Esileht Lapse ootamine Detsembri beebid 2024

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Teema: Detsembri beebid 2024

Postitas:
Kägu

Minul arst 29.04 ja ikka ITKs. Esimese lapsega olin ka seal jälgimisel ja sünnitasin ka. Pole ühtegi halba sõna öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuida teil sümptomitega on?

Mul hakkas 6+ täiega iiveldama ja no ikka väga nnab tunda, terve päeva. Ainult siis on hea, kui õues jalutan. Eelmise lapsega oksendasin 8 kuud 🥴

Teine asi, et alaseljavalud ei lase magada. Mitu ööd juba ärkan 3-4 ajal ja rohkem und ei saagi. Eelmistega selliseid seljavalusid ei mäleta. Võimalik, et kuna eelmisest lapsest nii väike vahe j vahepeal üks katkemine ka, siis keha on väga nõrk 🙁

L.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 5+nädal ja ausalt no väga rase on olla. Esimesega sellist asja polnud.

Pisted kõhus, kõht kinni, mega rasked rinnad(olen keskmisest ka rinnakam) + pluss vajan suuremat nr juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täitus täna 7 nädalat ning täna öösel oli erkpunast veritsust ning tuli ka väike kirsisuurune tükk.. Esimene ultraheli aeg on alles kahe päeva pärast, olen nii mures 🙁
On kellelgi samasugust kogemust olnud ning kõik on ikkagi korras olnud?

Päike

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täitus täna 7 nädalat ning täna öösel oli erkpunast veritsust ning tuli ka väike kirsisuurune tükk.. Esimene ultraheli aeg on alles kahe päeva pärast, olen nii mures 🙁

On kellelgi samasugust kogemust olnud ning kõik on ikkagi korras olnud?

Päike

Mina läheks sinu asemel esimesel võimalusel emosse. Minul oli selline olukord ja hästi see ei lõppenud.. loodan, et sul on ikka kõik korras, aga mina läheks emosse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täitus täna 7 nädalat ning täna öösel oli erkpunast veritsust ning tuli ka väike kirsisuurune tükk.. Esimene ultraheli aeg on alles kahe päeva pärast, olen nii mures 🙁

On kellelgi samasugust kogemust olnud ning kõik on ikkagi korras olnud?

Päike

Kuidas sul läheb? Kas käisid EMOs näitamas?

L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun samuti vestlusega. Paar nädalat tagasi sain paar positiivset testitulemust ja TA peaks olema 14.12. Ämmakale 3. mail, ei suuda ära oodata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ämmakale minek juba uuel nädalal, ei jõua ära oodata!
Täitsa lõpp kus mul on alles isud siin igapäevaselt, mul esimese kahe lapsega oli null isu ja nüüd istun siin silmad pisarais kuna kartulisalati isu on NII Suur😂

 

Präänik

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heihei. Tulekul 5s laps. Uskumatu ikka et võtsin selle teekonna uuesti ette. Aga saame hakkama. 🙏

Veidi kardan ka.. sest rasedusdiabeet on kohe platsis.

Täna hommikul sain esimesed triibud. On küll hele triip aga olemas. Peaks olema 3+3 nädalat ja tähtaeg 2.01. Aga nädal varem esilekutsumine seega jään ilusti detsembribeebidesse. Ehk siis tuleb jõulubeebi ilmselt. 😍

 

missy32

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka, oleme proovinud pea aasta ja aprillis kohe tundisin, et õnnestus.

Esimene rasedus ja sellega kaasnevad hirmud:)

Tänasega peaks olema 5+6, 25.04 on esimene uh (ämmakas ise otsustas, olen käinud juba ka hcg-d mõõtmas)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun teemaga.

Eile tegin testi, enda arust nagu nägin imeõrna triipu aga mees ei näinud midagi. Täna tegin uuesti ja triip on küll õrn aga täitsa olemas 😊

TA peaks olema 20.12

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

emmed, kuidas te hakkama saate sõja hirmudega?
kuna omal keiser tulemas siis nii suur mure kas sellel ajal haigla alles on või töötab. Enamus ju lahkuvad Eestist aga ise minna ei saa. Tunnen et see teema ajab nii stressi.. aga rasedana ei tohiks ju stressata.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun samuti teiega 😊
Esimene positiivne test saadud 1.aprill, kui oli umb 3+4 rasedust ja 2. aprill oli veretestis HCG alles 38,1.

Kodus tegin rahustuseks niikaua teste kuni testjoon oli tsipa tumedam kui kontrolljoon.

Eile sai ka esimene ämmaka visiit tehtud ja oli õrnalt näha ka pisikest kriipsu tuksumas ❤️ Suuruseks öeldi 6+0 ja TA 12.12.

