Esileht Imetamine Beebi toitmine – pidev “mässamine”

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Beebi toitmine – pidev “mässamine”

Postitas:

Laps on 8-nädalane ning aeg-ajalt on olnud minu jaoks väga raskeid päevi, kus rinnad on väga pehmed ja laps ei saa piisavalt piima kätte.

Ja ma ei tea kuidas seda lahendada.

Tean, et peab tihedamini rinnale panema. Öösiti sööb 4-5 korda. Viimane öö oligi esimene selline, kus ka öösel ta sikutas nibu ja ei olnud rahul, et piima kätte ei saa. Varem pole öösel sellist asja olnud.

Laps teeb kõik päevauned vankris. Kas ma teen sellega vea, et tema virgudes näiteks 30 min peale uinumist, ma sõidan ta uuesti magama… isegi kui nutma hakkab. Kas tegelikult peaks süüa andma? Kuid mulle tundub, et kui ta ilusat pikka und (1,5-2,5h) ei tee, ei jõua ta jälle piisavalt hästi süüa. Nõiaring mu jaoks!

Toas ma päeval teda magama panna ei oska.

Mis soovitusi teil oleks?

Esimese lapsega oli sarnane asi, pidevalt oli seda, et ta sõi vaid mõned sõõmud, ja peale söömist ei olnud rahulolev.
Imetasin küll 10 kuud lõpuks. Kuid ei nautinud seda pidevat muretsemist.

Praeguse beebiga on kaaluiive olnud 1. kuul 1kg ja hetkel on juba kuskil 1.2 kg 4 nädalaga juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus rinnad on väga pehmed ja laps ei saa piisavalt piima kätte

Rindade pehmus seda küll ei näita, kas rinnas on piisavalt piima ja kas laps seda kätte saab või mitte. Kui lapse kaaluiive on piisav (üle 1 kg kuus on kindlasti korralik kaaluiive), siis saab laps üsna tõenäoliselt piisavalt süüa ja rahulolematust võib mõni muu asi põhjustada. Kui sulle ikka tundub, et laps ei saa mingil põhjusel piima kätte rinnast, siis lase imetamisnõustajal imemisvõte jm üle vaadata ja saad ka muidu hingerahu tagasi :). Ei ole vaja ennast pideva muretsemisega vaevata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magamise osas ilmselt teed kõik õigesti. Kui lapsel oleks nälg, siis ta ei uinuks uuesti – nt ise kogesin seda, kui lapsel olid kasvuspurdid. Meil punkt 50 minutit peale uinumist ägises vankris ja kiigutasin tagasi magama, aga paaripäevaste kasvuspurtide ajal ei uinunud uuesti.

Sa võid proovida imetamisasendit vahetada lapsel. Mis asendis toidad? Nt minu lastele ja minule pole hästi sobinud külili asendis imetamine. Kumbki laps pole nii rinda hästi kätte saanud. Seetõttu imetasin ka öösiti neid istudes. Alles millalgi 6-7kuuselt õppisid nad külili asendis sööma – ilmselt kuna mul väiksemad rinnad, ei olnud nibu piisavalt madalal, et lapsel oleks olnud mugav haarata vmt. Suuremana õppisid pead juba õiges suunas pöörama.

Kui laps öösiti on tihti rinnal ja samas ei ole asjaga rahul, siis äkki pakud talle lutti? Võibolla laps ei tahagi süüa, vadi hoopis niisama imeda – rahulolematust tekitab aga just piimavool, mitte puuduv piim…oma esimese lapsega kogesin just seda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Imetamine Beebi toitmine – pidev “mässamine”