Esileht Pereelu ja suhted Elatise maksmine – paberil kirjas ja tegelikkus, jagage kogemusi

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Elatise maksmine – paberil kirjas ja tegelikkus, jagage kogemusi

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ütlen ausalt, et minu jaoks on olukord lahendatud, kui lastel täitub 18. Kindlasti oleks olukord teine, kui rahakotid oleksid algusest peale olnud eraldi. [/tsitaat]

Sinu jaoks on normaalne, et mees suhtub oma lastesse, kui mingisse olukorda, millest end kopikatega vabaks osta? Sinna juurde veel nägu, et ollakse mingi heategija? Ja lootus, et need lapsed soovivad tulevikus ise suhelda isaga, kes ei ole raatsinud anda toidurahagi ning elab oma uue naise käpa all, st oma isa koju ei ole lastel õigust tulla?

Uskumatu. Ka mina arvan, et what goes around, comes around. Aga võibolla psühhopaatiale kalduv isik ei saa üldse aru, mida halba on selles olukorras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 20:52; 08.09 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sobid, diil on tegelikult ideaalne. Hoolekande- ja ka perekonnaseadus panevad hoolduskohustuse lastele ja lastelastele.
Ühesõnaga kaotada ei ole midagi[/tsitaat]

Noh, eks nad närutavad siis samamoodi. Midagi siiski annavad tulevikus vanamehele, et saaks mõnikord endale pätsi leiba ja natuke allahinnatud vorsti osta, aga mitte nüüd päris iga päev. On vanamees vaja hooldekodusse panna, siis annavad mõlemad pikkade hammastega näiteks 30 eurot kuus (küsitakse võibolla 100 per face, aga nad vaidlustavad summa jne.)

Kaotatud tegelikult juba on. Normaalsed suhted oma lastega ja igasugune väärikus.

Mis tüüpi inimeseloom võiks arvata, et “diil on ideaalne” – tõesti ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 20:52; 08.09 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
…Elatist küsiti 300 eur. laps. Summa sai vaidlustatud ja kohtuotusega maksab 100 eur ühele lapsele ja 100 eur. teisele. Peale kohtusaagat lastega ei suhtle. Ütleb, et las kasvavad, kui asjadest aru saavad, küll üles otsivad….

[/tsitaat]

Kuna kohus nii otsustas, siis pole selles osas midagi vaielda, eks selleks pidid omad põhjused olema. Samas töövõimetus koos puudega või ka ilma ei takista ju lastega kohtumast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale. Minu notaris kokkulepitu oli väga pikk nimekiri. Sh laste suhtluskord põhjalikult kokku lepitud, kellaajalised üleandmised, kohtumised kellega ja millise etteteatamisega kokku lepitud. Nägin palju vaeva kõige kirjapanekuga mis torust tuli. See et jôulud lapsed alati minuga ja pool lastega oleku ajast ehk siis väh ühe näd vaheutuse kuus on mees lastega üks ühele ilma uue pereta.

Ma ei tahtnud ühtki otsa lahti jätta. Rahul olen. Kõik kaib nii nagu seal kirjas oli. Uus naine on marus, aga see pole minu probleem . Lastele sain parima. See oli oluline. Mees räägib kuidas ta tahaks tagasi tulla. Ilmselt keerab sealpool asi juba hapuks. Ma ei usu et see ainult minu tingimuste süü on -päriselt armastava uue naise jaoks ei oleks need tngimused midagi enneolematut, mõtlemisvõimega inimene saab aru miks ma need kirja panin. Minu eksi uuel pole vist ei üht ega teist ei armastust vaid omanditahe ega ka mõtlemisvõimet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:41; 09.09 07:47; 09.09 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgatajale. Minu notaris kokkulepitu oli väga pikk nimekiri. Sh laste suhtluskord põhjalikult kokku lepitud, kellaajalised üleandmised, kohtumised kellega ja millise etteteatamisega kokku lepitud. Nägin palju vaeva kõige kirjapanekuga mis torust tuli. See et jôulud lapsed alati minuga ja pool lastega oleku ajast ehk siis väh ühe näd vaheutuse kuus on mees lastega üks ühele ilma uue pereta.

