Esileht Beebi ja mitmikud Beebil pepu koguaeg kakane ja punane

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Beebil pepu koguaeg kakane ja punane

Postitas:
Kägu

Laps saab 2-kuuseks ja pepuaugu ümbrus läheb aina koledamaks. Punane, punnid. Isegi punnid veritsevad. Laps rinnapiimal. Kaka ilus kollane, aga seda tuleb iga minut. Vahetan mähku ära ja kohe on pepu jälle kakane. Teen 5min õhuvanni ja selle aja jooksul juba mitu korda pühin peput. Pesen niipalju kui võimalik veega. Öösel kasutan märgi salfakaid. Samas see pidev pesemine ja puhastamine ka ärritab peput. Soovitati tsinksalvi. Ma olen seda juba kuu peale määrinud, aga ei aita. Ei julge nii pikalt ka kasutada seda. Minu mõistus on otsas. Tegu küll neljanda lapsega, aga sellist jama pole varem olnud. Laps sööb päris palju, esimene kuu võttis peaaegu 2kg juude. Suuremat kakaportsjoni teeb kord päevas. Kasutame Premium Pampersit, sest see imab seda vedelat kakat kõige paremini. Oskab keegi äkki nõu anda? Arstile lähme alles 2 nädala pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul üks laps oli ka selline, kes koguaeg kakas ja pepu läks väga punaseks sellest. Kui nii hull polnud, siis aitas kartulitärklis, see on täiesti ohutu kui ka pidevalt kasutada. Aga kuna vahepeal läks ikka päris halvaks olukord, siis aitas ka arsti kirjutatud retseptiga salv. Vist oli Sibicort nimeline. Enne ei lahenenudki see olukord täielikukt kuni laps ei hakanud harvem kakama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pidin oma menüüst õunad välja lülitama, perearstiga nuputasime välja. Lapse pepu oli jõhker,  ravi ei töötanud. Kakat näha ei olnud, aga ju midagi immitses ja ärritas. Pärast dieedi muutmist hakkas väga kiiresti paranema. Vaata ehk enda menüü ka üle.

Võib-olla see aluseks võtta:

https://www.everydayhealth.com/digestive-health/diet/foods-to-avoid-during-digestive-problems/

 

(Õunad on seal sorbitooli all).

 

Nb! Teadusartiklid väidavad, et rinnapiimast ei tohiks toitained niimoodi lapsele edasi kanduda. Seega mainin, et kui mitu kuud hiljem uuesti õunad menüüsse võtsin, probleem kordus. ????‍♀️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi veel. Kui sul on piima piisavalt, siis anna 3h vältel ühte rinda ja alles siis vaheta. Suhkrurohke eelpiim ka ärritab seedimist. Üldse hea, kui toidukorrad oleksid vähemal 2, võimalusel 3h tagant.

Alguses on see vb raskem, sest ärritunud seedimine nõuab ka vedelikku rohkem. Siis ongi üks rind/3h reegel esimeseks leevenduseks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi veel. Kui sul on piima piisavalt, siis anna 3h vältel ühte rinda ja alles siis vaheta. Suhkrurohke eelpiim ka ärritab seedimist. Üldse hea, kui toidukorrad oleksid vähemal 2, võimalusel 3h tagant.

Alguses on see vb raskem, sest ärritunud seedimine nõuab ka vedelikku rohkem. Siis ongi üks rind/3h reegel esimeseks leevenduseks.

Ja mul lastearst soovitaa ka, et 40 minuti asemel võiks lapsele 15 min süüa anda ja ainult ühte rinda. Tekkis küsimus, et kas ta ise üldse on imetanud, et nii lihtne lapsele  “ainult ühte rinda” anda on, kui laps nutab edasi näljast (ja vaevalt siis 3h jaksab söömata olla). Mure oli küll teine. Aga natuke veider soovitus sisuliselt 2k laps dieedile panna.

TA võiks hoopis oma menüüd vaadata, äkki probiootikumid aitaksid? Kas last häirib see natukene kakat? Vb mitte nii tihti pesta, kui nagunii koguaeg tuleb (kui last häirib, siis muidugi peab). Nt minu 3k laps magab öösel kakase mähkmega – kakab peale söömist ja siis kustub – ma ei saaks teda uuesti magama peale vahetust. Hommikul korralikult sudocremi peale.

Kui tead, et lapsel puuksukaka püksis (mu teine laps tegi ka neid täpikesi), siis enne vahetust võimle ta jalgadega, suru kõhule jne, äkki õnnestub kohe suurem ports kätte saada ????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kasutaks üldse niiskeid salfakaid. Need tihtipeale süvendavad probleemi. Vesi loputamiseks kõige parem siiski. Ja kui pole veel proovinud, siis Sudocrem toimib väga hästi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi veel. Kui sul on piima piisavalt, siis anna 3h vältel ühte rinda ja alles siis vaheta. Suhkrurohke eelpiim ka ärritab seedimist. Üldse hea, kui toidukorrad oleksid vähemal 2, võimalusel 3h tagant.

