Esileht Koolilaps Eelkooli Tallinnas?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Eelkooli Tallinnas?

Postitas:

Millist eelkooli Tallinnas soovitate ja miks? Tänan juba ette kõiki vastajaid!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigepealt mõtle, miks saadad eelkooli. Kas see on samas koolis, kuhu tahad teda panna? Aga arvesta siis ka võimalusega, et kui nn eliitkoolis, siis ta ei pruugi ikkagi sinna saada.

Siin osad on eelkooli vastalised, aga oma poja pealt nägin küll, et see oli ikka väga vajalik. Muidugi on see kallis lõbu. Meil oli VHK eelkool, soovitan väga! Kooli küll ei saanud, aga harjutamise mõttes oli hea, struktuur ja süsteem jõudis kohale. Lapsele oli raske seletada, et ta seal koolis käima ei saa hakata, aga no eks tuleb kõigega toime.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga milleks üldse panna? Lasteaias õpivad ka tähed selgeks kui ise veel ei oska. Esimeses klassis hakkavad jälle otsast peale. Lapsest kahju ei hakka?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeses klassis ei hakka keegi sul enam tähti süvendatult õpetama. Selleks ajaks oskab suur enamus siiski juba lugeda.
Enda laps eelkoolis ei käinud, aga sai GAG-i sisse siis, kui sinna veel katsed olid. Eelkooli vastane ei ole, vastupidi, see annab esimese klassi minevale lapsele juba mingit aimu, mis teda ees ootab ja et nii hakkabki nüüd olema, aastast-aastasse, uued sõbrad, uued õpetajad.

Nagu eelnevalt mainitud, siis enda laps eelkoolis ei käinud, seega kogemused puuduvad, aga teades GAG-i eelkooli õpetajaid, siis julgen soovitada küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie jäime väga rahule Nupula eelkooliga ja RAM eelkooliga. Esimene on karmim ja teine jälle mõnus ja lapsesõbralik, kuid samas igati heal tasemel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsed käisid ka Nupula eelkoolis, jäime rahule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga milleks üldse panna? Lasteaias õpivad ka tähed selgeks kui ise veel ei oska. Esimeses klassis hakkavad jälle otsast peale. Lapsest kahju ei hakka?

No ma ei tea… Nüüd distantsõppe ajal oli hea võrrelda, mida saadeti lasteaiast ja mida eelkoolist. Meil on tubli tavaline lasteaed mitteprobleemses linnajaos, rühmas on kõik nutikad lapsed ja õpetajad on toredad ja kogenud, aga lasteaia töölehed on kuu aega enne lõpetamist ikka veel sõnade häälimine, tähtede kirjutamine ja arvutamine 5 piires. Eelkoolis arvutatakse siiski 12 piires, loetakse, kirjutatakse ise sõnu-lauseid ja nuputatakse, minu meelest keskmine tase on vähemalt tüdrukutel ikkagi ka töökäskude ise lugemine.

Minu elukogemus enda, laste, laste sõprade, sugulaste jne pealt ütleb, et sõltumata koolist peaks esimese klassi laps üsna soravalt lugeda oskama. Muidu läheb lappama kõik alates õpimotivatsioonist (asjadeks kulub liiga palju aega ja vaeva, õppimine hakkab ebameeldiv tunduma), loodusõpetusest ja tekstülesannetest matemaatikas ja lõpetades õigekirjaga (kõige hullem variant eesti keele õigekirja mõttes on algav võõrkeeleõpe + laps, kes emakeeles piisavas koguses loe (maht sõltub paljuski lugemisoskusest, leidub ka 3. klassis veel veerijaid)). 1. klass on lapsele stress ja stressiolukorras õpitakse halvemini, st on väga ok, kui 1. klassis on palju kordamist.

Teemaalgatajale on raske vastata, sest ei tea, milleks tal eelkooli vaja on. Lihtsalt lugemisoskuse toetamiseks sobib piirkonnakooli eelkool. Sobib ka nt VHK, millega mul kogemus on, aga kaks korda nädalas tööajal kesklinna tulekuks peab kõva motivatsioon olema. Muude koolidega mul kogemust ei ole, aga kui tahad lapsega kusagile kandideerida, siis tasub ikka oma esimese valiku kool valida, lapsel pärast katseid turvalisem teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeses klassis ei hakka keegi sul enam tähti süvendatult õpetama. Selleks ajaks oskab suur enamus siiski juba lugeda.

Hmm, minu laps eelkoolis ei käinud, lugeda oskas hästi kirjatähtedes, aga tähti õpetati siis 1.klassis just ikka väga süvendatult ja suuri trükitähti, SEST ENAMIK LAPSI TAVAKOOLI 1. KLASSIS VAEVALT VEERIS. Seega vbl see oleneb, kuidas satub ja mis kooliga tegu. aga minu kogemus oli, et enamik ei osanud lugeda. Ja eelkoolis käinud lapsed on kindlasti selle sama juba läbi teinud ehk et neil hakkab igav koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Eelkooli Tallinnas?