Esileht Ilu ja tervis Breketiravi täiskasvanuil – kes läbinud?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Breketiravi täiskasvanuil – kes läbinud?

Olen 35 ja lõpetasin mõnda aega tagasi breketiravi Invisalign-breketitega. Tulemus on ok ja naeratus oluliselt kenam, küll aga oli minu jaoks siiski pettumus, et see ei saanud sama perfektne nagu sellel individuaalsel 3D-videol, mis minu ravikulgu kujutas. Neli alumist esihammast ei saanud päris ideaalsesse ritta nagu videol. Alumised hambad jäid samuti ülemistest rohkem tahapoole, kui plaani järgi pidanuksid. Hambaarst väidab, et kahjuks alumisi enam ettepoole lükata ei saaks, sest lõualuu ei luba. Mulle jääb arusaamatuks, kuidas siis ravi plaanides seda ette ei nähtud ja miks 3D-video tehti paljulubavam kui tegelikkus. Kas teil, kes olete sama ravi läbinud, on tulemus ideaalne?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 20:12; 29.12 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tohib küsida, millise kliinikuga on tegu? Uurin just seepärast, et endal sama teekond plaanis ette võtta.

Mina olen siiski aru aaanud, et see on tõesti normaalne, et mõningad hambad nö ei allu ravile. Aga sellisel juhul jooksvalt vaadatakse ravi ümber või tuleb ravi lõpus veel üks/ kaks lisaringi kapesid peenhäälestamiseks, et ravi ikka parima võimaliku tulemuse annaks.

Küll olen märganud, et mõned kliinikud pakuvad invisaligni pakette a la 14 kapet. Kui kapede arv nii rangelt piiratud, siis ilmselt lõpus seda järelravi ei teostata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reklaam on ju sellised videod.

Neid esitatakse selleks, et su rahakotti rauad avaneks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hambaid on vaja palju liigutada siis sa pead neid breketeid kandma 2 aastat vähemalt.Siis on efekti näha.Eks see pikk ja vaevaline protsess ole.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 40 ning mul on kevadest saadik üleval ja all breketid, enne seda oli pool aastat veel mingi muu seadeldis, millega ortodont hammastele ruumi juurde tegi (sisuliselt nihutati purihambaid tahapoole).

Käin kord kuus vastuvõtul ning minu arusaamise kohaselt timmib ortodont raviplaani iga kord vastavalt sellele, kuidas olukord on suus parasjagu kujunenud – kummid, vedrud, ketid ja mis iganes muu stuff tal seal arsenalis on. Loomulikult oli ka mul algselt tehtud raviplaan, aga olen aru saanud, et kõiki asju ei saa täpselt ette planeerida ja seetõttu ongi oluline pidev koostöö ortodondiga, kes ravi korrigeerib vastavalt sellele, mismoodi vaja on. Kuigi mul on vaja breketeid kanda veel vähemalt aasta, siis praegu paistab küll, et hambad rivistuvad täiesti plaanipäraselt.

Invisalign töötab, nagu olen aru saanud, natuke teisel põhimõttel. Hammaste liikumistrajektoorid arvestatakse mudeldades välja ning selle alusel koostatakse kaped. Ortodont seal vist töö käigus midagi ei korrigeeri?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea teema! Teemaalgatajale küll vastata ei oska, aga olin breketitemõtte jiba maha kandnud. Olen 36a ja kunagi kandsin neid vanakooli klambreid, millega päris korda ei saanud. Muidu hambad terved ja ilusad, aga tsipa viltu. Oleks raha, läheks kohe ???? Aga äkki aasta paari-pärast on… Ja saan aru, et ka siis kannatab veel neid panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Breketitega saab ikka kõiki hambaid vastavalt vajadusele liigutada. Ma alustasin 34-aastaselt ja kandsin breketeid 2,5 aastat, peale seda veel aastajagu öösiti kapesid. Hambad on ideaalselt ilusas rivis. Invisalign-breketitega pole kursis, võib-olla need siis ongi kehvemad n.ö. päris breketitest. Kui ma neid vaatan, siis näevad välja nagu minu puhul need asjad, mida pidin kandma siis, kui breketitega juba suurem töö tehtud oli. Loogiliselt võttes ei saa sellise plastikust vormi abil sama “peenelt” hambaid soovitud suunas liigutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 35 ja lõpetasin mõnda aega tagasi breketiravi Invisalign-breketitega. Tulemus on ok ja naeratus oluliselt kenam, küll aga oli minu jaoks siiski pettumus, et see ei saanud sama perfektne nagu sellel individuaalsel 3D-videol, mis minu ravikulgu kujutas. Neli alumist esihammast ei saanud päris ideaalsesse ritta nagu videol. Alumised hambad jäid samuti ülemistest rohkem tahapoole, kui plaani järgi pidanuksid. Hambaarst väidab, et kahjuks alumisi enam ettepoole lükata ei saaks, sest lõualuu ei luba. Mulle jääb arusaamatuks, kuidas siis ravi plaanides seda ette ei nähtud ja miks 3D-video tehti paljulubavam kui tegelikkus. Kas teil, kes olete sama ravi läbinud, on tulemus ideaalne?

