Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Duphaston, õrn triip rasedustestil.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Duphaston, õrn triip rasedustestil.

Postitas:

Hei!
Soovin teie nõu. Nimelt võtan progesterooni madala näidu tõttu duphastoni rasestumise soodustamiseks peale ov-d. Olen võtnud 10 päeva ära (eile oleks pidanud olema viimane päev võtta). Aga alates 9dpo olen saanud õrnalt positiivseid rasedusteste.

Viimased päevad olid 9 november, ov 27 november (tegin ov teste, seega kindel). Täna sain natukene tumedama triibu kui eile OneStepile (tundlikkus 10), tekkis õige aja sees 3 – 4 min, samas tegin kõrvale täna ka kaigerti riba (tundlikkus 25), tulemust tuleb vaadata küll 5 minuti jooksul, aga kuna see vähem tundlikum, siis ilmus sinna imeime õrn triip u 15 minuti jooksul. Arst võtab vastu alles kolmapäev, seega saaks alles kolmapäev temaga telefoni teel rääkida ja veretestile saaksin samuti minna alles kolmapäeval, ennem ei vea ajaliselt kuidagi välja.

Siit küsimus, kui ma vōtaks seda paar päeva nô omaalgatusel edasi, kas sellega ma lükkaks ainult tsüklit mōne päeva edasi vōi vōin ma midagi väga nihu keerata? Kas mõistlikum oleks edasi vōtta või jätta ikkagi tänasest ära ja kui veretest kinnitab, siis edasi võtta? Kas paari päevaga vōiks juhtuda midagi halba kui ma ei võtaks ja ütleme, et ongi rasedus? Kas dpo 12, võibki olla triip alles vaevumärgatav või peaks olema ikka konkreetsem juba? Uued päevad peaks hakkama u 11 dets (3-4 päeva peale duphastoni lõpetamist).

Aitäh, kes võtavad vaevaks vastata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 09:08; 09.12 11:00; 11.12 18:46; 12.12 07:43; 12.12 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti edasi võtta! Võib katkeda kui äkki enam ei võta. Minu arst soovitab isegi 1 tbl 3x päevas.

Hei!

Soovin teie nõu. Nimelt võtan progesterooni madala näidu tõttu duphastoni rasestumise soodustamiseks peale ov-d. Olen võtnud 10 päeva ära (eile oleks pidanud olema viimane päev võtta). Aga alates 9dpo olen saanud õrnalt positiivseid rasedusteste.

Viimased päevad olid 9 november, ov 27 november (tegin ov teste, seega kindel). Täna sain natukene tumedama triibu kui eile OneStepile (tundlikkus 10), tekkis õige aja sees 3 – 4 min, samas tegin kõrvale täna ka kaigerti riba (tundlikkus 25), tulemust tuleb vaadata küll 5 minuti jooksul, aga kuna see vähem tundlikum, siis ilmus sinna imeime õrn triip u 15 minuti jooksul. Arst võtab vastu alles kolmapäev, seega saaks alles kolmapäev temaga telefoni teel rääkida ja veretestile saaksin samuti minna alles kolmapäeval, ennem ei vea ajaliselt kuidagi välja.

Siit küsimus, kui ma vōtaks seda paar päeva nô omaalgatusel edasi, kas sellega ma lükkaks ainult tsüklit mōne päeva edasi vōi vōin ma midagi väga nihu keerata? Kas mõistlikum oleks edasi vōtta või jätta ikkagi tänasest ära ja kui veretest kinnitab, siis edasi võtta? Kas paari päevaga vōiks juhtuda midagi halba kui ma ei võtaks ja ütleme, et ongi rasedus? Kas dpo 12, võibki olla triip alles vaevumärgatav või peaks olema ikka konkreetsem juba? Uued päevad peaks hakkama u 11 dets (3-4 päeva peale duphastoni lõpetamist).

Aitäh, kes võtavad vaevaks vastata!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 09:30; 12.12 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel tekivad korralikud triibud alles siis, kui päevad on konkreetselt hilinenud. Sellist asja nagu “enne päevi peks juba korralikum triip olema” ei ole – Sa tead, millal OV oli, aga pesastumine võib tekkida erinevatel andmetele 4-10 DPO ehk siis varasema pesastumise korral võivadki (aga ei pruugi) triibud varakult end ilmutada, samas kui hilisema pesastumise korral polegi võimalik varem triipe saada.

