Esileht Koolilaps Elu arvurita

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Elu arvurita

Postitas:
Kägu

Kui sa oled see lapsevanem, kes siin ka lapse teatrisseminekuvõimalustest kirjutas, siis ütlen, et ma maa peal ei usu, et on olemas kool, mis absoluutselt mitte millegagi last ei aita. Ma lihtsalt ei usu seda!
Hea küll, kui mõni sotstädi ei sümpatiseeri, aga ka nemad ei saa keelduda abist.
Seega väide/väited, et kumbki instants ei toeta, on liialdatud või täiesti vale. Kardan, et sa pole kenasti-viisakalt uurinud, vaid pigem nõudnud ja teisi süüdustanud (nagu ses teatriteemas).
Ja nagu ikka, siis teemaalgataja kaob kui meelepäraseid vastuseid ei saa?

Vabandan, kui sina pole selle teatriga seotud!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

 

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahtlustan, et probleem võib olla selles, et vana ja kasutatud ei kõlba ning kõik on pahad, sest keegi pole veel uut arvutit kinkida tahtnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

No aga mine siis kooli ja räägi oma jutt ära! Ei ole sellist kooli, mis jätaks lapse abita. No lihtsalt pole. Igal koolil on ka endal arvuteid, mida saavad õpilased  kasutada. Kindlasti leitakse mingi variant. Sa ei ole esimene ega viimane, kelle lapsele on arvutit vaja. Leiti esimese distantsõppe ajal kõigile, küllap leitakse ka sinu lapsele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

No aga mine siis kooli ja räägi oma jutt ära! Ei ole sellist kooli, mis jätaks lapse abita. No lihtsalt pole. Igal koolil on ka endal arvuteid, mida saavad õpilased kasutada. Kindlasti leitakse mingi variant. Sa ei ole esimene ega viimane, kelle lapsele on arvutit vaja. Leiti esimese distantsõppe ajal kõigile, küllap leitakse ka sinu lapsele.

Ametlikult pole distantsõpet ja seetõttu ei ole päris nii, et kool laenutab.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskab keegi nõu anda, kuidas koolielu saab korraldatud ilma arvutita? Kooli teavitatud, aga sealt abi ilmselt ei tule. Pole siiani tulnud. Hetkeseis on, et laps täiesti ilma . Kõik muidugi eeldavad, et peab olema????

Praegusel ajal võiks kodus ikka arvuti kasutamise võimalus olla. Kui hetkel seis ootamatult selline ja raskem , siis esmajärjekorras otsiks kasvõi vähesema raha eest ajutisi võimalusi ja tasapisi otsiks soodsat jäädavat võimalust.

Mul kokkupuude kahe kooliga ja mõlemas koolis siiski teated üleval, et arvuti vajadusel pöörduda kooli. Ei tahaks uskuda, et mõni kool lihtsalt distantsõppel oleva õpilasele ilma mingitki võimalust pakkumata niimoodi hätta jätab. Kui su laps pole distantsõppel, siis on muidugi variant, et  eelisjärjekorras on distantsõppel olijad.

Kas sõprade, tuttavate käest ei ole uurinud, ehk on kellelgi võimalus anda üleliigsem/vanem arvuti ajutiseks kasutusekski või ehk lihtsalt ära anda.

Kas raamatukogus ei saa vajadusel teha. Meie (lähimas) raamtukogus küll märget ei ole, et hetkel ei saa arvutiteenust kasutada, küll tuleb aeg ette broneerida.

Praegusel koroona levimise ajal küll väga ei poolda, aga kui koolis niikuinii koos, siis ehk sobib ajutiselt ka mõne sõbra juures  arvutit kokkuleppeliselt kasutada koolitööks.

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

Käisid siis koolis või sotsiaalametis küsimas?

Kahju on lastest, kui vanem on nii saamatu. Kärss kärnas, maa külmas.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võrdlus võib siin nüüd kohatu olla, aga tuleb silme ette pilt sel sügisel tv saatest, kus emalt küsiti, mis ta arvab annetajate poolt kogutud koolitarvetest. Ema arvas, et on abiks küll. Mis mind aga häiris, oli see, et emal olid ülipikad kunstripsmed ja pikad kunstküüned. See on püsikulu ja see pole väike. Kui mul poleks raha, et osta lapsele koolitarbeid, siis kunstripsmed ja kunstküüned on küll viimane asi, millele kulutada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

No aga mine siis kooli ja räägi oma jutt ära! Ei ole sellist kooli, mis jätaks lapse abita. No lihtsalt pole. Igal koolil on ka endal arvuteid, mida saavad õpilased kasutada. Kindlasti leitakse mingi variant. Sa ei ole esimene ega viimane, kelle lapsele on arvutit vaja. Leiti esimese distantsõppe ajal kõigile, küllap leitakse ka sinu lapsele.

