Esileht Ilu ja tervis Elu nagu roosas mullis on hea?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Elu nagu roosas mullis on hea?

Postitas:
Kägu

x
Kas elada roosas mullis siis lõpuks, kui teised häirivad, solvavad, on ebaviisakad jne.
Tihti soovitatakse-ära loe kommentaare, see ei mõju hästi.
Ära suhtle nt emaga, kui ta ei mõju sulle hästi. Või^ma ei loe uudiseid^.
Kas selline isoleerimine on hea või halb? Hea kindlasti selles mõttes et oled rahulikum ja kindlam. Aga teadmatuse arvelt. Elad nagu paralleelmaailmas. Või kuidas teie suhtute negatiivsesse?

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei saanud aru.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei saanud aru.

Ok, sina ei saanud aru. Äkki keegi siiski saab aru.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline mulliselamine võib olla soov, aga see ei saa olla reaalsus.

Varem või hiljem saad “saapaga näkku” nagu üks eliitärimees/ajakirjanik kunagi praeguse lumehelbekese põlvkonna kohta ütles. Mulle see väljend ei meeldi, aga see on üsna tabav.

Pigem tee endale selgeks need häirivad tegurid – ema, insta app, uhkeldav sõbranna – saad muuta oma suhtumist, ära lase häirida ennast, vaid õpi üle olema. Kui vaja, vähenda kokkupuuteid, kustuta app.

Pimedad/kurdid annaks palju, et nad kuuleks, näeks.

 

 

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei saanud aru.

Ok, sina ei saanud aru. Äkki keegi siiski saab aru.

Kirjuta siis ehk juba otse sellele inimesele, kes sinu mõistukõnest aru peaks saama. Milleks foorumisse arusaamatut kodeeritud teksti kirjutada.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain suurepäraselt aru. Mis juhtub siis, kui elada pealtnäha muretult, lülitades negatiivsed uudised ja ebameeldivad inimesed oma elust välja. Kas võib kuidagi karuteenena mõjuda, et midagi juhtub, jääd tööst ilma, ema sureb ja tekib kahetsus, et oleks pidanud ikka teda hooldama.

Kui elu sõltub otseselt teistest võib see keeruline olla. Oletame, et sul on töökoht ja pole võimalust mujale tööle saada. Seal pead kokku puutuma igasugustega, meel on must ning oi kuidas tahaks end välja elada. Paratamatult hoiad keele hammaste taga, sest vajad seda tööd.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan nii ja elan päris hästi. Ma lähtun hästi palju endast – kui mulle miski teeb haiget, siis ma keeldun seda tegemast. Ma ei suhtle inimestega, kes tekitavad minus ebameeldivaid tundeid. Ma ei lähe kunagi kuhugi, kuhu minna ma ei taha jne.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin eile pesumasinale peedist trumli. Üldse meeldib kõike teha, igasugu vingeid asju, näiteks teisipäeval panin kokku suure teleka. Ise olen rahul. Lisaks veel, et mu hobune on tilluke, kuid ta on armas minule. Ta oleks linnupesa sarnane, kui ta ei oleks hobune. Negatiivsesse suhtun negatiivselt, see on nagu paistaks roosa mulli tagant kollane päike. Mulle meeldib kirjutada, mis sellest, et ma ise ka ei tea, mida täpselt kirjutan. Äkki keegi ikka saab aru?

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin eile pesumasinale peedist trumli. Üldse meeldib kõike teha, igasugu vingeid asju, näiteks teisipäeval panin kokku suure teleka. Ise olen rahul. Lisaks veel, et mu hobune on tilluke, kuid ta on armas minule. Ta oleks linnupesa sarnane, kui ta ei oleks hobune. Negatiivsesse suhtun negatiivselt, see on nagu paistaks roosa mulli tagant kollane päike. Mulle meeldib kirjutada, mis sellest, et ma ise ka ei tea, mida täpselt kirjutan. Äkki keegi ikka saab aru?

