Esileht Beebi ja mitmikud Beebile putru

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Beebile putru

Postitas:

Nii beebi kohe 7k saamas. Söòb lisatoitu ja rp aga pole veel putru keetnud. Kas olete õhtul putru andnud? Need hippi öòpudrud ajavad öòkima teda, mõtlesin et teen ise. Jahvatan kaerahelbed ära ja keedan veega . Andke soibituski kuidas Teie olete teinud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks lapsel enne ööd süüa on vaja? Putru süüakse ikka hommikuti 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kaerahelvestest saab teha täiesti ilma jahvatamata, kui esialgu valid peenemad helbed. Muidugi prooviks võid alguses jahvatada. Samuti näiteks tatrahelvestest saab ilma jahvatamata super hea pudru. Ja järk-järgult muudest helvestest. Proovi ka hirsihelbeid. Ongi hea harjutada natuke struktuursemaid asju kohe sööma. Ja siis juba tavalist tatart, hirssi, kinoat (see nii peenike, et sobib ka alguses juba) jne.
Keedan pudrud veega ja mõnikord lisan sobiva lisandi, kaerahelbepuder sobib ideaalselt natukese purustatud banaani või õunapüreega. Tatra- ja hirsipuder on hea kõrvitsaga, aga sobib ka lihtsalt nayuke võid või head õli hulka panna. Tatar sobib tulevikus ideaalselt lihaga, samal ajal kui näiteks kartuli-liha kooslus tekitab püdela halvasti seeditava massi.
Headöödpudrud kulutavad vaid rahakotti ja sageli on tegemist vaid riisi või nisuga mõningase lisandiga. Eelistan iga kell isetehtut, eriti just tatar ja kinoa on suured lemmikud ja toiteväärtuselt parimad.

Toidukordadest ka. Et tegelikult pole vahet, kas süüa putru hommikul või õhtul. Ära ainult liiga ruttu toidukordasid lisa. Kui su laps sööb hommikupoolikul või ka keskhommikul köögivilja, võib ta vabalt putru õhtupoole süüa. Hilisõhtul ja vahetult enne magamaminekut muidugi ei ole tahke toidu korda üldse tarvis, piisab rinnapiimast (või rpa).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule arst soovitaski pudru õhtuks jätta, et seedimine võtaks kauem aega ja laps ei sööks öösel nii palju rp. Kahjuks see ei toiminud ja pea aastane laps siiamaani vajab 3-4 korda öö jooksul rinda. Edaspidi olen küsinud ja arst ütles ka, et toidukordade järjestus pole oluline, meil nt köögivili lihaga on õhtusöök, päeval aga magus püree. Nii meil toimib lihtsalt kõige paremini (vähemalt oli see hammaste tuleku ajal ainus vastuvõetav söögirütm).

Putrudest soovitatakse alustada neist teraviljadest, mis meil ei kasva – riis, mais, tatar, hirss. Meil oli esimene tatar. Kõigepealt jahvatades ei meeldinud mulle endale see möks. Meile sobis paremini, kui oli valmis keedetud ja läbi sõela aetud. Hiljem kui kogused veidi suuremad, ka blenderiga püreestamine. Pudru sisse tükike taluvõid,lapsel on energiat ka vaja. Maisi annan maisimanna kujul (ära tavalist valget mannat anngi, see on tühi toit). Hirssi annan helveste kujul, ei oska tavalist keeta. Aga hirss on üks lemmikumaid ka.

NB. Kaerahelvest ja otra sobibki ainult blenderdada, läbi sõela ajades läks aukudest läbi vaid see nn lima, puder polnud üldse hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teagi. Minu laps sõi neid titeputrusid küll ja sobisid hästi. Mingil ajal loobus neist ise. Kui tahad siis keeda ise muidugi. Kas kartulipuder tuleks kõne alla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teagi. Minu laps sõi neid titeputrusid küll ja sobisid hästi. Mingil ajal loobus neist ise. Kui tahad siis keeda ise muidugi. Kas kartulipuder tuleks kõne alla?

kartulipuder on ju köögiviljapüree 😀 Samahästi võiks siis brokolipuder, lillkapsapuder jne 😀

Aga teemasse, puder ikka hommikul või hommikupoole (nt kui laps kohe ärgates nagunii sööb rp)

