Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Diagnostiline laparoskoopia

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Diagnostiline laparoskoopia

Postitas:
Kägu

Tere,
kas kellelgi teist on kogemust diagnostilise laparoskoopiaga ? Kas oli tulemuslik ?
Minul on 2 last vanuses 12 ja 8, nüüd juba teist aastat proovin uuesti rasestuda, kahjuks tänaseks pole see õnnestunud. Mees uuritud, minul kõik muud analüüsid jms korras. Nüüd arvas arst, et kuna viimane laps oli keiser, siis ehk liited kasvanud ja saatis seetõttu laparoskoopiasse. Millega peaks arvestama, kuidas opp ja ettevalmistused välja näevad ? Olen minemas Tartu Ülikooli Kliinikumi. Kuna mul varasemalt olnud probleeme põiega, siis uurin, kas pannakse põiekateeter ja kuidas üldse need asjad käivad .
Tänan, kui keegi hea inimene oskab kommenteerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tehtud LTKH laparoskoopia tsüsti eemalduseks. Kateetrist ise ei tea midagi, pandi mask ette ja ärkasin teises ruumis. Oletan, et kateeter pannakse küll, aga opieelselt on vaja niikuinii olla söömata-joomata. Pärast olin 8 päeva haiguslehel, aga vot diagnostilise puhul ma ei oska nii täpselt öelda, kas haigusleht samamoodi min 8 päeva või rohkem.

 

Üldiselt arst nõustab põhjalikult opieelsel konsultatsioonil ja jagab lisamaterjale vajadusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

kas kellelgi teist on kogemust diagnostilise laparoskoopiaga ? Kas oli tulemuslik ?

Minul on 2 last vanuses 12 ja 8, nüüd juba teist aastat proovin uuesti rasestuda, kahjuks tänaseks pole see õnnestunud. Mees uuritud, minul kõik muud analüüsid jms korras. Nüüd arvas arst, et kuna viimane laps oli keiser, siis ehk liited kasvanud ja saatis seetõttu laparoskoopiasse. Millega peaks arvestama, kuidas opp ja ettevalmistused välja näevad ? Olen minemas Tartu Ülikooli Kliinikumi. Kuna mul varasemalt olnud probleeme põiega, siis uurin, kas pannakse põiekateeter ja kuidas üldse need asjad käivad .

Tänan, kui keegi hea inimene oskab kommenteerida.

Minul oli diagnostiline laparoskoopia detsembri algul 2021, küll Pärnus. Hommikul haiglasse, siis käisin anestesioloogi juures. Enne oppi umbes tunnike sain paar tabletti (rahusti ja valuvaigisti), pandi ka kateeter. Peale oppi sain päris kiirelt haiglast välja. Paar päeva oli valus kõndida, aga mitte midagi hullu. Haiguslehel olin nädala, sest töö nii kontoris kui ka veidi füüsilist, aga tegelikult poleks vajadust olnud, taastumine oli väga kiire. Opi käigus miskit ei leitud ja rasedus tuli juba samal kuul, kahjuks katkes ning siiani pole õnnestunud. Järgmine kuu saab 2a triipude püüdmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tehti enne teist last ka, küll juba 10 aastat tagasi. Operatsioonist taastumine minul polnud väga kerge, tekkis palavik, samuti oli üsna tugev kõhu- ja õlavalu (õlavalu on lapijärgselt üsna levinud) – aga kiiresti hakkas siiski paremaks minema olemine ja mõned päevad hiljem juba sain ringi liikuda, kodus toimetada. Haiguslehel olin nädala.

Mul kohe peale LAP-i rasedust ei tekkinud, midagi väga olulist ei avastatud ka, mingi tsüst vist eemaldati, kui õigesti mäletan. Igatahes rasedaks jäin täitsa ise u 2 aastat hiljem.

Nüüd olen samuti proovinud juba 2 aastat kolmandat last saada, pole seni õnnestunud. Vanemad lapsed sama suured inimesed nagu sulgi, seega hoian pöialt ja elan kaasa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehti samuti, kui üritasin esmakordselt 33a, üsnagi kaua aega tagasi. Ja selle käigus tuvastati 2 astme endometrioos, aga paar kuud peale operatsiooni siiski ka õnnestus, beebigi nüüdseks juba põhikooliealine. Taastumine sellest oli mul üsna kerge, mingeid vaevusi ei mäleta vähemasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Diagnostiline laparoskoopia