Esileht Ilu ja tervis CA 19-9 väärtus vereproovis

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: CA 19-9 väärtus vereproovis

Postitas:

Mul on värskelt tehtud perearsti poolt terve ports vereanalüüse, kus kõik teised näitajad olid referentsväärtuse piires (va raud, mis oli ka madal), kuid ühe saatekirja vastuses oli CA 19-9 tulemus 49 (referentsväärtus 37).
Perearsti sõnul ei tähenda see midagi, aga omal natukene ikka kripeldab. Guugeldades on tegu kasvajaantigeeniga, mille kõrgem väärtus võib näidata nii kasvaja kui põletiku võimalust. Saan aru, et kuidagi seotud seedetraktiga (arstile pöördusin kõhuvaludega).

On kellelgi kogemust? Vahe pole väga suur ning üldiselt pole mul põhjust oma perearstis kahelda ning tõenäoliselt oleks tervisele kasulikum lihtsalt vähem guugeldada, kuid siiski kuskil kuklas tiksub see teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saaksid http://www.kliinik.ee kodulehe kaudu võtta arvamuse ka mõnelt teiselt perearstilt.Arstid perekooli foorumit küll ei loe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid perekooli foorumit küll ei loe.

Ohoh? Olen arst ja loen, mu osad kolleegid ka.

Küsimus TA-le: miks perearst selle analüüsi tegi? Ei ole odav ja ei kuulu PA kohustuste hulka. Mingi põhjus pidi olema.

Vajalik oleks CEA juurde teha, kui ei ole tehtud. Võiks teha kõhu UH ja käia günekoloogi juures. Võimalus on pankrease või gün vähiks. Soole- ja maovähi diagnostikaks ei kasutata.

Ei taha muidugi hirmutada, aga noh, need asjad võiks üle kontrollida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis CA 19-9 väärtus vereproovis