Esileht Tööelu, raha ja seadused. EKRE inetud valimisreklaamid

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 133 )

Teema: EKRE inetud valimisreklaamid

Postitas:
Kägu

kuidas ta sealt metsakülast, kuhu bussi ei käi või käib 2x päevas, pääseb politseisse, töötukassasse, sotsiaalkindlustusametisse jne?

Ja kuidas sealt eestlased liikuma pääsevad, see ei ole kedagi huvitanud

Eestlane valib ometi ise seal metsakülas elamise, seega on oma otsus ja valik. Meie räägime ju aga ukrainlaste sunniviisilisest majutamisest kuhugi.

Käisin suvel Saksamaal. Seal ukrainlasi küll võetakse vastu, kuid ei poputata. Majutatakse konteinerilaadetesse elamutesse. Ehtne põgenikelaager.

Aga kui eestlase põliskodu ongi seal metsa taga? Tahad sunniviisiliselt linna ümber asustada? Isegi Ameerika põlisrahvaid on lõpuks tunnustama hakatud. Vbla ka kunagi eestlasi, siis kui väljasuremine silmaga näha on. Seni praalib eestlane nagu oleks ta suurrahva esindaja, mitte hääbuva ja assimileeruva väikerahva liige. Isegi eestikeelne kõrgharidus hakkab harulduseks muutuma.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majutatakse konteinerilaadetesse elamutesse. Ehtne põgenikelaager.

Kuidas see laev kuidagi parem on, kus oled pisikeses purgis teise perekonnaga koos? See on mingi poputamine?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hurraa, oravad!

Järjekordne edusamm Eesti majanduse likvideerimisel

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120118220/eesti-suurim-energiatarbija-peatas-hindade-tottu-tootmise-oleme-joudnud-absurdsesse-olukorda

 

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuidas ta sealt metsakülast, kuhu bussi ei käi või käib 2x päevas, pääseb politseisse, töötukassasse, sotsiaalkindlustusametisse jne?

Ja kuidas sealt eestlased liikuma pääsevad, see ei ole kedagi huvitanud

Eestlane valib ometi ise seal metsakülas elamise, seega on oma otsus ja valik. Meie räägime ju aga ukrainlaste sunniviisilisest majutamisest kuhugi.

kohalik inimene saab suure osa asju ka e-teenuste abil tehtud, ukrainlane, kellel on esiteks puudulik digipädevus ja teiseks puuduvad võimalused digiteenuste kasutamiseks, on sootuks teises seisus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole neid reklaame näinud, EKRE ei sümpatiseeri. Ometi valin seekord just EKRE. Lihtsalt sellepärast, et Kallas ajab mul totaalselt südame pahaks ja lihtsalt nö. kiusu pärast valin need teise äärmuse hullud.

+6
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole neid reklaame näinud, EKRE ei sümpatiseeri. Ometi valin seekord just EKRE. Lihtsalt sellepärast, et Kallas ajab mul totaalselt südame pahaks ja lihtsalt nö. kiusu pärast valin need teise äärmuse hullud.

ja keda sa sellega kiusad?

selle asemel, et seinast-seina vänderdada võiks ju valida ka midagi sealt vahepealt.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle asemel, et seinast-seina vänderdada võiks ju valida ka midagi sealt vahepealt.

Ma ei ole küll see kellele vastad, aga mõtlen sama. Ei ole ju vahepealset valida.

Isamaa on läbi surunud ainult lolle ja isamaale kahjulikke asju.

Sotsid on haledad kommudest oravate samarakud

Gruz 200 ma ometi ei hakka valima

Üksikkandidaadist või mõnest väikeparteist (on selliseid veel üldse) ei oleks nagunii millekski asja.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle asemel, et seinast-seina vänderdada võiks ju valida ka midagi sealt vahepealt.

Ma ei ole küll see kellele vastad, aga mõtlen sama. Ei ole ju vahepealset valida.

Isamaa on läbi surunud ainult lolle ja isamaale kahjulikke asju.

Sotsid on haledad kommudest oravate samarakud

Gruz 200 ma ometi ei hakka valima

Üksikkandidaadist või mõnest väikeparteist (on selliseid veel üldse) ei oleks nagunii millekski asja.

no valiks näiteks isikliku ilmavaate järgi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no valiks näiteks isikliku ilmavaate järgi.

kas mõnel parteil on tegudes ka sellist uhket asja, mina ei ole märganud

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no valiks näiteks isikliku ilmavaate järgi.

kas mõnel parteil on tegudes ka sellist uhket asja, mina ei ole märganud

aga kas sul endal on? kui jah, siis küllap leiad ühisosa ka mõne parteiga.

kiusu pärast enda ja riigi jaoks kõige s*temat valida on lauslollus.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiusu pärast enda ja riigi jaoks kõige s*temat valida on lauslollus.

