Esileht Hobinurk Eesti telesaated

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Eesti telesaated

Postitas:

Millise hinnangu annate eesti telekanalitelt näidatavatele eesti saadetele ja telesarjadele?

Ise olen tänaseks loobunud suuresti teleka, sh. eesti saadete / sarjade vaatamisest.

 

 

 

 

 

 

+22
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma olen viimasel ajal sama mõelnud. Mulle endale isegi sobib, sest vaatangi siis vähem telekat ja teen muid asju. Aga kultuuri ja ühiskonna küljest vaadatuna on see ikka kurb, et pakutu aina sisutühjemaks läheb.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei vaata mingeid eesti saateid või telerealititeid jms saasta ammu enam, aastaid, miks Sina ennast kangelaslikult piinad, ei saa aru. Mõni üksik arutlussaade on ka vaadatav ja annab mingit infot, mitte lihtsalt etlemist. Mingitest väikestest hiiglastest ja rannamajadest pole näinud kunagi midagi, juba (nt teie) jutu järgi on teada, et see on lihtsalt ajaraisk. Tegelikult ei tee päevade kaupa telekat lahti, vahel mõne filmi vaatan jms. Mulle aitab perekoolis aja mahamolutamisest küll.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millise hinnangu annate eesti telekanalitelt näidatavatele eesti saadetele ja telesarjadele?

Ise olen tänaseks loobunud eesti saadete / sarjade vaatamisest kuna nende sisu on labane, tühine ning minu aega raiskav.

Ka nende, mõnede üksikute saadete tase, mis kunagi olid informatiivsed ning huvitavad, on tänaseks muutunud ning kvaliteet alla käinud.

Samuti on väsitav ja isegi piinlik näha, kuidas intervjueerijad suhtuvad enda poolt intervjueeritavatesse isikutesse teatud üleolevuse ja ülbusega või isegi alandavalt.

Aeg-ajalt eesti saadete sisu analüüsides ja kriitiliselt hinnates, jääb mulje nagu televaataja oleks audients, kes istub passiivselt teleka ees, kel puudub omaenda mõtlemine ning kellele võib “ette sööta” mida heaks arvatakse ja mis kuskil kõrgemal otsustatud.

Igasuguste omamaiste meelelahutussaadete ja sarjade vaatamise lõpetasin juba ammu, sest vaadates hakkas piinlik või igav. Mõningaid saateid jägisin veel ETVst,  aga pandeemia ajal kadus harjumus ka neid vaadata. Jupiterist vaatan häid sarju hooaegade kaupa või häid filme, aga need pole eestimaised. Kes vaatab eesti kanaleid veel 20 aasta pärast, kui igavus on vaatajad peletanud pigem Netflixi vms vaatama?

Sõna “audients” ei tähenda eesti keeles publikut.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ETVl siiski on mõned head omasaated.  Seriaale ja filme ei vaata nagunii. Mõned sisseostetud saated eesti kanalitel on ka vaadatavad ja mulle sellest täiesti piisab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ETV nn arutlussaated mulle üldjoontes meeldivad, ei tunne, et aina lihtsam. Ega publik ju ka targemaks lähe, peabki olema ju n-ö igaühele jõukohane, mitte vaid üksikutele intelligentidele. Need viimased peavad ilmselt välismaisega piirduma, ei ole meie tavakanalitel piisavalt publikut, et spetsiaalselt saateid teha.

Sarjad ka. Seda tüüpi nagu “Pilvede all”, nüüd “Naised vormis” pigem meeldivad, vaatan. Õnne 13 vaatan nostalgiast kah!

Realiteid üldiselt ei vaata, neid ju pooli ka ei saa vaadata, peab olema mingi GO3 või Villa eraldi pakett vms. Muidu vist vaataks natuke, meeldib kursis olla, et mida tehakse, kuigi alati on oht lõksu langeda ja jääda lõpuni vaatama.

