke ja raha kasseerivad kõvasti.

Sinul tasuks leida psühholoog või psühhoterapeut, lihtsalt tee alustuseks kindlaks, et spetsialistil ka vastav kvalifikatsioon on. Arvesta, et mõlema puhul on eelkõige oluline inimestevaheline sobivus ja võib-olla pead mitme juures proovimas käima, enne kui leiad sellise, kellega klapp tekib. Igaühel on oma “käekiri” täpselt nagu juuksuritelgi ja ühele kliendile sobib üks, teisele teine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui juba raha välja käia siis kindlasti mõni teraapia, tihtilugu pole tavalisest psühholoogiga vestlemisest midagi kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tookord võtsin neid ca aasta.

Raviplaani all mõtlengi seda, et ma ei tahaks, et perearst ühe minu lause peale ad-d välja kirjutaks, võibolla saab ka nendeta. Selleks soovikski oma ala spetsialistiga rääkida, et kas saan mõnd “tööriista” kasutades ise sellest august väöja või on siiski ravimeid vaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen oma eluga ummikus, enam ei leia midagi, mis rõõmu valmistaks. Alaväärsuskompleksid nii töö- kui eraelus ja üleüldine depressiivne meeleolu vist märksõnadeks. Tunnistan endale, et vajan abi, aga kust alustada? Hakkasin guugeldama ja ei saa tegelikult arugi, kas peaksin minema psühholoogi, psühhiaatri või psühhoterapeudi jutule.

8a tagasi sarnases situatsioonis pöördusin perearstile, kes andis küsitluslehe, diagnoosis 10 minutiga depressiooni ja kirjutas ad-d. Tahaksin seekord päris selle ala inimesega rääkida/konsulteerida ja panna paika raviplaani kui vajalik.

Saan ilmselt ca 100eur kuus sellele kulutada, st tasuta kuueaastast järjekorda ei suuda aktsepteerida.

psühholoog on mõtetu aja raiskamine. AD peale, esimesed 2 nädalat arvad, et pole abi aga 3 nädalal on elu juba parem

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud

2.14. kasutatud omavolilist kooskõlastamata reklaami.

Perekooli moderaator.

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tookord võtsin neid ca aasta.

Raviplaani all mõtlengi seda, et ma ei tahaks, et perearst ühe minu lause peale ad-d välja kirjutaks, võibolla saab ka nendeta. Selleks soovikski oma ala spetsialistiga rääkida, et kas saan mõnd “tööriista” kasutades ise sellest august väöja või on siiski ravimeid vaja.

Need testid, mida perearst depressiooni diagnoosimiseks kasutab, on siiski veidi pikemad kui üks lause. Samu teste kasutavad diagnoosimiseks ka psühhiaatrid. Su mõte , et vestelda esmalt psühholoogiga, on iseenesest õige, aga loodan et oled endale selgeks teinud, et psühholoog ei aita sind selles mõttes, et ei ütle mida tegema pead, vaid püüab sind suunata selleni, et sa ise selgusele jõuad, kuidas ennast aidata. Tean inimesi, kes on seetõttu väga pettunud pärast psühholoogi külastamist  – raha võttis, aga ei öelnudki, mida ma täpselt tegema pean.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Psühholoogile?