Esileht Beebi ja mitmikud beebikraam, mida ei vajagi

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: beebikraam, mida ei vajagi

Postitas:

Tere,

olen kohe esimest korda emaks saav ning soovin teada kogenumate nõu. Lihtsalt tean, et asjadega võib kergesti üle paisutada. Mida te soetasite ning tegelikkuses ei kasutagi. Või vastupidi, mis on väga kasutust leidnud.
Tean, et elustiilid erinevad, aga lähtu oma elustiilist. Tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostmata oleksin pidanud jätma voodi, lutipudel(id) ja rinnapumba.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 10:30; 15.03 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan oodata kui beebi on sündinud ja siis juba näed ise, millist toodet sul läheb vaja või ei lähe. Alati saab siis osta või koju tellida kui midagi vaja läheb :).

Üldiselt ei soovita ette osta:
– rinnapump
– lutipudel
– kandelina/kandekott
– suurtes kogustes riideid (kulub üpris vähe kui pesu pesta ning jäävad kohe väikseks)
– igasugu mänguasjad ja vidinad (neid kingitakse ja lisaks sellele ei lähe esimesed kuud midagi sellist vaja)
– beebimonitor (nagunii oled lähedal, nt teises toas)
– lamamistool

Meil läks kohe vaja:
– võrevoodi
– ühekordsed/pestavad aluslinad
– mähkmed (samas proovi enne, milline firma sobib)
– vanker
– riided: mõned bodyd, pidzaamad, kombekas, müts
– turvahäll
– beebi pesemiseks vajalik ehk vann ja saunalina

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kamm, hari ja beebishampoon- laps oli esimesed 2a kiilas ja pesuvahendiga pesin teda esimest korda ehk 1+ aasta vanuselt. Siis vist kasutasin küll ära selle shampooni, aga senikaua tolmus nurgas.

Muud etteostetut, mida vaja ei läinud, vist ei olnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele pole ühest vastust, sest iga pere ja laps on nii erinevad. See, kuis asi kujuneb, ei teagi ette. Meil voodikarussell ja voodi ise lihtsalt seisavad, lutte ka ei tahetud. Esimene laps järas natuke, kui hambad tulid. Tudukombesid ka nii palju pole vaja. Ei meeldinud neid kasutada, eriti väga pisiktel. Kõhukotid meie peres ka kasutust ei leidnud. Proovisin küll. Küll aga on marjaks ära kulunud Moosese korv ja rinnapump enneaegse lapsega, beebikaal, mähkmislaud. On kaks last.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu siin juba kirjutatud, on lapsed ja elustiilid nii erinevad, et Sul pole teiste kogemusest küll mingit kasu. Meil näiteks ei läinud vaja beebivanni, sest laps hakkas kohe eelistama suurt vanni, aga ära Sa nüüd vanni ikka soetamata jäta. Ma võin ju panna siia nimekirja soetatud asjadest, mis mul tarvitamata jäid – vann, beebišvamm, vatitikud, kõhukott… Rohkem nagu ei meenugi. Aaa, olin veendunud, et mul sünnib suur laps ja ostsin 52-56 suurus riideid. Poeg sündis hilusenneaegsena ja alguses oli vaja hoopis 44 suurust.

No ja siis võin panna ka nimekirja n.ö levinud arusaama kohaselt “must have” beebikraamist, mida ei ostnudki.
Beebi küünetangid – algusest peale lõikasin tavalistega.
Beebipesa – laps magas kaks kuud mul kõhu peal ja siis juba voodis
Beebimonitor – seisvas kärus poiss ei maganud, toas pole vaja
Mähkmekonteiner – meie laps selliseid massihävitusrelvi ei teinud mähkmesse, et seda vaja olnuks.

Samas pumpa, pudeleid ja kammi oli meil vägagi vaja.

