Esileht Ilu ja tervis Ei oska puhata ilma alkoholita

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Ei oska puhata ilma alkoholita

Postitas:
Kägu

Mul on 19a laps. Noor inimene, peod, alkohol. On see normaalne? Ühelt poolt-millal siis veel? Teiselt poolt-miks alkohol? Lugesin S.Vabarna lookest, kus ta ütles et ei osanud vallalisena puhata alkoholita. On see sama? Kui nii võtta, siis ei oska väga paljud pidutseda, lõõgastuda ilma alkota. On see probleem või ma mõtlen üle? Või mõtleb Vabarna üle? Mul puhkus nüüd. Käin välikohvikutes. Vaatan inimesed istuvad ikka mingi alkoklaasi taga. Probleemsed? Või lõõgastavad? Või naudivad?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu maailm joob, ainult eestlased vist põevad seda sest tahetakse teistele kole moraalsed olla. Ainult eestlane mõtleb mida teine temast arvab. Ainult moslemi riikides avalikult juua ei tohi.

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju mujal maailmas narkootikume tehakse, kas tõesti inimesed ei oska elada nii nagu perekoolis õigeks peetakse?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on probleem sinus, mitte neis, kes puhkuse ajal napsi võtavad. Mine Hipsaaniasse, seal tuuakse sulle kohe pudel veini lauale, kui unustad täpsustada, et soovid klaasitäit. Eestis saadakse kohe aru, et “üks valge majavein” tähendab klaasi.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis su küsimus täpselt on – et miks ta pidudel alkoholi joob või et miks ta üleüldse pidudel käib? Pidudel käiakse sotsialiseerumas ja alkohol muudab selle protsessi lihtsamaks. Minu arust peaksid sa küsima nii, et kas tal on ka muid ajaveetmisviise peale pidude – kas käib sõpradega teatris, kinos, kasvõi loomaaias või rannas? Kas tal on huvisid peale pidude? See on see kriitiline koht, mitte alkoholi tarbimine pidudel.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nii võtta, siis ei oska väga paljud pidutseda, lõõgastuda ilma alkota. On see probleem või ma mõtlen üle?

See on iga inimese enda probleem. Kui vilistada vähile, südamele, veresoontele, pankreatiidi tekitatud kahjustustele, endale ja  lähedastele, surmale, Siis on nii. Alkoholi tarbimine läheb endiselt diagnoosi alla ja on endiselt probleem.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu maailm joob, ainult eestlased vist põevad seda sest tahetakse teistele kole moraalsed olla. Ainult eestlane mõtleb mida teine temast arvab. Ainult moslemi riikides avalikult juua ei tohi.

Mina isiklikult ei joo ja meil kodu olnud nö kaine  maja. Minu jaoks pole see normaalne seis, et inimesed alkoholiga lõõgastuvad.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu maailm joob, ainult eestlased vist põevad seda sest tahetakse teistele kole moraalsed olla. Ainult eestlane mõtleb mida teine temast arvab. Ainult moslemi riikides avalikult juua ei tohi.

Mina isiklikult ei joo ja meil kodu olnud nö kaine maja. Minu jaoks pole see normaalne seis, et inimesed alkoholiga lõõgastuvad.

Mina joon jälle mõnuga, klaas-paar veini kui tuju tuleb, suvel igapäevaselt. Minu jaoks väga normaalne.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni kogused kontrolli all on, ei näe joomises mingit probleemi.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks see ka probleem või no tähelepanu vääriv, et kas on ikka okei. Meie ei joo, väga harva võtan klaas- paar veini või mulli, mees üldse mitte. Meie noor täisealine ka ei joo, samuti tema peika mitte ega nende sõpruskond. Palju on igasuguseid üritusi, eriti suvel, kõik on ilma alkoholita. Pole seda harjumust lihtsalt. 

Mina noorena tarvitasin alkoholi küll, peod olid hoopis teistsugused, see tore 90ndate lõpp ja nullindate algus 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem tekib sealt maalt, kus alkohol hakkab takistama muud elu. Nt ei jõuta pohmelli tõttu hommikul tööle. Oma 19-aastase pärast ära muretse, noored käivadki pidudel ja pidude üks osa on alkohol. Need, kes iga alkoholi tarvitamise peale diagnoosi panema hakkavad, on üldjuhul ise alkoholiprobleemidega inimesed. Inimese jaoks, kellel ei ole alkoholiga probleeme, ei tee mõistlikus koguses tarbimine mitte midagi, terve inimene ei kuku nn “orgi otsa”.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks see ka probleem või no tähelepanu vääriv, et kas on ikka okei. Meie ei joo, väga harva võtan klaas- paar veini või mulli, mees üldse mitte. Meie noor täisealine ka ei joo, samuti tema peika mitte ega nende sõpruskond. Palju on igasuguseid üritusi, eriti suvel, kõik on ilma alkoholita. Pole seda harjumust lihtsalt.