Ma ei tahtnud ühtki otsa lahti jätta. Rahul olen. Kõik kaib nii nagu seal kirjas oli. Uus naine on marus, aga see pole minu probleem . Lastele sain parima. See oli oluline. Mees räägib kuidas ta tahaks tagasi tulla. Ilmselt keerab sealpool asi juba hapuks. Ma ei usu et see ainult minu tingimuste süü on -päriselt armastava uue naise jaoks ei oleks need tngimused midagi enneolematut, mõtlemisvõimega inimene saab aru miks ma need kirja panin. Minu eksi uuel pole vist ei üht ega teist ei armastust vaid omanditahe ega ka mõtlemisvõimet. [/tsitaat]

Lapsed vòiksid üle aasta jòulud ju oma isaga olla. Vòi siis ühe päeva jòuludest igal aastal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.09 09:58; 08.09 10:15; 08.09 10:50; 08.09 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keda huvitab see mediaanpalk? Kui mees on teinud näiteks 4 last ja minema kõndinud, siis peab ta elatist maksma iga kuu minimaalselt 710 ¤. Mehel ei pruugi raha olla aga naisel peab olema?[/tsitaat]Kuulge ka töötul perel võib olla 5-6 last ja kõik elavad. Kui mees teenib 300 ja naine 300, maksud on 400, lapsi 4 kokku vanematega 6 ja kõik saavad söönuks ja riietatud koolitatud selle 200 eest.

Tunnistage, et antud juhul naine lihtsalt üritas mehele kätte maksta?
Lapsed on suur vastutus, aga mitte nii suur, et 300 saab üks, rohkem nagu 33 ¤ + lasteraha. Miinimumpalgalised on selle tunnistajateks kuidas elu veereb paika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 20:28; 09.09 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel on õigus saada osa oma ise elustandardist. Unustage juba ära see miinimum nende isade puhul kellel tegelikkuses on mitu keskmist palka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:41; 09.09 07:47; 09.09 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lapsed vòiksid üle aasta jòulud ju oma isaga olla. Vòi siis ühe päeva jòuludest igal aastal?[/tsitaat]
Minu arust oli olulisem siinjuures see, et lapsed soovivad jõulude ajal olla koos oma vanavanematega. Eksi ema oli ka jõuludel meie perega koos sest meie mõlema vanemad elavad seal teises eesti otsas ja oleme väga kokku kasvanud. See oli väga mõnus ja jääb osapoolte arvates tulevikus ka nii. Eks ise tuli mingil järgmisel päeval ema juurde ja oli siis seal koos lastega ise ilma uue pereta. Täiesti OK olukord ja möödub varsti sest armumise udu hakkab ära kaduma ja selles seisus ei kannata ükski mees oma samavanade laste kasvatamise asemel vöõraid lapsi kasvatada. Siis kui eksil uus naine, kusjuures olen 100 % veendunud et uus valitakse ilma lasteta, siis vaatame edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:41; 09.09 07:47; 09.09 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lastel on õigus saada osa oma ise elustandardist. Unustage juba ära see miinimum nende isade puhul kellel tegelikkuses on mitu keskmist palka.[/tsitaat]

Ääretult primitiivne mõtlemine 😀
Ega isad on ju draakonid, kes kunagi jalaluud ei murra

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.09 10:07; 08.09 10:18; 08.09 10:37; 08.09 10:46; 08.09 10:51; 08.09 10:57; 08.09 11:43; 08.09 12:11; 09.09 07:55; 11.09 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lastel on õigus saada osa oma ise elustandardist. Unustage juba ära see miinimum nende isade puhul kellel tegelikkuses on mitu keskmist palka.[/tsitaat]

Eks kõigil on õigus oma arvamusele.
Paratamatult see arvamus kohtus vett ei pea. Seega ei ole sellest arvamusest ka kellelgi kasu.
Tore muidugi, kui isa vabatahtlikult rohkem maksab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 10:31; 08.09 10:39; 08.09 10:49; 08.09 12:02; 08.09 12:48; 09.09 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused teemaalgatajele!
Oled tõesti väga tubli, et oled suutnud kõik nii hästi laste huvides korraldada. Kas oleksid nõus oma kogemusi täpsemalt jagama. Kui jh siis palun kirjuta mulle sissi77@hot.ee

