Esileht Lapse ootamine Beebigrupp FB-s – pettumus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Beebigrupp FB-s – pettumus

Postitas:

Kuna minu siinses grupis on läinud väga vaikseks, otsustasin, et liitun FB grupiga, äkki seal on elavam ja põnevam. Ma ei tea, kas see minu grupp on ainult nii sisutühi või need grupid ongi sellised, kus räägitakse lootest kui printsessist, preilist või väiksest daamist ning läbiv sõna on beebsu. Lisaks on ääretult tähtsad mingid kalli firma beebiriided ja kärud. Sageli teatatakse, kuidas kamandati mees endaga jalutama või tegema seda-toda. Ääretult kohutav olevat raseduse ajal kaalus juurde võtmine, kuna ei saa instas enam ilusaid pilte jagada.
Igatahes, mina pettusin. Mitte et ma sooviksin rääkida Nietzschest, päevapoliitikast või Houellebecq`st, aga pisut intelligentsemat juttu kui kalli firma vanker beebsule ja mehe kamandamine küll. Või on need grupid ikkagi ainult selleks, et beebide riietest rääkida?
Kuidas teistes beebigruppides olukord? Ausalt öeldes lootsin ise leida huvitavaid inimesi, kellega näiteks tulevikus beebidega ringi kärutada ja maast ja ilmast jutustada, aga tundub, et pole küll see koht.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:04; 17.06 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul suht sama kogemus esimese lapse ajast. Eks seal on igasuguseid, kindlasti on ka mõni huvitavam või nn sinusarnane liige sinna ära eksinud, aga nemad tavaliselt seal ei lähe nende sinu eelmainitud teemadega aktiivselt kaasa ja sellepärast sa neid ilmselt üles pole leidnudki. Ma ise igaljuhul nüüd uue beebiga vist fb gruppi liituda ei plaanigi. Neid huvitavaid või endasarnasemaid emasid kohtab pigem mingitel beebidele suunatud tegevusringides ma loodaks 🙂 samas eks see nii oleneb – ma tean päris mitut naist, kes on jällegi fb beebigrupist omale väga häid sõpru leidnud ja kellega jäädaksegi suhtlema ka beebi kasvades.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks on nii ja naa teemasid nendes gruppides. Mind ka häirib see printsitamine ja printsessitamine ning ka minu grupis on “moes” meeste kirumine, kohati tundub, et võidab see, kes suudab oma kaaslase kõige jaburamaid kapriise täitma panna. Aga ma püüan nendest mööda vaadata ja keskenduda mind huvitavatele teemadele. Sõltub muidugi ka sellest, kui kaugel rasedusega ollakse, 1. trimestri jutud on midagi muud, kui 3. trimestri omad. Isiklikult olen oma beebigrupist ka asjalikku nõu saanud, aga sageli kasulikud teemad kaovad nende kõhupiltide jms jama vahele ära. Nii et üldiselt olen nõus, et mingit ekstrasuurt väärtust sealt ei leia, aga aegajalt on kasu ka. Minu grupis on nt paar praktiseerivat ämmaemandat, kellest on terviseteemadega abi olnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimese lapse grupp on väga tore, selline väike grupp. Oleme rääkinud kõigest – riietest, kärudest, meeleoludest, päevasündmustest jnejne. Ühesõnaga kõike oleme arutanud ja selle juures ei ole kedagi maha teinud vms, toetame üksteist ja elame kaasa.
Raseduse ajal rääkisime kas lastest või beebidest (mul beebi liigutab nii vähe, mul laps on peaseisu end pööranud jne).

Hetkel ootan teist last ja ei ole veel mi gi grupiga liitunud, kuigi see on juba tehtud (kaväike grupp). Hetkel ei teagi, kas liituda või ei, kuidagi kõik on läbi elatud esimese lapsega ja võib-olla teise lapsega on paljud teemad ammenunud ning ei soovi midagi väga arudada.