Ju panevad aineid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ei joo ja meil kodu olnud nö kaine  maja. Minu jaoks pole see normaalne seis, et inimesed alkoholiga lõõgastuvad.

Kas ma saan õigesti aru, et kuna sina ei suvatse juua, siis peavad ka teised teie kodus kained olema?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun eelnevalt kommenteerijaga: kui kogused on kontrolli all, siis ei ole probleem. Samas täheldasin kaugema sugulase kodus tegelikku probleemi: 19-aastane ei ole viimased 3 aastat käinud ei koolis ega tööl, saab emalt taskuraha ja vahel ostab ka ema lapsele koju alkoholi ja see nooruk lihtsalt joobki päevad läbi! Nüüd ongi ahastus, et kui peatselt peretoetust kärbitakse, siis ei jää vanemale lapsele piisavalt raha asjade (alko) soetamiseks (peres kokku 5 last, ka 16-aastasel lubatakse õlut-siidrit juua). Tööle lapsukest sundida ei tohi, kool on peale põhikooli vaid poosetajatele jne. Aasta vanem poolvend kasvab õnneks isaga ja seal on kord majas – kutsekool läbitud, töökoht olemas ja kodus saab 20-aastane õlut vaid saunapäeval. Peol ikka, kuid muidu on pigem range suhtumine alkholi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun eelnevalt kommenteerijaga: kui kogused on kontrolli all,

jah, aga see piir on väga õhuke kui kontroll ära kaob ja siis on juba hilja.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ei joo ja meil kodu olnud nö kaine maja. Minu jaoks pole see normaalne seis, et inimesed alkoholiga lõõgastuvad.

Kas ma saan õigesti aru, et kuna sina ei suvatse juua, siis peavad ka teised teie kodus kained olema?

Pakun, et ilmselt mõeldi siin ikka seda, et kaaslane valitakse ju ühiste väärtushinnangute järgi ja lastele näitad ise eeskuju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun eelnevalt kommenteerijaga: kui kogused on kontrolli all,

jah, aga see piir on väga õhuke kui kontroll ära kaob ja siis on juba hilja.

Ei ole see piir nii õhuke midagi. Sõltuvusse muidugi jäädakse erineva kiirusega, aga nii küll ei ole, et käid noorelt kord nädalas peol ja oled purjus ning jääd sellest sõltuvusse. Sõltuvus tekib ikka aastakümnetega ning kindlasti on selleks vaja enamat kui vahel peol purjus olla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole see piir nii õhuke midagi. Sõltuvusse muidugi jäädakse erineva kiirusega, aga nii küll ei ole, et käid noorelt kord nädalas peol ja oled purjus ning jääd sellest sõltuvusse. Sõltuvus tekib ikka aastakümnetega ning kindlasti on selleks vaja enamat kui vahel peol purjus olla.

Kas siis 20-aastane joodik alustas juba imikuna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis 20-aastane joodik alustas juba imikuna?

20-aastased joojad ei ole üldjuhul sõltlased. Võib-olla mõni erandlik sõltlane on ka hulgas, kes 12-aastaselt jooma hakkas. Ei tea.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltuvus tekib ikka aastakümnetega ning kindlasti on selleks vaja enamat kui vahel peol purjus olla.

Pullikaka. Sõltuvus kujuneb kiiremini kui aastaümnetega. Sõltuvus=rutiin. Rutiin juua, rutiin. Ei saa isegi teist nädalat nii teha, et eelmisel reedel võttis alkot ja nüüd see reede ei võta= juba sõltuvus. Kui see mõte, et nüüd peab jooma, põhjendatagu või nädalalõpuga, siis see on sõltuvus juba. Sama teema on paksudega, ega me aastakümneid ei söö selleks, et olla paksud. Paljud nt läksid korooona ajal paksuks, sest tekkis selle lühikese ajaga sõltuvus, harjumus vms.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun eelnevalt kommenteerijaga: kui kogused on kontrolli all, siis ei ole probleem. Samas täheldasin kaugema sugulase kodus tegelikku probleemi: 19-aastane ei ole viimased 3 aastat käinud ei koolis ega tööl, saab emalt taskuraha ja vahel ostab ka ema lapsele koju alkoholi ja see nooruk lihtsalt joobki päevad läbi! Nüüd ongi ahastus, et kui peatselt peretoetust kärbitakse, siis ei jää vanemale lapsele piisavalt raha asjade (alko) soetamiseks (peres kokku 5 last, ka 16-aastasel lubatakse õlut-siidrit juua). Tööle lapsukest sundida ei tohi, kool on peale põhikooli vaid poosetajatele jne. Aasta vanem poolvend kasvab õnneks isaga ja seal on kord majas – kutsekool läbitud, töökoht olemas ja kodus saab 20-aastane õlut vaid saunapäeval. Peol ikka, kuid muidu on pigem range suhtumine alkholi.