Nagu eelmine kägu mainis, siis KINDLASTI võta edasi, kui said ikkagi mingid triibukesed, sest äkiline lõpetamine võib tõesti raseduse katkemise põhjustada. Kui tegu siiski pole rasedusega, siis see paar päeva kauem võetud duphaston ei tee rohkem midagi, kui võib (aga jällegi ei pruugi) päevad mõne päeva võrra edasi lükata. Ideeliselt peaks u 4 päeva peale dupha võtmist algama päevad. Minul aga hakkasid hoolimata dupha kasutamisest juba 9 DPO määrimine ehk ma ei jõudnud tavapärast 10 päevagi ära tarvitada, kui juba päevad olid algamas.

Hoian pöidlaid, et ais õige!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstile ei ole mõtet kolmapäeval minna, nii väikese (loodetava) 4+1 rasedusega ei ole arstil midagi teha ega näha, tee veretest ja saad oma triibumüsteeriumile kohe numbrilise vastuse.
Ma juba ütlesin teises teemas, et õrnad triibud enne päevade algamist on tavaline, sul ta juba tugevneb ja ilmub õigel ajal. Pissitest on olemuslikult kvalitatiivne- kas on või pole rase, mitte kvantitatiivne, et kuipalju rase. Triip on triip on rase. Mingit infot see triibu tugevnemine ju annab, aga järeldusi selle peale küll teha ei saa.
Mul töötasid need Onestep testid ideaalselt, näitasid rasedust, kui oli, mida näidata ja mingeid kuivamistriipe mina neil näinud kunagi ei ole. Seega olen ikka lootusrikkal arvamusel, et oled rase küll 🙂

Duphastoni võta edasi, sellest ei juhtu midagi. Kui oled rase, siis on abiks ja vajalik. Kui pole rase, siis kõige enam lükkab see päevi edasi mõne päeva, tihtipeale ei tee sedagi, kui päevad peavad hakkama, siis nad hakkavad, keha teab ise, mida teha ja see rohi on üsna nõrk progesteroon. Duphastoniga küll midagi kardinaalselt metsa keerata ei anna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 10:47; 11.12 23:33; 12.12 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Suur aitäh teile vastuste eest. Teen homme veel rasedustesti ja kolmapäeval lähen annan vereanalüüsi, kui triip ikka veel alles. Duphastoni võtan siis ilma muretsemata samuti edasi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 09:08; 09.12 11:00; 11.12 18:46; 12.12 07:43; 12.12 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, olen teemaalgataja uuesti. Täna peaks olema dpo 14 ja käisin andsin vereanalüüsi. Sain vastuseks täpselt 7. Kas see tähendab, et pesastus korraks? Nüüd vist võin duphastoni ära jätta? Kuna päevad oleks pidanud täna hakkama, siis see ikka väga väike näit 14dpo kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 09:08; 09.12 11:00; 11.12 18:46; 12.12 07:43; 12.12 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks edasi. 4. nädalal võibki algnäit olla väike. Tee ülehomme uus veretest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kordaks uuesti testi ja vaataks, mis näit on ja vastavalt sellele tegutseks edasi.
Ise arvan, et HCG 7 on väike näit 4.nädala kohta, aga samas võib see olla algus ja näit võib ilusasti tõusta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No arengut näitab ka see kas test on võrreldes esmaspäevasega tumedam. Endal oõnudckahel korral nii, et saanud triibu ja võtnud duphat edasi. Siis aga triip ei tumenenud ja nii kui dupha äta jätsin hakkasid järgmisel päeval päevad. Et siis ebaõnnestunud pesastumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on praegu näit 7, siis misasja on näidanud need õrna triibuga testid juba päevi? 7 oleks näit siis, kui pesastumine toimus u eile, see kasvab väga kiiresti. Kahjuks pakun ka, et väga varajane katkemine. Võid südamerahustuseks teha reedel uue veretesti, kui see tõuseb, on pesastumine väga hiline, mis oleks hea uudis, kuigi ebatõenäoline. Või juba loode arengus peatunud ja hcg langeb juba, mispuhul oleks hcg reedeks peaaegu nullis.
Duphastoni võid võtta edasi puhtalt selleks, et kõik võimalik oleks tehtud, KUI rasedus peaks edasi arenema. Kui rasedus on peetunud ja valmistub katkema, siis duph seda ära hoida ei suuda, päevad tulevad nii ehk naa siis üsna varsti, duph ei hoia kinni katkemisele määratud loodet. Vabandust, et ma pean sellist juttu kirjutama.
Minu kogemuste kohaselt peaks raseduse näit päevade ärajäämise ajaks olema vähemalt 100, et võiks pidada seda korralikuks lootusrikkaks raseduseks (kui ei ole tõenäoline, et ov oli PALJU hiljem, aga sul on ov aeg u teada).
Võid teha uuue veretesti reedel, võid ka päevi oodata.
Hea uudis on see, et see rasedus juhtus, mis tähendab, et enamus igasuguseid viljatuse põhjusi võib kohe maha tõmmata, te suudate rasedaks jääda ja suure tõenäosusega läheb järgmine kord paremini, kui seekord ka ei õnnestu. Enamasti on nii varaste katkemiste (õigem öelda ebaõnnestunud pesastumise) põhjuseks see, et loode poleks nagunii olnud arenemisvõimeline, kromosoomvead.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 10:47; 11.12 23:33; 12.12 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on praegu näit 7, siis misasja on näidanud need õrna triibuga testid juba päevi? 7 oleks näit siis, kui pesastumine toimus u eile, see kasvab väga kiiresti. Kahjuks pakun ka, et väga varajane katkemine. Võid südamerahustuseks teha reedel uue veretesti, kui see tõuseb, on pesastumine väga hiline, mis oleks hea uudis, kuigi ebatõenäoline. Või juba loode arengus peatunud ja hcg langeb juba, mispuhul oleks hcg reedeks peaaegu nullis.

