Esileht Koolilaps Breketid 11-aastasele

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Breketid 11-aastasele

Postitas:

Nädala pärast lapsele breketite paigaldamine, üles ja alla.
Kuidas esimesed päevad lastel mööduvad, kas väga valulikult? Kas peaks ostma mingit erilist valuleevendajat või igeme tuimestajat?
Mul endal juba paanika peal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel ei olnud esimesel päeval midagi. Teisel oli valus ja mokad läksid seestpoolt veidi katki. Pani mingit vaha metallide peale ja elas üle. Üsna valutult läks. Sõltub vist lapsest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuidas lapsed psühholoogiliselt nende rauast kobakatega leppinud on? Narritus ei ole? Meie last ootab see ees, siiani on mitu aastat kasutanud erinevat sorti fikseerijaid, oodati, kuni kõik hambad lõikuksid. Lapsel pole nende vastu midagi olnud, aga need päris breketid teda küll ülemäära ei rõõmusta. Ütleb, et nii koeldad ja nähtavad. Mõtlen juba, et äkki peaks metallist breketite asemel hoopis laskma panna talle läbipaistvad – need on ju palju diskreetsemad. Laps on praegu kõige õrnemas eas (13), kus hakkavad esimesed meeldimised tekkima, saan tema murest tegelikult aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibuprofeeni andsin, kui ikka magama ei saanud jääda. Vaha oli hea alguses, kui breket igemeid hõõrus. Sai oma lemmikut beebipüreed. Ostke kindlasti soovitatud harjakesed. Arvesta, et hambapesule kulub nüüd palju rohkem aega. Esimestel kuudel oli valus, hiljem pole kurtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 20:49; 22.04 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul juba teisel lapsel breketid. Vaulikud olid esimesed päevad, mitte kuud. Võeti valuvaigisteid ka. Hiljemon hambad tundlikud peale reguleerimisi/traadivahetusi.
Mu esimene laps sai breketid alles 13-aastaselt, teine sai juba 11-aastaselt. Esimesele pakkusin, et ostame need valged. Aga laps keeldus, arvas et ei, milleks need valged, kõigil on ju need tavalised.
Üldse mu laste klassides on neid breketeid nii palju olnud, et keegi ei reageeri ega ei narri ja mitte mingit probleemi pole olnud. Hügieen on väga oluline, selles suhtes on mu lapsed väga kohusetundlikud olnud. Neil oli mõlemal tulemus silme ees, breketite saamine oli nagu privileeg, et hea et saab hambad ilusaks teha. Võiks öelda, et meie kogemus on olnud “no problem”:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis narrimisest siin jutt käib? Ise olen ühes äärelinnakoolis õpetaja, meil on breketid harv nähtus ja tõeline staatusesümbol (koos IPhonega). Kõige popimad ja kenamad tüdrukud on kõik neid mingil ajal kandnud, muidugi, kui pered on saanud lubada. Enda laps käib kesklinnas ühes nn eliitkoolis, on 12-aastane ja ikka juba aastajagu breketeid nurunud, kuna tal väike hambumusdefekt. Arst prognoosis ravi kestuseks 1,5 aastat, küsis ka, kas paneme keraamilised või metallist, mille peale laps teatas resoluutselt, et metallist, need paistavad paremini välja 😀
Poiste puhul pole ma sellist klambrisõltuvust täheldanud, aga tüdrukutele on sirge hambumus ikka ülioluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu esimene laps sai breketid alles 13-aastaselt, teine sai juba 11-aastaselt. Esimesele pakkusin, et ostame need valged.

Ostame? Kas haigekassa siis ei rahasta neid?? Meil on ees veel see breketiasi, hambaarst andis saatekirja ja ütles, et sellega saab tasuta breketid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu esimene laps sai breketid alles 13-aastaselt, teine sai juba 11-aastaselt. Esimesele pakkusin, et ostame need valged.

Ostame? Kas haigekassa siis ei rahasta neid?? Meil on ees veel see breketiasi, hambaarst andis saatekirja ja ütles, et sellega saab tasuta breketid.

Tasuta saab breketid kui on raske valehambumus. Väiksemad “iluprobleemid” maksab vanem kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain breketid 13-aastasena ja sel ajal, kui need olid veel üsna haruldased (1990ndate lõpp). Esimesel päeval pärast breketite saamist kooli minnes oli natuke kõhe, et kas on näha ja mida arvatakse, aga enamus vist ei märganud niipea ja üldse oli juba siis kõigil sellest üsna ükskõik. Klassiõel olid ka breketid ja olime koos suht erandid oma breketitega. Aga kuna ilus hambumus on oluline ja breketid maksavad palju, siis nende pärast küll narrima ei hakata. Ka neid ei narritud, kel olid tol ajal palju levinumad ja minu meelest natuke hirmsamad hambaklambrid (plastmassist suulae osa oli mu meelest kole).
Valus oli minul nädal-poolteist, aga valu polnud nii tugev, et oleks pidanud valuvaigistit võtma või poleks saanud oma tavapäraseid asju teha või magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu esimene laps sai breketid alles 13-aastaselt, teine sai juba 11-aastaselt. Esimesele pakkusin, et ostame need valged.

Ostame? Kas haigekassa siis ei rahasta neid?? Meil on ees veel see breketiasi, hambaarst andis saatekirja ja ütles, et sellega saab tasuta breketid.

hk maksab ainult kõige odavamate, metallbreketite eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lapsed psühholoogiliselt nende rauast kobakatega leppinud on? Narritus ei ole? Meie last ootab see ees, siiani on mitu aastat kasutanud erinevat sorti fikseerijaid, oodati, kuni kõik hambad lõikuksid. Lapsel pole nende vastu midagi olnud, aga need päris breketid teda küll ülemäära ei rõõmusta. Ütleb, et nii koeldad ja nähtavad. Mõtlen juba, et äkki peaks metallist breketite asemel hoopis laskma panna talle läbipaistvad – need on ju palju diskreetsemad. Laps on praegu kõige õrnemas eas (13), kus hakkavad esimesed meeldimised tekkima, saan tema murest tegelikult aru.

Minu 14-aastasel tütrel on juba aastajagu breketid suus olnud. Mingit narrimist pole, minu meelest on neil poolel klassil mingil hetkel rauad suus olnud:)

Esimestel päevadel peale paigaldamist oli valus, andsin valuvaigistit. Nüüd on teist kuud breketitel pingutuskummid ka peal, nendega oli ka esimene nädal valulik, nüüdseks pidi juba OK olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lapsed psühholoogiliselt nende rauast kobakatega leppinud on? Narritus ei ole?

Kui ise väga tahab, siis on ju lihtsam leppida. Kui laps pole valmis, siis oodake veel. Ega see hambapesu lihtne saa olema. On küll juhtumeid, kus ravi katkestatakse, sest laps ei hoolda piisavalt. Räägi, kui palju kenam ta pärast välja näeb.
Minu lapsel läheb kaks aastat aega, siis 12-14a. Ohkas küll, kui teada sai, et veel pool aastat. Lihtsalt keeruline ja pikk tee hambal, ei liigu nii ruttu. Ei tea veel, kas pärast ka alumisele kaarele. Narrimisest pole kuulda olnud. Kel rida viltu, siis vanemad ikka püüavad ja breketitega lapsi on päris palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 20:49; 22.04 11:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Breketid 11-aastasele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.