Tegele vähem teise pere eraeluga. Mis lapsuke ja mis peretoetused. 16a kohta saab kindlalt lastekaitse kutsuda või ei saa? Muidu tegeled eraeluga, aga seda tead?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun, et ilmselt mõeldi siin ikka seda, et kaaslane valitakse ju ühiste väärtushinnangute järgi ja lastele näitad ise eeskuju.

Vot see oleks jube perekond-isa ja ema kumbki ei joo ja lapsed samasugused. Käiks kaarega mööda-raudelt suurte kiiksudega või endised alkassid.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pullikaka. Sõltuvus kujuneb kiiremini kui aastaümnetega. Sõltuvus=rutiin. Rutiin juua, rutiin. Ei saa isegi teist nädalat nii teha, et eelmisel reedel võttis alkot ja nüüd see reede ei võta= juba sõltuvus. Kui see mõte, et nüüd peab jooma, põhjendatagu või nädalalõpuga, siis see on sõltuvus juba.

Harjumus ja sõltuvus on siiski erinevad asjad. Jah, harjumus on sõltuvuse tekkimise esimene aste, kuid mitte veel sõltuvus. Sõltuvus on siis, kui enam teisiti ei saagi, oskagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltuvus=rutiin. Rutiin juua, rutiin. Ei saa isegi teist nädalat nii teha, et eelmisel reedel võttis alkot ja nüüd see reede ei võta= juba sõltuvus. Kui see mõte, et nüüd peab jooma, põhjendatagu või nädalalõpuga, siis see on sõltuvus juba.

See ei ole päris nii, et teisiti ei saa. See on nii, et ma lihtsalt soovin seda. Ega toiduga pole ju ka nii, et ma ei suudaks olla ilma kommideta. Aeg-ajalt ma otsustan, et söön neid. Nagu ka trenn.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ei joo ja meil kodu olnud nö kaine  maja. Minu jaoks pole see normaalne seis, et inimesed alkoholiga lõõgastuvad.

Ja siis kutsud endale külalised, siis neile ka ei paku? Sest oled ise kiiksuga?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milline teie enda teismeiga-noorusaeg oli? Mina katsetasin küll alkoholiga vanuses 17-19. Sõbrad olid samavanad, pidudel ikka joodi. Mingit sõltuvust sellest kellelegi välja ei kujunenud. Kahekümneselt leidsin mehe ja hakkasime koos elama, pidudel enam ei käinud, seltskonnas joon klaasi või kaks siiani. Purjus pole vist sellest ajast saadik olnud, mil 19 olin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et üldse alkoholi ei tarbiks, ei peaks minu meelest eesmärk olema. Kõike mõistlikkuse piires. Noored alles katsetavad oma piire ja küll nende eelistused aja jooksul välja kujunevad. Kui kodus on vanemad puritaanid ja alkohol tugevalt põlu all, võib see trotsi mõttes just vastupidise tulemuse anda, kuna noored tahavad sageli oma vanematele vastanduda.

Alkoholitarbimisele on lihtne nüpuga näidata, aga kui paljud teist ideaalselt toituvad? Kui paljud teist piisavalt palju liiguvad? Kui tänaval ringi vaadata, on liigne söömine ja vähene liikumine vist isegi suuremad probleemid kui alkoholitarbimine.

(ise olen puritaanidest vanemate laps, alkoholi tehti ja tehakse siiani kõvahäälselt maha, aga vanemad on mõlemad tugevas ülekaalus, pigem lausa rasvunud; tervisele see ju parem ei ole).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et üldse alkoholi ei tarbiks, ei peaks minu meelest eesmärk olema. Kõike mõistlikkuse piires. Noored alles katsetavad oma piire ja küll nende eelistused aja jooksul välja kujunevad. Kui kodus on vanemad puritaanid ja alkohol tugevalt põlu all, võib see trotsi mõttes just vastupidise tulemuse anda, kuna noored tahavad sageli oma vanematele vastanduda.

