Esileht Tööelu, raha ja seadused. Citypark trahv

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Citypark trahv

Postitas:
Kägu

Mul selline küsimus, et pea 4 aastat tagasi sain Cityparkis parkimistrahvi. Ma ei tahtnud seda maksta, sest minu meelest mulle tehti liiga, olin autost eemale läinud kõigest paarkümmend meetrit kui meenus, et parkimiskell jäi panemata. Keerasin ümber, et auto juurde tagasi minna kui onu juba pildistas ja möllas. Pöördusin onu poole viisakalt vabandades ja selgitades, aga tal oli vist väga halb päev, ta sõimas ja plärtsus ning kõige lõpuks printis ikka trahvi välja. See situatsioon kriipis mind väga ja kuidagi ei tõusnud käsi seda trahvi maksma, selles olen süüdi ja asi polnud/pole rahas. Nüüd siis üle kolme aasta hiljem tuli ettevõtte infomeilile nö meeldetuletus maksmata trahvist ( kasutan ettevõtte autot ). Ma väga palju neist seadustest ei jaga, kuid guugeldades sain aru, et tsiviiltrahvid aeguvad kolme aastaga. Kas see on nii ja õngitsetakse aegunud trahve? Lugesin igasugu foorumeid, artikleid jne, aga jäi ikka veidi selgusetuks. Sain aru, et trahvi ei saa teha sõidukile, vaid selle kasutajale sellel ajahetkel, kuid neid andmeid kasutaja kohta on kohustus säilitada 6 kuud ja isegi kohtul ei ole õigus neid nõuda.

Kuidas peaksin käituma?

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trahv tehakse juhile, aga eeldatakse, et juhtis sõiduki omanik või vastutav kasutaja, ise pead tõestama, et nii see ei olnud (näiteks viibisid välismaal vms) ja eeldatakse, et sa tead, kes see siis juhtis. Kolme aastaga aegub trahv küll, aga see ei tähenda, et võlausaldaja ei tohiks trahvi maksmist edasi nõuda. Kui sina ikka ei maksa, siis ta võib kohtusse pöörduda. Kui ta ei pöördu ja nõuab aina edasi, siis sina pead ise kohtusse pöörduma, et tuvastataks, et trahv on aegunud. Seega kui ei soovi edaspidist tülitamist, siis parem ära maksta. Kui see väga ei häiri, võib ka mitte maksta.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik aastaid vanad trahvid saadetakse nüüd omanikele, sest varem nad ei saanud andmetele ligi. Imelik, et ettevõte saatõis, üldiselt anti kõik maksmata trahvid kohtutäituritele ning peaksid tulema koos täitemenetluse tasuga. Nii saavad järjest mu tuttavad igal juhul.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ometi saab üldse arvata, et pistad pea liiva alla ja trahv kaob ära?
Oleksid pidanud ette nähtud ajal ametlikult vaidlustama aja antud asjaoludel oleks ilmselt poole väiksemaks saanud summa kui mitte nulli.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik aastaid vanad trahvid saadetakse nüüd omanikele, sest varem nad ei saanud andmetele ligi. Imelik, et ettevõte saatõis, üldiselt anti kõik maksmata trahvid kohtutäituritele ning peaksid tulema koos täitemenetluse tasuga. Nii saavad järjest mu tuttavad igal juhul.

Inkasso vast ikka? Et täituri kätte jõuaks, peab ikka suurem trahv olema ning enne peaks ka kohtust làbi käima. Ja aegunud trahve ei võta ilma kohtuotsuseta ükski täitur.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inkasso vast ikka? Et täituri kätte jõuaks, peab ikka suurem trahv olema ning enne peaks ka kohtust làbi käima. Ja aegunud trahve ei võta ilma kohtuotsuseta ükski täitur.

Vabandust, inkasso jah.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis üüratu summa see saab olla, et ei raatsi ära maksta ja peaksid kohtusse pöörduma, et aegunuks tunnistataks?
PS: olen olnud täpselt samas situatsioonis, kohtusin kontrollijaga paar minutit pärast parkimist, kui tulin auto juurde tagasi. Seletasin asja ära ja kontroll isegi vabandas, mis oli täiesti imelik, sest mina ju eksisin.
Aga kõik trahvid, mille olen saanud, olen küll kohe ära maksnud. No mis teha, õppetund edaspidiseks, kui unustan või ei märka, et parkimine on tasuline. Pole ju suur raha kah. Pole selles küll mingit ebaõiglust näinud, kui ise unustasin kella panna.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üldiselt anti kõik maksmata trahvid kohtutäituritele ning peaksid tulema koos täitemenetluse tasuga. Nii saavad järjest mu tuttavad igal juhul.

