Esileht Koolilaps Elukoht ülikooli ajal

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Elukoht ülikooli ajal

Postitas:

Mu lapsel on praegu kindel soov minna peale gümnaasiumit edasi Tartusse ülikooli. Selle ajani on veel paar aastat aega, aga ajendatud ajaviite juttude teemast tekkis küsimus, et kui lihtne on saada ühikasse kohta või siis mõnda erakasse tuba. Seal teemas jäi mulle mulje, et see ei ole eriti keeruline, aga mäletan, kui mul vanem laps aastaid tagasi Tartusse läks, siis olid ühikasse koha saamiseks mingid tingimused. Tema tookord ühikasse ei tahtnud ja sai mingite tuttavate kaudu koha ühe vanatädi juurde. Aga oli ikka väike mure, et kas ja kuidas selle elamise seal korraldatud saab. Kuidas praegu asjad käivad, kui ühtegi tuttavat Tartus ei ole ja sellele loota ei saa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles üks päev oli telekas uudistes lugu, kuidas 1000 esmakursuslast peaks mahtuma TÜ ühikate 500-le kohale. Aga vot ei mahu ja tuleb leida üürikas, aga üürikate hinnad on kohati ulmelised.

Meie pere ka otsis. Keskküttega ühetoalise eest küsitakse 200-300€,kahetoaline ka 300+.

Tartus oleks üldse üht suurt uut ühiselamut vaja. Gümnaasiumides palju väljastpoolt noori ja ühikaid pole.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suur ühikas (narva mnt-l) oli remondis ja selle valmimisega peaks sel sügisel tubadefondi suur hulk ruumi juurde tekkima (need kes sealt välja visati ja end korteritesse sisse on seadnud, vaevalt et tagasi kolida viitsivad) ning eelisjärjekorras võetakse esmakursuslased.

Mitmed mu tuttavad elavad üksinda kaheses-kolmeses toas ja ruumiprobleemi ei näi küll olevat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed mu tuttavad elavad üksinda kaheses-kolmeses toas ja ruumiprobleemi ei näi küll olevat.

Mul ajaviitejuttude vastavat teemat lugedes tekkis ka selline mulje (üks kägu kirjutas, et alates 2.kursusest sokutas ta ennast üksinda kahesesse tuppa), et ruumipuudus on mingil määral tingitud ka sellest, et elatakse üksinda suuremas toas. Mul ka laps järgmisel aastal lõpetamas ja tekkis juba väike mure ühikakohtade suhtes (teine kägu ajaviitejuttudes mainis, et laps sai ühikakoha ainult selle tõttu, et sai sisse eelisjärjekorras, enamus pidid eraka võtma või hostelis elama). Kuldmedaliga ta ei lõpeta ja olümpiaadile minekut viimasel aastal pole ka ette näha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, emmed. Selle kohta käib just see ütelus: te ületate mäe siis, kui te selle mäeni jõuate. Kes aasta, kes kahe pärast.
Ei tasu arutada asju paar aastat ette, et kuidas see täpselt läheb.
Inimene saab ülikooli sisse, annab avalduse ühikakoha taotlemiseks ja küll siis selgub, mis saab.
Niisama tühja muretsemise asemel on ainus asi, mida teha saate – pange juba praegu raha kõrvale eraka üürimiseks, kui tõesti peaks juhtuma, et ühikakohta ei saa. Tavaliselt siiski iga vajaja saab, sest väga paljud ei tahagi.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles üks päev oli telekas uudistes lugu, kuidas 1000 esmakursuslast peaks mahtuma TÜ ühikate 500-le kohale. Aga vot ei mahu ja tuleb leida üürikas, aga üürikate hinnad on kohati ulmelised.

Meie pere ka otsis. Keskküttega ühetoalise eest küsitakse 200-300€,kahetoaline ka 300+.

Tartus oleks üldse üht suurt uut ühiselamut vaja. Gümnaasiumides palju väljastpoolt noori ja ühikaid pole.