Alguses on see vb raskem, sest ärritunud seedimine nõuab ka vedelikku rohkem. Siis ongi üks rind/3h reegel esimeseks leevenduseks.

Ja mul lastearst soovitaa ka, et 40 minuti asemel võiks lapsele 15 min süüa anda ja ainult ühte rinda. Tekkis küsimus, et kas ta ise üldse on imetanud, et nii lihtne lapsele “ainult ühte rinda” anda on, kui laps nutab edasi näljast (ja vaevalt siis 3h jaksab söömata olla). Mure oli küll teine. Aga natuke veider soovitus sisuliselt 2k laps dieedile panna.

Antud TA laps sööb tema sõnul palju ja minu soovitus kehtib vaid siis, kui rinnapiima on palju. Minul, ja mul oli selline olukord nagu TAl oli, ja antud lahendus töötas. Kui piima on palju, laps pissib ja kakab palju, siis võib piisata  ühest rinnast. Iga tunni tagant vahetamine tähendaks rohkem eelpiima, rohkem kõhuhäireid/kakamist, ja rohkem sellest tingitud rinnaküsimust.

 

Mulle tundub, et  sul ei ole selle probleemiga pistmist olnud, kui arvad, et pidev kaka pepu peal võiks sinna jääda, või põletikule kalduvat probleemi peaaegu ohtlikuks ei muudaks.

 

Kindlasti ei räägi me siin dieedist, laps peab jätkama korralikult pissimist ja usun, et TA ikka tuleb selle peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga meil laps sööbki ühest rinnast korraga. On 2h vahet ja kui magab pikemalt, on ka 3h vahet. Teinekord sööb jälle tihti, kui väga viril on just õhtuti. Ma koguaeg mõtlen, et peaks hakkama kirja panema, millal sööb ja just eriti öösel. Öösel ma ei saa üldse aru, kui tihti on rinnal. Unesegasena pistan iga ärkamise peale talle tissi suhu, ise magan edasi. Ja öösel see suurem ärritus tekibki. Ma vahetan 2 korda öösel mähkut, aga seda on vähe. Sudocremi pole veel proovinud. Hetkel laps rätiku peal palja peega ja ikka puuksutab ning puristab seal vaikselt. Iga puuksuga tuleb miskit ja ilma puuksuta ka tuleb.
Lapsel lisaks ka see, et mingi hetk ta nagu sööb üle ja siis ajab piima välja või oksendab. Öösel peame kindlasti krooksutama, aga mõnikord jään magama ja jääb krookustamata. Iga päev on olukordi, kus ta tõmbab hingekurku kas tissitades või hiljem tuleb tal piim üles ja siis kõõksub, endal hing kinni. Nii et seda vedelat tuleb igast otsast – suust, ninast ja tagumikust.
Ma ostsin poovimiseks mingid erilised Pure Pampersid. Vaatab, kuidas nendega on.
Ma ise õunu pole üldse söönud. Pigem arbuusi rohkem. Piimatooteid ka palju ei söö. Piima üldse ei joo. Ainult kohvi peale panen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutan sellest, mis meil sarnases olukorras aitas (tsinksalvi vastu oli minu lapsel allergia ja selle kasutamisest läks asi ainult halvemaks).

Võib-olla tundub see ekstreemse ja ajamahuka variandina (mida see tegelikult ei ole :)), aga proovisime EC-d ehk “elimination communication”’it ehk nn hädamärkide kuulamist. Rahvakeeli öeldes potitasime last juba teisel elukuul. See päästis suurematest gaasidest ja kaka hakkaski mõne aja möödudes tulema ainult potti. Kaka pikka kokkupuudet nahaga enam ei olnud ja probleemid kadusid.

Sisuliselt on vaja väikest potti, kaussi vms (müügil ka nt “top hat potty” nime all). Odavaim variant, mille olen leidnud, on siin: https://popolini.com/50284-07. Laps tuleks asetada sellele enne ja pärast igat uinakut/pesu/mähkmevahetust vms keskkonna muutust. Lisaks siis, kui ta üritab kakada, palju puuksutab, punnitab vms. Juurde võib teha pissimise-kakamise häält, panna vesi jooksma jne.

Mullegi üllatuseks hakkas mu laps esimesel korral kohe potil kakale. Paar kuud hiljem ei kakanud ta enam kordagi mähkmesse. Sisuliselt on võimalik ka see, et laps pissib ainult potil, aga nii kaugele ei ole mina veel väikse beebiga jõudnud. Kakamine tuli samas väga loomulikult. Kes ikka sooviks püksi kakada? Beebidelegi sobib enam kakamine nii-öelda loomulikus asendis ehk jalad konksus (põlved üleval keha vastas või lähedal). See asend soodustab kakamist ja vähendab kõiksuguseid puuksuga kakamisi, mis omakorda vähendab ärritust.