Leian, et beebigruppe on igasugudeid ja inimesi samamoodi. Mina lasen mõbd asjad nii öelda ühest kõrvast sisse ja teisest välja, ning suhtlen nendel teemadel mis huvitavad või millele oskan kaasa rääkida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:36; 17.06 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled väikses salajases grupis või suures, kus 500 ringis liikmeid? Väikses grupis reeglina mõnusam aga võib muidugi juhtuda, et ongi 30 brändiemmet kokku sattunud, kuigi kahtlen selles 😀 Mina olin esimese lapsega mõlemas, nii suures kui väikses grupis. Väike grupp osutus väga vaikseks ja pigem oli suur grupp kasulik, kuna esmarasedana sain nii palju infot kõige kohta. Muidugi oli idiootset juttu palju, igas suures grupis on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 23:47; 17.06 13:44; 17.06 23:14; 26.07 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks igas grupis on neid, kellega üldse jututeemad ei klapi, aga kindlasti leidub ka neid, kellega klapiks.
Täna oma suurema lapse beebigrupile leidsin toreda jalutuskaaslase kodu lähedal, kellega saime väga headeks sõbrannadeks.
Printsessitamise ja kõhubeebi juttu lihtsalt ignoreeriks, kui see mind häiriks. Samuti kärude ja riiete teemat. Kindlasti on seal ka teisi kasulikke teemasid, mis ei tundu tobedad. Esimese lapsega olin suures grupis, aga nüüd väikeses. Väike grupp on üsna vaikne, samas seekord mulle see sobib, sest ei vaja nii palju infot enam, kuna kogemus juba beebiga toimetamisel varasemast olemas. Väiksemas grupis on ka ehk mugavam oma muresid ja rõõme jagada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen nii suures kui väikses grupis (2. rasedus) ja mõned tähelepanekud on juba tekkinud. Sa pole keegi kui sul pole
1) Emmaljunga vankrit, next tase on juba eriväljaande Cybex (samal ajal tehakse maha igasugu odavamaid vankreid ja “poolakaid”
2) Su lapsel pole Bredenit
3) Alati leidub keegi kes võtab iga kuramuse teema all sõna ja üritab tarka mängida, ise sealjuures jagab valeinfot
4) Šois vs riiklik
5) Itk vs Pelgu
6) Kes võtab kõige vähem juurde ja taastub kohe sekundi pealt peale sünnitust
7) kelle laps oli kõige pikem ja kaalukam
8) Mõni on nii edev, et jagab iga uh pilti mis oma lapsest saab (seda üldisele seinale ja SUURES grupis, et kõik ikka kindlasti näeks. Tavaline lobapostitus piltide jagamiseks ei sobi), kuigi pildid ise on koledad, kehva kvaliteediga või mis iganes muud sellist
JNE

Üldjuhul käib sellistes gruppides jõhker konkureerimine. Väiksemad grupid on tavaliselt viisakamad ja armsamad.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 07:55; 17.06 18:00; 17.06 19:40; 11.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last, ainult viimasega olin kahes beebigrupis (juuni 2014). No seal käis ikka selline sopaloopimine ja oma saba kergitamine et jube. Ühte oli veel selline imelik kontingent kogunenud, sellised büreed, lapseisad, alimendid, rahad jms sõnavara, no selline perekooli klassika, et kui palju ma saan tulumaksu, kui eelmine aasta tööl ei käinud ja kuidas minna dekreeti, kui olen kodune. Lahkusin sealt suht kiiresti. Teises oli ka lõpuks ussipesa, viimased aastad küll jagati ainult sünnipäevadel pilte või kui keegi oli veel lapsi saanud. Sealt lahkusin u pool aastat tagasi. Laps saab kohe 6. Uue lapsega ei plaani ühegi grupiga liituda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 08:15; 25.07 20:16; 26.07 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esimene rasedus ja suure hurraaga liitusin ka oma lapse sünnikuu grupiga. Ma ei teagi, mida ma sealt leida lootsin, aga pidasin täpselt 1 kuu vastu.
Umbes 10 naist oli superaktiivsed, kes vist 24/7 ainult fbs istusidki, absoluutselt kõike kommenteerisid ja päevas mitu ebaolulist teemat tegid (ala Selverist saab meganämmu arbuusi, nämmnämm!!) Pidev printsessitamine ja printsitamine (võtsin sel teemal ka lõpuks sõna, et see on tobe, sain kõvasti pahandada). Naised kirjutasid 400 võõra naise ees kui hullult nad peeru panevad ja kuidas kõik ajab peeretama ja kui hullult ser peer haiseb ja et mees teeb nägusid sellepeale, et no mismõttes kurat, ole ise 7+nädalat rase!
Juba 7+ nädalal halasid kuidas riided ei mahu selga ja eriolukorra tõttu ei saa šoppama minna (mis riideid te kannate, et need max 1cm venimist ei kannata?). Muidugi oli hommikust õhtuni vaja kõigile teada anda, et sul on see valu vôi sealt valu või omgggg ma ei suuuuuda enaaaam oksendadaa jne
Eriti jubedad olid värdsõnad nagu preggo, rasekas, tittetäis jne
Mu tutvusringkond ûtles kohe, et kui tahad vaimu tervena hoida, ära liitu emmede gruppidega. Lahkusin grupis ja eales seda viga enam ei tee.
Aa lisan veel, et minu rasedusest liikus info grupiga liitumisega samal päeval mu tuttavateni 🙂

