Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ees on ootamas IVF. Palun teie abi, soovitusi ja kogemusi.

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Ees on ootamas IVF. Palun teie abi, soovitusi ja kogemusi.

Postitas:

Tere

Mind on ees ootamas IVF.
…Aga ma ei ole veel jõudnud algust teha. Ma ei ole jõudnud veel uuridagi, kuhu haiglasse ja millise viljatusravi arstile aeg panna. Tean, et siin on sellest teekonnast palju räägitud, püüan end kiirelt kurssi viia, kuid palun ka teie abi minu küsimuste vastamisel.

IVF on kuni 40a(kaasaarvatud)naisele tasuta? Ravimite eest pean ise maksma ja hiljem need hüvitatakse, kui palju hiljem?- sain ma õigesti aru?

Kus teie oma teekonda läbi käite/käisite? Millist haiglat/arsti soovitate? Kui pikad on järjekorrad?

Kas esimesel visiidil käisite üksi või koos mehega? Millised protseduurid esimesel visiidil läbi viidi või teisel visiidil?
Mitu korda visiidil üldse käisite ja mida tehti?
Lugesin kuskilt, et mehe spermat saab viia sinna ka sel juhul, kui seda jõutakse teha 30 minutiga, kinnises ja steriilses topsis ja hoides kehasoojal temperatuuril? Samuti, et spermat külmutatakse, kui nt.mehel ei ole võimalik tihti arstil käija spermat andmas või tervislikel põhjustel. Kas ma sain õigesti aru,et põhimõtteliselt piisab kui mees on läbinud spermauuringud ja andnud sperma, et sellest piisab pikemaks ajaks? 6kuud oli vist?
Et pigem olen mina see, kes hakkab tihti haiglauksi kulutama?

Kui kiiresti jõudsite esimese IVFini alates esimesest visiidist? Kas juba järgmisel kuul või mitme kuu pärast?

Aitäh kõikidele vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 20:42; 22.03 20:54; 23.03 20:29; 23.03 20:36; 23.03 20:39; 23.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida peate te silmas täisringi ja külmaringi nimetamisel? Mida need tähendavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 20:42; 22.03 20:54; 23.03 20:29; 23.03 20:36; 23.03 20:39; 23.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel ei ole tõepoolest vajalik enamusel visiitidel kohal olla, kui just pole vaja temal endal proove anda.

Kuna skeemid on erinevad, siis ma väga ette ei mõtleks, mis järjekorras täpselt asjad käivad. Minu jaoks oli pigem lihtsam võtta üks samm korraga, arst nõustab ja annab täpsed juhised järgmise visiidini. Aega esimesest visiidist ivf-ini ei oska täpselt öelda, kuna proovisime algul ka ovulatsiooni stimuleerimist, tegin LAP jne. IVF ei pruugigi olla kohe esimene samm. Seda kõike arutadki arstiga.

Ise käisin Nova Vitas, kus oli väga personaalne lähenemine, kunagi ei olnud tunnet, et ei saa aru, mis toimub või poleks piisavalt infot. Haigekassa katab ka erakliinikuid, aga ainult alates ametlikust IVF tsüklist, esimesed visiidid maksin ise. Kui oled IVF patsient, siis on ka visiidid tasuta, IVF haigekassa järjekord oli paar kuud, aga see võib olla muutunud. Ravimitel rakendub soodustus kohe apteegis, hilisemat arveldamist ei ole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 21:05; 22.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täisring on kogu IVF protseduur alates munasarjade stimulatsioonist ja munarakkude punkteerimisest kuni viljastunud embrüo siirdamiseni.

