Esileht Kodunurk Betoonpõrand parketi asemel interjööris

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Betoonpõrand parketi asemel interjööris

Postitas:

Mõtleme siin ehitatava eramu põrandamaterjaliks (esik, köök, elutuba jne) põrandaküttega heledaks toonitud ja lihvitud-lakitud betoonpõrandat. Küsiksin neilt, kel kogemus betoonpõrandaga, kuidas olete valikuga rahul ning kas esineb mingeid terviseprobleeme (nt jalgadega) seoses põranda kõvadusega? Tänulik juba ette :)!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei tahaks petoonpõrandat.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:24; 19.01 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on, meie arust on ilus, 6 aasta jooksul pole terviseprobleeme olnud. Paar pragu on sisse tulnud, see juhtus esimesel aastal.

Magamisruumides on siiski laudpõrand.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on, enam ei paneks. Esiteks on praod sisse tulnud, maja ju vajub peale ehitamist mingi aja. Teiseks, kui môni tugevatoimeline aine maha läheb, jääb kohe plekk, mis ajaga küll kulub, aga kahjuks pika ajaga ja mitte täiesti nähtamatuks. Aga meie põrand ka juba 15 a vana, vôibolla on nüüdseks parem kvaliteet.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:51; 21.01 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja mõtleb betooni viimistlemist mikrotsemendiga. Nagu siin lingil

https://www.genialworks.ee/dekoratiivne-betoon

Me proovisime oma garaaži põrandat viimistleda ja korralik jamamine. Segud on isevalguvad, korra maha paned, siis kivistub kiirelt, efekti saavutamiseks tuleb ahvikiirusel tegutseda. Muidu interjööri lahendusena mõjub omapäraselt, põrandaküte all, siis ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

põrandaküte all, siis ok.

Põrandaküte on sellisel puhul elementaarne ja mingeid probleeme küll ei ole.
V.a. see, et kui taldrik maha kukub, siis terveks ta kindlasti ei jää.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestama peab, et betoon on kõva ja jäik materjal. Kui on nõrgad liigesed, siis ei ole sobiv. Ma ise ei teeks endale üleni betoonpõrandat ka siis, kui on eelkooliealised lapsed – need ikka jooksevad ja kukuvad. Puitpõrand on inimlikum. Tean üht inimest, kel tekkisid liigeseprobleemid sellest, et köögis oli kivipõrand.

Betooni jaoks peavad head tegijad olema. Suur oht on, et praguneb. Igaks juhuks peaks olema ka plaan B.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud majas, kus esimesel korrusel oli köögis ja söögitoas õlitatud betoon. Väga ilus. Põrandaküttega koos jala all soe ja täitsa mõnus. Mul on plaadid ja maakodus  muud ei kujutaks ettegi. Tubades laudpõrand.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli mõni aeg tagasi kangesti trendikas, aga näeb välja ikka tööstuslik ja kõle. Maitse asi muidugi, aga mina pole kodus ilusat näinud.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mängisime maja ehitades selle mõttega päris pikalt. Lõppes lugu sellega, et panime betoonpõranda peale hea kulumiskindlusega keraamilise plaadi (mis näeb välja nagu parkett).

Tavalist betooni peale valamist ja kopteriga üle käimist paljaks jätta ei kannatanud. Jäi selline – kuidas öelda – abrasiivne. Sellise tekstuuriga, et hakkaks kõndides sokke lõhuma. Seega oleks tulnud ikkagi teemantlihvkettaga üle lihvida või mingi tasandusseguga üle valada.

Aga TA mõtet kiidan ja kui plaan peaks teostuma, siis tahaks pilte näha.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljas ja hästi siledaks lihvitud betoonpõrand on Tallinnas, Arsenali keskuses, seda olen küll imetlenud. Ma mõtlen, et äkki on seal mingeid nippe, kuidas neid ilusaid “paljaid” betoonpõrandaid tehakse? Et näit. tihedam armatuur betooni sisse, et ei praguneks vms.?

Ise kööki mitte mingil juhul betoonpõrandat ei teeks, sest minu meelest tööpinna taga püstijalu tammumiseks, tööpinna ja söögilaua vahel pendeldamiseks jne. peab ikkagi midagi pehmemat jala all olema (isegi siis, kui küte on all). Meil on köögis puitparkett ja selle peal veel pikk vaip tööpinna ees. Esikus on keraamiline plaat ja nüüd olen rahul, et kööki ikkagi just toaga ühtselt parketi lasin panna, mitte esikuga ühtselt plaadi.