Kummaline tutvusringkond sul. Kõik su tuttavad saavad järjest kohtutäituritelt nõudeid.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas peaksin käituma?

Trahvi ära maksma.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline tutvusringkond sul. Kõik su tuttavad saavad järjest kohtutäituritelt nõudeid.

Olen kindel. et pooled Cityparki trahvisaajatest ei ole oma trahve omal ajal tasunud, kuna seda ei peetud kohustuslikuks. Minu tutvuskonnaga ei ole siin mingit pistmist.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aegunud nõudeid ei pea tasuma. Inkassod ju elavad sellest, et lollidelt raha ära võtta. Kui kohtusse läheb, siis ettevõte vastabki – palun kohaldada aegumist js TsÜSi paragrahv juurde. Mina ei maksaks ühtegi aegunud asja. Küsiks vaid vastu kus oldi õigel ajal?

Jah, minestage nüüd, olen päris mitu võlgnevust kohtus aegunuks tunnistada ja kohus on aegumise kohaldanud. Oma õiguste eest peab seisma. Õnneks kohe kohe hakkab Just.ministeerium inkassode turgu korrastama ja sellest metsikust läänest saab korrastatud asutus. Nii mõnedki kaotavad tegevusloa.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain ka 3 aastat tagasi trahvi, mille vaidlustasin, sest ma ei teadnud, et see on tasuline parkla kuna pisikesest kõrvalttänavast tulles ei olnud infotahvlit. Pärast välja sõites teiselt poolt, nägin, seal tõesti oli, ehitussoojakute vahel peidus. Mingit tagasidet ma ei saanud ja arvasin, et asi lahendatud. Nüüd sain meili. See trahv+10€ (auto omaniku tuvastamine). Maksin ära, ei näinud mingit mõtet jaurama hakata. Oma aja- ja närvikulu polnud mõtet sinna panna. Soovitan TA sama teha.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minestage nüüd, olen päris mitu võlgnevust kohtus aegunuks tunnistada ja kohus on aegumise kohaldanud. Oma õiguste eest peab seisma.

Milliste õiguste? Sa oled võlgnik ju. Häbiväärne inimene.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See trahv+10€ (auto omaniku tuvastamine)

Nüüd lisatakse siis trahvile auto omaniku tuvastamine ka veel või? Mina ei tea, pole ammu trahvi saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks kohe kohe hakkab Just.ministeerium inkassode turgu korrastama ja sellest metsikust läänest saab korrastatud asutus. Nii mõnedki kaotavad tegevusloa.

Kuidas saab kaotada midagi, mida pole olemas? Jutt siis inkassoettevõtete tegevusloast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolme aastaga aegub trahv küll, aga see ei tähenda, et võlausaldaja ei tohiks trahvi maksmist edasi nõuda. Kui sina ikka ei maksa, siis ta võib kohtusse pöörduda. Kui ta ei pöördu ja nõuab aina edasi, siis sina pead ise kohtusse pöörduma, et tuvastataks, et trahv on aegunud.

Kust selline jutt küll pärineb kui seadus ütleb ju vastupidist, et aegunud võlgnevuse võib võlgnik täita, kuid mille täitmist ei saa võlausaldaja temalt nõuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolme aastaga aegub trahv küll, aga see ei tähenda, et võlausaldaja ei tohiks trahvi maksmist edasi nõuda. Kui sina ikka ei maksa, siis ta võib kohtusse pöörduda. Kui ta ei pöördu ja nõuab aina edasi, siis sina pead ise kohtusse pöörduma, et tuvastataks, et trahv on aegunud.

Kust selline jutt küll pärineb kui seadus ütleb ju vastupidist, et aegunud võlgnevuse võib võlgnik täita, kuid mille täitmist ei saa võlausaldaja temalt nõuda?

