Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis täiskasvanud lapsele, kool, dokumendid

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Elatis täiskasvanud lapsele, kool, dokumendid

Postitas:

Kui seadusjärgselt maksta 18-aastasele kutsekoolis käivale lapsele elatist, siis kas peaksin saama selle kohta, et laps koolis käib, ka mingi(d) koolipoolse(d) dokumendi(d)?
Kui suvisel ajal ta ei õpi ega tööta, aga sügisest läheb kutsekooli, kas on korrektne ka suvekuude eest maksta?
Kõige rohkem huvitavad just koolipoolne tõestus, et laps on nende nimekirjas (ja reaalselt õpilane).

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.06 11:34; 15.06 20:01; 15.06 20:05; 16.06 12:10; 19.06 08:48; 19.06 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti nii kahju on oma last toetada? Uskumatuid vanemaid on ikka olemas.

+12
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppivat last tuleb seaduse järgi toetada reeglina kuni 21-aastaseks saamiseni. Kui sul on tõesti kahtlus, kas laps on kooli õpilane või mitte, siis kõige kergem viis selle väljaselgitamiseks on kõne kooli. Kui teil omavahel usalduslik suhe puudub vms. Ise ei tuleks selle pealegi, et peaks saama tõendi lapse õpilasestaatuse kohta aga eks inimesed ja suhted ongi erinevad.
Ja otseloomulikult toetad sa last ka suvekuudel, kuna sel perioodil on ta ju jätkuvalt õpilane ega ei ole kooli nimekirjast välja arvatud. Kusjuures ülalpidamiskohustus säilib sul ka sel juhul, kui laps peaks soovima nt suvel endale taskuraha teenida tööga.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti nii kahju on oma last toetada? Uskumatuid vanemaid on ikka olemas.

Kas t õesti see oli praegi teemaks, uskumatu!
Tegemist EI OLE ei minu, sinu,tema ega nende lapsega. Küsimus on puht teoreetiline. Palun ära ahheta, kui sa tegelikku põhjust ei tea.
Sinu konkreetne abi oli milline? Hambateritus, oletus, fantaasia?

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.06 11:34; 15.06 20:01; 15.06 20:05; 16.06 12:10; 19.06 08:48; 19.06 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja otseloomulikult toetad sa last ka suvekuudel, kuna sel perioodil on ta ju jätkuvalt õpilane ega ei ole kooli nimekirjast välja arvatud.

Küismus tekkiski, et kui õpilane on x kooli lõpetanud, dokumendid välja võetud, ja kui plaanib sügisest uuesti kooli minna, siis kuidas peaks seaduse silmis olema suvekuudel?

Veel kord – jutt ei ole ühestki konkreetsest lapsest. Selline teema tuli lihtsalt arutlusele ja kuna arutlejatel kellelgi konkreetset kogemust ei olnud, otsustasin mina siia teema teha, aga noh jah…perekool suudab kenasti vastata (Sina), aga suudab ka täiesti teemaväliselt minestada (esimene kägu).
Suurem arvamuste erinevus oli just kooliskäimise tõestamise juures, et kas täiskasvanud lapse e-kooli saab ka vanem jälgida?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.06 11:34; 15.06 20:01; 15.06 20:05; 16.06 12:10; 19.06 08:48; 19.06 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist EI OLE ei minu, sinu,tema ega nende lapsega. Küsimus on puht teoreetiline. Palun ära ahheta, kui sa tegelikku põhjust ei tea.

LOOMULIKULT ei ole. KINDLASTI ei ole.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seadusjärgselt maksta 18-aastasele kutsekoolis käivale lapsele elatist, siis kas peaksin saama selle kohta, et laps koolis käib, ka mingi(d) koolipoolse(d) dokumendi(d)?

Kui suvisel ajal ta ei õpi ega tööta, aga sügisest läheb kutsekooli, kas on korrektne ka suvekuude eest maksta?

Kõige rohkem huvitavad just koolipoolne tõestus, et laps on nende nimekirjas (ja reaalselt õpilane).

loomulikult võib maksja nõuda kooli tõendit, et laps ikka õpib seal. suvel, kui ta pole ühegi kooli nimekirjas, pole ta ju õpilane ja võib minna ise tööle, võimalusi (nt kaubandus) on igal pool palju.
muide, täisealisel ei ole enam seadusjärgset summat, vaid määratakse vastavalt lapse vajadustele ja vanema võimalustele. täisealine võib minna kooli kõrvalt tööle ning ise endale lisaraha teenida jne. kui vanemal on alaealisi lapsi, siis eelistatakse neid jne. täisealisele võib kohus jätta elatise üldse välja mõistmata ja määrata nt 50 või 100 eurt kuus.
selle kohta, et täisealisele ei määrata automaatselt poolt min palka, tehti mõni aasta tagasi riigikohtu lahend https://juura.wordpress.com/tag/elatis-taisealisele/

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 09:36; 16.06 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem arvamuste erinevus oli just kooliskäimise tõestamise juures, et kas täiskasvanud lapse e-kooli saab ka vanem jälgida?

gümnaasiumi puhul saab, ülikoolides sellist asja vist enam ei ole

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 09:36; 16.06 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seadusjärgselt maksta 18-aastasele kutsekoolis käivale lapsele elatist, siis kas peaksin saama selle kohta, et laps koolis käib, ka mingi(d) koolipoolse(d) dokumendi(d)?