Parimat soovides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatise maksmine on minu mehe poolt toimunud ka ilma kohtuotsuseta, räägiti asi selgeks ja maksti. Muudatus tuli lapse ema poolt siis, kui mees abiellus, siis pöörduti koheselt kohtusse ning üritati (kusjuures riikliku juristi kaasabil) nii maha vaikida aastaid makstud elatist kui ka rõhuda sellele, et tänu abiellumisele mehe varanduslik seisund paranes tänu naise palgale ja elatist tuleks kahekordistada. Kohtuotsus tehti, vastavalt mehe palgale ja võimalustele, vähemas suuruses kui mees enne kohtusaagat vabatahtlikult maksis. Ka edaspidi on tulnud teemaks elatise suurendamise ja kasutuse küsimusi, kuid siis on jäigalt juba kohtu kaudu asjad paika pandud ja edasi elatud. Ehk minu kui kõrvaltvaataja kogemused: elatise kokkulepetest ei pea reeglina kinni naised, mehed (või nende abikaasad) maksavad ka siis, kui sissetulek puudub nt. töökaotuse või haiguse puhul – normaalses peres kärbitakse siis kulutusi, kuid eraldielava lapse kulusid puutuda ei tohi. Ehk teemaalgatajale soovitus: emotsioonideta laste kohtumised isaga ja elatise summa kindlaks määrata ja käituda heatahlikult mõlemalt poolelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 13:28; 10.09 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ehk minu kui kõrvaltvaataja kogemused: elatise kokkulepetest ei pea reeglina kinni naised, mehed (või nende abikaasad) maksavad ka siis, kui sissetulek puudub nt. töökaotuse või haiguse puhul – normaalses peres kärbitakse siis kulutusi, kuid eraldielava lapse kulusid puutuda ei tohi. Ehk teemaalgatajale soovitus: emotsioonideta laste kohtumised isaga ja elatise summa kindlaks määrata ja käituda heatahlikult mõlemalt poolelt.[/tsitaat]
Minu kui kõrvaltvaataja kogemus on jällegi teistsugune, paljud mehed kipuvad mõned aastad pärast lahkuminekut elatisega närutama või seda võlgu jääma (alguses on jah kõik ilus). Parim kild oli ikka ühe sõbranna eksmehe avaldus enne masu saabumist – mees arvas, et ta võiks nüüd lastele makstavat niigi miinimumist väiksemat summat vähendada, KUNA ELUKALLIDUS ON NÜÜD TÕUSNUD!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 09:20; 08.09 11:23; 08.09 11:27; 10.09 14:07; 10.09 16:37; 11.09 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei suudaks olla koos mehega ja austada meest, kes oma eelmisest kooseludest pärit lastega ei suhtle, seda liiga vähe teeb ja raha ei maksa!
Kindlasti peaks ma sellist meest mölakaks! Ega tahaks oma laste isaks.

Hetkel selline kogemus puudub- olen esimesel ringil, esimese ringi naine, esimene ka oma mehele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ma ei tahtnud ühtki otsa lahti jätta. Rahul olen. Kõik kaib nii nagu seal kirjas oli. Uus naine on marus, aga see pole minu probleem . Lastele sain parima. See oli oluline. Mees räägib kuidas ta tahaks tagasi tulla. Ilmselt keerab sealpool asi juba hapuks. Ma ei usu et see ainult minu tingimuste süü on -päriselt armastava uue naise jaoks ei oleks need tngimused midagi enneolematut, mõtlemisvõimega inimene saab aru miks ma need kirja panin. Minu eksi uuel pole vist ei üht ega teist ei armastust vaid omanditahe ega ka mõtlemisvõimet. [/tsitaat]
“Tark” naine, mis ma oskan öelda. Sinu õnneks on mees paras suss, et tingimustele vastu ei hakanud. Mis uuesse naisesse puutub, siis armastus või mitte, aga reeglite juures, et “uue perega oled siis kui vanast aega üle jääb”, ei peaks ükski suhe vastu. Elul on kummalised keerdkäigud… Mis juhtub siis kui ise lastega mehesse peaksid armuma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ma ei arva, et mees suss oleks. Isegi vastupidi. Päris tark mees on. Ilmselt elatisesumma on talle jõukohane maksta ja selles osas ei soovigi vaielda. Ja lasta eksnaisel lepingusse sisse kirjutada punktid, mis on nii ehk naa õigustühised – noh, kui rahumeelse lahenduse huvides toimib, siis miks mitte.

Põhimõtteliselt ma imestan, et notar teatud punktidele tähelepanu ei juhtinud sõlmimise ja kinnitamise käigus. Aga noh see selleks. Ära siis imesta, kui mõningaid punkte mees tulevikus siiski täitma ei hakka.