Sa ei saanud tast aru, et pidid Bläk Rokitiga tulema?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kõige mõistlikum on ikka kesktee – ei tasu kõige negatiivse eest päris põgeneda, aga ei ole vaja seda negatiivset ka otsida igalt poolt. Kõike mõõdukalt. Sinu toodud näidetest: oluliste uudistega võiks üldjoontes ikka kursis olla, vastiku emaga võib suhelda pigem harva, mingeid kommentaare pole aga vaja üldse lugeda mu meelest. Kui negatiivsete kõrvale jääb piisavalt ka positiivseid asju, võiks elu enam-vähem talutav olla küll.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

x

Kas elada roosas mullis siis lõpuks, kui teised häirivad, solvavad, on ebaviisakad jne.

Tihti soovitatakse-ära loe kommentaare, see ei mõju hästi.

Ära suhtle nt emaga, kui ta ei mõju sulle hästi. Või^ma ei loe uudiseid^.

Kas selline isoleerimine on hea või halb? Hea kindlasti selles mõttes et oled rahulikum ja kindlam. Aga teadmatuse arvelt. Elad nagu paralleelmaailmas. Või kuidas teie suhtute negatiivsesse?

Vähem juua alustuseks.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

x

Kas elada roosas mullis siis lõpuks, kui teised häirivad, solvavad, on ebaviisakad jne.

Tihti soovitatakse-ära loe kommentaare, see ei mõju hästi.

Ära suhtle nt emaga, kui ta ei mõju sulle hästi. Või^ma ei loe uudiseid^.

Kas selline isoleerimine on hea või halb? Hea kindlasti selles mõttes et oled rahulikum ja kindlam. Aga teadmatuse arvelt. Elad nagu paralleelmaailmas. Või kuidas teie suhtute negatiivsesse?

Mina päris teadmatuses ei tahaks viibida, küll aga peab oskama end negatiivsest distantseerida. Ei saa öö läbi nutta Süürias surevate laste või Austraalia metsatulekahjude pärast. Ebameeldivate inimestega suhtlemist tasub võimalusel kindlasti vältida ja igas teemas ei pea tulihingeliselt sõna võtma. Ma tean, et on tuhandeid loomi piinavaid värdjaid, kuid sellele viitavate pealkirjadega uudiseid ei ava ega loe ma kunagi, sest tean, kuidas see mind laastab. Seega olen nõus, et kindlasti tasub end mingist infost eemal hoida ja meeldivale rohkem keskenduda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin eile pesumasinale peedist trumli. Üldse meeldib kõike teha, igasugu vingeid asju, näiteks teisipäeval panin kokku suure teleka. Ise olen rahul. Lisaks veel, et mu hobune on tilluke, kuid ta on armas minule. Ta oleks linnupesa sarnane, kui ta ei oleks hobune. Negatiivsesse suhtun negatiivselt, see on nagu paistaks roosa mulli tagant kollane päike. Mulle meeldib kirjutada, mis sellest, et ma ise ka ei tea, mida täpselt kirjutan. Äkki keegi ikka saab aru?

Mina sain küll väga hästi aru. Ehk tasuks oma loetavast arusaamise võimet arendada?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähem juua alustuseks.

Kes aru ei saanud, peaks uuesti kooli minema või vähem romääntilisi filme vaatama, et lugeda välja mingit olematut draamat. Väga aktuaalne teema igapäevaste uudiste ja kõikide inimsuhete-inimoosluste juures.

+6
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina sain küll väga hästi aru. Ehk tasuks oma loetavast arusaamise võimet arendada?

Loetavast arusaamise võimest on abi ikka loogilise ja seotud jutu puhul. Käesolev teema seda ei ole. Siin on pigem abi kirjaoskamatutega suhtlemiskogemuste täiendamisest. Selles osas võin küll nõrk olla.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Vabanesin kõigest, mis mulle ei kõlbanud: toit, inimesed, asjad, olukorrad ja kõik, mis mind endast eemale tõmbas. Alguses nimetasin seda ′′ tervislikuks isekuseks “, kuid täna tean, et see on enesearmastus.
– Charlie Chaplin
+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesearmastus on siis nagu mugavustsoon?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei arva, et see pikaajaliselt hea mõte on, siis tegeled ainult tagajärgedega kuna ennetada probleeme pole võimalik.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti võimalik ja tehtav, tänapäeval on infot ülejõukäivalt palju, enamus neist mittevajalik või lausa kahjulik (närviajav, negatiivne, lihtsalt infomüra (nt metsatulekahjud Austraalias- no mida ma sinna teha saan!? see on neil iga-aastane hooaeg ju.) FB blokeerid ebameeldivad tegelased, Aktuaalset vaatad ainult ilmateadet (nali, aga ma ei saa enam AK vaadata, sest mu lapsed hakkavad üleliia maailma pärast muretsema, kui kuulevad igal õhtul 20 min, mis kõik maailmas jube halvasti on).

