Esileht Lapse ootamine Covid vaktsiin

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Covid vaktsiin

Postitas:

Tere,

Uurin maad, et kui paljud rasedad end vaktsineerida lasevad? Minu ITK ämmaemand väga soovitas, et rasedatel pidi Covid tihtipeale päris raskelt kulgema. Soovitas seda teha alates kuskil 14. nädalast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 10:41; 27.05 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasen teha niipea kui saan. Mõlemat süsti ei jõua võibolla sünnituse ajaks aga juba üks on parem kui mitte midagi. Mul tuttav kaotas lapse peale koroona põdemist kuu enne tähtaega.

Praegu 31 nädalat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaktsineeri enne kui sünnitanud. Pole kindel kuidas vaktsiin mõjub lapsele. Oleks rohkem statistikat st juba mitu aastat rasedaid vaktsineeritud, oleks lihtsam otsustada kindlalt

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan enne vaktsineerimist teha antikehade test. Antikehade olemasolul piisab vaid 1 vaktsiinist. Sest võib olla juhus kus oled covid 19 läbi põdenud enesele teadmata – asümptomaatiliselt.

Mõned arstid soovitavad mõned mitte.

Mina ise läbi põdenud asümptomaatiliselt ja vaktsiini ei rutta tegema,  vaktsiini kõrvalnähud asümptomaatiliselt läbi põdenutel võivad olla hullemad kui mitte läbi põdenutel.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 13:49; 14.05 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Soovitan enne vaktsineerimist teha antikehade test. Antikehade olemasolul piisab vaid 1 vaktsiinist. Sest võib olla juhus kus oled covid 19 läbi põdenud enesele teadmata – asümtomaatiliselt.</p>
Mõned arstid soovitavad mõned mitte.

Mina ise läbi põdenud asümtomaatiliselt ja vaktsiini ei rutta tegema, vaktsiini kõrvalnähud asümtomaatiliselt läbi põdenutel võivad olla hullemad kui mitte läbi põdenutel.

See sõna on asümPtomaatiline. Tuleb sõnast sümptom.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Soovitan enne vaktsineerimist teha antikehade test. Antikehade olemasolul piisab vaid 1 vaktsiinist. Sest võib olla juhus kus oled covid 19 läbi põdenud enesele teadmata – asümtomaatiliselt.</p>

Mõned arstid soovitavad mõned mitte.

Mina ise läbi põdenud asümtomaatiliselt ja vaktsiini ei rutta tegema, vaktsiini kõrvalnähud asümtomaatiliselt läbi põdenutel võivad olla hullemad kui mitte läbi põdenutel.

See sõna on asümPtomaatiline. Tuleb sõnast sümptom.

Väga vabandan just vaatasin ,et miskipärast muudab telefon sõna nii valeks ja veel mõne sõnaga on nii , kui kohe ei jälgi siis vale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 13:49; 14.05 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel nädalal oli alles Delfis videointervjuu kus naistearstide liidu juht ja Marje Oona andsid ülevaate rasedate KKK-st. Ma ei hakka edastama mida öeldi nende rasedate kohta kes paaniliselt väidavad et rasedatele mõjub halvasti, st lootele.

Igal juhul teha, seda ütles ka minu naistearst – rasedad on Covidile vastuvõtlikumad ja põevad raskemalt (TÜK-i intensiivis on väga raskes seisus rasedaid olnud).

Ka imetavale emale on väga soovitatav teha süstid.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba tehtud. Tegin 6. ja 9. rasedusnädalal. Seni kõik korras.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus eelviimase Käoga. Käisin täna arsti juures ja kuulsin sarnast juttu.

Vaktsiinis endas ei ole midagi kahjulikku, mis võiks lootele üle kanduda/halvasti mõjuda. Ainus, mis võib rasedusele mõju avaldada, on vaktsineerimisest tulenev võimalik kõrvaltoime kõrge palaviku näol ja siis on oluline palavik paracetamoliga alla võtta. Kuid nagu teada, siis kõrget palavikku kõrvaltoimena paljudel ei olegi.

Minul igatahes soovitas arst vaktsineerimine lõpuni viia (mul esimene doos tehtud enne kui rasedusest teada sain).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lugenud, et naistearstid ikka soovitavad, Covid ise on ikke hull.

