Esileht Ilu ja tervis Covid testimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Covid testimine

Postitas:

Kas on mingeid nippe ka kuidas testimine valutumalt yle elada? Hoida hinge kinni? Suu kaudu hingata?

endal testile minek ja kuna on nohu ning niigi raske olla, tundub see kõik suht hirmsama…

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 16:04; 14.11 19:22; 15.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on mingeid nippe ka kuidas testimine valutumalt yle elada? Hoida hinge kinni? Suu kaudu hingata? endal testile minek ja kuna on nohu ning niigi raske olla, tundub see kõik suht hirmsama…

Täiskasvanud inimene ei peaks sellist lollust suust välja ajama. See test pole midagi hirmsat, valu ei ole üldse, lihtsalt korraks on natuke ebameeldiv kõditunne. Mulle on seda testi kolm korda tehtud, mitte midagi hirmsat seal ei ole ei nohuga ega nohuta.

+14
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 16:06; 14.11 19:05; 15.11 12:58; 15.11 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin sees, mul tundub, et nii võib-olla on parem teha. Nõjatusin pea seinale, et ta saaks vabalt tegutseda. Rabelemine ei tee asja kergemaks

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on mingeid nippe ka kuidas testimine valutumalt yle elada? Hoida hinge kinni? Suu kaudu hingata?

kui sa vajad sügavat sisse-välja hingamist enda kontrolli all hoidmiseks või lõdvestumiseks, siis kindlasti on nii kergem. proovi võtmise seisukohast ei ole vahet..

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 16:34; 15.11 00:44; 15.11 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et varasematel gripihooaegedel ei olnud Perekoolis ühtegi teemat, et kuidas gripitest üle elada, seda tehakse ju samamoodi. Pulk ninna, see hetk tundub, et appi, kuhu ta selle ajab, ja hetke pärast on tehtud. See käib nii kiiresti, et mingit erilist tehnikat selle läbimiseks küll vaja pole.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 18:58; 14.11 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et varasematel gripihooaegedel ei olnud Perekoolis ühtegi teemat, et kuidas gripitest üle elada, seda tehakse ju samamoodi.

Täpselt, gripitesti on samamoodi kogu aeg tehtud, keegi pole hädaldanud. Nüüd on maailma lõpp käes.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 16:06; 14.11 19:05; 15.11 12:58; 15.11 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole hull, olen ka 3x teinud. Pea kuklasse ja hingad läbi suu, kogu protseduur kestab max 15 sekundit. Samal ajal proovivõtja räägib sinuga ja kiidab nagu oleksid väike laps.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üliloll küsimus, aga siiski. Kas saab testi andes teada ka seda, kas oled juba millalgi varem selle haiguse läbi põdenud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ma pole kunagi nàiteks gripitesti teinud.</p>

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 16:04; 14.11 19:22; 15.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üliloll küsimus, aga siiski. Kas saab testi andes teada ka seda, kas oled juba millalgi varem selle haiguse läbi põdenud?

Covid proov ja antikehade test on kaks eri asja.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ma pole kunagi nàiteks gripitesti teinud.</p>

Mina olen, oli vist 4-5 a tagasi, oli gripihooaja tipp, sattusin terviseprobleemiga EMOsse, gripitest tehti seal kõigile kohe ära. Nii et tegelikult, kui on mingi haiguse hooaeg, levib, siis testitakse. Siis tehti gripitest, nüüd tehakse haiglasse võtmisel Covid-test või kui perearst haigustunnuste põhjal testima saadab jne. Nii et ega selles testimises endas polegi midagi suurt teistmoodi.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 18:58; 14.11 20:28;
To report this post you need to login first.

Arusaamatu, miks seda testi ei võiks ka Eestis kurgust võtta, nagu paljudes teistes riikides tehakse.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 23:19; 15.11 11:40; 15.11 16:04; 15.11 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, miks seda testi ei võiks ka Eestis kurgust võtta, nagu paljudes teistes riikides tehakse.

mis, kurgust oleks mõnusam või? ma ei saa isegi purihambaid ilma okserefleksita korralikult pesta.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 16:34; 15.11 00:44; 15.11 13:17;
To report this post you need to login first.