Duphastoni võid võtta edasi puhtalt selleks, et kõik võimalik oleks tehtud, KUI rasedus peaks edasi arenema. Kui rasedus on peetunud ja valmistub katkema, siis duph seda ära hoida ei suuda, päevad tulevad nii ehk naa siis üsna varsti, duph ei hoia kinni katkemisele määratud loodet. Vabandust, et ma pean sellist juttu kirjutama.

Minu kogemuste kohaselt peaks raseduse näit päevade ärajäämise ajaks olema vähemalt 100, et võiks pidada seda korralikuks lootusrikkaks raseduseks (kui ei ole tõenäoline, et ov oli PALJU hiljem, aga sul on ov aeg u teada).

Võid teha uuue veretesti reedel, võid ka päevi oodata.

Hea uudis on see, et see rasedus juhtus, mis tähendab, et enamus igasuguseid viljatuse põhjusi võib kohe maha tõmmata, te suudate rasedaks jääda ja suure tõenäosusega läheb järgmine kord paremini, kui seekord ka ei õnnestu. Enamasti on nii varaste katkemiste (õigem öelda ebaõnnestunud pesastumise) põhjuseks see, et loode poleks nagunii olnud arenemisvõimeline, kromosoomvead.

Olen teemaalgataja.

Ma tõesti ei tea, miks need testid mulle teist õhkõrna triipu näitasid, aga näitasid ja mitme erineva firma omad veel. Mulle tundub, et ma ei julgegi enam usaldada neid.

Oleme 3 IVF-i ringi (4 siirdamist) ka teinud, millest 3 siirdamist olid täitsa nulliringid (HCG alla ühe) ja 4-s pesastus aga kohe katkes ka (HCG oli siis 68 ja ei kahekordistunud ilusti). Alates nüüd novembrist oli esimene kuu, kus jätsime IVFid sinnapaika ja hakkasime uuesti ise toimetama. On ikka jube hea teada, et põhimõtteliselt esimesel kuul juba midagi toimus, sest triipe oleme tegelikult püüdnud juba 4 aastat, mille sisse on jäänud vaid 2016 aastal peetunud rasedus 8+4 nädalal, mis õnnestus ka ise. Arsti sõnul, miks IVFid ei õnnestunud, oli munaraku kvaliteet lihtsalt kehv või kasvatati rakukesi ravimitega liiga kiirelt. (Mul polütsüstilised munasarjad). Aga suur pluss on see, et OV toimub enamasti ilusti endal ja tsüklid ei kõigu väga hullult, kesmiselt 28 – 33 päeva.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 09:08; 09.12 11:00; 11.12 18:46; 12.12 07:43; 12.12 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tehti kolm korda siis sama skeemi? Mul põhimõtteliselt sama lugu kuid teine kord tehti pikk skeem, et saada kvaliteetsemaid , pikalt kasvatatud munarakke. Kahjuks ei õnnestunud ja arst ütles, et võiks mõelda doonor munarakule. Ivfide vahepeal ja enne ifvi ka mitu biokeemilist rasedust mis viitab kahjuks munaraku halvale kvaliteedile. Mina proovin veel Ivf kuna nii ikka tõenäolisem laps saada.

Kui sul on praegu näit 7, siis misasja on näidanud need õrna triibuga testid juba päevi? 7 oleks näit siis, kui pesastumine toimus u eile, see kasvab väga kiiresti. Kahjuks pakun ka, et väga varajane katkemine. Võid südamerahustuseks teha reedel uue veretesti, kui see tõuseb, on pesastumine väga hiline, mis oleks hea uudis, kuigi ebatõenäoline. Või juba loode arengus peatunud ja hcg langeb juba, mispuhul oleks hcg reedeks peaaegu nullis.