Milliseid probleeme sa negatiivse info taustal ennetad?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma juba vanem inimene, aga mu isa õpetas juba varases lapsepõlves, et muretseda tasub ainult nende asjade pärast, mida ise muuta saad. Ilmselt oli abi, sest mul on õnnestunud elada pikk ja õnnelik elu vaimselt kokku varisemata. Loomulikult on olnud tagasilööke, aga see kuulub elu juurde.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgne oma saatusele,
kasta oma taimi,
armasta oma roose.
Kõik ülejäänu on võõraste puude vari.
/Fernando Pessoa/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelset ka ei tasu mullis elada selles mõttes, et eitada negatiivse (õelad kommentaatorid, halvad uudised, ebameeldiva iseloomuga ema jne. ) olemasolu. Parem on ausalt tunnistada, et on nõmedaid kommentaare, halbu uudiseid, ebameeldiva iseloomuga inimesi jne. – mis teha.

Aga inimene ei pea olema ka masohhist, et sunnib ennast pidevalt mingi “energiavampiiriga” suhtlema või lugema iga päev kuskilt mingeid nõmedaid kommentaare ja ohkima, et jube – jube, mis inimesed neid küll kirjutavad.

Täiesti normaalne on piirata kokkupuudet halvaga ja näit. suhelda rohkem näit. nende inimestega, kelle puhul tunned, et nad mõjuvad hästi ja tegeleda rohkem teemadega, mille puhul tunned, et need tõmbavad rohkem kui mingid teised teemad. See ei ole teadmatuses elamine tingimata (st. tead, et kõik ei ole nii tore) – aga lihtsalt teed oma valikud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elu sõltub otseselt teistest võib see keeruline olla. Oletame, et sul on töökoht ja pole võimalust mujale tööle saada. Seal pead kokku puutuma igasugustega, meel on must ning oi kuidas tahaks end välja elada. Paratamatult hoiad keele hammaste taga, sest vajad seda tööd.

Kui need “igasugused” tulevad ja lähevad, siis on veel võimalik.

Kehvem lugu on siis, kui töökollektiivi tuumik on väga ebameeldiv. See tegelikult ei ole väärt, et pikalt ennast seal piinata. Sellistes kohtades ongi kaadrivoolavus tavaliselt suur, sest kohe ehk ei leia, kuhu minna, aga varem-hiljem ikkagi leitakse mingi muu töökoht.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgne oma saatusele,

kasta oma taimi,

armasta oma roose.

Kõik ülejäänu on võõraste puude vari.

/Fernando Pessoa/

Võõrad puud kasvavad ja nende vari varjab su rooside eest päikese. Arnasta ja kasta neid palju tahes.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Roosade prillide soovitus on väga hea, aga kogu aeg ei maksa neid kanda, siis läheb tegelikkus fookusest välja.  Seda tuleb teha teadlikult, mitte mullis elades. Võtad vastu otsuse, et täna näen kõike ainult positiivsest võtmes. Oled ja tegutsed nii, nagu kõik oleks kõige paremas korras, muudkui naeratad, ka muremõtte ja vinguva kolleegi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et enamik inimesi ei loe kommentaare, milleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaarid on nagu solgiauk ju. Ma ei ela roosas mullis, aga vabatahtlikult ennast teiste inimeste hingelise sopa sisse kasta nagu tegelikult ei soovi. Mida sealt peale sõimu lugeda on, targemaks nendest kommentaaridest ju eriti ei saa. Vot see on justnimelt see, et hoia üleliigne negatiivsus enda perest eemal (vahepeal klassifitseerus selleks ka perekool, kui see fanaatikust tatiprits siin igas teemas räuskas ja mõnitas (ei tea, kas nüüd hullarisse pandt’?), siis ei käinudki siin). Mitte midagi ei juhtu, kui neid kommentaare ei loe, vaid ainult uudist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Elu nagu roosas mullis on hea?