Külmaring on varem külmutatud embrüo siirdamine, jääb ära kogu esimene pool (munasarjade stimulatsioon, punktsioon). Toimub toetav ravi, et embrüo kinnituks ja rasedus püsima jääks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 21:05; 22.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on kogu viljatusravi pausil ja midagi ei tehta koroonakriisi lõpuni.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Elitet, kiire teenindus ja järjekorda praktiliselt polnud. Arstiga suhtlesin meili teel (dr Deniss Sõritsa), mis oli mulle suureks abiks. Esimesel visiidil võib käia koos mehega, aga võib ka üksi. Spermat antakse ikka seal, oli eraldi ruum kohe spermalabori kõrval. Kõige õigem on konsultatsioonile minna, siis saad teada, kuidas plaan ja kuidas järjekord jne. 5 eurot vastuvõtt annab palju infot, aga ei kohusta ju millekski.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ma ei ole jõudnud veel uuridagi, kuhu haiglasse ja millise viljatusravi arstile aeg panna.”

Kust Sa tead, et Sul on ees ootamas IVF, kui Sa pole veel viljatusravi arsti juures käinudki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nova Vitas pidid uute ringidega algust küll tegema, aga ainult kuni siirdamiseni.

Mees võib spermat ka vaid ühe korra anda. Mul on siiani iga kord värske andnud, aga küsisin, kas võib ka ette anda ehk külmutada ja öeldi, et ikka võib ja seda varu saab siis väga palju kordi kasutada. Vähe on selles, et see on eraldi teenus ja on sulle lisakulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 14:41; 23.03 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa soovid haigekassa toel seda teha ja vanust juba 40 ringi, siis ma paneks kohe aja arsti juurde. See protsess võtab aega. Arst vaatab põhjuse üle, võtab sinult vajalikud proovid (sõltub igast inimesest) ja mehelt proovid ning paneb su haigekassa järjekorda. Mul võttis ikka päris mitu kuud enne kui ükskord siirdamiseni jõudsin. Enne seda on mõnel vaja ka kirurgi abi, mulle tehti nt nii laparoskoopia kui ka hüsterskoopia. Paljudel pole küll neid vaja, aga ega enne ei tea, kui pikk see teekond just sinu jaoks on, kui pihta ei hakka. Süstimise ja ravimite protsess on ka kitu nädalat. Ehk siis kõik on väga individuaalne ja hakka lihtsalt otsast pihta. Hirmsat ei ole miskit. Ja kui sul vajadus on, siis kindlasti proovi, et hiljem ei peaks kahetsema what if…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 14:41; 23.03 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurisin Nova Vita hinnakirja.
Naistearsti konsultatsioon ei ole ju 5 eurot vaid 55 eurot? Kelle juurde peaksin ma endale aja panema? Mulle on tehtud juba LAP ja Hüsteroskoopia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 20:42; 22.03 20:54; 23.03 20:29; 23.03 20:36; 23.03 20:39; 23.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen alla 35 aastane ja olemas on 1 laps. Mulle tehti hiljuti Laparoskoopia ja Hüsteroskoopia, kõik olevat ilus ja terve, AGA mõlemad munajuhad olid Laparoskoopia tegemise ajal umbes, kontrastaine ei käinud läbi. Seega on probleem munajuhades ha minu arst soovitas võtta ette kunstliku viljastamise.
Mina isiklikult sooviks veel ühti Laostoskoopiat, et munajuhad puhtaks läbivaks tehtaks, aga olen aru saanud, et seda ei tehta? Läbivuse kontrolli teist korda pole vaja.
Sellepärast uuringi IVFi kohta.

Kas mees saab Nova Vita jaoks spermaproovi ka sinna viia? Kus saab viia spermaproovi?
Kardan, et minu mees ei suuda neid toiminguid teha sealsamas kuskil ruumis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 20:42; 22.03 20:54; 23.03 20:29; 23.03 20:36; 23.03 20:39; 23.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan ma õigesti aru, et spermaproovi saab ka viia? Esimest korda ilmselt mitte? Või saab ka esimeseks korraks nii teha? Kas olete kiirelt 30min jooksul arstile kiirustanud koos topsiga või kuidas selline olukord välja nägi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 20:42; 22.03 20:54; 23.03 20:29; 23.03 20:36; 23.03 20:39; 23.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, ajasin Nova Vita ja Elite hinnakirja omavahel segamini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 20:42; 22.03 20:54; 23.03 20:29; 23.03 20:36; 23.03 20:39; 23.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algselt minnes on alles konsultatsioon, et mis üleüldse toimuma hakkab – see peaks olema kõikides kliinikutes. Seal selgub, et mis järjekorras ja mis asjad toimuma nüüd hakkavad. Sealhulgas ka mehe spermaproovi viimine. Võin küll eksida, aga minu teadmist mööda tehakse IVFitajatele kõigepealt spermaproov, et teada saada, mis võimalused IVFiks üldse on ja siis alles võetakse protseduuriks sperma (et vb tõesti vaja veidi koguda ja külmutades saada suurem hulk vms).