_

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tehtud, 4. ja 7. nädal sain süsti. Siiani kõik hästi ja süda rahul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedatel kulgeb covid tavaliselt raskemalt kui sama vanadel mitte rasedatel, lisaks suurem risk sattuda intensiivravile ja enneaegse sünni risk. TÜKis olnud intensiivravil ka alla 30a rasedad nt. Otsustasin vaktsiini teha kui sain Pfizeri. Pfizeril ja Modernal on juba uuringuid rasedatega. Nt üks USAst, kus osales ca 35000 naist ja üks väiksem uuring ca 130 naisega, kellest osad olid imetavad emad ja osad rasedad. Lisaks arvatakse, et ka lapsel on siis mõningane immuunsus, kuna nabaväädi verest on antikehi leitud. Tundsin ise kindlamalt kui sain vaktsiini teha kolmandas trimestris, saan nüüd teise doosi ka enne sünnitust kätte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lugenud, et naistearstid ikka soovitavad, Covid ise on ikke hull.

_

Samas kui ma ametlikke allikaid ja vaktsiine infolehte loen, siis sealt ei tule sõnumit, et iga rase peaks ennast vaktsineerima.

Nt,

”COVID-19 vaktsiini manustamist raseduse ajal tuleb kaaluda ainult olukorras, kus võimalik kasu kaalub üles võimaliku riski emale ja lootele”.

“Vaktsineerimise kasuks võiks otsustada naine, kellel on mõni kaasuv haigus, mille tõttu võib olla suur risk COVID-19 haiguse raskeks kulgemiseks või keskmisest suurem nakatumisrisk, näiteks lapseootel tervishoiutöötaja.“

”Rahvusvaheline Naistearstide Föderatsioon (FIGO), mille liige on ka Eesti Naistearstide Selts, toetab lapseootel ja imetavate emade vaktsineerimist koroonahaiguse vastu, arvestades seejuures nakatumisriski, raseduse suurust, ema tervislikku seisundit jmt.”

”Vaktsineerimine on isiklik otsus, mille tegemisel tuleb alati kaaluda individuaalseid kasusid ja riske.” jne.

Ehk siis ei ole nii, et 100% rasedaid tuleb süstida, vaid ikka võimalike riske ja kasusid arvestades. Ja kokkuvõtteks ikka vastutad oma otsuse eest ise, kuna kliinilisi uuringuid rasedatega pole veel tehtud.

Ise kaldun arvamusele, et kuna kroonilisi haigusi ei põe ja oma eluviisi suudan muuta riskide minimeerimiseks (kodukontor, ringi ei liigu eriti, poest tarnitakse aju koju, lasteaialaps kodune jne), siis lükkan vaktsineerimise edasi aegadesse, mil laps juba käes on. Kahtlusi muidugi on, eriti nüüd kui vaktsiinid kättesaadavamaks muutunud.

 

 

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen terve perega sisuliselt aasta aega isolatsioonis olnud sh laps ei käi lasteias, mees töötab 95% kodust jne. Samas ka mitte nüüd 100%. Last viin paar korda nädalas eraõpetaja juurde, kes on vaktsineeritud ja nüüd käisime paar päeva hotellis, mis küll oli inimestest tühi, aga siiski. Samuti oleme sugulastel paaril korral külas käinud, kui on nn eriline vajadus olnud (vanaisa surm, vanaema toetamine pärast seda jne). Rasedusaegse oksendamisega käisin tihti EMO-s jne.

Lugesin ise selle teema kohta palju ja leidsin ka selle sama jutu, mis eelmine kägu, et raseda vaktsineerimine sõltub. Ei öelda kuskil, et see on ohutu ja seda tuleks kindlasti teha. Samuti ei öelda, et ärge tehke. Ikka see jutt, et tuleb kaaluda saadavat kasu ja kahju ning nõu pidada oma arstiga jne.

Tegin ka antikehade testi ja lootsin, et vb olen juba läbi põdenud, aga ei olnud.

Käisin siis lasteaialapsega perearstil puugivaktsiini saamas ja küsisin, mis tema arvab. Tema ütles, et tema ei teeks hetkel (väikelinna perearst). Küsisin siis oma ämmaemandalt ja tema ütles, et tema ei teeks veel (nn suurlinna ämmaemand). Samuti küsisin oma naisteratsilt ja ka tema ütles, et tema ei teeks praegu (nn suurlinna arst).

Nende põhjused olid ka ikka sellised, et sisuliselt on mul võimalik ju ennast isoleerida, sest tööl ma ei käi, mees saab ennast vaktsineerida, last saan ka kodus hoida. Nende mõte oli, et kui ma oleks nn eesliinitöötaja, tugevas riskigrupis vms, et siis ehk tasuks kaaluda. Hetkel suvi tulemas, rohkem veel saab looduses liikuda ja kuna mul ca 20 nädal kaksikud ja mind eelnevate rasedustega sümfüüsivalu suhteliselt vara voodisse murdnud, et siis ei ole mul seda nn liikuvat aega enam palju ka jäänud, arvestades, et kaksikud sünnivad ka nn enneaegsena.