Teiselt poolt, kui ta nagunii soovib tagasi tulla või on uues suhtes mõrad, siis ilmselt on uue naise viha põhjused hoopis mujal, kui seal, et teie lepingusse said sellised punktid nagu said.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu kui kõrvaltvaataja kogemus on jällegi teistsugune, paljud mehed kipuvad mõned aastad pärast lahkuminekut elatisega närutama või seda võlgu jääma (alguses on jah kõik ilus). Parim kild oli ikka ühe sõbranna eksmehe avaldus enne masu saabumist – mees arvas, et ta võiks nüüd lastele makstavat niigi miinimumist väiksemat summat vähendada, KUNA ELUKALLIDUS ON NÜÜD TÕUSNUD![/tsitaat]

Hmm, antud juhul tõuseb naise poolelt iga aasta elukallidus ning lapse vajadused, mis on aga nt. Perekooli kägude ja ühiskonna poolt igati soositud: mis ta siis lasi naise lapsega ilma peale 🙂 Kogemusi on jagunud nüüdseks 15 aasta jagu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 13:28; 10.09 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Hmm, antud juhul tõuseb naise poolelt iga aasta elukallidus ning lapse vajadused, mis on aga nt. Perekooli kägude ja ühiskonna poolt igati soositud: mis ta siis lasi naise lapsega ilma peale 🙂 Kogemusi on jagunud nüüdseks 15 aasta jagu. [/tsitaat]
Mõtle palun loogiliselt – kui elukallidus tõuseb, siis tõuseb see lapsel ka. Tuua elukalliduse tõusu ettekäändeks lapsele senisest vähem raha maksta on lapse suhtes ebaõiglane.
Kusjuures elukalliduse tõusuga üldjuhul kaasneb ka palgatõus – statistiline. Seega on elukalliduse tõustes lapsele senisest suurema elatise küsimine põhimõtteliselt õige.
Seda arvab ka seadusandlus, mis tõstab miinimumealtise määra iga kord, kui tõuseb miinimumpalk.
On iseasi need juhtumid, mil lapsele nõutavad summad on absurdselt suured ja galopeerivad tegelikust elukalliduse tõusust kaugel ees, aga mina ei räägi praegu sellistest. Ma räägin sellest, et minu silme ees on hoopis teine pilt kui sul, pilt, kus emad rabavad üksi ja lahkunud isad viilivad lapse kasvatamisest ja ülalpidamisest kõikide võimalike vahenditega. Seega ei saa väita, et reeglina nõuavad eksnaised liiga palju. “reeglina” on siinkohal vale sõna.

Emad, keda mina tean, ei saa eksilt kas üldse midagi lastele, ei aega ega raha, või saavad alla minimaalse raha, aga mitte aega. Ja paaril juhtumil on sellise närutamise taga olnud ka eksi uus naine, kes nõuab mehe ressurssidest endale ja oma lastele järjest rohkem ja rohkem. Ometi olid “ekslapsed” varem olemas ja nendega tulnuks arvestada juba uusi tehes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 09:20; 08.09 11:23; 08.09 11:27; 10.09 14:07; 10.09 16:37; 11.09 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik taandub sellele, et lahkukoliva vanema eelarvest kaob müstilisel kombel kuluartikkel “lapsed”. Üldjuhul liisinguid ja järelmakse võttes kalkuleeritakse see ju pere eelarves läbi, mitte ei võeta täiesti huupi suurt kohustust kaela, laste puhul toimib see harva. no ja juhtubki paratamatult, et uusi lapsi valmis meisterdada poleks tegelikult puhtmajanduslikult võimalik.

Otseselt teemaalgatusele vastan ka. Mina olen see nn uus naine ja mul on mehega kaks last (mehel esimesest abielust veel kaks). Esimeste laste rahaline ja ajaline toetamine ei vähenenud minu ja ühiste laste saabumisel. Meie pere eelarvet ei ole “reguleeritud” läbi elatise vähendamise esimestele lastele, pole sellist kavatsustki kunangi olnud, kuigi on olnud majanduslikult kitsamaid aegu. Väga tubli, et kõik paberil paika paned, nii on ikkagi oluliselt keerulisem vingerdada. Ning elatise laekumise jälgimisel ole alati järjepidev, nii ei avasta sa paari aasta pärast, et kuidagi kasinaks ja harvaks on summad järsku jäänud sinu enda vaikival nõusolekul. Loomulikult on elus ka erandeid (nt isa raske haigus), mõistlikud inimesed jõuvad alati kokkuleppele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil maksis laste isa pärast välja kolimist miinimumist suuremat elatist, vabatahtlikult ja täiesti regulaarselt. Pärast armukesega ametlikku kokku kolimist elatis vähenes poole võrra ja siis lõppesid maksed sootuks. Andsin kohtusse hagi miinimumelatise välja mõistmiseks kirjaliku menetlusega. Sellele järgnes mehe poolt kohtusaaga. Tänaseks on kohtus määratud miinimumelatis koos punktiga elatis vastavalt riiklikult kehtestatud miinimumile (tõuseb miinimumpalk, tõuseb ka elatis). Lisaks sai kirja ka suhtluskord lastega.
Kui sa soovid, et saadav elatis läheks tulevikus arvesse ka ametliku sissetulekuna (näiteks pangalaenu saamisel), siis tuleks elatis kohtulikult lasta määrata. Kirjalik menetlus on kõige kiirem ja valutum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 18:16; 12.09 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil maksis laste isa pärast välja kolimist miinimumist suuremat elatist, vabatahtlikult ja täiesti regulaarselt. Pärast armukesega ametlikku kokku kolimist elatis vähenes poole võrra ja siis lõppesid maksed sootuks. Andsin kohtusse hagi miinimumelatise välja mõistmiseks kirjaliku menetlusega. Sellele järgnes mehe poolt kohtusaaga. Tänaseks on kohtus määratud miinimumelatis koos punktiga elatis vastavalt riiklikult kehtestatud miinimumile (tõuseb miinimumpalk, tõuseb ka elatis). Lisaks sai kirja ka suhtluskord lastega.
Kui sa soovid, et saadav elatis läheks tulevikus arvesse ka ametliku sissetulekuna (näiteks pangalaenu saamisel), siis tuleks elatis kohtulikult lasta määrata. Kirjalik menetlus on kõige kiirem ja valutum.[/tsitaat]

