Esileht Erivajadustega laps Contcerta mõju

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Contcerta mõju

Postitas:
Kägu

Kas teie lapsed tunnetavad ise selle rohu mõju? Minu 13a. ei tunneta. Kui küsin, et kas on veidi teistmoodi ka olla, siis vastab, et ei. Saab koolipäevade hommikul 36mg. Õhtuti kodus õppimisega ikka täielik draama. Diagnoosika ATH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mg suurus peaks olema kehakaalu järgi määratav.

Kui minu laps esimest korda võttis, siis ütles kohe, et tal on imelik tunne. Mina proovisin ka tema kõrvalt, ja oli jah väga teistsugune tunne.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps 45 kg ja võtab 36mg. Nii arst määras. Aga ta ise ei tunne midagi teisiti. Sellepärast uuringi, et kas peaks ta ka tundma, et on teistmoodi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi seda ravimi määranud arstilt. Täpselt ei saa aru, mida sa ootad lapselt, mida ta teistmoodi tundma peaks. Kui ei tunne, ju siis ei tunne teisiti end. Vii arst kurssi, et teil õhtuti õppimisega draama kodus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu oma võtab ka 36 mg, ehkki kaalu järgi peaks võtma 54 mg. Kangemaga tekkis ärevaid mõtteid veel rohkem. Minu oma ütleb, et natuke imelik on olla ja mõtteid on vähem või mõte aeglasem. Aga see ongi ju eesmärk. Mõtted maha rahustada. Ma ei ütleks, et see meeletult koolis keskenduda aitab. Ta käib 9. klassis. Kui ta õppida ei viitsi, ei viitsi ka Concertaga. Kui on tõesti midagi vaja teha, siis teeb ka selleta (Nv ei anna). Sisseastumiskatsetel gümnaasiumisse andsin alati ravimit hommikul ja need tal küll õnnestusid igal poole teistest paremini. Suutis keskenduda mitu tundi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teie lapsed tunnetavad ise selle rohu mõju? Minu 13a. ei tunneta. Kui küsin, et kas on veidi teistmoodi ka olla, siis vastab, et ei. Saab koolipäevade hommikul 36mg. Õhtuti kodus õppimisega ikka täielik draama. Diagnoosika ATH.

Arst kirjutas lapsele Medikinet 10mg, laps (15a) ütles ka algul, et pole mingit teist tunnet. Mõnda aega võttis, õhtuti õppida ikka ei viitsinud. Ta ise ütlebki, et ta on laisk. Lootsin ka algul, et ravim aitab õhtuste kohustuste tegemisel. Mingi aeg laps ütles, et ravim teeb teda emotsioonitumaks ja ei ole enam nõus võtma, tikid tekkisid, need olid ka enne aga mitte nii palju. Kui ta 4 päeva ravimit ei võtnud, tekkisid ärevad mõtted ja ärritus kergelt. Kui arsti juurde läksime, arvas psühhiaater, et võiks proovida Medikinet 20mg. Seda ta võttis vist u 2 nädalat ja kuna talle tundus, et sellega on küll pea mõtetest puhas aga emotsioone pole, kurva filmiga ei tule pisarad, sõbrannaga pole nii lõbus. Suhtlesin arstiga ja läks üle uuesti 10mg peale. Igaks juhuks proovis ka Concerta ära, et äkki see mõjub paremini, siis see hoopis tekitas tugevat pearinglust. Nüüd võtab ilusti Medikinet 10mg ja tunneb, et see on kõige parem, aitab keskenduda, laps on rahulik, rõõmus ja lõbus. Koolis tundides õpib hästi aga kodus pean sundima ja motiveerima, kui mõni tähtsam töö tulemas, muidu lihtsalt ei tee. Aga kuna hinded ok, ei hakka ma lisapingeid tekitama. Meil on kõik kenasti paika loksunud, emotsioonid on tagasi, lapsega arvame, et kuna mitte ravimite võtmise ajal on emotsioonid nö laes, siis tavainimesel need nii laes ei ole ja ravim teebki piltlikult tavainimeseks. Arvan, et erinevate ravimite proovimine tuleb kasuks, et aru saada, milline kõige rohkem sobib või ei sobi.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Erivajadustega laps Contcerta mõju