Ametlikult pole distantsõpet ja seetõttu ei ole päris nii, et kool laenutab.

Mis sellest, et ametlikult pole üleüldist distantsõpet? Iga kool otsustab eraldi ja täiesti ametlikult peavad paljud õpilased ka positiivse proovi järel kodus olema. Või lähikontaktsena, kui nt ema on haige. Igal juhul tasub kooli poole pöörduda, nad ei jäta oma õpilasi abita.

Mis kool see on, kes TA jaoks ühtki lahendust ei leidnud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolist ammu küsitud, sealt nii vastatigi. Isolatsioon pole distantsõpe ja sotsiaalosakond ei tegele, pöörduge kooli, kuhu olen juba pöördunud. Nullring…

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

Kuid miks ei olnud arvutit soetatud enne koondamist? Praegusel ajal on koondamine küll pigem plussiks (saad koondamisrahad ja lähed kohe järgmisele tööle), sest töökohti jagub ja reaalseid töökäsi vajatakse igale poole. Kui ei saa erialasele tööle, siis lihtsamate tööde tegijatest on suur puudus. Taaskord: tee ise midagi!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

Kuid miks ei olnud arvutit soetatud enne koondamist? Praegusel ajal on koondamine küll pigem plussiks (saad koondamisrahad ja lähed kohe järgmisele tööle), sest töökohti jagub ja reaalseid töökäsi vajatakse igale poole. Kui ei saa erialasele tööle, siis lihtsamate tööde tegijatest on suur puudus. Taaskord: tee ise midagi!

Vbl Tallinnas, siin kandis pole eriti tööd, erialast tööd pole juba aastaid leidnud ja lihttöö eest ei osta kuidagi midagi. Peale maksude on meil ca 200 eurot, millest peab saama toit, riided ja kõik muu majapidamisse. Sellise palgaga ei osta arvutit, ka mitte kasutatud. Kas haridus mitte tasuta ei peaks olema, hetkel mullw küll ei tundu nii.
Kuidas ta saab minna raamatukokku, kui isolatsioonis? Ja ega sealgi kaks arvutit vaid, mis üsna tihti hõivatud.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

Koondamisraha on ju päris kopsakas? Paar-kolmsada saaks ju ikka nii olulise asja peale ohverdada?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

Kuid miks ei olnud arvutit soetatud enne koondamist? Praegusel ajal on koondamine küll pigem plussiks (saad koondamisrahad ja lähed kohe järgmisele tööle), sest töökohti jagub ja reaalseid töökäsi vajatakse igale poole. Kui ei saa erialasele tööle, siis lihtsamate tööde tegijatest on suur puudus. Taaskord: tee ise midagi!

Vbl Tallinnas, siin kandis pole eriti tööd, erialast tööd pole juba aastaid leidnud ja lihttöö eest ei osta kuidagi midagi. Peale maksude on meil ca 200 eurot, millest peab saama toit, riided ja kõik muu majapidamisse. Sellise palgaga ei osta arvutit, ka mitte kasutatud. Kas haridus mitte tasuta ei peaks olema, hetkel mullw küll ei tundu nii.

Kuidas ta saab minna raamatukokku, kui isolatsioonis? Ja ega sealgi kaks arvutit vaid, mis üsna tihti hõivatud.

No jumal, siis jääb see osa õppimata, mis eeldab mingeid linke (mida väidetavalt telefonis ei saa kasutada).

Pane mingi link siia, mida sa avada ei saa, proovin ja telefonist!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas TA-l siis tõesti mitte mingit tugivõrgustikku pole? Ei ole vanemaid, õdesid-vendi ega ka ühtegi sõpra, kes ehk mitme peale saaks toetada ühe kasutatud arvutiga või rahaga, mille eest selle saaks osta? Ega pole ka sotsmeediakontot, kuhu saaks abipalve postitada? Ega pole ka näiteks klassi lastevanemate listi, kes ehk ka oma lapse klassikaaslast aitaks kui näeks abipalvet?