Ei oska Sulle küll kahjuks vastata aga minu 16 aastane sooviks ka nende kapedega oma hambaid ritta saada. Tal on silmahambad rivist väljas ja siis kaks keskmist hammast natuke ja alumisel hambakaarel ka keskmised natukene.

Kuidas ja kui pikalt Sinu ravi nendega oli? KAs oli väga ebamugav neid koguaeg söömise ajaks ära võtta ja tagasi panna? Kus kliinikus käisid?

Nendega ravi ka muidugi hullult kallim kui tava breketitega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen 35 ja lõpetasin mõnda aega tagasi breketiravi Invisalign-breketitega. Tulemus on ok ja naeratus oluliselt kenam, küll aga oli minu jaoks siiski pettumus, et see ei saanud sama perfektne nagu sellel individuaalsel 3D-videol, mis minu ravikulgu kujutas. Neli alumist esihammast ei saanud päris ideaalsesse ritta nagu videol. Alumised hambad jäid samuti ülemistest rohkem tahapoole, kui plaani järgi pidanuksid. Hambaarst väidab, et kahjuks alumisi enam ettepoole lükata ei saaks, sest lõualuu ei luba. Mulle jääb arusaamatuks, kuidas siis ravi plaanides seda ette ei nähtud ja miks 3D-video tehti paljulubavam kui tegelikkus. Kas teil, kes olete sama ravi läbinud, on tulemus ideaalne?

Ei oska Sulle küll kahjuks vastata aga minu 16 aastane sooviks ka nende kapedega oma hambaid ritta saada. Tal on silmahambad rivist väljas ja siis kaks keskmist hammast natuke ja alumisel hambakaarel ka keskmised natukene.

Kuidas ja kui pikalt Sinu ravi nendega oli? KAs oli väga ebamugav neid koguaeg söömise ajaks ära võtta ja tagasi panna? Kus kliinikus käisid?

Nendega ravi ka muidugi hullult kallim kui tava breketitega.

Ravi iseenesest oli kerge ja kiire. Mul muidugi polnud hambad väga puseriti ka, ülemised oli peaaegu täiesti ok, alumised vajasid pisut enam sättimist. Kokku läks mul natuke üle aasta. Ja see kapede söömiseks suustvõtmine polnud minu jaoks probleem, töötan kodukontoris. Noorele inimesele on see ehk tülikam.

Mul vist kripeldabki see, et arst justkui kiirustas liiga palju ja tulemus ei saanud päris perfektne. Tundsin, et oleks pidanud ehk mõned kapepaarid juurde tellima, aga tema kinnitas, et viimane lihv antakse traadiga – mis ikkagi reaalsuses nii ei olnud. Aga ei osanud ju enne vaielda ja nõuda, ikka usaldad arsti. Kõrvaltvaataja ilmselt peab mu naeratust ilusaks, aga et ise tean oma suud uurides, et oleks paremini saanud – kuna algmaterjal oli nö sobilik -, siis see teadmine häiribki. Tunnen ühesõnaga, et arst oli ravi kulgedes kuidagi ükskõikne, tema sai oma raha ju kätte.

Ravi ise oli muidu mugav, aga pean tunnistama, et ma ei ole veel mitme ravijärgse kuu jooksul alahammastele saadud traadiga ja ülahammastele mõeldud öise kapega ära harjunud. Traat otseselt ei sega, aga pidevalt  libistan keelega üle selle, kogu aeg on tunne, nagu hammaste külge oleks midagi jäänud. Kapet olen korduvalt lihvimas käinud, esialgu oli see ikka hirmus suur ja kobakas, tekitas lausa okserefleksi. Nüüd on niipalju väiksemaks ja sobivamaks lihvitud, et suurus enam ei häiri, aga kuna mul on niigi õhtuti uinumisega probleeme, siis ega kape suus uinumisele just kaasa aita. Ja nende “proteesidega” on rääkimine ka muidugi susisev, seega romantiline see just ei ole 🙂 Natuke häiriv on teadmine, et need abivahendid jäävadki alatiseks. Ravi läbimist ma muidugi ei kahetse, ent minu meelest ei vasta see ilus jutt tõele, et need retainerid ja värgid ei sega üldse.

Kliiniku nimest pole teile kasu, sest minu ravi ei toimunud üldse Eestis.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 20:12; 29.12 16:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Breketiravi täiskasvanuil – kes läbinud?