Mina soovitan varuda ainult esmavajaliku – natuke riidekraami ja mähkmed, tekikesed, marlilappe ja niiskeid salfakaid võibolla ühe paki. Poed on ka peale beebi sündi jätkuvalt avatud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:23; 13.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurematest asjadest siis vann, turvahäll ja vanker võiks ka enne olemas olla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:23; 13.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jällegi beebimonitor ja kõhukott olid väga vajalikud algusest peale. Laps magas kärus õues ja isegi kui toas magas, siis maja nii suur, et ei kuule teise nurka ära. Kõhukotiga oli kõige mugavam vanemal lapsel lasteaias järgi käia. Ka voodikarussell oli meil hea asi mõlema lapsega.
Aga muidu mõned riided, mähkmed, vanker ja turvahäll vast on esmavajalikud, kõik muu võib juba jooksvalt osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhukott on meie peres asendamat väärtusega. Beebile seal meeldib ja saab ka ise toimetada. Samuti on meil vaja läinud lamamistooli, voodit, vanni, mähkimislauda, rinnapumpa, lutti, beebikiik, vanker, kergkäru (hetkel küll turvahälli ratasteks). Ühes tükis pidžaamad kinniste jalgadega on mugavad kasutada. Kasvavad nad tõesti mühinal, seega väga palju riideid pole vaja ette osta. Samas läks meil kasutusse ka nr 50. Sündis 51 cm ja väga piisava kasvuvaruga. Ei ole lötendavad. Beebikammi pole ma siiani kasutanud. Samuti ei leidnud kasutust mähkimistekid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli kandelina asendamatu. Laps keeldus kärus olemast ja jalutasingi õues temaga linaga.

Riideid kulus väga vähe ja kasvas väga kiiresti välja. Mõnda suurust sai üksikud korrad panna. See suvi oli nii kuum, et me pikalt õue ei saanudki, oli paljalt toas.

Lutti ja lutipudelit ei ole me kasutanud. Luti saime Hipp pakist.

Mina ostsin üldse väga vähe asju. Ja ühinen eelkirjutajatega, et polegi palju vaja ning kui peaks vajadus tekkima, siis poed on lähedal ja avatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei läinud vaja:
– lutt
– rinnapump
– lamamistool, voodikarussell, beebipesa, beebimonitor, mähkmekonteiner, mähkmesoojendaja, lutipudelisoojendaja, beebikaal

Vähe kasutasin:
– kõhukott
– lutipudel (ainult korra, kui läksin arstile ja imik jäi hoidjaga)
– turvahälli rattad (turvahälli ise kasutasime vast 10x üldse)

Vaja läks:
– juuksehari – sellega oli hea titekõõma peast välja harjata
– vanker – käisime iga päev 3-5h õues kärutamas
– voodi, voodiriided
– vann, vannilina, vannitermomeeter (ei mina usaldanud oma küünarnukitunnet)
– riided
– mähkmed, mähkimisalus
– ninapump + ninaloputusampullid

Nagu eespool öeldud – poed on ka pärast sünnitust avatud, katsikulised kingivad ka riideid, mänguasju jt beebikraami. Kui ise ei saa poodi minna, siis saab ka netist kulleriga tellida – mulle on kuller nii käru kui ka turvahälli toonud. Viimane laps sündis enneaegsena – kuller tõi päev enne kojusaamist turvahälli sünnitusmajja (ei jõudnud varem valmis osta, arvasin, et aega veel on).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 18:40; 15.03 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanker, turvahäll (minu jaoks ka alus), voodi, vann, riided, mähkmed väga vajalikud. Olemas on ka Quinny Zappi rattad (kasutatult), mis on autos ja kasutame seda poeskäikudel. Üldiselt peale sündi oleme turvahälli ja lisasid kasutanud vähe, kuna ise liigun igapäevaselt pigem jala, aga turvahäll+alus on uued ja selle pealt ei oleks tahtnud iial kokkuhoida, turvalisus ennekõige.
Last kuivatan tavalise rätikuga mähkmevahetusel ja peale vanni, eraldi ei hakanud talle ostma midagi. Mähkmeid vahetan pesumasina peal, all on muidugi rätik. Beebikiigu mõtte laitsin algul maha, aga mingi aeg ikka ostsin kasutatult ja laps oli seal sel ajal kui köögis toimetasin, rääkis samal ajal loomadega. Mees tegi nüüd lapsele mängukaare maha, nüüd on seal all. Ülejäänud asjad on olnud minu jaoks mõttetud ja ebavajalikud, ilmselt kui ostaks siis jääks seisma. Mänguasju on kingitud ja õelt saadud, ise raha nende peale ei raiskaks. Hetkel tundub et aaju on jube palju juba, ma pigem minimalistlik.
Ostsin mingi aeg ka kõhukoti, aga laps on olnud seal paar korda hästi lühikest aega, seega hetkel seisab ka see. Ma ei tea kas talle ei meeldi või panen ta sinna valel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus kahe lapsega. Palju asju ostsin tagantjärele, et mõttetult asju ei kuhjaks.

Kummagi lapsega ei olnud (ei oleks olnud) vaja:
* võrevoodi (keeldusid seal isegi korraks olemast, rääkimata magamisest; magasid kaisus)
* lutt – kumbki ei olnud nõus võtma.
* voodikarussell, beebipesa, mähkmekonteiner, vannitermomeeter, turvahälli rattad – õnneks ei ostnud neid ka.