Alkoholitarbimisele on lihtne nüpuga näidata, aga kui paljud teist ideaalselt toituvad? Kui paljud teist piisavalt palju liiguvad? Kui tänaval ringi vaadata, on liigne söömine ja vähene liikumine vist isegi suuremad probleemid kui alkoholitarbimine.

(ise olen puritaanidest vanemate laps, alkoholi tehti ja tehakse siiani kõvahäälselt maha, aga vanemad on mõlemad tugevas ülekaalus, pigem lausa rasvunud; tervisele see ju parem ei ole).

Sa võiksid olla minu laps – ka meie mehega oleme ülekaalulised ja meil on olnud oma lapsega vestluseid alkoholi teemal.

Meie ei ole küll täiskarsklased, pidude ajal on ikka pits ees ja vahel teeme ka õhtusöögi kõrvale veinipudeli lahti. Aga jah, igapäevast pidutsemist me õigeks ei pea.

Küll aga teatas üks meie lastest paar nädalat tagasi umbes nii,  et “ise olete paksud, laske vähemalt minul oma elu normaalselt elada” – ja seda seetõttu,  et 19-aastane  gümnaasiumi hõbemedaliga lõpetanud laps peale pidu ülikooli sisseastumiseksamile ei jõudnud. See, mille nimel ta oli aastaid pingutanud ja ennast viimased 4 aastat ka omal käel erialaselt ette valmistanud, kadus hetkega (ehkki loodan, et lükkus aasta edasi) liigse alkoholitarbimise tõttu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 19a laps. Noor inimene, peod, alkohol. On see normaalne? Ühelt poolt-millal siis veel? Teiselt poolt-miks alkohol? Lugesin S.Vabarna lookest, kus ta ütles et ei osanud vallalisena puhata alkoholita. On see sama? Kui nii võtta, siis ei oska väga paljud pidutseda, lõõgastuda ilma alkota. On see probleem või ma mõtlen üle? Või mõtleb Vabarna üle? Mul puhkus nüüd. Käin välikohvikutes. Vaatan inimesed istuvad ikka mingi alkoklaasi taga. Probleemsed? Või lõõgastavad? Või naudivad?

Valus kuivik oled. Hakka elu nautima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et üldse alkoholi ei tarbiks, ei peaks minu meelest eesmärk olema. Kõike mõistlikkuse piires. Noored alles katsetavad oma piire ja küll nende eelistused aja jooksul välja kujunevad. Kui kodus on vanemad puritaanid ja alkohol tugevalt põlu all, võib see trotsi mõttes just vastupidise tulemuse anda, kuna noored tahavad sageli oma vanematele vastanduda.

Alkoholitarbimisele on lihtne nüpuga näidata, aga kui paljud teist ideaalselt toituvad? Kui paljud teist piisavalt palju liiguvad? Kui tänaval ringi vaadata, on liigne söömine ja vähene liikumine vist isegi suuremad probleemid kui alkoholitarbimine.

(ise olen puritaanidest vanemate laps, alkoholi tehti ja tehakse siiani kõvahäälselt maha, aga vanemad on mõlemad tugevas ülekaalus, pigem lausa rasvunud; tervisele see ju parem ei ole).

Sa võiksid olla minu laps – ka meie mehega oleme ülekaalulised ja meil on olnud oma lapsega vestluseid alkoholi teemal.

Meie ei ole küll täiskarsklased, pidude ajal on ikka pits ees ja vahel teeme ka õhtusöögi kõrvale veinipudeli lahti. Aga jah, igapäevast pidutsemist me õigeks ei pea.

Küll aga teatas üks meie lastest paar nädalat tagasi umbes nii, et “ise olete paksud, laske vähemalt minul oma elu normaalselt elada” – ja seda seetõttu, et 19-aastane gümnaasiumi hõbemedaliga lõpetanud laps peale pidu ülikooli sisseastumiseksamile ei jõudnud. See, mille nimel ta oli aastaid pingutanud ja ennast viimased 4 aastat ka omal käel erialaselt ette valmistanud, kadus hetkega (ehkki loodan, et lükkus aasta edasi) liigse alkoholitarbimise tõttu.

See medalist olümpiaadidel ei käinud? Või ei saanud kõrgeid kohti, et sisseastumisel pääseda?

 

Päris paljud võtavad aasta pausi ja alles siis lähevad ülikooli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis Ei oska puhata ilma alkoholita