Esikus/vahekoridoris/vannitoas/majapidamisruumis tuleks lihvitud betoon minu jaoks kõne alla.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on mitmes töökohas olnud betoonpõrand ja mulle elamises ei meeldiks see betoonpõrand üldse.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:24; 19.01 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka plaanis betoonipõrand paigaldada. Elasin paar aastat üürikas kus köögis ja vannitoas/esikus betoonipõrand oli ja nüüd tahan endale ka. Oli ilusti ära lihvitud, nii et abrasiivne tunne käimisel ei olnud aga jah miinus oli see et plekke tuli põrandale küll. Siiski minu arust on see põrand parim valik köögis. Puit ei ole eriti veekindel ja fliisid lähevad katki. Pluss betooni puhul on ka veel see, et laminaati või puitu saab sellele põrandale väga kiiresti paigaldada, kui betoon siiski ei meeldi või vanaks jääb ja plekid tulevad. Üürikas oli vanas majas ja põrandakütet ei olnud. Siiski – kliima oli kuum ja tundsin mõnu jahedatest jalgadest.

See põranda kõvaduse probleem on minu arust jumala subjektiivne, jah betoon on kõva aga ega puitlaminaat nüüd ka mingi vatitekk või pikakarvaline vaip ei ole. Taldrikud purunevad ka puidu peal.

Kas keegi oskab soovitada firmat, kes seda korralikult teeb ja eriti kogenud on eluruumides paigaldamisega? See põrand sõltub ikka kõvasti ka firmast ja tööst. Üürikas ei olnud eestis ja seega ei saa sealt küsida kus mul korter oli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain kivipõrandast endale kannavalu (plantaarfastsiit, nn kukekannus), mida ravisin pool aastat. Paljajalu betooni ja kivi peal kõndimise keelas arst ära ja käskis sussid (või vaiba) muretseda. Eriti hull oleks kui lapsed jooksevad ja vahel kukuvad kivi peal. Külmus oleneb rohkem hoone mikrokliimast, vahel on laminaatpõrand isegi külmem kui betoon/kivi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selline elutoa põrand libe ei ole?

https://g.nh.ee/images/pix/1200×0/EWTvkuR3nNU/lumine-kuusepuu-kaunistab-ksenia-kodu-elutuba-ta-ostis-ule-eesti-kokku-91979307.jpg?up=1

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 20:54; 22.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see soojal aastaajal, kui põrandaküte sees pole, palja jala all ebameeldivalt külm pole?
Plaaditud põrandaga on sama lugu muidugi. Rentisime reisil üht maja, kus kogu põrand plaaditud oli, ja mulle just sel põhjusel ei meeldinud (ei armasta kodus susse kanda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see soojal aastaajal, kui põrandaküte sees pole, palja jala all ebameeldivalt külm pole?

Plaaditud põrandaga on sama lugu muidugi. Rentisime reisil üht maja, kus kogu põrand plaaditud oli, ja mulle just sel põhjusel ei meeldinud (ei armasta kodus susse kanda).

Külm on küll, aga palaval suvepäeval suvepäeval ongi mõnus, kui saab kuskil jaheda pinna peal ka olla. Betoon on sama külm, kui plaaditud pind. Siiski koju enam ei paneks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:51; 21.01 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ei ole igapäevaseks elamiseks? see on ju elutuba selle pere majas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 20:54; 22.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ei ole igapäevaseks elamiseks? see on ju elutuba selle pere majas.

Sa mõtled seda oma lingitud põrandat või?

Kas selline elutoa põrand libe ei ole?

https://g.nh.ee/images/pix/1200×0/EWTvkuR3nNU/lumine-kuusepuu-kaunistab-ksenia-kodu-elutuba-ta-ostis-ule-eesti-kokku-91979307.jpg?up=1

Kui sa ei tea materjali, siis sa ei tea ka libedust. Mu lapse elutoas on ka läikiv põrandaplaat, aga libe see pole üldse. Ei soki, sussi ega palja jala all.

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Betoonpõrand parketi asemel interjööris