Ühesõnaga – “Tantsud tähtedega” jms ei ole ka minu jaoks põnev, kuigi kunagi oli, aga arvan, et ajad lihtsalt vahepeal muutunud. Meelelahutust ja soovi korral ka harivat meelelahutust saab juba välismaistelt platvormidelt ja üleüldse interneti kaudu, televisiooni roll on viimase 10-15 aastaga jõudnud päris palju muutuda. Vaatamist jagub sellegipoolest, ise peab viitsima korralikult valida. Vaevalt seegi varem teistmoodi oli, jura on ju alati näidatud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle hulga-hulga aja olen hakanud vaatama Naised vormis. Ega ei ole jah sisu, aga kuidagi muhe ja lõõgastav. Head näitlejad. Aga see on ka kõik, tõesti olen kuidagi lõpetanud ka nende saadete vaatamise, mida kunagi pidevalt vaatasime – Peatnägija, Anu saade. Need on lihtsalt nii igavaks läinud.

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vaatan peamiselt salvestatud sarju – lapin kanalid läbi ja panen salvestamisele, samamoodi ostsin välja ka huvipakkuvad filmid. Ja ka Jupiterist vaatan. Traditsiooniline on igaõhtune AK. Realiteid, eesti sarju ei vaata juba ammu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telekat  pole üle 12 aasta olnud. Enne pandeemiat vaatasin netist mõnda sarja ja saateid. Nüüd on kuidagi unarusse jäänud. Kahte kommertskanali saadet vaatan praegu regulaarselt. ETV-st vaatan kord nädalas võibolla midagi. Kõigi telekanalite järelvaatamiste netilehed on üsna halvad minu meelest, see kindlasti aitab minu mittevaatamisele  kaasa. Mees vaatab veelgi vähem eesti kanaleid, eesti sarju või uudistesaateid ei vaata ta üldse. Aja raiskamise vastu mul pole iseenesest midagi, aga see võiks vähemalt huvitav või lõbus olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kommertskanalite osas nõus. err-is on peale õhtuse ak veel mitmeid vaadatavaid ja mõnikord päris huvitavaidki arutelusaateid.

see audientsi mõte jäi mulle arusaamatuks. kui tahtsid öelda, et tunned end passiivse publikuna, siis teleka ees see suuresti ju paratamatult nii ongi. aga kuna eesti keeles tähendab audients sootuks muud, siis laguneb su mõte minu jaoks koost.

http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=audients

aga hea on asja juures see, et teleka vaatamine ei ole kohustuslik.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeg-ajalt eesti saadete sisu analüüsides ja kriitiliselt hinnates, jääb mulje nagu  televaataja oleks audients, kes istub passiivselt teleka ees, kel puudub omaenda mõtlemine ning kellele võib    “ette sööta” mida heaks arvatakse ja mis kuskil kõrgemal otsustatud.

äkki tahtid öelda, et televaataja oleks nagu audientsil?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab kõiki telesaateid ühte patta panna? Need on ju nii erinevad. Ei saa ju võrrelda “Rannamaja” “Esimese stuudioga”.

Ma olen täitsa rahul. Ühtegi realityt ei vaata, need on madalalaubalistele. Muidugi meie biomass vajab ka meelelahutust, nii et realitytel on oma koht. Tantsusaadet ja häälesaadet vaatan järele, samuti näosaadet, kui see oli. Kohtunike jutu kerin üle, va Martin Parmas, tema asjaliku kommentaari kuulan ära. Häälesaates ka kuulan ainult laule. Imestan, kuidas keegi jaksab need saated otsast lõpuni vaadata?

Anu saadet vahel vaatan ja samamoodi Ringvaadet. Esimest stuudiot, kui on keegi huvitav inimene.

Kas oma eluga muud teha pole, kui telekat vahtida? Mul on pidevalt salvestuses ootel filme ja saateid, mis jäävadki vaatamata, sest on palju muud huvitavamat ja vajalikumat teha. Või te elate kusagil kolkas, kus näitab ainult kolme kanalit?

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitse asi ka on. Aga minu muutus on see, et ma ei vaata mingeid realiteid samuti. Kunagi vaatasin, aga lihtsalt huvi on kadunud nende vastu. Mis siis, et saaks ilma reklaamita salvestusest vaadata, ikka soovi ei ole. Ka tantsud tähtedega ja kuulen häält või näen või kõik need, kus on nagu zürii kohal, et see arutlemine on nii igav, kuna kõik on kogu aeg sama jutt.
Ka Õhtu saade pole minu jaoks. Kui ma kunagi nägin mingit kohta, kus tehti kannmikseris mingeid jooke kokku, mis olid suva asjadest tehtud ja mida siis naljaga jooma pidi, siis see otsustas minu jaoks, et ei. Taolised asjad ei paku huvi. Ka mingid mängulaadsed arvamised, nimesid ei tea, aga need, kus paarid arvasid asju või suure kisa saatel kõik käib. Telemängud naljaga siis.,

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 100% nõus. “Anu saadet” või hommikuprogrammi pole ETV pealt kunagi vaadanud. Sisutühi jura minu jaoks. Pealtnägija käis alla peale Kersna lahkumist. Kunagi vaatasin Downton Abbey’t ja see oli suht kõik.