Sul on õigus, REF-i ma enam ei vali.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis saaks toimiva valitsuse kui igast erakonnast mõni arukam valida. Ilmselt liiga väike riik, et 1-2 parteiga aruka valitsuse saaks moodustada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiusu pärast enda ja riigi jaoks kõige s*temat valida on lauslollus.

Sul on õigus, REF-i ma enam ei vali.

tubli on! mina ei ole neid kunagi valinud ja sama käib muidugi ka ekre kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi valisin Vabaerakonna, see kadus ära nagu paha hais

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://vikerraadio.err.ee/1608816061/reedene-intervjuu-anvar-samost-ja-paul-keres

nüüd raputatakse tuhka pähe, et sai jah rahvale ära tehtud

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis saaks toimiva valitsuse kui igast erakonnast mõni arukam valida. Ilmselt liiga väike riik, et 1-2 parteiga aruka valitsuse saaks moodustada.

Jah, saaks. Igas erakonnas leidub mõistlikke ja asjalikke inimesi, kes on seejuures piisavalt eestimeelsed, et juhiksid riiki kooskõlas Põhiseaduse mõttega. Aga paraku on meie valimissüsteem selline, et valida saab erakonda. Reaalselt saab hääle anda konkreetsele isikule ainult nende inimeste puhul, kes on erakonna valimisnimekirja päris esimeste hulgas. Ja nende isikute nimede nö ülejäägiga saavad populaarsemate erakondade puhul valituks ka igasugu sulelised-karvased, keda rahvas pole tahtnud.

EKRE valimisreklaame ma ei jälgi, aga see venestamise teema võib tulla kahest asjaolust, mis ei ole seotud otseselt populistliku eneseupitamisega ukrainlaste arvelt: sel aastal on Venemaa venelasi tulnud üle Eesti piiri sadu tuhandeid. Nende seas on kindlasti viienda kolonni esindajaid, seltskonda, keda Venemaa tahab nö strateegliselt eelpaigutada. Osa olid aasta alguses turistid, osad pagesid mobilisatsiooni kartuses, aga üle piiri tuli sadu tuhandeid Vene kodanikke (kel pole Ukrainaga midagi pistmist). Muidugi läks osa tagasi, osa edasi, aga kes ja kui palju siia jäi? Teine asi on keele teema. Muidugi ei õpi ei põgenik ega uusimmigrant keelt ära nädala või kuu jooksul, kuid probleem on Eesti riigi suhtumises Eesti keelde ja osalt ka mõningate pagulaste suhtumises. Leitakse huvitavaid põhjuseid, miks ei saa keelt õppida (ühe muidu toreda ukrainlannast üksikema lugu oli äsja Delfis). Olgu põgenikke sada tuhat, aga kui nad ei jää siia ainult mõneks nädalaks, peavad nemadki hakkama keelt õppima, olgu või üksikema või vanem inimene. Keeleõppeks on erinevaid viise, ei pea isegi tingimata kursustel kohapeal käima. Suhtlustasandil suudab võõrkeele õppida ära iga normintellektiga ja teatud puueteta inimene. Isegi äia poolkurt ema (Ukrainast suurena Eestisse kolinud) suutis ilma ühegi kursuseta  suhtlustasandil eesti keele ära õppida, kuigi keskkond nõukogude ajal seda ei toetanud ja lapsed pani ta kõik eesti kooli, kuigi vene kool oli samas kõrval.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ps. kevadel ma tõenäoliselt EKREt siiski ei vali, aga loodan Reformierakonda uues valitsuses mitte näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ps. kevadel ma tõenäoliselt EKREt siiski ei vali, aga loodan Reformierakonda uues valitsuses mitte näha.

Siis ainus variant on sinu jaoks Isamaa, kui sellist tulemust soovid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis ainus variant on sinu jaoks Isamaa, kui sellist tulemust soovid.

võta üht ja viska teist, pole suurt vahet kumb kahjulikum

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ps. kevadel ma tõenäoliselt EKREt siiski ei vali, aga loodan Reformierakonda uues valitsuses mitte näha.