Üldiselt üliõpilastel pole vaja keskküttega oma korterit. Toast ka piisab. Kahjuks ühikates peab tuba jagama, mis on õppimise seisukohalt raske. Kõige parem oleks jagada tuba kursakaaslasega, siis on vähemalt sama graafik. Kui toa jagamine sobib, siis ma väga ei muretse, sest ka üürituba võib jagada ja kohti ühikates on tavaliselt saadaval (küll võib-olla alles novembris). Kõik 1000 esmakursuslast isegi ei proovi kohta ühikas saada, sest tahavad omaette tuba. Ise üüriks samuti oma toa, kui vähegi võimalust on ja kui on jalgratas, siis pole ka äärelinnas elamine midagi ekstreemset.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles üks päev oli telekas uudistes lugu, kuidas 1000 esmakursuslast peaks mahtuma TÜ ühikate 500-le kohale. Aga vot ei mahu ja tuleb leida üürikas, aga üürikate hinnad on kohati ulmelised.

ulmeline jutt.
esiteks on nende esmakursuslaste hulgas kindlalt palju neid, kes elavad ise kas tartus või tartu lähiümbruses või peatuvad sugulaste juures. aga ka neid, kes tegelikult sisuliselt öömaja ei vaja, nt õpivad sessioonõppes ja selle 2-3 ööd kuus eelistavad hoopis hotelli.
ja on päris palju ka neid, kellele vanemad õppeperioodiks hoopis korteri ostavad (eriti kui mitu last ühest perest tartusse õppima läheb) – odavam on osta ja pärast müüa, kui üüri maksta 5+ aastat.

ma ise läksin täiskasvanuna tartusse 2.ringile õppima mõned aastad tagasi. nn prooviks panin end ka ühika järjekorda ja üllatus-üllatus mulle pakuti peaaegu kohe kohta kahelisse tuppa. aga kui ma siis järgi mõtlesin, kas ma ikka soovin keskealise sessioonõppurina hakata maksma üle 100€ kuus paari öö eest, mida reaalselt kasutan, siis loobusin kohast.

mul omal oli paar aastat tagasi umbes samad kahtlused nagu teemaalgatajal, kuna oma laps polnud ka veel avaldanud, kuhu edasi õppima plaanib. aga mehega läbi arutades olime valmis sel juhul, kui laps tartusse minna soovib, sinna kinnisvara ostma: õpingud oleks ju kestnud 5a, lisaks oleks see andnud ka meile mõlemale soovi korral tartusse ka peatuskoha. jälgisin pidevalt kv kuulutusi, mulle ostuhuvi pakkunud ahjuküttega remontivajavad korterid tartus algasid ca 24 tuh ja korralikud 1-toalised paneelmajakorterid 32 tuh alates. elvasse ja jõgevale, kust ka kenasti rongiga või autoga kohale saaks, oleks saanud kõigi mugav. 2-toalise osta vaid ca 10 tuh eest.

aga meil ei olnud tegelikult vaja üldse kinnisvara osta, sest laps valis hoopis ttü ja jäi koju elama 🙂

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps elab nüüd teist aastat ühikas ja tuba jagab sõbrannaga, kellega koos ühikasse elama minemine lepiti juba varem kokku. Ta eriti ei kurda, ehkki nüüd on hakanud rääkima, et tahaks ikka eraldi korterisse kolida, selle sama sõbrannaga on arutatud ja kuna nende õppehooned on kõrvuti siis saaks sinna lähedale 3-toalise korteri ka vaadata (korteri soov ongi sellest tekkinud, et tahetakse ikkagi oma tuba ehkki läbi saavad väga hästi)

Ühika koha sai ka lihtsalt kuna sai eelisjärjekorras koha, mis tema puhul tähendas seda, et sai akadeemilise testiga ülikooli sisse. Akadeemiline test teeb noorte elu tõesti lihtsaks- eksami pinge on kaudnud ja ühika koht on põhimõtteliselt garanteeritud 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsed läksid ülikooli 2015 ja 2017. Ühikakoha avalduse tegid kohe avalduste tegemise alguses. 2015 sai kohe esimese ringiga ühikakoha. 2017 jäi algul ootelisti, aga juba poolest augustist sai tema ka koha. Oli sel ajal juba eraka otsingul. Üldiselt mulle tundub, et kui kohe ei saa, siis hiljemalt teisest semestrist saab ikka. Tuleb järjekorda jääda. Ja ei tasu algul väga nõdulik olla. On jah ebamugav kuskil taga Puiestee tänaval ühikas olla, aga kui see koht käes, siis saab ju uuesti minna juba konkreetse ühika järjekorda ja millagi see koht ka vabaneb. Mul noorem lastest elab ka nüüdseks üksi kaheses toas, oli ühese toa järjekorras ja kui talle siis kahest üksi kesklinna ühikasse pakuti, võttis selle vastu.

