Esileht Ilu ja tervis Ei naudi enam toitu, alkoholi, sigarette

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Ei naudi enam toitu, alkoholi, sigarette

Postitas:

Olin märtsi lõpus haige, paar päeva üsna paha, aga testima ei pääsenudki, koroonadiagnoosi ei ole saanud.

Lisaks sellele, et võhm on kadunud ja füüsilised pingutused väsitavad varasemast enam, on mu elu väga muutunud.
Olin suitsetaja ja alkoholi kuritarvitaja, viimasest tingituna ka ülesööja.
Katsed tubakast ja alkoholist loobuda ei olnud väga pikaajaliselt edukad, kuigi üritasin korduvalt. Aga nüüd ma ei tunne suitsetamisest ega alkoholi tarbimisest mitte mingit naudingut ja teen mõne suitsu nädalas. Harjumusest. Iga kord imestades, et see ei meeldigi mulle. Alkoholiga sama. Kord-paar kuus joon pudeli veini ära ja täiesti “meh – milleks” tunne.
Kuidas sõltuvused saavad ise kaduda?
Samuti söön vähem, tervislikumalt, sest ei isuta enam pitsa, (Aasia) kiirtoidu või jäätise järele. Söön, et kalorid kätte saada. Näiteks lihtsalt toore küüslauguga võileibu ja riivitud porgandit; või 3 päeva hernesuppi ja seda kõik toidukorrad, sest mul on täiesti ükskõik, mida ma söön. Kohv maitseb ja lõhnab veidralt, pole enam oluline.

Rahakotile ja ilmselt ka tervisele mõjub see hästi, aga jube veider tulnuka tunne on. Või roboti. Miski ei ole enam endine. Lõhna ja maitset tunnen, saan trepikojaski aru, et keegi keedab mulgikapsaid või tõmbab vesipiipu, saan aru, et söön sokolaadijäätist, aga aju on selle kõige osas tuimaks ja reaktsioonituks muutunud.

Ei tea, kas saan veel kunagi nautida tassi head hommikohvi või patuselt kalorirohket lasanjelõiku. :-/

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.12 15:54; 26.12 16:44; 26.12 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti on olemas selline haigus mis põhjustab tuimust.Selle haiguse nimi on depressioon.Igaks juhuks soovitaks psühhiaatri juurde kontrolli minna.

Teisest küljest kõike ei saa alati ka närvide süüks panna.Ka minul on hetkel selline tuimus.Isu pole.Suitsu ei taha.Viina ei taha.Alles sööma hakates tunnen et toidul pole viga.Söön ära kuid erilist isu ei ole.Märtsi alguses põdesin raskelt koroonat(köhisin 2 nädalt,palavik 39).Võib olla täiesti koroona tüsistus.Õhtuleht kirjutas sellest pikemalt.Kolmas variant on see et veri on korrast ära.Perearst peab vereproovi võtma.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 16:20; 26.12 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti on olemas selline haigus mis põhjustab tuimust.Selle haiguse nimi on depressioon.Igaks juhuks soovitaks psühhiaatri juurde kontrolli minna.

Teisest küljest kõike ei saa alati ka närvide süüks panna.Ka minul on hetkel selline tuimus.Isu pole.Suitsu ei taha.Viina ei taha.Alles sööma hakates tunnen et toidul pole viga.Söön ära kuid erilist isu ei ole.Märtsi alguses põdesin raskelt koroonat(köhisin 2 nädalt,palavik 39).Võib olla täiesti koroona tüsistus.Õhtuleht kirjutas sellest pikemalt.Kolmas variant on see et veri on korrast ära.Perearst peab vereproovi võtma.

Depsressiooni ma ei usu, olen selle ca 20 a tagasi ja ca 5 a tagasi läbi teinud koos pika raviga ning praegu ei tunne midagi sarnast. Kui väsimus ja tuimus manustatava osas kõrvale jätta, siis on täitsa hästi, tegutsemistahe on igal alal normis, uued kogemused teretulnud jms.

Vereproov oli ca aasta tagasi korras, eks vaatab mil arstidel polkovniku leskedele aega jääma hakkab, võib-olla peaks tõesti laskma end uurida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.12 15:54; 26.12 16:44; 26.12 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on selle teemaalgatuse mõte? Et vaadake, küllap ma ikka põdesin koroonat  ja vaadake, kui jube on nüüd? Mida me siis nüüd tegema peame selle oletusega?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teema peale tahaks isegi koroonat põdeda kui nii hästi mõjub.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttav rääkis ka, et pärast koroona põdemist ei maitse enam toit, nagu pappi sööks, seega ükstapuha, mis asi see on. Tema on üsna õnnetu küll. Samas ma kõrvalt vaatan, et figuurile mõjub tõesti väga hästi. Aga eks see millalgi ikka taastub, lihtsalt aega võib kuluda kuni aasta. Saad siis paksuks alkohoolikuks ja suitsetajaks tagasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Depressioon on oma olemuselt keeruline haigus.Haigusnähud erinevad.Nii ise midagi diagnoosida on võimatu.

Hetkel pime aeg,see on probleem paljudele.Tuleb d vitamiini võtta.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 16:20; 26.12 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teema peale tahaks isegi koroonat põdeda kui nii hästi mõjub.

Hästi tundub see internetist lugedes. Enam kui pool aastat sellises olukorras olla ei ole kuigi tore, lisaks, nagu öeldud, on füüsiline jõud kadunud. Kolmandale korrusele toidukottidega ühe hooga ei jõua, vahepeal peab maha panema ja hinge tõmbama. 40-aastasena.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.12 15:54; 26.12 16:44; 26.12 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui sõltuvustestest vabaned, st ei sõltu ega vaja neid, viitab see depressioonile? Olge nüüd! Koroona jaoks võid teha antikehade testi. 20 euri ja veeniverest tehakse

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See veider olemine, et miski pole enam endine ja mingid varem rahuldustpakkuvad asjad jätavad ükskõikseks, on ka mind tabanud. Ja mulle tundub, et see on ikkagi seotud inimese alalhoiuga st hirm on kuklas, aga tegutsed nagu udus st oleks nagu pidev pingesituatsioon, mis on argipäevaseks muutunud.

Loodan ka, et keegi leiab parema selgituse.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli paar päeva palavik ja külm, kondid ka haiged. Borellioos oli. Pikalt oli uimane ja udune olek. Magasin koguaeg ja ikka väsinud. Tegin alguses kiirtesti ja pärast ka synlabis. Mõlemad positiivsed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Ei naudi enam toitu, alkoholi, sigarette