Rinnapumpa ja lutipudelit kasutasin ainult esimese lapsega (ja ausalt öeldes alla 10 korra, kui oli vaja ära käia), teise lapsega absoluutselt mitte.
Turvahälli läks vaja ka ainult loetud korrad, sest me lihtsalt ei liigu autoga.

Meie puhul asendamatu kraam:
* marli- ja puuvillased rätikud riiete/mööbli kaitseks ja piima/okse ärapühkimiseks. Esimese lapsega ei osanud isegi mõelda selle peale, nii et pidi kibekiiresti hankima. Teisega oli seesama varu õnneks olemas.
* Babybjörn lamamistool: mõlema lapse puhul suur abimees. Sain koristada, süüa teha, pesus käia, kodus trenni teha jne.
* korralik vanker: kärutasin absoluutselt iga päev igasugusel maastikul 5-20 km ja seda ikka mitu aastat kummagi lapsega.
* ergonoomiline kõhukott ja kandelina: sai igasuguseid toimetusi teha, sest mõlemad lapsed tahtsid alguses kogu aeg küljes rippuda. Rõngaslina oli käruringide ajal ka kaasas. Kui lapsel läks kõht tühjaks, panin ta linas rinna otsa ja lükkasin tühja vankrit vaikselt enda ees kodu poole.
* beebimonitor – täiesti asendamatu, sest mõlemad lapsed magasid ainult ja ainult õues; toas keeldusid kategooriliselt magama jäämast.

Mänguasju ei ole endal mõtet osta, neid koguneb niikuinii paras mägi. Riideid ka pigem tagasihoidlikult – alati saab juurde osta. Esimese lapsega ei kulunud meil neid eriti palju, aga teisel oli esimesed 8-9 kuud selline võimas piima tagasiheide, et komplekte läks iga päev 4-5 tükki (iga pleki peale vahetama ei hakanud..).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 last suurte vahedega ja kõigiga vajadused/eelistused väga erinevad olnud. Kõigi 3 puhul on vaja läinud turvahälli, voodit (seda küll periooditi), mähkimisalust, riideid-mähkmeid ja vankrit. Oleks ka ilma saanud, aga teatud ajal kergendas elu lamamistool. Esimese lapse ajal polnud mul suuri võimalusi, kuid ega tal millegist puudust ka polnud. Siiski kui teine sündis, olid võimalused teised ja siis ostsin nagu kompensiatsiooniks arutult kõiksugu vidinaid kokku. Eks ma siis ikka kasutasin neid ka (mähkmekonteiner, voodikarussell, igasugu eri kiiged, muusikalised mänguasjad), aga 3.lapse puhul ei tulnud neid enam mõttessegi osta. Kuid kõige tähtsam vast see, et kõik asjad on tänapäeval suhteliselt kiirelt kättesaadavad ehk et kui tekib vajadus, siis alles lähed ostad. V noh, kui nt tasuta pakutakse, siis võib ju igaks juhuks vastu võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi lastega on erinev. Meie väga üle ei kuhjanud asjadega enne lapse sündi, üritasin ainult hädavajalikku osta.

Esimese lapsega leidis ainult 1-2 korda kasutamist adapter vankriraamile turvahälli paigaldamiseks. Käisin väga vähe linnas (seevastu teise lapsega leidis palju kasutamist).
Imetamisrinnahoidjad olid tegelikult ebamugavad – lihtsam oli tavaline rinnahoidja üles tõsta, ei pidanud pärast kuidagi mässama ühe käega, et kinni saaks jälle klõpsu :D.
Juuksekammi/harja komplekt 😀 No olid küll ilusad juuksed lapsel kohe sündides, aga kammima õrna peanahka ikka ei kippunud.

Ebavajalikuks osutusid ka õlgadelt kinnitatavad sipukad, ei kasutanud neid üldse (seevatsu jälle, teise lapsega algul kasutasime neid, sest laps oli külmavare ja siis oli kere rohkem soojas, kui body peal veel need)

Teise lapsega ei leidnud kasutamist rinnapump, sest sellega ei tulnud midagi välja ja lisaks ka lutipudelid, kuna laps lihtsalt keeldus pudelist söömast. Kõhukott jäi ka kasutamata, sest laps polnud nõus seal olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt ka on olemas selline asi või?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 10:30; 15.03 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valmis olevatest asjadest ei vajanud:
-vanni termomeeter(katsusin käega-soovitavad küünarnukiga)
– rinnapadjad(imetamine kahjuks läks väga raskelt)
-beebi küünekäärid ümara otsaga- tavalised teravad olid parimad
– sipukad- mulle ei meeldinud need
-vanniiste(meil on suur vann ja lihtsam oli koos beebiga vannis ise käia)
– beebikamm/hari(kõõm oli aga sellega välja ei saanud)