Aga kui laste ülikooolini veel aega on ja laenuvõimekus olemas, siis mina hoopiski ostaks juba praegu Tartusse korteri. Esialgu üriks välja nii, et üürilised katavad laenumakse ja siis on oma lapsel kohe koht olemas, kui ülikooli jõuab. Ma ise hiljem kahetsesin, et seda kohe ei teinud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 18:19; 09.08 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui laste ülikooolini veel aega on ja laenuvõimekus olemas, siis mina hoopiski ostaks juba praegu Tartusse korteri. Esialgu üriks välja nii, et üürilised katavad laenumakse ja siis on oma lapsel kohe koht olemas, kui ülikooli jõuab. Ma ise hiljem kahetsesin, et seda kohe ei teinud.

Aga lapsed ei pruugigi ju ülikooli minna. Või ei asu see ülikool justnimelt Tartus. Üürikorteri majandamine kuskilt kaugelt võib vägagi tüütuks osutuda. Lihtsam oleks mu meelest see korter osta siis kui lapsel elamispinda vaja ja siis valida ostetav korter nii, et sinna saaks kas ühe või kaks üürilist juurde võtta.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 18:38; 12.08 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapsed ei pruugigi ju ülikooli minna. Või ei asu see ülikool justnimelt Tartus. Üürikorteri majandamine kuskilt kaugelt võib vägagi tüütuks osutuda. Lihtsam oleks mu meelest see korter osta siis kui lapsel elamispinda vaja ja siis valida ostetav korter nii, et sinna saaks kas ühe või kaks üürilist juurde võtta.

Nojah, ei pruugi. Ja tülikas, nõus. Ma lihtsalt oma isiklikust kogemusest mõtlen, et oleksin pidanud. Ma teadsin üsna kindlalt, et mu lapsed lähevad Tartu õppima juba ammu enne reaalset minekut.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 18:19; 09.08 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söltuvalt rahalistest võimalustest on Tartus önneks suht lai valik eraüürikaid. Mina elasin mitmetoalises ahiküttega korteris, igas toas ise tudeng. Niimoodi kambapeale oli üsna soodne. Esimesel kursusel muidugi ei ole lihtne neid sõpru omada, kellega koos ühiskorterit rentida. Seega tasub esimesel kursusel end väga varakult ühika järjekorda panna. Kuna öppimine on ju noore enda soov, siis kui vanem teatab, et toetada saab täpselt sellise summaga, siis selle summaga klappiva eluaseme otsimine on ikka noore enda ülesanne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Päris paljud tuttavad on eraka üürimise asemel lapsele hoopis 1- või 2-toalise korteri ostnud. See on võimalusel igati hea investeering: kui ise peale lõpetamist sellesse linna elama ei jää, saab korteri hiljem kas kasudega maha müüa või (mõnele uuele hädas tudengile) välja üürida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljud tuttavad on eraka üürimise asemel lapsele hoopis 1- või 2-toalise korteri ostnud. See on võimalusel igati hea investeering: kui ise peale lõpetamist sellesse linna elama ei jää, saab korteri hiljem kas kasudega maha müüa või (mõnele uuele hädas tudengile) välja üürida.

Jah, aga kui meil on oma praeguse kodu eest veel järgmised 15a pangalaenu maksta, siis vist teise korteri jagu laenu ei anta? Pealegi ei jõuaks väikelinna palkadega kahte laenu maksta ka..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealegi ei jõuaks väikelinna palkadega kahte laenu maksta ka..

laenu kuumakse on tihti väiksem kui samalaadse korteri kuu üürisumma ning alati on võimalik võtta ka kaasüüriline, kes aitab kulusid vähendada

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealegi ei jõuaks väikelinna palkadega kahte laenu maksta ka..

laenu kuumakse on tihti väiksem kui samalaadse korteri kuu üürisumma ning alati on võimalik võtta ka kaasüüriline, kes aitab kulusid vähendada

Mine loe mõnes teises rubriigis kuidas inimestele laenu ei anta.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 18:38; 12.08 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka paljud elasid koos tavaüürikas. 3 sõbrannat- 4 tuba.
Mõned klassikaaslased, kes erinevatele erialadele läksid aga Tartu kooli- elasid samuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Elukoht ülikooli ajal