Kanal 2…ja hunnik Duo kanaleid..oh jah. Mitte midagi pole vaadata enam. TV3 hetkel vaid tantsusaade. Reklaame on liiga palju ja seetõttu vaatan hiljem, et reklaamide osa ära jätta. Ongi parem kui vähem vaadata.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

telekas lahti tavaliselt õhtul hilja ja mõnikord nädalavahetusel tiksub taustaks, vaatan, kui tahan, ei ole kogu aeg kursis nende saadetega ja ei kannata ka, kui midagi vaadata ei kõlba

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Reetur” oli hea sari.
Plekktrumm on hea vaadata-kuulata.
Otseselt ei jälgi, aga kui peale satun, võib vaadata isegi Osooni ja Prillitoosi.
Uudised on kuidagi lahjavõitu, aga
Esimest stuudiot enamasti vaatan.
ETV näitab vahel mõne hea filmi. Hiljuti näiteks Saksa “Sinu jaoks loodud”.
Häid saatejuhte on väheks jäänud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes- mina igatsen lihtsalt seebikaid. Neid Mehhiko seebikaid.

aga ei, näitame mingeid türgi seepe ???? ja Kättemaksukontorit 100x aastas algusest peale.????

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% nõus paraku. Ma ei vaata telekat juba palju aastaid, vahest harva teen lahti ja proovin midagi vaadata, kas siis huupi või mõttega, et vaataks mis moodi üks või teine palju tähelepanu saav saade välja näeb. Ja panen väga kiiresti jälle kinni ära, ei kannata vaadata. Tühi, parimal juhul igav, halvemal juhul piinlik, meelelahutus on tühjale võltsile šõule suunatud, arutelusaated ründamisele ja samuti šõule – et oleks võimalikult palju rahvast saates ja et igaüks saaks võimalikult vähe rääkida ja kogu aeg käiks lihtsalt mingi vehklemine. Sisulisi saateid päevapoliitikast saab raadiost. Ja ma ei tea miks, aga vaatan mõnede naaberriikide kanaleid mõnikord – ei ole sellist jama, normaalseid asju on palju. Ju Eestis ka ikka on teles mõned normaalsed asjad, aga ei leia neid pahna ja blingblingi seest üles. Eks kunagi jälle teen köögis teleka lahti, kui kartuleid koorin vms, vaatan mitu minutit suudan taluda. Tegelikkus muidugi on see, et ma ei olegi suur telekavaataja ega viitsigi väga istuda ja ühte kohta vahtida, pigem tahaks samal ajal midagi teha ja siis on telekaformaat ebamugav sest pilti nägemata ei saa vahepeal aru, millest jutt käib, raadio ja podcast mugavam. Aga isegi kui üritan, siis ei ikka tõesti ei suudagi vaadata, kvaliteet on lihtsalt nii all.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ETVst vaatan Osooni, Prillitoosi, Uudishimu tippkeskust, Maahommikut, Plekktrummi ja erinevaid loodusdokke.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ETV pealt justkui midagi ikka tuleb. Aga üldpilt on tõesti kasin. Mul endal ongi suhteliselt ükskõik, jääbki rohkem aega lugemiseks vms, aga vanematest sugulastest on kahju, teler on ikka suur osa nende meelelahutusest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei vaata telekast mitte ühtegi saadet ega sarja, päevade kaupa ei tee meist keegi telekat lahtigi. enamasti vaatan arvutist paralleelselt 1-2 sarja ja proovin valida nn kergeid sarju, et niigi igapäevaeluga koormatud aju mitte kurnata.
aga tekkis (retooriline) küsimus, et kuidas te, kes te ka ei vaata, teate, et seal on kõik nii halb. mina näiteks ei tea.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommertskanalitest olen ammu loobunud, kes on need inimesed kes suudavad samu filme ja saateid aastaid vaadata? Kuigi ETV peal on hea Plekktrumm ja mõni vestlussaade, siis minu jaoks on valus vaadata kuidas ERR päevast päeva toodab uudiseid ja saateid metsatööstuse kasuks, isegi Terevisiooni ei möödu esmaspäevad järjekordse metsatööstuse või raiumise promomisega. Vahel on lausa Osoon minu jaoks erapooletuse minetanud. Kahju, et riiklik meedia ei hooli isegi nii palju loodusest, et uudiste jaoks teise poole kommentaare võtta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalukalt on siin vastused, kus öeldakse, et ei vaata juba ammu või lausa aastaid.

