Esileht Koolilaps Eliitkooli eelistamise põhjused

Näitan 23 postitust - vahemik 91 kuni 113 (kokku 113 )

Teema: Eliitkooli eelistamise põhjused

Postitas:
Kägu

Ma viitasin, et õppekoormus on sätestatud seadusega ja ka eliitkoolis saab see olla maksimaalselt 20 tundi nädalas (1. klassis). Et kehtiks sinu väide

Aga vot ei ole. Oma seaduseid võid sa tõesti piirkonnakoolis lugeda ja nõuda. Eliitkooli ja erakooli on lapsed läinud tõesti õppima ja nädala koormus on suur ja mitu kontrolltööd on ka päevas ja kontrolltöid on muide mõnes nädalas peaaegu igal päeval, teistest hindelistest töödest ma ei räägiks.

 

 

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma seaduseid võid sa tõesti piirkonnakoolis lugeda ja nõuda.

Tõsiselt räägid sellist juttu või? Meeldigu see sulle või mitte, aga seadused kehtivad ka eliitkoolidele.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma seaduseid võid sa tõesti piirkonnakoolis lugeda ja nõuda.

Tõsiselt räägid sellist juttu või? Meeldigu see sulle või mitte, aga seadused kehtivad ka eliitkoolidele.

See on sinu probleem ja nôua oma seadusi. Iga laps pole vôimaline sellise koormusega ôppima ja ei tohigi ka nôuda. Minu omad on vôimelised. Nad ei ole ka muidugi 1 klass.

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Katsetega koolides on reeglina koormus suurem, kuna lisanduvad riikliku õppekava välised ained, mis on integreeritud tunniplaani.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

  (4) Lisaks lõikes 3 sätestatule määratakse eesti õppekeelega põhikooli I kooliastmes kaheksa, II kooliastmes kümne ja III kooliastmes nelja ning eesti keelest erineva õppekeelega põhikooli I kooliastmes kahe, II kooliastmes ühe ja III kooliastmes ühe nädalatunni kasutamine kooli õppekavas.

I kooliastme kaheksa tundi jagatuna kolme aasta peale, on kaks tundi õppeaastas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • (4) Lisaks lõikes 3 sätestatule määratakse eesti õppekeelega põhikooli I kooliastmes kaheksa, II kooliastmes kümne ja III kooliastmes nelja ning eesti keelest erineva õppekeelega põhikooli I kooliastmes kahe, II kooliastmes ühe ja III kooliastmes ühe nädalatunni kasutamine kooli õppekavas.

    I kooliastme kaheksa tundi jagatuna kolme aasta peale, on kaks tundi õppeaastas.

    Ela oma teadmistes ise, aga peale seaduste kopimise soovitan sul ka teisi kuulata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps õpib Tallinnas katsetega kooli 1. klassis ja tunde nädalas on 22.

Muusikakeskkoolis või? (Ma tegelikult ei tea, kas seal on suurem koormus ????)

Tallinnas on minu teada kolm munitsipaalkooli, kes teevad katseid 1. klassi ja kõigis on 1. klassi koormus 20 tundi nädalas (jah, sportlikust hasardist vaatasin tunniplaanist/tunnijaotuskavast).

TPL-is. 22 tundi nädalas, sh. 1 tantsutund, aga mingi kohustuslik lisatund on vist enamus koolides, mõnes koolis nt. arvutitund, mõnes rütmika jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps õpib Tallinnas katsetega kooli 1. klassis ja tunde nädalas on 22.

Muusikakeskkoolis või? (Ma tegelikult ei tea, kas seal on suurem koormus ????)

Tallinnas on minu teada kolm munitsipaalkooli, kes teevad katseid 1. klassi ja kõigis on 1. klassi koormus 20 tundi nädalas (jah, sportlikust hasardist vaatasin tunniplaanist/tunnijaotuskavast).

TPL-is. 22 tundi nädalas, sh. 1 tantsutund, aga mingi kohustuslik lisatund on vist enamus koolides, mõnes koolis nt. arvutitund, mõnes rütmika jne.

VHK-s on 1. klassis 23 tundi, juhul kui laps ei õpi süvendatult muusikat. Kui õpib, siis on 25 tundi (maha läheb 1 muusikatund ja 1 folklooritund ja lisanduvad 2 solfi ning 2 kooritundi). Igas klassis õpivad pooled lapsed muusika süvaõppes, kellel on 1. klassis 25 tundi. Seega pole mõtet rääkida, et kõigil on koormus 20 tundi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps õpib Tallinnas katsetega kooli 1. klassis ja tunde nädalas on 22.

Muusikakeskkoolis või? (Ma tegelikult ei tea, kas seal on suurem koormus ????)