Tõesti imelik on see vastandamine, et kui sulle EKRE on vastumeelne, siis oled kindlalt Reformi pooldaja. Ei ole. Reform ka ei meeldi. Aga kui ekre vastu midagi julged öelda, siis nagu muud varianti polegi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nägin ka lôpuks seda reklaami. Kôigepealt arvasin, et martin reklaamib reformierakonda, martin ja reklaamib reformierakona, esimene sôna oli ju kohe reformierakond. Ja siis hakks tulema kôik mida reformierakond halvasti teeb, süüdistuste pôhjus loomulikult ei maini. Milleks? Reformierakonnale hakkasid lambist venkud meeldima!!!! Aga mida martin ôieti reklaamis? Mina aru ei saanudki, EKRE st mitte sônagi ja mida nemad hästi teevad, arusaamatu. Seda sain teada, mida reformierakond halvasti teeb.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis saaks toimiva valitsuse kui igast erakonnast mõni arukam valida. Ilmselt liiga väike riik, et 1-2 parteiga aruka valitsuse saaks moodustada.

EKRE valimisreklaame ma ei jälgi, aga see venestamise teema võib tulla kahest asjaolust, mis ei ole seotud otseselt populistliku eneseupitamisega ukrainlaste arvelt: sel aastal on Venemaa venelasi tulnud üle Eesti piiri sadu tuhandeid. Nende seas on kindlasti viienda kolonni esindajaid, seltskonda, keda Venemaa tahab nö strateegliselt eelpaigutada. Osa olid aasta alguses turistid, osad pagesid mobilisatsiooni kartuses, aga üle piiri tuli sadu tuhandeid Vene kodanikke (kel pole Ukrainaga midagi pistmist). Muidugi läks osa tagasi, osa edasi, aga kes ja kui palju siia jäi?

oot, sa ütled, et Eestisse on tulnud sadu tuhandeid Vene kodanikke ja me ei tea, kui paljud neist on Eestisse jäanud?  see ei saa siiski võimalik olla.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis ainus variant on sinu jaoks Isamaa, kui sellist tulemust soovid.

võta üht ja viska teist, pole suurt vahet kumb kahjulikum

Praegusest valitsusest vaevalt ûkski variant enam kahjulikum saab olla.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oot, sa ütled, et Eestisse on tulnud sadu tuhandeid Vene kodanikke ja me ei tea, kui paljud neist on Eestisse jäanud?  see ei saa siiski võimalik olla.

Aga see on võimalik. Kaja Kallas ütles riigikogu infotunnis selle probleemi kohta “meie pole neid siia toonud”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis ainus variant on sinu jaoks Isamaa, kui sellist tulemust soovid.

võta üht ja viska teist, pole suurt vahet kumb kahjulikum

Praegusest valitsusest vaevalt ûkski variant enam kahjulikum saab olla.

alati saab

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis ainus variant on sinu jaoks Isamaa, kui sellist tulemust soovid.

võta üht ja viska teist, pole suurt vahet kumb kahjulikum

Praegusest valitsusest vaevalt ûkski variant enam kahjulikum saab olla.

alati saab

Praeguste muude olemasolevate valikute mōttes mitte. Hüpoteetiliselt jah.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oot, sa ütled, et Eestisse on tulnud sadu tuhandeid Vene kodanikke ja me ei tea, kui paljud neist on Eestisse jäanud? see ei saa siiski võimalik olla.

Miks mitte? Riigil on teada, mitu VF kodanikku ületas piiri ja sisenes Eestisse, samuti on teada mitu VF kodanikku ületasi piiri ja suundus Eestist Venemaale. Aga nii Eestil kui Venemaal on piirid ka teiste riikidega, nii et aasta jooksul siia tulnud ja praeguseni siin viibivate vene kodanike kindlaks tegemine ei ole lihtne liitmis- või lahutamistehe. See kehtib ka kõigi muude riikide kodanike kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mina ei ole juhtunud lugema või enam ei avaldatagi siia laekunud ukrainlaste ja venelaste arvu? Viimati oli vist 40 000 nn ukrainlast, aga see oli väga ammu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läti ei tapagi oma majandust ära https://arileht.delfi.ee/artikkel/120119344/lati-venemaa-kaubavahetusele-katt-ette-ei-pane-kehtestame-sanktsioonid-kui-seda-teeb-kogu-euroopa

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole neid reklaame näinud, EKRE ei sümpatiseeri. Ometi valin seekord just EKRE. Lihtsalt sellepärast, et Kallas ajab mul totaalselt südame pahaks ja lihtsalt nö. kiusu pärast valin need teise äärmuse hullud.

Soovitan ikka vaadata enne otsustamist. Nägin ka selle reklaami lõpuks ära ja päris kindlasti ei vali ma neid, kes Eestimaa inimesi lolliks peavad.
Ja Eestis on muide rohkem kui kaks valikut valimistel.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 133 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. EKRE inetud valimisreklaamid