Esileht Erivajadustega laps Elu aspergeri ja ATH lapsega

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Elu aspergeri ja ATH lapsega

Postitas:

Esprico vitamiinid, Yomi ¨okolaadikarud ja Võluvitsa stressisiirup on minu 6-aastast aidanud (yomit mainisin sellepärast, et kui mingit multivitamiini anda, siis see on üks neist, mis ei sisalda teatud ainet, mis ei sobi autistlikele lastele). Lasteaed on väga oluliselt aidanud. Ma ka lasksin mingil ajal olla oma lapsel arvutis, et ta lihtsalt tühja ei rahmeldaks, aga nüüd ta juba eelistab joonistada, plastiliiniga voolida, võimelda jm. mis ta lasteaiaski teeb. Aasta tagasi ma ei oleks ette osanud kujutada, et me sööme ühe laua taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võibolla panen päris puusse,aga kuna sinu ahastus tuleb mulle tuttav ette ja kui õieti aru saan,siis need nn.käitumisprobleemid käivad hoogudena,siis küsiks kas neuroloogi juures olete käinud ja kas EEG(ajuuuring) on talle tehtud? Meie laste probleemid pole päris üks-ühele võrreldavad,aga kuna ma isegi päris tükk aega ei suutnud uskuda,et minu lapse käitumisprobleemid ja arusaamatud oksendamishood võiksid olla hoopis epilepsia (ühtegi konkreetset krambihoogu ei ole olnud),siis igaks juhuks kirjutan.Alguses isegi keeldusin krambirohtu andmast,kuna see tegi asja veel hullemaks-niigi halvasti magav laps ei maganud siis enam üldse-aga haiglas olles oli nö. õnnelik juhus,et lapsel see hoog tuli peale just siis kui arst meie juurde tuli ja siis meid kohe EEG uuringule sai-ja selgus et tal on mitmes kohas ja väga tugevad krambilained ajus 🙁 Ehk siis sellepärast ta ei suudagi ennast sellel ajal üldse kontrollida,tal on lihtsalt nii kohutavalt halb ja paha,aga ta ei oska seda seletada ega sellega hakkama saada 🙁 🙁 Tegelikult on meie haiguslugu ja igasugu probleemid pikemad,ei viitsi kõike lahti kirjutada,aga eelmisest kevadest katsetasime erinevaid rohtusid ja lõpuks jäi lausa 2 erinevat rohtu peale…aga laps on täitsa teine!Ta magab ilusti (esimest korda elus!!! ja ta on 10 aastane),ei ole vihahoogusid,koolis läheb ilusti! Elu päris lill ei ole,teised probleemid on ikka-aga ilusam ja rahulikum on küll 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on jooni, aga diagnoosi ei pandud. Ka meil on olnud toidu valimine väga väga raske teema. Aga nüüd on tüdruk 9 ja tal on alanud juba kerge varane puberteet – kasvanud on talve jooksul väga palju ja tal on tekkinud lihtsalt nälg. Seega olen lõpuks saanud hakata vabamalt kodus toitusid tegema. Midagi ta ikkagi alati omale sobilikku söögi seast leiab. Varem oli tõesti täitsa hull lugu. Ta võis olla pigem päevi täielikult söömata, kui et proovida midagi, mida ta söödavaks pole tunnistanud. Aga kohutavalt raske on tõesti 5-liikmelisele perele süüa teha, kui ühe lapse söögiks sobilike toitude nimekiri koosneb vaid paarist reast.
Nii et minu poolt lohutus – küll sel kasvuspurdi ajal nälg ikka oma töö teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei lugenud teisi postitusi, kuid üks siiras soovitus: palju loodust ja looduslikku keskkonda. Unustage ülestimuleerivad tegevused, sh kino. Seda kinnitavad erinevad teadusuuringudki, et looduses viibimine ja selles liikumine tasakaalustab sellist last.
Nii et pakkige telk ja muu varustus ja võtke selliseid retki hoopis ette. Hiiumaa laiud, väherahvastatud kohad — kõik see sobib. Ah et arvad, et hakkab igav? Igavlegu terviseks! Ja vahepeal igavuse peletamiseks saab teha koos lõket, otsida oksaraage, panna telki püsti. Sõitke paadiga, laevaga, tudke loodusest rõõmu.
PS! Töötan ise psühhiaatriahaiglas ja mul on ka väga tundlik laps. Näen, kuidas looduses viibimine talle tohutult positiivselt alati mõjub.
Ahjaa, ja mitmes teadusuuringus on rõhutatud: ATH ja pervasiivsete häiretega laste vaenlaseks on ekraanid. Siinkohal siis kõik aipäädid, telekas, arvuti jne. Sellega on reegel: mida vähem, seda parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Erivajadustega laps Elu aspergeri ja ATH lapsega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.