Tallinnas on minu teada kolm munitsipaalkooli, kes teevad katseid 1. klassi ja kõigis on 1. klassi koormus 20 tundi nädalas (jah, sportlikust hasardist vaatasin tunniplaanist/tunnijaotuskavast).

TPL-is. 22 tundi nädalas, sh. 1 tantsutund, aga mingi kohustuslik lisatund on vist enamus koolides, mõnes koolis nt. arvutitund, mõnes rütmika jne.

VHK-s on 1. klassis 23 tundi, juhul kui laps ei õpi süvendatult muusikat. Kui õpib, siis on 25 tundi (maha läheb 1 muusikatund ja 1 folklooritund ja lisanduvad 2 solfi ning 2 kooritundi). Igas klassis õpivad pooled lapsed muusika süvaõppes, kellel on 1. klassis 25 tundi. Seega pole mõtet rääkida, et kõigil on koormus 20 tundi.

Meil 8.klassis 34 h/nädalas

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

VHK-s on 1. klassis 23 tundi, juhul kui laps ei õpi süvendatult muusikat. Kui õpib, siis on 25 tundi (maha läheb 1 muusikatund ja 1 folklooritund ja lisanduvad 2 solfi ning 2 kooritundi). Igas klassis õpivad pooled lapsed muusika süvaõppes, kellel on 1. klassis 25 tundi. Seega pole mõtet rääkida, et kõigil on koormus 20 tundi.

Need on (tasulised) huviringid. Tunnijaotuskavas need ei kajastu. Kui me seda teed läheme, siis minu lapsel (ja kõigil tema klassikaaslastel) olid ka koolipäeva integreeritud tunnid (tants, näitlemine, kunst, prantsuse keel) ja koormus 24 tundi nädalas – tavakoolis peale kõige veel.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

VHK-s on 1. klassis 23 tundi, juhul kui laps ei õpi süvendatult muusikat. Kui õpib, siis on 25 tundi (maha läheb 1 muusikatund ja 1 folklooritund ja lisanduvad 2 solfi ning 2 kooritundi). Igas klassis õpivad pooled lapsed muusika süvaõppes, kellel on 1. klassis 25 tundi. Seega pole mõtet rääkida, et kõigil on koormus 20 tundi.

Need on (tasulised) huviringid. Tunnijaotuskavas need ei kajastu. Kui me seda teed läheme, siis minu lapsel (ja kõigil tema klassikaaslastel) olid ka koolipäeva integreeritud tunnid (tants, näitlemine, kunst, prantsuse keel) ja koormus 24 tundi nädalas – tavakoolis peale kõige veel.

Minul laps on piirkonnakoolis nö kallakuga klassis ja keeletunnid ning veel üks kallakupõhine valiktund olid lisaks muudele tundidele ja täiesti tasuta.

Sinna klassi saamiseks ei tehtud ka katseid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on (tasulised) huviringid. Tunnijaotuskavas need ei kajastu.

Ei vasta tõele. VHK on nii keelte süvaõpe kui muusika süvaõpe (hiljem ka loodusteadused jne) integreeritud nimelt tunniplaani.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on (tasulised) huviringid. Tunnijaotuskavas need ei kajastu.

Ei vasta tõele. VHK on nii keelte süvaõpe kui muusika süvaõpe (hiljem ka loodusteadused jne) integreeritud nimelt tunniplaani.

Panen sulle lingi, kus on vhk tunnijaotuskava – neid tunde ei ole seal http://colleduc.ee/tjp

Ja panen sulle teise lingi veel, kus on näha kõik muusika- ja kunstikooli õppemaksud (arved esitab tln linnavalitsus) – http://vhk.ee/muusikamaja/vhk-huvikoolide-2010-11-oppemaksud-ja-lepingute-solmimine

Nii et vägagi vastab tõele, et tegemist on tasuliste huviringidega, mitte õppekavajärgsete tundidega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi läks viltu esimese lingiga http://www.colleduc.ee/tjp.htm

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kaitsed ühte süsteemi teist mahatehes. Tee teema ja kaitse piirkonnakoole.

Minu lapsed ka ei käi piirkonnakoolis, pooldan katsetega koole , aga ma ei madista sinu lemmik piirkonnakoole.

Ma ei saa aru, kuidas piirkonnakoolide kaitsmine teeb maha katsetega koole!? Ma ei ole kunagi katsetega koole maha teinud, ma lihtsalt juhin tähelepanu, et eliitkoolide eelistena välja toodavad faktorid on tihtipeale olemas ka teistes koolides.

