Esileht Ilu ja tervis Divertikuliidi operatsioon ja taastumine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Divertikuliidi operatsioon ja taastumine

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi on lasknud teha divertikuliidi (soolesopistuse) operatsiooni?  Kui, siis palun infot, kaua taastumine ja kuidas peale operatsiooni toimetada. Tean, et taastumine on individuaalne, aga kasvõi üldiseltki. Sooviksin just selle läbiteinud inimeste kommentaare.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Divertikuloosi ehk soolesopistustõve korral plaanilist operatsiooni ei tehta. Ka divertikuliidi ehk soolesopistuse põletiku ravi on esmajoones konservatiivne ehk antibiootikumidega. Opereerima minnakse erakorraliselt siis, kui divertiikel on nö. lõhkenud ja soolesisu on lekkinud kõhuõõnde ja tekkinud on kõhukelmeõõne põletik ehk peritoniit.

Aga võibolla on tõesti mõni harv olukord ka, millal võiks seda operatisooni plaaniliselt teha. Ehk teemaalgataja selgitab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ütles arst, et seda tehakse äärmisel vajadusel, see on raske lõikus ja ära lõigatakse jupp soolt, mitte üks divertiikul. Katsun hakkama saada ikka ilma lõikuseta

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud neid põletikulisi protsesse väga palju, kuigi olen toitumist jälginud (et mis seda võiks tekitada).  Kuna valud on vahepeal talumatud, kägaras maas paar päeva, hiljem kui antibiootikumid peale saavad-on ka taastumine ikka kõvasti üle nädala. Tehti koloskoopia, sealt tuli välja – hiljem käisin arstil (kahjuks väga ennasttäis arst, kes ei vaevunud käsigi taskust välja võtma kui kabinetist läbi tuhises) ja tema  sõnul “võib selle ära teha”, saaks valudest lahti. Sellepärast küsingi, et kas üldse tasub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sellest saan aru, et jupp soolt. Kahjuks mulle ei selgitatud ka seda, kui suures ulatuses on  divertiikulid. Uuringute vastustest ma ka kuskilt välja ei lugenud. Kusjuures perearst ütles, et no mis see siis on, jupp vahelt ja korras 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki saad mõne teise arsti juurde ja tema arvamuse ka. Kasvõi tasulise arsti juurde. Maksad esimese visiidi eest ja siis teeb tagasi kutsumise juba saatekirjaga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://minutervis.com/divertikuliidi-kirurgia%2C-millised-on-riskid/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud neid põletikulisi protsesse väga palju, kuigi olen toitumist jälginud (et mis seda võiks tekitada). Kuna valud on vahepeal talumatud, kägaras maas paar päeva, hiljem kui antibiootikumid peale saavad-on ka taastumine ikka kõvasti üle nädala. Tehti koloskoopia, sealt tuli välja – hiljem käisin arstil (kahjuks väga ennasttäis arst, kes ei vaevunud käsigi taskust välja võtma kui kabinetist läbi tuhises) ja tema sõnul “võib selle ära teha”, saaks valudest lahti. Sellepärast küsingi, et kas üldse tasub.

kui sa küsid, kas üldse tasub teha, siis ei ole häda ilmselt veel piisav.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksad esimese visiidi eest ja siis teeb tagasi kutsumise juba saatekirjaga.

Tegelikult on selline asi keelatud ja ei maksaks selle peale lootma jääda, et arst tingimata seadust rikub.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksad esimese visiidi eest ja siis teeb tagasi kutsumise juba saatekirjaga.

Tegelikult on selline asi keelatud ja ei maksaks selle peale lootma jääda, et arst tingimata seadust rikub.

Mismõttes seadust rikub? Arstil on tasulised ajad ja taduta (haigekassa) ajad. Kui ta sind tagasi kutsub, siis on variant, et paneb sind uuesti tadulisele ajale ja maksad või paneb tagasikutse tasuta ajale  ja ei maksa.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismõttes seadust rikub? Arstil on tasulised ajad ja taduta (haigekassa) ajad. Kui ta sind tagasi kutsub, siis on variant, et paneb sind uuesti tadulisele ajale ja maksad või paneb tagasikutse tasuta ajale ja ei maksa.

Kui esmavisiit on tasuline, peab arst niimoodi ka jätkama. Kui ta paneb tagasikutse tasuta ajale, on see eeskirjade rikkumine ja tema vastutulek. Eeldada seda ei maksa, et kõik nii teevad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püüan tôesti konsulteerida mône teise arstiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on selline asi keelatud ja ei maksaks selle peale lootma jääda, et arst tingimata seadust rikub.

Selline jaburus, et kombineerida ei või, pikki järjekordi tekitabki. Ei ole mõistust meie seadusandjatel. Inimene ootab pika aja tasuta aega, läheks tasulisse kui teaks, et suurema probleemi korral saab edasi tasuta (või selgub, et hullkallist ei olegi edasi vaja teha, aga ei tea ju), aga ei ole lubatud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Divertikuliidi operatsioon ja taastumine