Kuidas te siis teate, mida näidatakse ja mis on sisu ja millised saatejuhid jne? Mõni väidab, et paneb korraks saate mängima ja mõistab kohe, et pole mingit sisu.
Sellised inimesed võiks televisioonis töötada! Mõelda vaid, kuidas nad teaksid sekundidtega, millist saadet teha ja mida filmida. Kahju, et nad vaid siin oma tarkust eksponeerivad.

Minu arvates on ikka vaadata küll ja näiteks ETV pealt. Kõik saated ja seriaalid ei meeldi mulle ning teistele ei meeldi kindlasti need, mida just mina vaatan.

Või te elate kusagil kolkas, kus näitab ainult kolme kanalit?

Järgmine tark. Milline on sinu arvates koht Eestis, kuhu levib ainult mingi privaatne kolmekanaline pakett. Mõistetav, kui on kehv netilevi ja digiboks ei toimi, aga vaid kolm kanalit lähtuvalt asukohast on mingi tallinlase arvamus muust Eestist vist.

Mul kunagi tuttav uuris, kuidas me saaks hakkama, kui maakodus olles läheks näiteks sokke või aluspükse vaja. Kas sõidate kohe Tallinnasse või kannatate, kui midagi veel vaja ning alles siis sõidate? Meil on tegelikult lähim linn 5km ja suurem linn 60km. Ta oli üllatunud, kui kuulis, et mujal ka müüakse riideid ja majapidamiskaupa. Jajah nüüd tuleb keegi ütlema, et maailma mõistes pole ükski Eesti linn suur või üldse linnamõõtu.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalukalt on siin vastused, kus öeldakse, et ei vaata juba ammu või lausa aastaid.

Kuidas te siis teate, mida näidatakse ja mis on sisu ja millised saatejuhid jne? Mõni väidab, et paneb korraks saate mängima ja mõistab kohe, et pole mingit sisu.

Sellised inimesed võiks televisioonis töötada! Mõelda vaid, kuidas nad teaksid sekundidtega, millist saadet teha ja mida filmida. Kahju, et nad vaid siin oma tarkust eksponeerivad.

Minu arvates on ikka vaadata küll ja näiteks ETV pealt. Kõik saated ja seriaalid ei meeldi mulle ning teistele ei meeldi kindlasti need, mida just mina vaatan.

Või te elate kusagil kolkas, kus näitab ainult kolme kanalit?

Järgmine tark. Milline on sinu arvates koht Eestis, kuhu levib ainult mingi privaatne kolmekanaline pakett. Mõistetav, kui on kehv netilevi ja digiboks ei toimi, aga vaid kolm kanalit lähtuvalt asukohast on mingi tallinlase arvamus muust Eestist vist.

Mul kunagi tuttav uuris, kuidas me saaks hakkama, kui maakodus olles läheks näiteks sokke või aluspükse vaja. Kas sõidate kohe Tallinnasse või kannatate, kui midagi veel vaja ning alles siis sõidate? Meil on tegelikult lähim linn 5km ja suurem linn 60km. Ta oli üllatunud, kui kuulis, et mujal ka müüakse riideid ja majapidamiskaupa. Jajah nüüd tuleb keegi ütlema, et maailma mõistes pole ükski Eesti linn suur või üldse linnamõõtu.