Arusaamatu, miks seda testi ei võiks ka Eestis kurgust võtta, nagu paljudes teistes riikides tehakse.

mis, kurgust oleks mõnusam või? ma ei saa isegi purihambaid ilma okserefleksita korralikult pesta.

No nagu ma aru olen saanud siinsetest kaeblemistest, on ninast kole valus ja võib veresooni vigastada. Kurgust võtmine ei ole valus, see on nagu tavaline bakteriproov vatipulgaga. Aga noh, kui see hetkeline okserefleks pole ka üleelatav ja nõuab pidevat vingumist, siis on tegemist tõesti lumehelbekestega, kellele ükski meetod poleks niiehknii sobiv.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 23:19; 15.11 11:40; 15.11 16:04; 15.11 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nagu ma aru olen saanud siinsetest kaeblemistest, on ninast kole valus ja võib veresooni vigastada. Kurgust võtmine ei ole valus, see on nagu tavaline bakteriproov vatipulgaga. Aga noh, kui see hetkeline okserefleks pole ka üleelatav ja nõuab pidevat vingumist, siis on tegemist tõesti lumehelbekestega, kellele ükski meetod poleks niiehknii sobiv.

Kurgust pole kuidagi mõnusam ja ninast võttes pole valus. Samasugune hetkeline ebamugavustunne, seega erilist vahet ei ole.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 16:06; 14.11 19:05; 15.11 12:58; 15.11 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga noh, kui see hetkeline okserefleks pole ka üleelatav ja nõuab pidevat vingumist, siis on tegemist tõesti lumehelbekestega, kellele ükski meetod poleks niiehknii sobiv.

ah, näitad äkki, kus ma vingunud olen? mul pole olnud isegi mingit vajadust seda proovi anda. nentisin lihtsalt, et väheusutav, nagu see võiks olulsielt mõnusam olla.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 16:34; 15.11 00:44; 15.11 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, võtke ennast ometi kokku. Mul 13. aastane tütar on sel sügisel juba kaks korda pidanud covidi testi tegema ja ütles, et pole hullu midagi – enne esimest korda kartis, sest meedias on see ebamugavustunne nii üle paisutatud aga pärast ütles, et see käis nii kiiresti, et oli ainult korra ebamugav ja polnud hullu midagi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina ei saa aru, mis elu su lapseke elab et peab ju teist korda testima??
Mina pidevalt inimeste keskel töötav inimene, jõudsin nyyd esimesele testile nohu tõttu.

Ei maksa kurjaks siin minna! Keegi polegi vàitnud, et paanika on ja niinii jube on!

+1
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 16:04; 14.11 19:22; 15.11 15:39;
To report this post you need to login first.

Aga noh, kui see hetkeline okserefleks pole ka üleelatav ja nõuab pidevat vingumist, siis on tegemist tõesti lumehelbekestega, kellele ükski meetod poleks niiehknii sobiv.

ah, näitad äkki, kus ma vingunud olen? mul pole olnud isegi mingit vajadust seda proovi anda. nentisin lihtsalt, et väheusutav, nagu see võiks olulsielt mõnusam olla.

Ütlesid ju, et isegi selline igapäevane tegevus nagu hambapesu tekitab sul okserefleksi! Kogu meie perel ja nii mõnelgi tuttaval on covidi proovi kurgust võetud ja me pole keegi leidnud, et see vähemalgi määral ebamugav või hädaldamist väärt oleks. Olen aga korduvalt lugenud eestlaste kurtmist, kui kohutav see ninast võetav proov ikka on (kuni lauslolluseni välja, et see surkimime on ohtlik, kuna lõhub barjääri nina ja aju vahel). Seepärast mainisingi teistes riikides kasutatavat alternatiivi, mis mu enda kogemuse põhjal pole sugugi ebamugav. Minugi jutt oli pelk nending, et on olemas meetod, mis ebamugavust ei tekita, ent annab sama tõhusa tulemuse.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 23:19; 15.11 11:40; 15.11 16:04; 15.11 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina ei saa aru, mis elu su lapseke elab et peab ju teist korda testima?? Mina pidevalt inimeste keskel töötav inimene, jõudsin nyyd esimesele testile nohu tõttu. Ei maksa kurjaks siin minna! Keegi polegi vàitnud, et paanika on ja niinii jube on!