Kas mehel oli kohtus esindaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.09 10:07; 08.09 10:18; 08.09 10:37; 08.09 10:46; 08.09 10:51; 08.09 10:57; 08.09 11:43; 08.09 12:11; 09.09 07:55; 11.09 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lahutusest möödas 12 aastat. 2 last. kirjutasime kokkuleppe valgele paberile, notaris jagasime vara. eksmees on pidanud kokkulepetest kinni.elatist maksab kokkulepitud summa (suurem kui miinimum), ostab suuremad asjad,kui vaja, toetab lastega seotud kulutusi.
minu eksmees kolis ka päevapealt uue naise juurde, sellega on tal ka nüüdseks lapsi.
see kuidas ja kelle juurde ta läks pole mingi näitaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil maksis laste isa pärast välja kolimist miinimumist suuremat elatist, vabatahtlikult ja täiesti regulaarselt. Pärast armukesega ametlikku kokku kolimist elatis vähenes poole võrra ja siis lõppesid maksed sootuks. Andsin kohtusse hagi miinimumelatise välja mõistmiseks kirjaliku menetlusega. Sellele järgnes mehe poolt kohtusaaga. Tänaseks on kohtus määratud miinimumelatis koos punktiga elatis vastavalt riiklikult kehtestatud miinimumile (tõuseb miinimumpalk, tõuseb ka elatis). Lisaks sai kirja ka suhtluskord lastega.
Kui sa soovid, et saadav elatis läheks tulevikus arvesse ka ametliku sissetulekuna (näiteks pangalaenu saamisel), siis tuleks elatis kohtulikult lasta määrata. Kirjalik menetlus on kõige kiirem ja valutum.[/tsitaat]
Notari juures koostatud kokkulepe peaks olema samal määral kehtiv, kui kohtu otsus, aga selle meeldiva lisandiga, et mees tunneb, et ta oli asjas vabatahtlik osaline. Siis on rohkem lootust, et hiljem elatise maksmisest viilima ei hakata.

Aga jah, teemaalgataja, valmis tuleb olla kõigeks ja igaks juhuks paari kuu varu söögiraha arvele koguda, juhuks kui teisel inimesel ikka katus sõitma hakkab – või ka juhuks, kui ta nt ootamatult töötuks jääb. Kindlasti ei maksa loota, et eksi uus kaaslane tema asemel elatist maksma hakkab, kui eks satub makseraskustesse – seda kohustust uuel kaaslasel ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.09 09:20; 08.09 11:23; 08.09 11:27; 10.09 14:07; 10.09 16:37; 11.09 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas mehel oli kohtus esindaja?[/tsitaat]

Jah, oli küll esindaja, sest mees palkas pärast miinimumelatise hagi saamist endale advokaadi ning esitas vastuhagi. Lõpptulemuseks oli ikkagi miinimumelatis, aga palju raha advokaatide peale kulutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas mehel oli kohtus esindaja?[/tsitaat]

Oli küll esindaja, sest mees ei leppinud miinimumelatise kirjaliku menetlusega, vaid palkas advokaadi ning esitas omapoolse vastuhagi. Lõpptulemuseks on ikkagi miinimumelatis. Advokaatidile kulunud raha võime mõlemad korstnasse kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 18:16; 12.09 13:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Elatise maksmine – paberil kirjas ja tegelikkus, jagage kogemusi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.