No ikka ei ole ja ei saagi olla. Eliitkoolides ja erakoolides on ôppimine intevsiivsem, näiteks minu lastel on nädalas tunde rohkem kui piirkonnakoolis. Iga laps ei pea sellele tempole vastu, ka temal peab olema vôimalus ju ôppida omas rahulikumas tempos. Piirkonnakoolis tegeleb ôpetaja rohkem klassis korra hoidmisega. Erinevusi on, aga igaüks valib selle mis meeldib.

See on üsna vale arusaam, et piirkonnakoolides tegeleb õpetaja korra hoidmisega, väga vale. Näiteks Harjumaal on kolm head kooli – Saku, Saue ja Kiili, nendes koolides ei ole enamus klassides korra hoidmisega probleeme, olen kõigi kolme kooli kohta ainult head kuulnud, minu üks lastest käib ühes neis koolides, minu sõprade lapsed käivad neis koolides ja kaks sõbrannat on kahes koolis õpetajad. Tugev tugisüsteem, tore kogukond, lastel on turvaline koolis käia, sest kõik need vallad hoolitsevad laste eest iga sammul, huviringid on lähedal, lastel on neis koolides hea käia. Vaadates Saue tulemusi reaalainete olümpiaadidel, võib julgelt öelda, et ei ole vahet, kas laps käib Reaalkoolis või Sauel, hea reaalainete taseme saab igal juhul. Minu teine laps õpib eliitkoolis, mul on võrdlusmaterjali küllaga, sest mu laps käib aastaid olümpiaadidel, maakondadest tuleb küllaga tarku lapsi. Üks erinevus siiski on olümpiaadide lastel, mu laps ütleb, et maakondadest võistlevad lapsed on enamasti sõbralikud ja rahulikud, aga linnakoolide lapsed tihti arrogantsed ja lärmakamad. Muidugi mitte kõik, aga seda on mu laps aastaid tähele pannud.

Mõttetu on muretseda selle üle, mis nimega koolis laps käib – kui lapse klassijuhataja on toetav, klassis on sõbralikud lapsed, kool on turvaline, siis hariduse saamiseks on tugev põhi tehtud.

Minu lapsed õppisid Saue Gümnaasiumi põhikoolis alates 5. ja 4. klassist. Nad on Saue Gümnaasiumi fännid. Vaimustusega rääkisid, kuivõrd äge koolielu ja seltskond võrreldes Tallinna kooliga, kus nad enne õppisid. Siiski käisid julgelt pooled õpilased nende lendudest G4 katsetel, paljud said sisse (mis on ju ka kooli taseme näitaja) ja vastuvõetutest paljud otsustasid kooli vahetada. Minu lapsed rääkisid pärast koolivahetust, et mingi X faktor ikka on Reaalkoolil ja GAG-il, just eelkõige õhkkond ja suhtumine. Küll aga tunnistasid mõlemad teatud arrogantsust ja enda paremaks pidamist mõnedel nende klassikaaslastel. Siiski pidasid mõlemad koolivahetust lõppkokkuvõttes heaks ideeks, kuigi hinded langesid. Samas võib-olla oleksid need langenud ka Saue Gümnaasiumis jätkates.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps õpib Tallinnas katsetega kooli 1. klassis ja tunde nädalas on 22.

Muusikakeskkoolis või? (Ma tegelikult ei tea, kas seal on suurem koormus ????)

Tallinnas on minu teada kolm munitsipaalkooli, kes teevad katseid 1. klassi ja kõigis on 1. klassi koormus 20 tundi nädalas (jah, sportlikust hasardist vaatasin tunniplaanist/tunnijaotuskavast).

TPL-is. 22 tundi nädalas, sh. 1 tantsutund, aga mingi kohustuslik lisatund on vist enamus koolides, mõnes koolis nt. arvutitund, mõnes rütmika jne.

VHK-s on 1. klassis 23 tundi, juhul kui laps ei õpi süvendatult muusikat. Kui õpib, siis on 25 tundi (maha läheb 1 muusikatund ja 1 folklooritund ja lisanduvad 2 solfi ning 2 kooritundi). Igas klassis õpivad pooled lapsed muusika süvaõppes, kellel on 1. klassis 25 tundi. Seega pole mõtet rääkida, et kõigil on koormus 20 tundi.