Mis mõttes, mis elu ta elab. Kui haiglasse pead minema, pead testi tegema, Mõni perearst nõuab iga visiidi eel testi, Eestist välja või tagasi sõites võidakse nõuda testi. Neid põhjusi on palju peale paanika.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 16:06; 14.11 19:05; 15.11 12:58; 15.11 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus võetakse koroonaproovi kurgust?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kus võetakse koroonaproovi kurgust?

Eestis ei võetagi kuskil.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 23:19; 15.11 11:40; 15.11 16:04; 15.11 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurguproovi valenegatiivsete vastuste osakaal on liiga suur, et seda eelistada.

Aga nendele täiskasvanud hädatsejatele, kellele ninaneelust võetav proov nii talumatu on – te peaksite võtma eeskuju nn vähilastest, kes oma protseduure ja keemiaravi nii vapralt taluvad.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel tehti. Võtmine kestis kummasti sõõrmest 5 sekundit ja polnud hull. Aga pärast ca paar tundi pea valutas/kumises, laps oli kuidagi vaikne.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile testimas. Ei olnud mingit valu, ainult natuke kihelev tunne. Kõik käis väga kiiresti.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka hiljuti testimas, testijaks oli veidi järsu jutuga venelanna: istuge sinna tooli peale. Kaks tooli oli kõrvuti, istusin lähima peale. Ei istuge teise tooli peale. No istusin siis teise tooli peale. Ajasin proovi võtmiseks pea üsna kuklasse nagu testija käskis (ja olin ka mingitel piltidel näinud), eelneva suhtluse põhjal ootasin, et nüüd keerutatakse ka pulka nina südamest. Midagi ta ütles ka, et nüüd hingake sisse ja nüüd välja, vähemalt nii ma aru sain, aga selleks ajaks oli juba pulk sügaval ninas, valus polnud, aga piisavalt ebamugav, nii et pigistasin silmad ja ilmselt ka nina kinni. Kestis vist alla 5 sekundi, seega piisavalt lühike aeg, et taluda. Siis juhised teisest ninasõõrmest sisse ja välja hingamise kohta (ma oletan), minul ikka silmad ja nina kinni ja valmis see oligi.

Enne testimise algust pistis veel pabertaskurätiku pihku, seda mul tarvis polnudki.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tehti aastaid tagasi gripiga. Aga olin juba selleks ajaks raskelt haige – minu päeva ülikõrge palavik, tohutu nohu, ohatis ninaaugus jms. Esimene pulk panti nii äkitselt hoiatamata ninna, et tõmbasin selle arsti kätt hoides välja. Sain siis kõvasti õiendada aga kui ära minestasin ja kabineti täis oksendasin, siis ehmatasid arstid ka ära. Järgmised 2 pulka lubas arst hellemalt ja mitte nii sügavale panna, selle ma elasin ilusti üle. Oleneb vist  tegijast.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile testimas. Ei olnud mingit valu, ainult natuke kihelev tunne. Kõik käis väga kiiresti.

Mul täna täpselt sama kogemus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik siinse foorumi külastajatest on naised ja neist enamik on vähemalt korra elus sünnitanud. Mind üllatab, et mõnesekundiline koroonatest üldse mingit furoori tekitab.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti oleneb kes seda teeb. Mõni oskab paremini, nii, et valus pole.

Mulle tegi mu mees kodus, täiesti pekkis(vabandan väljenduse pärast) kui valus see oli! Silmadest pisarad jooksid, küüned lõin lihtsalt tugitooli käetugedesse, nonii valus oli.

 

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 16:19; 26.11 22:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Covid testimine