Ise ka põen muidu, et aga ehk jään ikkagi haigeks, sest suvel nüüd päris 100% kodune ka ei tahaks olla. Lasteaialapsele tahaks ikka vahva suve kindlustada (Lottemaad ja värgid). Ja ma ei ole muidu üldse mingi vaktsiinivastane. Samas, ma praegu kaldun ikka sinnapoole, et pigem siis ikkagi ei tee. Tegelikult ei ole ju teada, kuidas pikas perspektiivis lootele see vaktsiin mõjub. Loodetavasti ei pea kahetsema oma otsust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämmakas (ITK), naistearst (ITK) ja perearst (Rae vald) samas kõik tungivalt soovitasid ära teha, sest rasedate kohta on nüüdseks kogutud piisavalt infot (lõpuni kandnud rasedate sh), mille põhjal kasud kaaluvad kahjud suuresti üle. Paar rasedat sõbrannat on oma vaktsiinidoosid kätte saanud ja seni õnneks kõik hästi. 🙂 Üks neist hakkab peagi sünnitama, beebiga on kõik korras ja rasedus täiskantud. Lisaks saab ka beebi siis mingisuguse immuunsuse. Kahtlesin pikalt, aga sisetunde põhjal otsustasin siiski ära – mul on 27.mail aeg kirjas, lähen Confidosse ja tehakse Moderna süst. Eks siis paistab. 🙂 Ühel minu sõbrannal sündis enneaegne laps erinevate komplikatsioonidega ja erakorralise keisriga – põdes just enne seda COVID-it.. enne seda riskigruppi ei kuulunud. Lugesin teisest teemast siinsamas Perekoolis just enne, et osadel, kes COVID-it põdenud, on beebi kasvult väiksem kui peaks lõpujärgus. Loomulikult võib minul (ja kõigil meil) kõik minna hästi, ja loodan, et lähebki – aga mul endal teine trimester ja suvi on ees, siis kindlasti kuskil ringikäimist ette tuleb + piiranguid leevendatakse. Eks igaüks tunneb, mis neile kõige õigem otsus on – siinkohal vist ei ole seda “õige-vale” lähenemist mõtet otsida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 14:27; 02.06 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan järgmisel nädalal esimese Pfizeri. Selleks hetkeks 17+  Küsisin ka Šoisilt üle, kes teab täpselt minu rasedusega seonduvaid riske, ja siiski soovitas vaktsineerida.
Soovin ise ka suvel veidi muretumalt võtta ja vahel restos ja kontserdil käia. Seni olen väikse lapsega koguaeg kodus olnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 15:46; 27.05 07:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on vaktsineerinud ka preeklampsia riskiga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.05 22:13; 27.05 12:13; 27.05 13:09; 27.05 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on vaktsineerinud ka preeklampsia riskiga?

Kohe olen

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 15:46; 27.05 07:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on vaktsineerinud ka preeklampsia riskiga?

Mina ka järgmine nädal tegema, hinnatud on preeklampsia risk ”kõrgeks”. Vaktsiineerida on väga tark otsus, sest kui lõpupoole peaks Covidisse haigestuma ja ka preeklampsia välja peaks lööma, siis… no palju õnne tõesti.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! Mul puges kahtlus hinge, aga sain ka ämmaemandaga nüüd räägitud. Lähen täna vaktsineerima.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.05 22:13; 27.05 12:13; 27.05 13:09; 27.05 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti lasen ennast vaktsineerida. Ämmaemand oli väga rahul kui kuulis, et mul esimese süsti aeg juba kirjas. Samuti meeldis talle kui uuris, millise vaktsiini kasutks tsustasin ja ma siis seletasin, et harisin ennast selles vallas põgusalt ja kuna ainult mRNA vaktsiine soovitatakse rasedatele, neid on meil saadaval 2 Moderna ja Pfiser, kuid kuna Moderna kaitseprotsent on palju väiksem kui Pfiseri oma, siis eelistasin pigem nädal-paar kauem oodata ja panin aja Pfiserile.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti lasen ennast vaktsineerida. Ämmaemand oli väga rahul kui kuulis, et mul esimese süsti aeg juba kirjas. Samuti meeldis talle kui uuris, millise vaktsiini kasutks tsustasin ja ma siis seletasin, et harisin ennast selles vallas põgusalt ja kuna ainult mRNA vaktsiine soovitatakse rasedatele, neid on meil saadaval 2 Moderna ja Pfiser, kuid kuna Moderna kaitseprotsent on palju väiksem kui Pfiseri oma, siis eelistasin pigem nädal-paar kauem oodata ja panin aja Pfiserile.