Pea 2 aastat proovinud ja nüüd siis esimene beebi tulemas😊

Sümptomitest kõrgem temperatuur, vahel pisted kõhus ja tundub, et iiveldus hakkab rohkem kätte jõudma.

 

Signe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

emmed, kuidas te hakkama saate sõja hirmudega?

kuna omal keiser tulemas siis nii suur mure kas sellel ajal haigla alles on või töötab. Enamus ju lahkuvad Eestist aga ise minna ei saa. Tunnen et see teema ajab nii stressi.. aga rasedana ei tohiks ju stressata.

Täiesti arusaamatu miks üldse selliseid asju mõelda ja ette karta asja mille saabumine on ebatõenäoline. Sõda oleks võind tulla millal iganes ka varem juba. Jah, on inimesi kes kolivad ära, a selleks on palju põhjusi-valitsus, maksud, hea elu Hispaanias jne. Ära karda olematuid asju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

emmed, kuidas te hakkama saate sõja hirmudega?

kuna omal keiser tulemas siis nii suur mure kas sellel ajal haigla alles on või töötab. Enamus ju lahkuvad Eestist aga ise minna ei saa. Tunnen et see teema ajab nii stressi.. aga rasedana ei tohiks ju stressata.

Mis sõda meil praegu käib või tulemas on?

Spekulatsioonid ja sosinad on käinud alati igas riigis ja igal ajal. Kõike ei tasu kuulama jääda.

Ilmaasjata ei ole tasu muretseda. Ootamatuid või ebameeldivaid asju võib alati juhtuda, sellepärast ei pea elu seisma jääma 🙂

Inimesed kolivad, sest poliitikud on lihtinimestele silmuse kaela pannud ja nii mõnedki tunnevad, et mujal on parem ja kui mitte parem, siis vähemalt etem kliima.

Mul endal tuleb 3. keiser. Ei muretse.

A.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

kellel mitmes rasedus, millal hakkas kõht välja paistma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega ei mäleta, aga teise lapsega paistis kõht selgelt kõrvaltvaatajale alles 7.kuul. Seni sai riietega ära petta. Ise nägin ja tundsin juba teisel kuul, kui alakõht muutus teistsuguseks.

Täna on 5+5. Suus teist päeva metalli maitse, nägu punne täis, alakõht oleks justkui paistes. Rindade tundlikkus on normaliseerunud, aga korv vähemalt ühe numbri võrra suurem. Hakkab tekkima väsimus ja tõrge teatud söökide-jookide (nt kohv) osas.

Sõjas osas – elu ei saa elamata jääda. Peidan pea liiva alla ja elan oma roosas mullis.

Lote

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

kellel mitmes rasedus, millal hakkas kõht välja paistma?

Ma ootan kolmandat last praegu. Teise rasedusega hakkas alles mingi 16-20ndl välja paistma. Seekord ilmselt tuleb kiiremini, praegu juba talje on kadunud, pole nagu raseda kõht, aga 2 kuud tagasi olin siledam ja talje oli ka kitsam 😁 praegu jäin rasedaks kui eelmine laps oli 11k. Mida väiksem vahe, seda kiiremini vist välja lööb.

L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun ka detsembri ootajatega, tulemas esimene ja väga oodatud beebi. Kalkulaatori järgi on TA 21.12. Tunnustest on siiani kõrgenenud temperatuur, aeg-ajalt nõrk kõhuvalu ja väsimus.

 

H

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

kellel mitmes rasedus, millal hakkas kõht välja paistma?

Ma ootan kolmandat last praegu. Teise rasedusega hakkas alles mingi 16-20ndl välja paistma. Seekord ilmselt tuleb kiiremini, praegu juba talje on kadunud, pole nagu raseda kõht, aga 2 kuud tagasi olin siledam ja talje oli ka kitsam 😁 praegu jäin rasedaks kui eelmine laps oli 11k. Mida väiksem vahe, seda kiiremini vist välja lööb.

L.

Ootan kolmandat.

Esimese lapsega lõi välja alles 25+

Teise lapsega oli mul juba 10+ raske varjata (laste vahe mitu aastat). Eks näis, kuidas nüüd.

Muretsen kaalu pärast, sest võtan rasedusega tohutult juurde (mõlema eelmisega 30kg) ja raske ja rõve on olla..

Ei, ma ei õginud meeletult. Sõin normaalselt ja pigem tervislikult. Polnud ka preeklampsia ega ras. diabeediga tegemist. Tegin trenni jne. See kaal lihtsalt minu eripära.