Ma ütlen ausalt, kui minu tutvusringkonnas oleks selline inimene kes on tõesti hädas ja ma näeks tema põhjendatud abipalvet, aitaksin isegi. Ei ole ju juttu mingitest tuhandetest, vaid 100-200 eurost kasutatud arvuti ostmiseks.  Siin perekoolis halamine pole väga produktiivne – kui oled hädas, siis julge küsida abi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis teatrist jutt ..

Hetkeseis on see, et laps ei saa õppimist, ega kodutöid teha, kuna mind ennast koondati, siis on olukord piisavalt hull. Telefonis need lingid ei toimi.

Koondamisraha on ju päris kopsakas? Paar-kolmsada saaks ju ikka nii olulise asja peale ohverdada?

Kui aasta töötanud pole mingit suurt koondamisrahalaeva

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lihttöö eest ei osta kuidagi midagi.

Töötan lihttööl – hooldajana hooldekodus. Ostan kõik vajamineva ise, sealhulgas auto ja kütuse. Auto on muidugi vana ja odav ja kütuse kulutamisega ei saa priisata, aga tööle-koju ikka kannatab sõita. Lapsel on arvuti, internetti maksan, söönud oleme, riided on kaltsukast aga saapad ostsin uued. Väljas söömas ei käi, ninni-nänni väga ei osta.

Ilmselt on sul varasemast hea palgaga perioodist mingeid suuri rahalisi kohustusi jäänud, aga isegi sellisel juhul on lihttöö ka parem kui ei miski.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile kõigile peaks teada olema, 20% inimesi elab Eestis vaesuses. Me tegelikult enamasti ei kujuta ettegi, mida see tähendab. Kui sul pole just kõige säravamat pead ning perest pole kunagi toetust olnud, siis ongi madalapalgalised tööd kindlustatud. Mida saab lubada enale 5 eurose tunnipalgaga?

Minul on küll raha arvuteid lastele osta, kuid teen seda vastumeelselt. Lapsed ei suuda, nagu tihti ka nende vanemad, arvuteid lihtsalt käest panna ning lihtsalt öeldes keeravad ära.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/groups/235540370826723/
Igale koolilapsele arvuti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida saab lubada enale 5 eurose tunnipalgaga?

Saaks 5 eurot tunnis, oleks juba õnnega koos.

Praegu on mu tunnipalk osa päevast 4.10 ja mingi osa päevast üldse 3.84 (12h vahetus)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida saab lubada enale 5 eurose tunnipalgaga?

Saaks 5 eurot tunnis, oleks juba õnnega koos.

Praegu on mu tunnipalk osa päevast 4.10 ja mingi osa päevast üldse 3.84 (12h vahetus)

Kuna muuta teksti enam ei saa, siis lisan juurde, et arvutid on meil siiski peres siiski olemas. Minul ja tütrel läpakad, pojal lauaarvuti. Ei ole ostetud uhiuuena ega ole ka just võimsuse ega kiiruse tippmudelid, aga asja ajavad ära. Saab koolitööd tehtud, niisama netis surfatud ja poeg oma arvutimängud ka mängitud. Lauaarvutit saab ju ise komplekteerida ja täiustada, kui vahel rahaline olukord parem juhtub olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitusi veel: kui abi küsida ei suuda, siis on võimalik ka puuduolev raha teenida. Siit leiad ka selliseid tööotsi, mida saad teha nädalavahetustel: https://goworkabit.com/tooampsud

Tasu paistab olevat nii 5-8 eur tunni eest – kasutatud arvuti raha peaks paari nädalavahetuse tööga kokku tulema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal sind koondati ja kas samal päeval läks arviti kodus katki. Kas lapse isa koondati ka samal päeval? Kui Teid koondati siis tuleb pöörduda töötukasasse ja saad töötu abiraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kasutatud arvutid maksavad, läpakad näiteks? Oled vaadanud või äkki siit keegi teab pakkuda. Kas tasuta lehtedelt fb ei ole pakkuda, või küsid ise sealt kuulutusega, et kas oleks lapsele koolitööks kellegil ära anda? Ju noorem inimene teab ise neid valikuid paremini. Või on siin juba soovitatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Koolilaps Elu arvurita