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 10:50; 08.08 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omg 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli juba paar aastat tagasi niimoodi. Aga õnneks pole FB-grupiga liitumine ja seal olemine kohustuslik. Esimest last ootav naine võibolla leiab huvitavat infot, kuid kes varem juba sünnitanud ja lapsi kasvatanud, ei leia tavaliselt midagi uut. Aegajalt tuleb moeröögutusi, nt Tula tekid ja beebipesad (alles olid ülipopid, kuid nüüd juba mõnes riigis keelatud, sest põhjustasid vastsündinute surma), kuid need kõik vajuvad peagi unustusse.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 11:30; 17.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes 10 naist oli superaktiivsed, kes vist 24/7 ainult fbs istusidki, absoluutselt kõike kommenteerisid ja päevas mitu ebaolulist teemat tegid (ala Selverist saab meganämmu arbuusi, nämmnämm!!) Pidev printsessitamine ja printsitamine (võtsin sel teemal ka lõpuks sõna, et see on tobe, sain kõvasti pahandada). Naised kirjutasid 400 võõra naise ees kui hullult nad peeru panevad ja kuidas kõik ajab peeretama ja kui hullult ser peer haiseb ja et mees teeb nägusid sellepeale, et no mismõttes kurat, ole ise 7+nädalat rase!

Juba 7+ nädalal halasid kuidas riided ei mahu selga ja eriolukorra tõttu ei saa šoppama minna (mis riideid te kannate, et need max 1cm venimist ei kannata?). Muidugi oli hommikust õhtuni vaja kõigile teada anda, et sul on see valu vôi sealt valu või omgggg ma ei suuuuuda enaaaam oksendadaa jne

Eriti jubedad olid värdsõnad nagu preggo, rasekas, tittetäis jne

Mu tutvusringkond ûtles kohe, et kui tahad vaimu tervena hoida, ära liitu emmede gruppidega. Lahkusin grupis ja eales seda viga enam ei tee.

Minu mõtted Sinu sulest! Mul sarnased tähelepanekud, mis isegi ei ärrita enam, vaid panevad muigama ja imestama. Eks need, kellel tähelepanuvajadus väiksem ja jalad maapeal, hoiavadki madalamat profiili ning nende olemasolu ei taju sellistes gruppides. Ise liitusin ka grupiga vaid seetõttu, et esimene rasedus ning lootsin teiste kogemustest kuulda ja õppida. Nüüd tean, kui äge ja ainuõige on Emmaljunga ????????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 12:26; 02.07 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu rasedus sai ka avalikuks, kui liitusin kinnise grupiga, piisas ühest tuttava tuttavast, et info leviks. Oleks need grupid veel kuidagi võrdsed, et jagatakse infot samaväärselt, aga seal on mölapidamatuse ja tähelepanupuuduse all vaevlevad kõrvuti niisama uudishimutsejatega. Kui tegin ettepaneku tõestada oma rasedust ja mitte võtta gruppi võltsnimedega inimesi, välistamaks infot õngitsevaid ajakirjanikke, siis sain pahandada, et iga inimese oma asi, kui palju ta infot avaldab (õige ka, aga näha oli, et osa rahvast lihtsalt loeb, tarbib ja siis levitab, sest valenimi ei kohusta ju millekski). Ja elu jätkus samas vormis, kes pildistas oma kodu üles ja jagas liigselt detailset terviseinfot, kes niisama uudishimutses, aga endast ei avaldanud mitte midagi. Lahkusin ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi ???? ma vist ei julgegi ühegi raseda grupiga liituda.. samas sain ma juba praegu naerda ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis gruppides teie küll olete, et Emmaljungat ägedaks peetakse? ???? Nüüd on juba ammu uued kärud moes.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 23:47; 17.06 13:44; 17.06 23:14; 26.07 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet seal on, kellel mis vanker on? Võib-olla tõesti mõni määratleb end brändinimedega, aga kõiki ei saa ühte patta panna.
Sama on ka beebigruppidega, mõni on tore ja kohe sulandud sisse, mõnega vaatad oi-oi.