Duphastoni võid võtta edasi puhtalt selleks, et kõik võimalik oleks tehtud, KUI rasedus peaks edasi arenema. Kui rasedus on peetunud ja valmistub katkema, siis duph seda ära hoida ei suuda, päevad tulevad nii ehk naa siis üsna varsti, duph ei hoia kinni katkemisele määratud loodet. Vabandust, et ma pean sellist juttu kirjutama.

Minu kogemuste kohaselt peaks raseduse näit päevade ärajäämise ajaks olema vähemalt 100, et võiks pidada seda korralikuks lootusrikkaks raseduseks (kui ei ole tõenäoline, et ov oli PALJU hiljem, aga sul on ov aeg u teada).

Võid teha uuue veretesti reedel, võid ka päevi oodata.

Hea uudis on see, et see rasedus juhtus, mis tähendab, et enamus igasuguseid viljatuse põhjusi võib kohe maha tõmmata, te suudate rasedaks jääda ja suure tõenäosusega läheb järgmine kord paremini, kui seekord ka ei õnnestu. Enamasti on nii varaste katkemiste (õigem öelda ebaõnnestunud pesastumise) põhjuseks see, et loode poleks nagunii olnud arenemisvõimeline, kromosoomvead.

Olen teemaalgataja.

Ma tõesti ei tea, miks need testid mulle teist õhkõrna triipu näitasid, aga näitasid ja mitme erineva firma omad veel. Mulle tundub, et ma ei julgegi enam usaldada neid.

Oleme 3 IVF-i ringi (4 siirdamist) ka teinud, millest 3 siirdamist olid täitsa nulliringid (HCG alla ühe) ja 4-s pesastus aga kohe katkes ka (HCG oli siis 68 ja ei kahekordistunud ilusti). Alates nüüd novembrist oli esimene kuu, kus jätsime IVFid sinnapaika ja hakkasime uuesti ise toimetama. On ikka jube hea teada, et põhimõtteliselt esimesel kuul juba midagi toimus, sest triipe oleme tegelikult püüdnud juba 4 aastat, mille sisse on jäänud vaid 2016 aastal peetunud rasedus 8+4 nädalal, mis õnnestus ka ise. Arsti sõnul, miks IVFid ei õnnestunud, oli munaraku kvaliteet lihtsalt kehv või kasvatati rakukesi ravimitega liiga kiirelt. (Mul polütsüstilised munasarjad). Aga suur pluss on see, et OV toimub enamasti ilusti endal ja tsüklid ei kõigu väga hullult, kesmiselt 28 – 33 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 09:30; 12.12 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Minul tehti jah 3 korda sama skeem aga Gonali doos oli erinev. Ja ühe korra prooviti nö oma tsüklisse siirdamine teha. Kuna mul on polütsüstilised munasarjad ja hüperi oht kõrge (pea igakord saadi 20-30 munarakku), siis arst minu puhul ei julgenud pikka skeemi tehagi.

Kuna aasta sai täis aktiivselt IVFiga tegeletud, siis jätsingi pooleli sellepärast, et lihtsalt ei tahtnud hetkel jätkata sellega ja hakkas vastu. Liiga palju rohtusid, süstimisi, arstil käike, ülemõtlemisi jnejne. Arst oli ka sellepoolt, et pausi pidada ja mainis ka, et korra olen ma ju ise rasedaks jäänud ja nüüd see eilne HCG näit 7 näitab ka, et midagi siiski toimub. (IVFiga oli HCG kolmel korral ju alla 1, st mitte kui midagi ei toimunud).

Kuna IVFiga sai juurde võetud 6 – 7 kg siis novembri algusest tegin oma toitumise korda (PCO puhul see oluline, et oleks mõttetute süsivesikute vaene toitumine). Lisaks liigun niipalju kui võimalik (jalutamist 6 km vähemalt 2 – 3 korda nädalas). Need 6 kilo nüüdseks alla saadud ja kaaluga korras. Lisaks kui nüüd päevad hakkavad, alustan teisest veritsuse päevast Letrozoliga + peale OV-d duphaston. Lisaks võtan Metforalit, B-vitamiine ja Inofolicut 2x päevas. Minule sisestas see HCG 7 näit palju positiivsust tegelikult, sest see näitab, et päris nullseisus ma pole. Ja seda juba esimesel ise proovimis kuul. Kunagi ei tea, millal võib õnneks minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.12 09:08; 09.12 11:00; 11.12 18:46; 12.12 07:43; 12.12 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudu sulle, pcosi oled korralikult käsile võtnud, dieet, metforal, lisandid ja stimuleerimine jne (jah, pcosi puhul reageerivad munasarjad stimuleerimisel ettearvamatult). Pane aga julgelt edasi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 10:47; 11.12 23:33; 12.12 15:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Duphaston, õrn triip rasedustestil.