Nii toimetamine ei pruugi tekkinud probleemi täielikult lahendada, aga aitab selle lahenemisele kaasa. Lisaks tulevikus üks mure vähem. On ikka tõeliselt hea, kui ei pea kakaste mähkmete ja pideva pesuga mässama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib olla ei sobi Pampers. Mu lapsel läks ka pepu punaseks. Sobisid vaid Huggies või Muumi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka beebil väga tihe kakamine ja pepu läks eriti punaseks peale rotaviiruse vaktsiini, mis tegi kaka veel eriti vedelaks ja “happeliseks”. Lõpuks aitas ainult kartulitärklis ja Sudokreem (kreem tegi asja korda kahe päevaga). Põhimõtteliselt purtsutab beebi iga peeruga miskit kollast ja nii vahetangi mähkmeid kui näen, et midagi kollast jälle tekkis. Alguses kulus meil 20 mähet päevas ja öösel 3-4 tk vabalt. Hästi kurnav ja väsitav aeg. Mähkmetesst ei ajanud peput punaseks Pampers Premium Care (teised pampersid ajasid, ja ka premium care püksmähkmed ei sobi meile), samuti teeb punasemaks niiskete salfakate kasutamine, see lausa kipitab kui haavale panna – proovige ise. Paljas vesi kõige parem pesemiseks kui tihti on vaja puhastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodetavasti soovitatud kreemid/mähkmed/imetamine toetavad paranemist. Iva peitub aga ikkagi iga puuksuga roojamises – miski ärritab seedimist.

See võib ajaga ka mööduda, nii kuidas tema seedesüsteem küpseb. Kui aga ise oled vastupidavam, võid proovida magusa vähendamist ja kofeiinist loobumist. Kolm päeva näitab juba hästi, kas on kasu või mitte – kui ei toimi siis pole mõtet jätkata ja naudi neid asju edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu beebil oli ka pidevalt kakatriip mähkmes, kakas peale igat söömist, ka öösel niiet ma pidin koguaeg mähkmeid vahetama ja tihti ka lihtsalt söögiaegade vahel. Lõpuks kasvas ta sellest lihtsalt välja kui seedesüsteem tugevamaks sai.
Samuti oli tal pidevalt pepu punane ja punnid, proovisin kõiki mähkmeid ja tundus, et mitte ühedki ei sobi. Lõpuks proovisin potile panekut kui nägin, et punnitama hakkas ja see tegi asja paremaks, aga kui kas või korra püksi kakas oli pepu jälle väga punane ja punnid tagasi. Mingi hetk vahetasime elukohta ja peale seda punnid ja punane pepu kadus niiet asi oli hoopis kraanivees, mis teda ärritas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et ema toit mõjutab rinnapiima küll. Mingi aeg tagasi sõin rohkem mustsõstraid ja lapsel läks kaka roheliseks. Nüüd sõin ploome ja laps kakab tihti, pepu punane. Vbl TA´l see ei ole praegu probleemi põhjus. Igaks juhuks, äkki on ikka mingi talumatus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu beebi taguotsa ärritas hoopis lõputu veega pesemine. Hakkasin kasutama Libero niiskeid salfakaid, seal on natuke õli sees ja voila, peps oli roosa ja rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema toit ikkagi mõjutab beebit. Mu esimese lapse 3-4 elukuul said õunad valmis ja vitsutasin neid hästi palju. Head magusad õunad olid. Aga lapsel läks kõht korrast ära ja kuigi tal otseselt vaevusi polnud, siis kaka oli kolm nädalat tumeroheline. Kui kaka tumeroheliseks läks, siis üsna pea jätsin õunad menüüst välja, aga seedimise kordasaamine võttis aega. Mingeid beebidele sobivaid kasulikke kõhubaktereid võiks ka proovida.

Kas kaaluiive on muidu hästi suur olnud ja piima on hästi palju? Ka piima nö üleküllus võib liiga sageli kakamist põhjustada. Viidatud lehel on kirjas, et kaka võib siis rohekas olla, aga ei pruugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Ostsin Sudocremi ja SebaMedi märjad salfakad apteegist. Olen nüüd Sudocremi mitu päeva kasutanud ja sain pepu korda. See on tõesti tõeliselt tõhus kreem. Aga need kallid SebaMedi salfakad võib küll minema visata. Need nii märjad ja nagu mingi seebimoodi asjaga koos. Laps hakkas karjuma, kui ma sellega peput pühkisin. Päeval ikka pesen peput ja teeme ka õhuvanne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma enda laste puhul täheldasin, et niiskeid salfakaid võis kasutada küll, aga oluline oli pepu pärast salfakaga puhastamist korralikult ära kuivatada. Kuivatamiseks kasutasin marlirätte: imasid hästi ja samas olid head õhukesed, et mahtuda igasse voldivahesse.

Veega pesemisel samamoodi: oluline on korralikult kuivatada, mitte niiskeks jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebil pepu koguaeg kakane ja punane