Mul on ka Emmaljunga, aga ma ei pea end kuidagi erilisemaks nüüd selle pärast. Ka teine laps hakkab sama vankrit kasutama.
Minu esimese lapse beebigrupis olid paljudel Emmaljunga (mõnel alates sünnist kasutuses, mõni ostis pärast kui laps istus), mõnel on Cybex, mõnel on Tako jnejne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:36; 17.06 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole veel seda kadalippu läbinud, kuid teistelt tagasisidet saanud peliskaudsete teemade, üksteise ületrumpamise või halvustamise ning privaatsuse rikkumise kohta – üldse ei kõneta sellised teemad.

Kui sa maa ja ilma jutustaja oled, võime vabalt jõud ühendada 🙂 Esimest korda seda kogemust läbi tehes otsin samuti sellise mõtteviisiga naisi enda ümber, kelle jaoks instapildid/ületarbimine pole elu. Nietzschest iga päev vast ei räägiks, kuid põnevad teemad võivad teinekord ka temani viia.

Jõudu!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis gruppides teie küll olete, et Emmaljungat ägedaks peetakse? ???? Nüüd on juba ammu uued kärud moes.

Ma olen aasta lõpus ja seal on küll korralik emmaljunga hullus. Ikka ja jälle rõhutatakse, et kellel uuem ja kallim on. Mina oststin selle hinnaga sealt jne.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 07:55; 17.06 18:00; 17.06 19:40; 11.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esimene rasedus ja suure hurraaga liitusin ka oma lapse sünnikuu grupiga. Ma ei teagi, mida ma sealt leida lootsin, aga pidasin täpselt 1 kuu vastu.

Umbes 10 naist oli superaktiivsed, kes vist 24/7 ainult fbs istusidki, absoluutselt kõike kommenteerisid ja päevas mitu ebaolulist teemat tegid (ala Selverist saab meganämmu arbuusi, nämmnämm!!) Pidev printsessitamine ja printsitamine (võtsin sel teemal ka lõpuks sõna, et see on tobe, sain kõvasti pahandada). Naised kirjutasid 400 võõra naise ees kui hullult nad peeru panevad ja kuidas kõik ajab peeretama ja kui hullult ser peer haiseb ja et mees teeb nägusid sellepeale, et no mismõttes kurat, ole ise 7+nädalat rase!

Juba 7+ nädalal halasid kuidas riided ei mahu selga ja eriolukorra tõttu ei saa šoppama minna (mis riideid te kannate, et need max 1cm venimist ei kannata?). Muidugi oli hommikust õhtuni vaja kõigile teada anda, et sul on see valu vôi sealt valu või omgggg ma ei suuuuuda enaaaam oksendadaa jne

Eriti jubedad olid värdsõnad nagu preggo, rasekas, tittetäis jne

Mu tutvusringkond ûtles kohe, et kui tahad vaimu tervena hoida, ära liitu emmede gruppidega. Lahkusin grupis ja eales seda viga enam ei tee.

Aa lisan veel, et minu rasedusest liikus info grupiga liitumisega samal päeval mu tuttavateni ????

Hahahaha omg ???? ma kujutasin seda umbestäpselt nii ette ja seetõttu ei liitunud ühegagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis gruppides teie küll olete, et Emmaljungat ägedaks peetakse? ???? Nüüd on juba ammu uued kärud moes.