Kui kasutada varianti värkse sperma viimiseks, siis minu kogemus oli küll lihtsalt analüüsi viimiseks, aga põhimõte peaks olema sama. Meile öeldi, et 40min jooksul peab sperma jõudma nende juurde kappi (vb on kliinikutes erinevad eeskirjad, aga võib-olla sõltub ka sellest aeg, et kas läheb analüüsiks või protseduuriks). Tops pidi olema kaalutud (et analüüsiks saadud kogust mõõta), loomulikult steriilne (apteegis müüdavad analüüsitopsikesed on ok, kui just kliinikust kohe kaasa ei anta). Ja transportides pidi tõesti hoidma topsikest kehaligidal.

Meie süsteem oli selline (kuna elan kliinikust omajagu kaugel, siis iga minut oli loetud – tavaolukorras u pool tundi sõitu + parkimine + õigesse ruumi minek, kuid hommikul on ju lisaks veel ka tipptund), et mees lödistas vannitoas pihku, samal ajal panin mina end riidesse (talvine aeg, seega riietumine võttis aega) ja kui ta lõpetas, sain ma topsiku haarata (pistsin kilekotikesse ja siis põuetaskusse) ning jooksin autosse. Kohale jõudes võtsin topsi põuest välja alles siis, kui see tuli arstile ulatada. Mingit mökutamise aega polnud ja registratuuris ütlesin ka kiirelt, et proov on põues ja aeg hakkab otsa saama, seega ei viivitatud mingite formaalsustega. Proov jõudis nibin-nabin ajasees õigesse kohta.

Küll aga oli tegu tõesti lihtsalt analüüsiga. Kui sellest sõltuks rasestumine ise ehk tervete ja korralike spermide võimalikult suures ulatuses kohale toimetamine protseduuriks, siis suurima tõenäosusega sellist ise proovi viimist ma ei teeks, vaid kupataks mehe ikkagi kohapeale asjatama. Muidugi kui kliinik on tõesti a la 15-20min kaugusel (koos parkimiste ja arstiruumini jõudmisega), siis pole seal ilmselt vahet ja saaks ka kodus topsi ära täita ja kiirelt kohale toimetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaldun arvama, et sperma tuleb anda ikka kohapeal. Juba seetõttu, et võimaliku lapse põlvnemise andmed peavad olema kindlalt õiged. Ükski kliinik ei saa riskida sellega, et talle tuuakse mis iganes mahhinatsioonide tõttu ühe mehe sperma teise mehe oma pähe ja seda kasutatakse viljastamiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaldun arvama, et sperma tuleb anda ikka kohapeal. Juba seetõttu, et võimaliku lapse põlvnemise andmed peavad olema kindlalt õiged. Ükski kliinik ei saa riskida sellega, et talle tuuakse mis iganes mahhinatsioonide tõttu ühe mehe sperma teise mehe oma pähe ja seda kasutatakse viljastamiseks.

Saab ikka kohale ka viia. Ma arvan, et inimesel oleks ikka väga keeruline/ kui mitte võimatu, kasutada teise inimese spermat. Kust selle üldse saama peaks, kui ajaaken on ka niivõrd lühike? Ilmselt on kliinikud veidi rohkem usaldavamad kui sina ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ees on ootamas IVF. Palun teie abi, soovitusi ja kogemusi.