VHK eliitkool? Pole ju. Järelikul isegi muudes koolides on rohkem kui 20 tundi nädalas koormuseks, millest me üldse räägime.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi läks viltu esimese lingiga http://www.colleduc.ee/tjp.htm

Ma panen parema lingi. Sellise, kus on tunniplaanid. Loe nüüd tunnid kokku ja vaata, palju saad.

http://vhk.ee/tunniplaanid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin põhikoolis piirkonnakoolis ja gümnaasiumis eliitkoolis. Arvan, et põhikool rikkus mu elu ära. See oli tõeline loomaaed! Jah, sain teadmise, et inimesed on erinevad, aga minu arust liiga kõrge hinnaga. Ka eliitkoolis nähakse maailma ja teisi inimesi. Aga siis ei pea nendega igapäevaselt maid jagama, näiteks mingite noaga vehkijatega taidlema jms väga ekstreemset põhjakihi kümblust saama. Oleksin vaimselt normaalsem kui mu ainus mure oleks olnud õppimine ja suured nõudmised akadeemiliselt.

Põhjus, miks mu laps läks erakooli üle algklassides – nägin ära selle tavakooli loomaaia. Kooli direktori suhtumine oli juba küsitav. Siiani tulevad judinad peale; täna laps juba gümnaasiumis.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen nõus, et nutikas laps saab õppida igas koolis. Vahe on vaid õhkkonnas. Minu laps liikus 7.klassis Reaalkooli. Ta õppis reaalis täpselt samadele hinnetele, mis sellele eelnevas koolis. Kui eelmises koolis oli ta klassi priimus, siis reaalis oli ta klassi alumine kolmandik. Kordan – õppis samadele tulemustele. Õhkkond reaalis oli hoopis teine, lapsele tohutult meeldis. Kahjuks oli selge, et minu lapsed pole nii tugev stressi taluvus ja motivatsioon, et kõike, mida kool pakub vastu võtta ja ära õppida. Jaotusmaterjali on to-hu-tult.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised on need põhjused, miks proovite juba 1 klassi minevat last eliitkooli sisse saada

https://opleht.ee/2019/10/reaalkooli-oppekava-oma-nagu/

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjus, miks mu laps läks erakooli üle algklassides – nägin ära selle tavakooli loomaaia. Kooli direktori suhtumine oli juba küsitav.

Isegi kui selliseid näiteid on rohkem kui mõnest üksikust koolist, ikkagi ei saa siit teha üldistust “tavakool=loomaaed, erakool=normaalne koht”. Minu laps on praegu tavakooli kolmandas klassis (Tartu linn) – direktor on super, klass on üldjoontes tore. Paar last, kes alguses kippusid kiusama, on oma käitumist parandanud. Paljud lapsed on käinud kõik aastad õpiabi tundides, minu laps seal kõrval saab pigem hästi hakkama, aga ei saa öelda, et ta ei peaks üldse pingutama. Ja eriline boonus seal kõrval: kool on 5 minuti jalutuskäigu kaugusel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjus, miks mu laps läks erakooli üle algklassides – nägin ära selle tavakooli loomaaia. Kooli direktori suhtumine oli juba küsitav.

Võimalik, et sul oli tõesti halb kogemus, oligi võimetu direktor ja raske õpilaskontingent.

Aga ma mäletan oma lapse klassist ühte prominentset vanemat, kes deklareeris juba 1. klassis, et tema laps käib siin lihtsate inimeste koolis ainult senikaua kui tal õnnestub laps TIKi saada ja mitte päevagi kauem. No varsti õnnestuski, vist 3. klassist. Kahjuks oli hiljem kuulda, kuidas see laps pidi gümnaasiumiastmes jätkama täiesti tavalises suht väikse konkursiga gümnaasiumis, kuhu läheb iga-aastaselt ka suur osa tema vana kooli õpilastest ja veel kurvem lugu oli see, et poole gümnaasiumi pealt kukkus sellest, sugugi mitte nõudlikust koolist, ka välja. Mitmed vanad klassikaaslased lihtsate inimeste koolist hakkavad nüüd aga kesklinna eliitgümnaasiume lõpetama…

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen nõus, et nutikas laps saab õppida igas koolis. Vahe on vaid õhkkonnas. Minu laps liikus 7.klassis Reaalkooli. Ta õppis reaalis täpselt samadele hinnetele, mis sellele eelnevas koolis. Kui eelmises koolis oli ta klassi priimus, siis reaalis oli ta klassi alumine kolmandik. Kordan – õppis samadele tulemustele. Õhkkond reaalis oli hoopis teine, lapsele tohutult meeldis. Kahjuks oli selge, et minu lapsed pole nii tugev stressi taluvus ja motivatsioon, et kõike, mida kool pakub vastu võtta ja ära õppida. Jaotusmaterjali on to-hu-tult.

Vahelduseks ka üks ausalt, ilma kibestumiseta, kirjutatud kommentaar. Endal sarnane kogemus, selle vahega et lapsele sobib see kõik mis kool pakub. Ja ta naudib seal absoluutselt kõike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 91 kuni 113 (kokku 113 )


Esileht Koolilaps Eliitkooli eelistamise põhjused