Ma olen aasta lõpus ja seal on küll korralik emmaljunga hullus. Ikka ja jälle rõhutatakse, et kellel uuem ja kallim on. Mina oststin selle hinnaga sealt jne.

Äkki nad lihtsalt jagavad infot? Poleks selle peale tulnud, et sellist asja eputamiseks peetakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis gruppides teie küll olete, et Emmaljungat ägedaks peetakse? ???? Nüüd on juba ammu uued kärud moes.

Ma olen aasta lõpus ja seal on küll korralik emmaljunga hullus. Ikka ja jälle rõhutatakse, et kellel uuem ja kallim on. Mina oststin selle hinnaga sealt jne.

Äkki nad lihtsalt jagavad infot? Poleks selle peale tulnud, et sellist asja eputamiseks peetakse.

Kas tõesti peab iga nädal kirjutama, et su Emmaljunga maksis 1200€? Inimestel endal pole interneti ega oskuseid googeldada?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 07:55; 17.06 18:00; 17.06 19:40; 11.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttekam on liituda hoopis mõne teemagrupiga. Kui käru ei oska valida, siis mõni kärugrupp. Kui turvatooli vaja, siis turvavarustuse grupp. Eraldi grupid on ka kandelinade fännidele. Neid gruppe on tegelikult väga palju. Kui kärutamiseks kaaslast vaja, siis äkki otsid mõne kärutajate grupi – selle, mis su kodule kõige lähemal.
Minu viimane laps tuli enneaegsena. Kuna sünnikuu gruppi vastu ei võetud (sest sorry, ma ei tahtnud liituda enne 12.nädala täitumist, kuna kaks eelmist rasedust katkesid I trimestril. Peale 12.nädala täitumist aga gruppi enam uusi liikmeid vastu ei võetud), siis liitusin hoopis enneaegsete grupiga. Sellest oli kasu, sest vanemad lapsed sündisid õigeaegsena, ja enneaegse beebiga kogemus puudus. Mul oli seal üks tuttav ees ka, saime koos muljetada.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 11:30; 17.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole veel seda kadalippu läbinud, kuid teistelt tagasisidet saanud peliskaudsete teemade, üksteise ületrumpamise või halvustamise ning privaatsuse rikkumise kohta – üldse ei kõneta sellised teemad.

Kui sa maa ja ilma jutustaja oled, võime vabalt jõud ühendada ???? Esimest korda seda kogemust läbi tehes otsin samuti sellise mõtteviisiga naisi enda ümber, kelle jaoks instapildid/ületarbimine pole elu. Nietzschest iga päev vast ei räägiks, kuid põnevad teemad võivad teinekord ka temani viia.

Jõudu!

Kus kandis elad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:04; 17.06 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka kaks nõuannet rasedana. Säilitamaks tervet mõistust
1) hoia eemale beebigruppidest
2) ära kuula vanainimesi.
Kusjuures pean tunnistama nüüd, et väga head nõuanded.
Sõbranna on rääkinud lühidalt tema beebigrupi draamadest- absurdsuse tipp. Lisaks imbub tema jutust ka läbi, et kui ühte või teist asja ostma hakkad, siis eelista kindlasti seda või toda brändi. Loomulikult neid kõige kallemaid, sest tema beebigrupis juba kõigil on need jms.
Pigem ole lapsega aktiivne väljaspool kodu esimesel võimalusel, kui end vähegi mugavalt tunned ja tee teiste samasugustega juttu. On teisigi sinusuguseid.

Vanainimestega on keerulisem, nende tõed on kivistunud ja kohati väga vanad. Asjad, mida tänapäeval enam normiks ei peeta on nende jaoks vastuvõetamatu (mismõttes sa ei anna suvisele vastsündinule koguaeg vett juua või kuna tema (vanaema) ei imetanud, sest esimese kahe päevaga kohe asja ei saanud, siis nii ongi norm). Esimese lapsega tekitab see palju ebakindlust.
Jõudu 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttekam on liituda hoopis mõne teemagrupiga. Kui käru ei oska valida, siis mõni kärugrupp. Kui turvatooli vaja, siis turvavarustuse grupp. Eraldi grupid on ka kandelinade fännidele. Neid gruppe on tegelikult väga palju. Kui kärutamiseks kaaslast vaja, siis äkki otsid mõne kärutajate grupi – selle, mis su kodule kõige lähemal.