Mina lugesin selle kohta siit: https://www.randlegal.ee/volaoigusseadus/parkimistrahv-kas-ma-pean-seda-tasuma/

Väljavõte:

Siinkohal tuleb aga märkida, et aegumine ei toimu n-ö automaatselt selliselt, et alates nõude aegumisest võlausaldaja enam leppetrahvi tasumist ei tohi nõuda. Tavaliselt, kui võlausaldajale selgitada, et tema nõue on aegunud, saab vastuseks, et nõude aegumine ei muuda kohustust olematuks. Põhimõtteliselt nii ongi – võlausaldaja võib nõuda aegunud nõude tasumist. Küll aga saab võlgnik kohustuse täitmisest keelduda. Aegumist tuvastab tegelikkuses vaid kohus. See tähendab, et kui võlausaldaja esitab leppetrahvi nõudmiseks kohtule hagi, saab võlgnik esitada kohtumenetluses nõude aegumise vastuväite. Kui aga võlausaldaja kohtusse ei lähe (aegunud nõuete puhul ei ole võlausaldaja huvides kohtusse pöördumine) ja teie kohtuvälise vastuväitega seoses aegumisega ei nõustu, siis saate enda õiguseid vaid kohtus kaitsta pöördudes selleks kohtusse tuvastushagiga. Tuvastushagis tuleb nõuda, et kohus tuvastaks leppetrahvinõude aegumise.

Kas Rand õigusbüroo valetab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine postitus jäi poolikuks. Ütlesingi, et kui edaspidist jama ei soovi, võiks ära maksta, kui ei häiri, pole vaja maksta. See tähendab seda, et aegunud trahvi maksmist võib nõuda küll, aga kui sa seda ei maksa, ilmselt keegi kohtusse sellega minema ei hakka. Samas kui soovid tülitamisest lahti saada, siis saad nõude aegumist samuti ainult kohtus tõendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on tegemist leppetrahviga ja need aeguvad 3 aastaga. Kohtusse pöörduma ei pea, kui aga nõudja pöördub – siis palud kohtul kohaldada aegumist. Aegumine peatud läbirääkimiste ajaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See trahv+10€ (auto omaniku tuvastamine)

Nüüd lisatakse siis trahvile auto omaniku tuvastamine ka veel või? Mina ei tea, pole ammu trahvi saanud.

No anti nõue inkassole edasi ja nemad tuvastasid. See on kuidagi seotud sellega, et Citypark ei pääsenud varem ARK andmetele ligi. Õigus selle tuvastamise eest oleks küsida 20€. Ma ei viitsi seda  meili üles otsida ja kopida, telefonis tüütu tegevus. Ma selle kohta küsisin enne, kui maksin ja saatsid mingi paragrahvi kus see kirjas oli. Igal juhul oli lihtsam ära maksta, kui jaurama hakata, mul oli ka alla 3 aasta sellest möödas.

Muidu seda tuvastamise tasu pole.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Meeldetuletust ei saatnud inkasso, vaid õigusbüroo Efta Legal, kelle klient on Citypark.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minestage nüüd, olen päris mitu võlgnevust kohtus aegunuks tunnistada ja kohus on aegumise kohaldanud. Oma õiguste eest peab seisma.

Milliste õiguste? Sa oled võlgnik ju. Häbiväärne inimene.

Olen jurist ja tean vägagi hästi oma õigusi. Kui 3 aasta jooksul ei ole suudetud mulle arvet saata, siis peale tähtaja saabumist võite tasumisest und näha.

Jah, olen võlgnik, aga ka nõustaja selles osas, mis võlad lasta aegunuks tunnistada, sh täiturite nõuded. Ka aitan inimestel inkassode vastu kohtusse pöörduda ja nõuda kohtukulud. Hirmus, hirmus.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen jurist ja tean vägagi hästi oma õigusi. Kui 3 aasta jooksul ei ole suudetud mulle arvet saata, siis peale tähtaja saabumist võite tasumisest und näha.

Ilmselgelt on sulle arve saadetud ka varem-oled lihtsalt vale meili andnud, spämmi läinud või unustanud.

Normaalne inimene maksaks oma võla ära, paras tont oled ikka.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen jurist ja tean vägagi hästi oma õigusi. Kui 3 aasta jooksul ei ole suudetud mulle arvet saata, siis peale tähtaja saabumist võite tasumisest und näha.

Ilmselgelt on sulle arve saadetud ka varem-oled lihtsalt vale meili andnud, spämmi läinud või unustanud.

Normaalne inimene maksaks oma võla ära, paras tont oled ikka.

Citypargil ei olnud auto omaniku andmetele juurdepääsu varem ju. Järelikult ei saadud talle meili saata.

Millal trahvi tegijale oma meil antakse muidu?

