Esileht Pereelu ja suhted Elu ärritunud soole sündroomiga

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Elu ärritunud soole sündroomiga

Postitas:
Kägu

-Võtan ka Nõgel Superrauda(acerola krisiga) vahetult enne õhtusööki vähese veega. (Võtan lisaks Ashwaghandat ja multivitamiine ka samal ajal, pean rauda võtma.. see lihtsalt infoks, ashwaghandast võib kasu olla seedimisel)

väga paljud rauatabletid võtavad enamikul inimestel kõhu nii kinni, et neid saab võtta vaid paari-kolme päeva tagant.  muide, rauatablette peab võtma rohke veega ja söögiaegade vahel (paar tundi), siis imendub see paremini

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul küll ei võta, vastupidi. Liiga lippama läheb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

-Võtan ka Nõgel Superrauda(acerola krisiga) vahetult enne õhtusööki vähese veega. (Võtan lisaks Ashwaghandat ja multivitamiine ka samal ajal, pean rauda võtma.. see lihtsalt infoks, ashwaghandast võib kasu olla seedimisel)

väga paljud rauatabletid võtavad enamikul inimestel kõhu nii kinni, et neid saab võtta vaid paari-kolme päeva tagant. muide, rauatablette peab võtma rohke veega ja söögiaegade vahel (paar tundi), siis imendub see paremini

Võtan rauatablette nii nagu arsti on öelnud, kuna mul on raua imendumishäired. Õhtuti piimatooteid ei tarbi ja mul võtab lippama.

Kõht pole mul vist kunagi kinni olnud..isegi kui 6-8 söetabletti võtaks. Ikka lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks seda teemat terviserubriiki ei ole tõstetud. Kas teemaalgatuses kirjutatud ühe lause pärast, et kõhulahtisus segab pereelu? See on täielik terviseteema ju.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mistahes asjaolu tekitab hirmu ja ärevust, siis sellest niisama üle ei saa. Isegi kui IBSist saaksid lahti, siis ärevus jääks ikka (ja ärevus tekitab samasuguseid soolesümptomeid nagu IBS) ja elukvaliteet poleks siiski sama. Kindlasti mine ja küsi perearstilt rahusteid (vb ka antidepressante, aga need oleks LISAKS rahustitele). Perearst võib-olla soovitab psühhiaatri juurde minna (sinna saad ka ise otse minna ilma saatekirjata). Siis mine.

Loomulikult kaob ka hirm ja ärevus, kui neid põhjustav asjaolu kaob. Mõnel üksikul võib-olla kujuneb generaliseeritud ärevushäire ja siis on tõesti AD-st ja rahustitest kasu. Muidu need ikka kõhtu kinni ei pane ega WC-d lähemale ei too. Pigem on kasu heast psühholoogist ja/või kogemusnõustamisest, et oma probleemiga paremini toime tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ehk Sul ongi see pigem suuresti psühholoogiline värk ? Et nagu hirm niiöelda ja siis ketrad oma peas, et lööb kõhu lahti ja lööbki.

Mu emal on aastaid selline ärevus, et kui poodi või kuskile läheb ja seal wc pole, siis on kohe kõht lahti ja vetsu vaja. Kui aga teab et wc olemas, siis häda ei tule. Mul varem pakkus see nalja, aga no ilmselt kui ise sellises olukorras oleks siis oleks asi naljast kaugel. Kui poe järjekorras seisab, siis juba vaatab kui pikk on järjekord ja kas jõuab maksmiseni. Ehk lööb kõhu lahti ennem.. ja kui wc pole läheduses sis ongi pekkis. Kohe vetsu vaja..

Kunagi mul kooli ajal oli sama teema..üks õpetaja ei lubanud kedagi tunnis vetsu. Ja vot mul tuli hirm et ehk kui nüüd on vaja mis siis saab. Õpetaja ei lase. Ja tekkiski paanika. Ja oligi vaja. Iga kuramuse kord just selle õpetaja tunnis..haige värk 😁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ehk Sul ongi see pigem suuresti psühholoogiline värk ? Et nagu hirm niiöelda ja siis ketrad oma peas, et lööb kõhu lahti ja lööbki.

Mu emal on aastaid selline ärevus, et kui poodi või kuskile läheb ja seal wc pole, siis on kohe kõht lahti ja vetsu vaja. Kui aga teab et wc olemas, siis häda ei tule. Mul varem pakkus see nalja, aga no ilmselt kui ise sellises olukorras oleks siis oleks asi naljast kaugel. Kui poe järjekorras seisab, siis juba vaatab kui pikk on järjekord ja kas jõuab maksmiseni. Ehk lööb kõhu lahti ennem.. ja kui wc pole läheduses sis ongi pekkis. Kohe vetsu vaja..

Kunagi mul kooli ajal oli sama teema..üks õpetaja ei lubanud kedagi tunnis vetsu. Ja vot mul tuli hirm et ehk kui nüüd on vaja mis siis saab. Õpetaja ei lase. Ja tekkiski paanika. Ja oligi vaja. Iga kuramuse kord just selle õpetaja tunnis..haige värk 😁

Mõtlesid lihtsalt selle välja

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle arst määras ravi pluss siis dieet ja nüüd on kõik kontrolli all. Igasugused vaevused puuduvad, eriti naudin ma valude vaba elu ja muidugi ka seda põhiprobleemi puudumist. Saan jälle kõikjal käia. Varem ma kasutasin ränigeeli enne kui oli vaja minna üritusele või soovisin käia matkamas või spordiüritusel. Ka see aitas.  Eks dieedist kinni pidamine vajab ka harjumist, ikka on erinevaid ahvatlusi, aga samas kui tean mis kõik võib järgneda, siis kaovad ka isud igasuguste maiustuste või puuviljade järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka see. Ma proovisin igasuguseid asju – mitte miski ei aidanud. Lõpuks mu arst tahtis proovida ühtesid ensüüme, mis kohe aitasid ja mul ei ole aastaid enam probleeme olnud. Antud ensüümid ei ole käismüügis, neid saab ainult retseptiga.

Kuidas nende nimetus on? Juhendaksin oma perearsti.

Vabandust, ma täitsa unustasin siia vaatama tulla, aga ensüümi nimi on Pangrol 25000.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see kõik küll pereelu teema on?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Elu ärritunud soole sündroomiga