Kas oskad viite anda, kus näidatud, et palju väiksem on kaitseprotsent? Ise leidsin, et Moderna puhul 94,1 (jah, 65+ vanusegrupis efektiivsus langeb 86-ni) ja Pfizer 95. See ei tundu nii üüratu vahe olevat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.05 22:13; 27.05 12:13; 27.05 13:09; 27.05 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte Janssenit teha? Saab ühe süstiga tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 10:41; 27.05 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma detailideni ei tea, aga saan aru, et Moderna ja Pfizer on mRNA-põhised ja Janssen adenoviirusel põhinev. Ehk siis viimane sisaldab teist viirust.

Esimesed tunduvad raseduse korral ohutumad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.05 22:13; 27.05 12:13; 27.05 13:09; 27.05 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma detailideni ei tea, aga saan aru, et Moderna ja Pfizer on mRNA-põhised ja Janssen adenoviirusel põhinev. Ehk siis viimane sisaldab teist viirust.

Esimesed tunduvad raseduse korral ohutumad.

Janssen ja Astra Zeneca on mõlemad adenoviirusel põhinevad, aga see “viirus” ei oma komponente iseenda paljundamiseks, seega mingit nakkusohtu ei ole. Küll aga tundub trombirisk olema seotud justnimelt selle adenoviirusega ja esineb nii AZ kui Jansseni vaktsiini puhul. Erinevalt AZ-st pole Jansseni kasutamist alla 50 aastaste puhul keelatud, aga mina kasutaks pigem mRNA vaktsiini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal tagasi oli mul esimene vaktsiin (Moderna). Süstekoht oli paar päeva valus, veidi valutas ka ülejäänud keha, aga muud viga ei olnud. Beebi põksib rõõmsalt kõhus edasi ja juba on natuke julgem olla ka, eriti nüüd, kui piiranguid suuresti leevendati. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 14:27; 02.06 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba tehtud. Tegin 6. ja 9. rasedusnädalal. Seni kõik korras.

Anna siis teada kui ara sünnitad. Kuidas lapse tervis jne

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 09:16; 06.06 09:21; 15.07 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti lasen ennast vaktsineerida. Ämmaemand oli väga rahul kui kuulis, et mul esimese süsti aeg juba kirjas. Samuti meeldis talle kui uuris, millise vaktsiini kasutks tsustasin ja ma siis seletasin, et harisin ennast selles vallas põgusalt ja kuna ainult mRNA vaktsiine soovitatakse rasedatele, neid on meil saadaval 2 Moderna ja Pfiser, kuid kuna Moderna kaitseprotsent on palju väiksem kui Pfiseri oma, siis eelistasin pigem nädal-paar kauem oodata ja panin aja Pfiserile.

Irw. Inimesed annavad oma tervise eest vastutamise neile, kes nende tervise eest ei vastuta.

edu eksperimentaalvaktsiiniga!

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 09:16; 06.06 09:21; 15.07 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain esimese süsti Pfizerit 21+3, enesetunne oli ja on hea, laps siputab ja põtkib endiselt. Ainus kõrvalnäht oli süstekoha kerge valulikkus, mis kestis poolteist päeva. Mu otsusel raseduse jooksul ära teha sai määravaks, et lugesin seda uuringu kokkuvõtet https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2104983?fbclid=IwAR1HsoRE7QPUScVyiMwv56dMtqR0Xe8wA7RrqazHF3qnflEFqmcLHIXsoVg
Ja see, et ei suuda enam mitu kuud eemal hoida kõigist & kõigest + kolmandal trimestril tundub covidit põdeda ikka üsna rets.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain esimese Pfizeri doosi siis kui ma veel rase ei olnud ja teise doosi 4. rasedusnädalal. Ei olnud korrakski kahtlust mitte vaktsineerida, sest olin selle kohta piisavalt uurinud ametlikest allikatest (USAs on mRNA vaktsiinidega 35,000+ rasedat juba vaktsineeritud ja nende statistika ei erine mingilgi määral mittevaktsineeritute statistikast mis puudutab raseduse kandmist ja lapse sünnitamist). Samuti Tallinna erakliiniku naistearst, kelle juures ennast arvele võtsin, soovitas kindlasti vaktsineerida, sest rasedad on riskigrupis ja lapse elu satub otseselt ohtu siis kui sa koroona saama peaks.

Õnneks mul mingeid kõrvalnähte vaktsiinist polnud. Süste torkekohta oli järgmine päev veidike tunda, aga seda ka vaid siis kui üritasin teadlikult seda tunnetust otsida. 6+3 kui ultraheli tehti, oli loote südamelöögid juba kuulda ja loode 6,23 mm pikk. Kõige ohtlikum vaktsineerimise juures ongi vaktsiini kõrvaltoimed (kõrge palavik), vaktsiinid ei saa aga kuidagi last ennast kahjustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Lapse ootamine Covid vaktsiin