Minu meil on näiteks avalikult nime järgi googlest leitav ja ka eesti.ee on sellele suunatud, mitte ühtegi meili ei tulnud varem, sest ei teatud seni, kes auto omanik on ja see on nüüd küll trahvi tegija probleem, mitte trahvi saaja.
Kuna minu trahv oli alla 3 aasta vana, maksin ära. Oleks ka vanema maksnud, ei viitsi jaurata, aga kui oleks näiteks 10 aastat möödas olnud, siis oleks küll pikalt saatnud. Kuskil on asjadel piir.
Äkki inimene ei saanud kättegi seda lipikut, keegi võttis ära kojamehe vahelt või oli halvasti pandud või kojamees logises ja tuul viis ära. Kõike võib juhtuda ja siis tulla 3 aasta pärast alles nõudma on jabur küll.
Kus nad ennem olid? Nagu ma ütlesin, nende andmetele mitte ligi pääsemine on nende probleem.
Ka igaks juhuks kordan, et mina maksin ära trahvi ja seda vaatamata sellele, et ma olin selle tegelikult kohe vaidlustanud ja neil olid ilmselt minu andmed olemas!

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki inimene ei saanud kättegi seda lipikut, keegi võttis ära kojamehe vahelt või oli halvasti pandud või kojamees logises ja tuul viis ära. Kõike võib juhtuda j

Jah, aga fakt on see, et pargitud sai valesti ning tasumata.

Kui ma poes vargusega vahele ei jää, siis ma pole varas või? Hea suhtumine ikka küll.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna minu trahv oli alla 3 aasta vana, maksin ära. Oleks ka vanema maksnud, ei viitsi jaurata, aga kui oleks näiteks 10 aastat möödas olnud, siis oleks küll pikalt saatnud. Kuskil on asjadel piir.

Minu mõned tuttavad said trahvi aastast 2017 ning 2018. Otse loomulikult maksid nad selle ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ca 3 a tagasi sain trahvi. Maksin kohe ära ja unustatud. Nüüd tuli aga inkassost sama trahvi kohta teade et maksmata ja maksa aga ära. Saatsin nii neile kui Cityparki väljavõtte maksukorraldusest (kõik andmed olid seal ka õiged) et trahv makstud ju. Selle peale sain inkassost umbes sellise vastuse et NEID EI HUVITA ja majaka aga ära. Ähvardasid ka veel maksehäire registrisse üles panna. Kuna õemees jurist, siis ta lubas kohe mõnuga sellega tegelema hakata ja kui vaja, kohtuni välja (põhimõtte pärast)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki inimene ei saanud kättegi seda lipikut, keegi võttis ära kojamehe vahelt või oli halvasti pandud või kojamees logises ja tuul viis ära. Kõike võib juhtuda j

Jah, aga fakt on see, et pargitud sai valesti ning tasumata.

Kui ma poes vargusega vahele ei jää, siis ma pole varas või? Hea suhtumine ikka küll.

Ma eespool kirjutasin enda juhtumist. Kui lipikut poleks olnud poleks ma teadnudki, et tasulise parkimise alal parkisin!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ca 3 a tagasi sain trahvi. Maksin kohe ära ja unustatud. Nüüd tuli aga inkassost sama trahvi kohta teade et maksmata ja maksa aga ära. Saatsin nii neile kui Cityparki väljavõtte maksukorraldusest (kõik andmed olid seal ka õiged) et trahv makstud ju. Selle peale sain inkassost umbes sellise vastuse et NEID EI HUVITA ja majaka aga ära. Ähvardasid ka veel maksehäire registrisse üles panna. Kuna õemees jurist, siis ta lubas kohe mõnuga sellega tegelema hakata ja kui vaja, kohtuni välja (põhimõtte pärast)

Kui Sul makstud on ja saad seda tõestada, siis pole küll midagi kohtusse minna ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki inimene ei saanud kättegi seda lipikut, keegi võttis ära kojamehe vahelt või oli halvasti pandud või kojamees logises ja tuul viis ära.

Igatahes kohtulahendites on otsustatud, et see pole võlausaldaja jaoks probleem, vaikimis eeldatakse, et kojamehe vahele panemine on mõistlik trahvikviitungi kättetoimetamise viis. Trahvisaaja kohustus on tõendada, et midagi juhtus, pole saanud vms. Samamoodi eeldatakse, et tahvli ülespanek on samuti mõistlik lepingu sõlmimise viis, oma asi, kui sa tuled kuskilt teiselt poolt ja ei ole tahvlit näinud. Mina sain eile Lidli juures trahvi, kuna tulin Kakumäe Lidli juurde majade poolt, mitte sõidutee poolt ja seal pole tahvleid, et kella peab panema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Citypark trahv