Kui suvisel ajal ta ei õpi ega tööta, aga sügisest läheb kutsekooli, kas on korrektne ka suvekuude eest maksta?

Kõige rohkem huvitavad just koolipoolne tõestus, et laps on nende nimekirjas (ja reaalselt õpilane).

loomulikult võib maksja nõuda kooli tõendit, et laps ikka õpib seal. suvel, kui ta pole ühegi kooli nimekirjas, pole ta ju õpilane ja võib minna ise tööle, võimalusi (nt kaubandus) on igal pool palju.

muide, täisealisel ei ole enam seadusjärgset summat, vaid määratakse vastavalt lapse vajadustele ja vanema võimalustele. täisealine võib minna kooli kõrvalt tööle ning ise endale lisaraha teenida jne. kui vanemal on alaealisi lapsi, siis eelistatakse neid jne. täisealisele võib kohus jätta elatise üldse välja mõistmata ja määrata nt 50 või 100 eurt kuus.

selle kohta, et täisealisele ei määrata automaatselt poolt min palka, tehti mõni aasta tagasi riigikohtu lahend https://juura.wordpress.com/tag/elatis-taisealisele/

Tänan selgitamast!

Kriitikutele – on tõsi, et teatud inimesed ei suuda vestelda teemadel, millega neil endal kokkupuudet ei ole. Arutleda v teoretiseerida ei osata. Seepärast ongi (eriti muidugi mugaval siin – anonüümses keskkonnas) kägudel “kindlad” teadmised, et kõik teemad ja lood on kellegi isiklikust elust. Isegi äratuntavate libade puhul antakse hoolega nõu ja elatakse kaasa. Mulle näitab see inimeste kinnisust, suutmatust mullist välja mõelda. Antud teemat arutlesin koolikaaslastega. Meid oli erinevas vanuses. Juttu tuli tööst, rahast, hakkamasaamidest ülikooli ajal. Kes iganes teatas, et “no üksikvanema lapsi peab ju kooli ajal ka toetama”, et sellevõrra neil natuke kergem. Edasi arutasime, et aga kuidas kindlaks teha, et laps käib üldse koolis. Oletame, et suhted kehvad, kontaktid olematud. Et kas kool annab mingi dokumendi või peab laps midagi tõestama või hoopis vanem uurima. Ja et mis saab suvel või akadeemilise ajal ning kas ülikool ja näiteks rakenduslik kõrgkool ehk kutsekas on samade teeglitega. Kogu müsteerium.
Väga inetu on hakata fantaseerima ja oletama.
Muide, olen 29. Mul ei saa mitte kuidagi täiskasvanud last olla. See oli siis käole 15.06.2019 kell 11:57.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.06 11:34; 15.06 20:01; 15.06 20:05; 16.06 12:10; 19.06 08:48; 19.06 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, olen 29. Mul ei saa mitte kuidagi täiskasvanud last olla. See oli siis käole 15.06.2019 kell 11:57.

Mis nii erutud siis teoreetilise teema peale? Või lihtsalt nipsakas ja kehv iseloom?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei saa mitte kuidagi täiskasvanud last olla.

Laps on ilmselt su “mehel”, selliseid asju ajavad “meeste” eest ikka uued naised.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõne kooli? Kas arvate, et kooli jagab telefoni teel suvalistele andmeid koolis õppivate isikute kohta? Kohtus näeb välja asi nii, et kool annab tõendi, et kust on näha nii see, et laps õpib seal, kui ka see, millal on lõpetamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada lõppeb kooliaasta õpilase staatuse mõttes 31. augustiga, st ka andmebaasides, seoses nt bussisõiduga jne, näitab soodustust augusti lõpuni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei saa mitte kuidagi täiskasvanud last olla.

Laps on ilmselt su “mehel”, selliseid asju ajavad “meeste” eest ikka uued naised.

Ma palusin mitte oletada ja fantaseerida. Kui sul tõendeid ei ole, on see pahatahtlik kius mida sa siin ajad.
Mu abikaasa on samuti 29.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.06 11:34; 15.06 20:01; 15.06 20:05; 16.06 12:10; 19.06 08:48; 19.06 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, olen 29. Mul ei saa mitte kuidagi täiskasvanud last olla. See oli siis käole 15.06.2019 kell 11:57.

Mis nii erutud siis teoreetilise teema peale? Või lihtsalt nipsakas ja kehv iseloom?

NII erutun ma inimeste peale, kes teevad mingit isetegevust teiste elude väljamõtlemisel. Õelad inimesed seda soodustavadki.
Juhul kui mul ongi “nipsakas ja kehv” iseloom, siis kuidas see teemasse puutub või kuidas see annab sinule õiguse näägutamiseks? Kas sa oled selline inimene, kes on näiteks üleolev ka intellektipuude või majanduslikult mitte hakkamasaava inimese üle? Sest kui kellelgi on viga (kas või “nipsakas ja kehv” iseloom), on sul nägu nalja täis ja üleolevust tulvab? See on tõesti vilets iseloomuomadus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.06 11:34; 15.06 20:01; 15.06 20:05; 16.06 12:10; 19.06 08:48; 19.06 08:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis täiskasvanud lapsele, kool, dokumendid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.