Võin öelda, et olen üks nendest, kes rasedust ei naudi.

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A. Kas sul algkaal väike? Tavaliselt need kellel algkaal väike, võtavad rohkem juurde.

Ma ise võtsin esimesega 28kg juurde. Teisega võtsin 13kg. Ja ma kaalun praegu täpselt sama palju nagu sünnitama minnes, ehk siis mul õnnestus vahepeal veel juurde võtta.

Mul on algkaal ka suur. Suht masendav jah see kaalu teema. Aga tuleb ära kannatada ja ehk saab end hiljem kätte võtta.

L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A. Kas sul algkaal väike? Tavaliselt need kellel algkaal väike, võtavad rohkem juurde.

Ma ise võtsin esimesega 28kg juurde. Teisega võtsin 13kg. Ja ma kaalun praegu täpselt sama palju nagu sünnitama minnes, ehk siis mul õnnestus vahepeal veel juurde võtta.

Mul on algkaal ka suur. Suht masendav jah see kaalu teema. Aga tuleb ära kannatada ja ehk saab end hiljem kätte võtta.

L.

Algkaal on 56-57, nii et tegelikult täitsa normis aga olen pigem vormis ja sale jamh. V.a raseduse lõpus. Siis müttan ringi.

Loodan, et seekord läheb mõlemil kaaluga paremini 😊!

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kuidagi nii nördinud/õnnetu täna kui aus olla. Lõpuks oli ämmaemanda visiit, näha oli rebukotti ja õrnalt vist loodet ja muud ei miskit, et liiga vara veel. Seega targemaks ei saanud ja 2 nädala pärast tagasi alles. Arst ütles kuna olen pisut kogukas siis ka seetõttu kehvem näha. Samas riskid samad ja kõrged nagu eelmise kahe rasedusega. (preeklampsia oht ja rasedusdiabeet) Kahe armiga emakas ja ma ei teagi kas sattusin kehva arsti juurde aga ära tulles tundsin ennast nii kohutavalt lihtsalt. Kui see nii riskantne rasedus siis miks teise rasedusega juba seda juttu nii ei rõhutatud.

 

Tuli korralik halapostitus aga oli vaja end välja elada..

 

Präänik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kuidagi nii nördinud/õnnetu täna kui aus olla. Lõpuks oli ämmaemanda visiit, näha oli rebukotti ja õrnalt vist loodet ja muud ei miskit, et liiga vara veel. Seega targemaks ei saanud ja 2 nädala pärast tagasi alles. Arst ütles kuna olen pisut kogukas siis ka seetõttu kehvem näha. Samas riskid samad ja kõrged nagu eelmise kahe rasedusega. (preeklampsia oht ja rasedusdiabeet) Kahe armiga emakas ja ma ei teagi kas sattusin kehva arsti juurde aga ära tulles tundsin ennast nii kohutavalt lihtsalt. Kui see nii riskantne rasedus siis miks teise rasedusega juba seda juttu nii ei rõhutatud.

Tuli korralik halapostitus aga oli vaja end välja elada..

Präänik

Kui suur su rasedus olema peaks päevade järgi?

Uh tehti ju ikka vaginaalselt? Seal küll ei tohiks see kõhurasv mõjutada millegi nägemist 🥴

Minul ka kahe armiga emakas ja ma panin kohe aja riskirasedusele spetsialiseerunud arstile. Käisin tema juures ka viimase rasedusega, mis katkes.

L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

kellel mitmes rasedus, millal hakkas kõht välja paistma?

Ma ootan kolmandat last praegu. Teise rasedusega hakkas alles mingi 16-20ndl välja paistma. Seekord ilmselt tuleb kiiremini, praegu juba talje on kadunud, pole nagu raseda kõht, aga 2 kuud tagasi olin siledam ja talje oli ka kitsam 😁 praegu jäin rasedaks kui eelmine laps oli 11k. Mida väiksem vahe, seda kiiremini vist välja lööb.

L.

Ootan kolmandat.

Esimese lapsega lõi välja alles 25+

Teise lapsega oli mul juba 10+ raske varjata (laste vahe mitu aastat). Eks näis, kuidas nüüd.

Muretsen kaalu pärast, sest võtan rasedusega tohutult juurde (mõlema eelmisega 30kg) ja raske ja rõve on olla..

Ei, ma ei õginud meeletult. Sõin normaalselt ja pigem tervislikult. Polnud ka preeklampsia ega ras. diabeediga tegemist. Tegin trenni jne. See kaal lihtsalt minu eripära.

Võin öelda, et olen üks nendest, kes rasedust ei naudi.

A.