Kasutust leidvad asjad mis olid olemas:
– käru
-turvahäll
-võrevoodi
-hõlmikbodyd
-niiksed salfakad(vesi tekitas kärnad pepule)
– külmkappi pandavad närimisrõngad
-lutt

Vajalikud asjad, mis ostsin juurde esimeste nädalate juures:
– tsinksalv
– igasugune baaskreemide arsenal(atoopiline dermatiit)
– füsioloogiline lahus ja sellised väikesed (marli)lapid mis kiude ei aja (pisarakanalite ummistus)
– rinnapump
– marlilapid, kuna lapsel oli suur tagasiheide.

Asjad, mis ei sobi minu elustiili/olemusega kokku:

-kandelina
-kõhukott
-moosese korv
-beebipesa
-beebimonitor(kuigi laps magas rõdul aga ma ise samal ajal magada ei saanud ja sain silma peal hoida).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt ka on olemas selline asi või?

Aga muidugi! Otsi netist ’diaper warmer’. On isegi niiskete salvrättide soojendaja olemas – eriti tundlikele beebidele, kes hakkavad otse pakist võetud niiske külma lapi tõttu nutma. Aga isegi kui sünnib selline ülitundlik beebi, siis piisab mähkmepaki/salvrättide hoidmisest tavalisel radiaatoril – tegelt ei pea ekstra selliseid asju ostma 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 18:40; 15.03 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin, aga kunagi ei kasutanud: nibukreem, lutipudelid, lutipudelisoojendaja, lutid, kandelina.

Kahutasin vähe: kõhukott (minu jaoks oli lihtsam lihtsalt süles kanda).

Ei ostnudki: beebimonitor, mähkimislaud, mähkmekonteiner, beebiasjade kott eraldi, voodikarusell.

Kasutasin palju: mähkimisalus (kasutasin seda tavalise kummuti peal, kui laps oli päris väike, ning hiljem voodil), baby björn bouncy seat lamamistool, niisked salvrätid, rinnapadjad (kasutasin iga päev kogu imetamise aja), võrevoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan oodata kui beebi on sündinud ja siis juba näed ise, millist toodet sul läheb vaja või ei lähe. Alati saab siis osta või koju tellida kui midagi vaja läheb :).

Üldiselt ei soovita ette osta:

– rinnapump

– lutipudel

– kandelina/kandekott

– suurtes kogustes riideid (kulub üpris vähe kui pesu pesta ning jäävad kohe väikseks)

– igasugu mänguasjad ja vidinad (neid kingitakse ja lisaks sellele ei lähe esimesed kuud midagi sellist vaja)

– beebimonitor (nagunii oled lähedal, nt teises toas)

– lamamistool

Meil läks kohe vaja:

– võrevoodi

– ühekordsed/pestavad aluslinad

– mähkmed (samas proovi enne, milline firma sobib)

– vanker

– riided: mõned bodyd, pidzaamad, kombekas, müts

– turvahäll

– beebi pesemiseks vajalik ehk vann ja saunalina

minul läks küll juba haiglas rinnapumpa vaja (stimuleerimiseks) ja mees jooksis poodi. Samas, see on selline asi, mida hiljem läheb ka niikuinii vaja (kui tahad mõnikord ära käia ja et keegi lapsele sinu rinnapiima annaks).

muid asju kõiki pidime ka soetama, aga sai muretsetud juba vastavalt vajadusele, kui olime kodus juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mähkimisalust on vaja? Seda spetsiaalset? Või saab ise lihtsamalt selle tekitada? 🙂 Mul tuleb see pesumasina peale (masina peal on tasapind). Äkki hoopis saunalina mitmekordselt panna ja sinna peale see pissilina… Mäletan kaheksa aasta tagust aega, et mähkisin last mähkimisalusel kummuti peal vist ainult esimesed kuus kuud… edasi voodi peal või põrandal.

Milline on hea kandelina/kõhukott?

Soovitage beebimonitori. Esimese lapse beebieast on palju möödas ning sooviks teada, mis omadused tänapäeval monitoril olla võiks? Ehk on kaameraga monitorid juba normaalse hinnaga?