Kuidas putru teeed, otsusta ise, vaata mis lapsele sobib. Mina olen mülemaga alustanud poe beebiputrudest, aga kumbki pole nagunii suurem lisatoidusööja olnud, alle sumb 10-11k hakkasid sööma norm koguseid, kui nagunii juba ammuilma tükilisega hakkama said (mõlema don kohe varakult ka näputoitu saanud juurde ja suuremale lapsel ehakkasin köögivilju umb 7 k kahvliga purustama ning noorem laps 7k oli täielikult näputoidul,s ets ma ei viitsinud enam seda püreed koguaeg ära visata 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma proovisin esimesele lapsele ka osasid beebiputrusid, aga paljud olid magustatud, nii et keetsin täiesti tavalistest kiirhelvestest ise putru (riisi-, kaera-, tatra- jne helvestest), kiirhelbed on üsna peened ja puder tuleb küll sõmeram kui beebipudrud, aga lapsed said kohe selle söömisega hakkama. Eraldi kuidagi peenemaks ei teinud ega jahvatanud, täiesti tavalistest kiirhelvestest keetsin. Veidi võid panin ka sisse. Putru hakkasin hommikuti andma, kui olid u 7-8-kuused.

Teise lapse lapsega olin püreede ja putrude suhtes üldse mugavam, nt ei teinud ka köögiviljapüreed spetsiaalselt talle, vaid kui tegin perele suppi või ühepajatoitu või ahjuköögivilju, siis andsingi talle neidsamu köögivilju (lihtsalt soola vmt maitseaineid ei pannud). Sai hautatud brokoli, lillkapsa, porgandi jmt kas kätte ise söömiseks või siis tegin lihtsalt kahvliga peenemaks. Nii et kui laps vähegi saab tükilisema toiduga hakkama, siis saab näputoidul ja ka peretoidust osa lapsele enne soola panemist eraldi võttes väga hästi hakkama, ei pea eraldi vaaritama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See öökimine tuli ilmselt sellest, et puder oli paksem-kleepuvam kui tema püreed tavaliselt. Kui lapsel jääb toit keele keskosa peale, siis tekib tal okserefleks (see ei tähenda, et ta oleks lämbumas või et talle ei maitse). Võid talle pakkuda kas beebiputru või tavalist täiskasvanute helbeputru (kiirhelbed, mitte need suured jämedad, mida närima peab), aga tee vedelam, nii et ta saaks ühe korraga alla neelata. Samuti jälgi, et ei torkaks lusikaga toitu liiga sügavale suhu.

Kui beebi saab suuremaks, siis see okserefleksi vallandav punkt liigub järjest tahapoole – täiskasvanu peab näpud kurku ajama, et okserefleks tekiks, aga lisatoiduga alustavatel beebidel on see öökimiskoht veel üsna keele keskel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pole mina aru saanud nendest beebiputrudest… Hea küll, kui on mingi probleemiga beebi, kellele on vaja väga ühtlase konsistentsiga asja, siis veel. Aga muidu on mõlemad lapsed pudru-east (u 7k) alates saanud tavalist putru. Kaerahelbed (jah, need suured) ja hirss (terad, mitte helbed) olid peamised. Täistera kaerahelbeid tuleb eelnevalt lihtsalt leotada (nt panen õhtul likku, hommikul keedan). Alguses ainult veega, hiljem ka piimaga (võiga, vahukoorega). Alguses vedelam, pärast tahkem. Ja annad väiksemad ampsud, mitte suure klimbi, mida on võimalik kurku tõmmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps beebiputrusid ei söönudki ja üldse keeldus keedetud putrudest. Mis talle aga meeldis oli toortatrast tehtud pudrud. Ma panin ööseks likku, siis lasin veidi idaneda (lihtsam seedida) ja blenderisse koos mõne puuviljaga. Näiteks meloniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 8-kuune süüb isuga Good Gout pudrusid, mida saab väga lihtsasti ise kokku segada vee või piimaga, keeta ei ole vajagi. Samuti olen seganud puuviljasmuutiga ja lapsele meeldib: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71ingmKfSmL._SX569_.jpg
Prismas müüakse ja arvatavasti muudes supermarketites ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Holle beebidele mõeldud pudruhelbed on magustamata/maitsetamata ja nendest on väga lihtne beebile putru teha. On parajalt väikesteks tükkideks jahvatatud. Neid on erinevaid- mu laste lemmik oli vist hirsi oma.
Soovitan soojalt 🙂

Kui aga viitsid ise helbeid purustada, siis võid ju jätkata nii ka.

Võid proovida ka purustamata helvestest putru, aga osad lapsed ei suuda ikkagi taluda suuremaid tükke. Katseta.

Mingit valemit küll pole, et beebile peab putru ilmtingimata andma just hommikul. Võid õhtul ka anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebile putru

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.