Ma olen televisoonis aastaid töötanud, olen nii kommertskanalite valu kui riigikanalite torme lähedalt näinud. Üldiselt saab esimese viie minuti jooksul selgeks mis tasemel on saade, sest palju sõltub kes on toimetaja, siis jätkab montaazi tegija ja uudistes ei saa üle ega ümber operaatorite tööst. Mul on kodus vist 70 kanalit, aga seda ainult seetõttu, et jagasin vaatajakohad mitme aadressi vahel ja muud paketti ei ole mõtet võtta. Eesti kanalid jäävad kahjuks enamuses vaatamata. ETV-l on ilmselgelt raha otsas, sest kui vaadata Rootsi või Taani filme, siis subtiitrid on pooled puudu ja mida sa neist vaatad pool filmi muljest läheb kaotsi?

Mind häirib, et Linnamäe alla kuuluvad kanalid on üsna konservatiivsed ja ei ole raske mõistata kuhu suunda need enne valimisi kalduvad ja ERR-i kohta mul samuti midagi head ei ole öelda, erapooletusest on asi kaugel. Seetõttu ei olegi mõtet Eesti kanaleid vaadata ja nõustun lugupeetud õppejõu Marju Lauristini sõnadega, et “Eesti meedia kipub kolletama nagu Rakvere raibe”.  Eesti ajakirjanduses on alles jäänud vähe ajakirjanikke keda võib usaldada või kui ajakirjanik on hea, siis on ülevalt suund ette näidatud. Kelle leiba sööd, selle laulu laulad …

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häälesaates ka kuulan ainult laule.

Mis mõte sellel saatel siis sinu jaoks üldse on? Kuula lihtsalt kusklilt muusikat.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millise hinnangu annate eesti telekanalitelt näidatavatele eesti saadetele ja telesarjadele?

Oleneb väga, millist kanalit sa mõtled. ETV pealt on huvitavaid saateid võimalik leida küll, samuti on nende saatejuhid normaalse välimusega, mitte liigselt tuunitud.

Kanal2 ja TV3 aga ei kannata mingit kriitikat. Ühtegi hariva või populaarteadusliku sisuga saadet sealt ei leia. Ainult kollase sisuga mõttetud rämpssaated. Nende nn kommertskanalite saateid vaadates tekib alati küsimus, kellele need toodetud on. Kas tõesti on nende sihtgrupp pealiskaudsed, klatšijanulised inimesed, kellele midagi asjalikku toota pole mõtet, sest muidu vahetab kanalit? Mitmed nende naissaatejuhid näevad välja, nagu oleks karnevalikostüümi selga tõmmanud. Lisaks rämedalt ülemeigitud ja mingid odava välimusega kulinad juustes. Ja selline näeb välja saatejuht. Ääretult maitsetu.

Selles mõttes on Eesti ikka väga Ida-Euroopaga sarnane, et naised on alati ekraanil niivõrd ülevõlli meigitud ja riietatud ja see jätab kogu kupatusele odava maigu külge.

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ETVst vaatan Osooni, Prillitoosi, Uudishimu tippkeskust, Maahommikut, Plekktrummi ja erinevaid loodusdokke.

ETV2  näitab ka väga huvitavaid saateid, kahjuks reklaamitakse neid vähe.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvi pärast vaatasin, mis see ETV sisulise poole loomise eelarve siis umbes on – see oli ETV2-ga koos  ligi 6 miljonit. Venelastele kulutakse muidugi proportsionaalselt veel enam -ETV+ sisu eelarve ligi 2 miljonit. ERR saab aastas ligi 40 miljonit maksumaksja raha. Kui midagi võiks Eestis erastada, siis siin on üks võimalik variant, mis kellelegi kahju ei tohiks teha, sest keegi niikuinii eriti ei vaata seda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge ETV ja kommertskanaleid ühte patta ometi pange! ETV on ju ikka korralik kanal, asjalikud saated ja uudised ja mõnigi hea rahulik seriaal ka on olnud. Downton Abbey, kutsuge ämmaemand jms. Teised kanakid, jah, küsitava väärtusega realityd ja kõmu, klatš ja tühi-tähi. Euroopa häid filme leiab etv, etv2 ja. Inspira kanalilt.
Kui Etv pealt midagi ei leia, siis vist ongi see sihtgrupp, kes uusi uudiseid loeb?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalukalt on siin vastused, kus öeldakse, et ei vaata juba ammu või lausa aastaid. Kuidas te siis teate, mida näidatakse ja mis on sisu ja millised saatejuhid jne?

Meedia kajastab.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Hobinurk Eesti telesaated