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot, ma ei tea, kas just VAJA seda mähkimisalust on, aga mugav on ta küll. Just need kõrgemad ääred, et beebi ei hakka kohe kuskile veerema ja kallutama, hoiab ikka natuke tagasi küll. Mõtlen just seda, et pesumasina peale panna siis see nn pehme mähkimisalus, mitte see kõva põhjaga. Selle võid hankida teiselt ringilt ja 5 euroga või lausa tasuta saada. Ma olen igatahes rõõmus, et selle sain (ka pesumasina pealsel tasapinnal). Alus püsib ikka paremini paigas ka, kui mingi saunalinast meisterdus. Aluse peale panen küll vahepeal mingi lina või saunalina, vastavalt, mis protseduur lapsel parasjagu on :D.

Kõhukoti kohta soovitan googeldada, et kuidas valida kõhukotti ja kuidas valida kandelina. On päris palju häid artikleid ja blogipostitusi. Mind aitasid need koti valimisel väga. Enne lugemist oli ikka väga raske orienteeruda. Soovitan ka liituda lapsekandmise FB grupiga, sealt saab ka palju nõuandeid. Laenatud lina on mul ka, aga selle kasutamist pole veel selgeks teinud, kasutan kõhukotti.

Beebimonitorid on mul need praegused kõige tavalisemad Brittonid (BC-50) ja olen rahul. Kaameraga monitoridega kogemust pole, seega ei tea, palju neist rohkem kasu oleks. Last kuskile eraldi õue magama ma ei pane ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihedat kasutust ei leidnud meie kodus imetamispadi, beebipesa, moosese häll (alguses oli nõus seal olema, üsna ruttu aga enam mitte). See-eest tihedas kasutuses on nt beebimonitor, kuna laps magab paremini väljas, mähkimisalus, rinnapump, mähkmekonteiner, võrevoodi, vanker, turvahälli rattad, turvahäll, vann, BB lamamistool, väiksed lapid suu pühkimiseks, erinevad villa(siidi)riided. Ruutlina on ka tänuväärne abimees.

Ette olin ostnud riideid kuni 68 suuruseni, kuna ei tahtnud viiruste perioodil lapsega kaubanduskeskustesse ronida ning nii oli võimalik järk-järgult varuda ka kasutatud asju. Ostsin ka erinevaid riideesemeid mitu tk, et pesumasin ei peaks pidevalt töötama. U teise elukuu teisel poolel hakkas tagasiheide vähenema, et enam ei läinud 4-5 komplekti riideid päevas. Mähkmeid ostsin ette soodusega mitmeid pakke ja erinevaid, kõik läksid kasutusse.

Ette ei ostnud mänguasju, tegelustekki, voodikaruselli, need palusin katsikuks tuua ja leidsid peale seda ka kasutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 last suurte vahedega ja kõigiga vajadused/eelistused väga erinevad olnud. Kõigi 3 puhul on vaja läinud turvahälli, voodit (seda küll periooditi), mähkimisalust, riideid-mähkmeid ja vankrit. Oleks ka ilma saanud, aga teatud ajal kergendas elu lamamistool. Esimese lapse ajal polnud mul suuri võimalusi, kuid ega tal millegist puudust ka polnud. Siiski kui teine sündis, olid võimalused teised ja siis ostsin nagu kompensiatsiooniks arutult kõiksugu vidinaid kokku. Eks ma siis ikka kasutasin neid ka (mähkmekonteiner, voodikarussell, igasugu eri kiiged, muusikalised mänguasjad), aga 3.lapse puhul ei tulnud neid enam mõttessegi osta. Kuid kõige tähtsam vast see, et kõik asjad on tänapäeval suhteliselt kiirelt kättesaadavad ehk et kui tekib vajadus, siis alles lähed ostad. V noh, kui nt tasuta pakutakse, siis võib ju igaks juhuks vastu võtta.

Nagu minu kirjutatud.

Esimese lapsega olid valed valikid, teisega suur töötasu ja ostsime lollusi kokku. Kandelina, kõhukott, voodikarussell, lamamistool – laps keeldus neis olemast.
Asendamatud on olnud turvahäll + alus ja kvaliteetne vanker, sõidan ringi ja kärutan megalt.
Nüüd kolmandaga ostan kvaliteetse beebimonitori, beebikiige ( ei pea koguaeg kätel kandma), beebipesa. Vanker, turvhäll + alus, Quinny raami enam ei osta, kasutasin vaid üksikud korrad, jube nikats. Parem ostan vankriraamile turvahälli adapterid. Rinnapumba ostan seekord elektrilise, manuaaliga ei saa ma hakkama.
Riideid, kilest aluslinasid, marlimähkmeid piima pühkimise jaoks… poed avatud, igast jama ei osta seekord kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Beebi ja mitmikud beebikraam, mida ei vajagi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.