Minu viimane laps tuli enneaegsena. Kuna sünnikuu gruppi vastu ei võetud (sest sorry, ma ei tahtnud liituda enne 12.nädala täitumist, kuna kaks eelmist rasedust katkesid I trimestril. Peale 12.nädala täitumist aga gruppi enam uusi liikmeid vastu ei võetud), siis liitusin hoopis enneaegsete grupiga. Sellest oli kasu, sest vanemad lapsed sündisid õigeaegsena, ja enneaegse beebiga kogemus puudus. Mul oli seal üks tuttav ees ka, saime koos muljetada.

Need kärude ja toolide grupid sama hullud. Soovitatakse ainult kalleid toole ja sõimatakse lolliks,kui julged osta odavama variandi. Tean isegi olukorda kus saadeti lastekaitse kaela,kuna ema ostis lapsele brittoni turvatooli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hahaha, need turvavarustuse, lapsekandmise ja kärude grupid on veel omaette ooper 😀 Nende kõrval on beebigrupis päris chill.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 23:47; 17.06 13:44; 17.06 23:14; 26.07 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ootan kolmandat last ja olen kolmandas beebigrupis. Gruppides on läbilõige ühiskonnast, seega on haritumaid ja vähemhariumaid, kogenumaid ja vähemkogenumaid emasid. Need tilulilu teemad tunduvad domineerivat minu meelest just seepärast, et neil, kes on hästi noored, kogenematud ja põnevil, on rohkem aega ja tahtmist grupis lobiseda. Kuna isiklikke teemasid (vähemalt alguses) ei jagata, kujunebki nii välja, et need, kes tahavad vankritest ja pannkookidest rääkida, need lobisedvad, need, keda selline tiluliu ei huvita, ei alagata ka sisukamaid teemasid, sest need on sageli võõrastega jagamiseks liiga isiklikud, seega ollakse rohkem vaikselt. Ja kogenumad emad, kel oleks tegelikult palju rohkem öelda, sest tulemas on juba mitmes laps ning kogemusi ja teadmisi on rohkem, ei vaja enam iga pisiasja arutamist, seega annavad ka nõu rohkem esmarasedad, need, kes rohkem teaks, külastavad gruppi vähem. Pealegi raseduse ajal on ka see vahe, et esmarasedatel on veel lõputult aega, mitmendat last ootavatel emadel mitte, seega taas põhjus esmarasedate lobisemise kasuks.
Kui lapsed on sündinud, siis see mõnevõrra muutub, sest tiluluks ei ole enam kellelgi nii palju aega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hea soovitus oli siin, et ole ise aktiivne päriselus 🙂 ja liitu konkreetse teemade gruppidega, olen ka head kuulnud kandelina grupist jms. Vaimse tervise huvides soovitaks piirata sotsiaalmeedia kasutust. Jõudu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsekandmise ja KäruSõltlaste grupp on täitsa sõbralikud ja soovitan. Ei ole näinud, et hullu materdamist oleks. Beebigrupid olen ka eelpool mainitud põhjustel vahele jätnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina liitusin siit foorumist alguse saanud oma kuu väikese beebigrupiga ja väga tore grupp on! Peale Bredeni fännamise pole küll ühtegi ülalmainitud pahet seal esinenud ???? ja keegi ei halvusta ega sunni brändiriideid ostma. Paljud on päriselus ka kohtunud ja beebid ammu sündinud aga jutustame ikka edasi. Olen sealt grupist palju kasulikku infot ja tuge saanud.

Aga eks see on nii õnneasi ka et mis inimesed kokku satuvad ja kuidas omavaheline suhtlus kujuneb. Olen siin foorumis ka näinud, kuidas mõni grupilooja liiga kiiresti uute liikmete vastuvõtmise lõpetab, endal tähtaeg kuu alguses. Mul sellise sundimise peale tekiks kohe tõrge ja enne 12 nädalat kindlasti kuskile liituma ei hakkaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Lapse ootamine Beebigrupp FB-s – pettumus