Sama asi. Esimese lapsega kaal tuli nagu õhust juurde. Sain pidevalt riielda ämmaka käest. Mul muutus juba kaalu jälgimine kinnisideeks. Tegin jõutrenni ja oma 8km kõndi igapäevaselt kuni lõpuni. Lõpuks peale sünnitust keha lasi selle vee vabaks mis ta kogunud oli. Olin lihtsalt vett nii täis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kuidagi nii nördinud/õnnetu täna kui aus olla. Lõpuks oli ämmaemanda visiit, näha oli rebukotti ja õrnalt vist loodet ja muud ei miskit, et liiga vara veel. Seega targemaks ei saanud ja 2 nädala pärast tagasi alles. Arst ütles kuna olen pisut kogukas siis ka seetõttu kehvem näha. Samas riskid samad ja kõrged nagu eelmise kahe rasedusega. (preeklampsia oht ja rasedusdiabeet) Kahe armiga emakas ja ma ei teagi kas sattusin kehva arsti juurde aga ära tulles tundsin ennast nii kohutavalt lihtsalt. Kui see nii riskantne rasedus siis miks teise rasedusega juba seda juttu nii ei rõhutatud.

Tuli korralik halapostitus aga oli vaja end välja elada..

Präänik

Kui suur su rasedus olema peaks päevade järgi?

Uh tehti ju ikka vaginaalselt? Seal küll ei tohiks see kõhurasv mõjutada millegi nägemist 🥴

Minul ka kahe armiga emakas ja ma panin kohe aja riskirasedusele spetsialiseerunud arstile. Käisin tema juures ka viimase rasedusega, mis katkes.

L.

Tere tere,
uh oli jah vaginaalselt, ei oskagi öelda mis segas. Ütles, et naistel kellel suurem kmi ongi keerulisem🤷‍♀️ Samas mul liiteid palju kõhus. No kurja nii suur naine ma ka nüüd ei ole😁
Jah ka mulle pandi riskirasedatega tegelevale arstile nüüd aeg kirja. 2 nädalat ootamist jälle..
Päevade järgi sai täna täpselt 6 nädalat täis.

Präänik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Annan ennast ka siia üles. TA on OV järgi 6.12, viimase UH järgi 8.12. Tänaseks siis peaks rasedust olema ca 7+3. Väga ei julge rõõmustada, kuna algusest saati on määrinud (alguses kahtlustasin emakavälist, kuna seda varem juhtunud, kuid emos kinnitati emakasisene rasedus) ja see kukkumine oleks valus. Küll aga südamekese tuksumine nähtud ja arvele võetud. Tulemas on neljas laps, ees kaks enneaegset keisrit. Rasedusdiabeet oli mõlemal korral ning viimasega ka preeklampsia oht. Järgmine visiit on kirjas mai teiseks nädalals. Seni lihtsalt muretsen, sest kohati määrib ikka päris punakalt.

Muhv

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin täna igavusest uue rasedustesti, kuna mul oli neid varuga ette ostetud ja no tundua hea mõte. Igatahes testi triip on palju heledam, kui kontrolltriip ja võrreldes eelmise testiga ka heledam 🙁

Ma lähen alles homme arstile esimest korda. Dets oli katkemine ja no nii hirmus on see rasedus peale katkemist. Ongi ainult üks pidev hirmus elamine ja midagi teha ei julge 🙁 Küll meid naisi ikka pannakse asi läbi elama 🙁

L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin täna igavusest uue rasedustesti, kuna mul oli neid varuga ette ostetud ja no tundua hea mõte. Igatahes testi triip on palju heledam, kui kontrolltriip ja võrreldes eelmise testiga ka heledam 🙁

Ma lähen alles homme arstile esimest korda. Dets oli katkemine ja no nii hirmus on see rasedus peale katkemist. Ongi ainult üks pidev hirmus elamine ja midagi teha ei julge 🙁 Küll meid naisi ikka pannakse asi läbi elama 🙁

L.

Asju läbi elama st.

L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju jaksu, tugevat närvi ja mis peamine– positiivse hoiakut kõikidele ootajatele ja närveerijatele!

Ojaa, see muretsemine ja teadmatus, mis meie sees praegusel hetkel toimub on nii närvesööv. Minul endal on kogu aeg emotsioonide ameerika raudtee. Muretsen halliks ja olen närvipundar ja siis tuleb mingi sisemine rahu ja positiivne kindlus. Kuigi meie praegune ootus on täielik üllatus, ei suudaks ma kaotusega küll enam leppida. Ka mul on varasemaid katkemisi ja ei oska kuidagi rahulikult võtta seda asja.

Muhv

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )


Esileht Lapse ootamine Detsembri beebid 2024